Evimizdeki kötü ruh hali sonucu yaşananlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aşırı dramatik ya, bu ne böyle. Tamam, zor bi durum, borç olayı zaten boğucu, yeni yere alışma süreci de olur da eşin fazla arabesk, abartıyor ve bundan besleniyor bence, aç kalıyorum falan. Evden yemek götür diyorsun, dolap yok nasıl yapayım diyor, sanki herkes dolaba koyuyor götürdüğü şeyleri, ona göre bi şeyler götürsün.

Eşiniz abarttıkça abartmış meseleyi bence. nedir yani benim eşimde çok yoğun çalışıyor, bazen çalışmaktan yemek yemeye fırsat bile bulamıyor ve bu sık sık olmaya başladı son aylarda. iki poğaça alıp günü geçirdiği çok oluyor. yetişkin insanlar biraz dirayetli olur, çözüm üretir, üretemiyorsa çocuk gibi böyle terör estirmez.İşe alışamadım, dükkanları tanımıyorum falan cidden büyüttükçe büyütmüş meseleyi, ama birileri alttan aldıkça yaptığının farkına falan da varmayacak, ailesi sanırım fazlaca pohpohlamışlar. Benim çekebileceğim bir şey değil açıkçası. Zihnini olgunlaştırıp, artık çocuk olmadığını ve hayatın bir sürü zorluğu ve sorumluluğu olduğunu birinin öğretmesi lazım.

Ben büyütmüyorum eşim kötü etkilendi. Az önce mesaj atmış altınlarıda bozdurunca üstüne 10 bin eklersek sonraki aylar toparlarız diye. Yav adam bi sal beni hallederiz ama yok taktı o bi kere. Üst üstte gelince de böyle oldu.

Esin için dedim güzelim. Hem çocuk yok masraf az, hemde imkanınız var. İki en fazla üç aya toparlanır.

Aşırı dramatik ya, bu ne böyle. Tamam, zor bi durum, borç olayı zaten boğucu, yeni yere alışma süreci de olur da eşin fazla arabesk, abartıyor ve bundan besleniyor bence, aç kalıyorum falan. Evden yemek götür diyorsun, dolap yok nasıl yapayım diyor, sanki herkes dolaba koyuyor götürdüğü şeyleri, ona göre bi şeyler götürsün.

Ev kira değil, araba var, villaya gidilmiş borç 70.000 ve eşi açlık grevinde. İnsanların milyonlarla borcu var da şu kadar ağlamıyor, acı da acı tutturmuş. Acı görmemiş inşallah da görmez.

Günaydın Lale abla teşekkür ederim. Halledicez inşallah. Erkek işte ekonomik olarak daha hassas oluyorlar. Bunada şükür 🩵
Rica ederim.

Umarım hemen psikolojisini toparlar.

Aç kalmaya ve toplu taşıma araçlarını kullanmaktan rahatsız olmaya hiç gerek yok.

Ne yapmak istiyor ki?

Evde oturup yayılamayacağına göre herkes gibi sabah erkenden kalkıp metroya/otobüse binip işe gidecek. Bir çok insan gibi evdeki yemeği öğlen yiyecek.

Sanırım eşin hiç toplu taşıma aracı kullanmadı,evdeki yemeği dışarda yemedi. Abes geliyor ona.

Oysa o kadar normal ki.

Bunların lafını bile yapmaya gerek yok,

Ev kira değil, araba var, villaya gidilmiş borç 70.000 ve eşi açlık grevinde. İnsanların milyonlarla borcu var da şu kadar ağlamıyor, acı da acı tutturmuş. Acı görmemiş inşallah da görmez.
Bu yüzden sinirlendim ben de, ne bu yani, diyorum ya, eşi bu dramlardan hoşlanıyor, bundan besleniyor, o kadar belli ki.

Mune Mune konumu kapatabilir misin. Diğer kötü acılara göre beğenilmedi pek linçleniyorumda. Kötü yorum çekicek durumda değilim.

Ben de eşinize arabesk dedim sunshine ama cidden dalga geçmek için demedim. Ülkenin hali belli. Ekonomik sıkıntılar aşırı arttı. Bir ay işsiz kalmak bile maddi durumu çok kötü etkiliyor. Siz asgari ücret aliyormussunuz bu da zor bisey. Özellikle erkekler işsiz kaldıklarında maddi olarak yetemediklerinde aşırı tribe giriyorlar. Bu da çok çok anlaşılır bir şey ama yine de bu kadar arabesk olmamalı. Yani şükredin halinize durumunuz süper demiyoruz, çok haklısınız ama üzülmeyin düzelir genç insanlarsınız demek istiyoruz sadece.

Mune Mune konumu kapatabilir misin. Diğer kötü acılara göre beğenilmedi pek linçleniyorumda. Kötü yorum çekicek durumda değilim.
Acısı begenilmedi durumu yok, sen olanları anlattın, insanlar da abartılı ve saçma gördüğü yerleri söyledi, üzülsün tabii de, bu saçmalıklar nedir dedi. Hiçbir çözüme de gelmiyor, anca acıklı Türk filmi sahneleri.

2016 yokluk senesiymiş 🥹 bizim de kedimiz hastalanıp ekstra 950 tl bir rakam çıkmıştı ki o zaman büyük para, kaynanamdan borç almıştık. Bir kere cebimde kısıtlı parayla kediyi veterinere götütüyordum yanlış minibüse binmişim yol parasının biri gitti. Kalan yolu karda yürüdüm ağlaya ağlaya. Hadi buna da gülün galpsizler 😐
Nefretle anıyorum 2016 yı. Antidepresan kullanmama sebep olan bi seneydi. Geçti gitti Allah'tan 😣

Arkadaşlar dünyada herkesin kendine göre derdi var . Dert beğenmeyip insanları konu açtığına neden pişman ettiriyoruz ? Burda derdin illa şuysa konu açabilirsin kuralı mı var ? Belli ki bunalmış konu sahibi derdini paylaşmış. Yorum yapmak zorunda da değiliz zaten. Kaldı ki dertler pqylaşarak hafifler . Hepimizin dertleri var ve bunlar bazı insanlara göre hayal üstelik.. tutup biz dertleşirken karşımızdaki Afrika'da insanlar aç örneği verse kendimizi daha kötü hissederiz. Konu sahibi zaten herkesten çok derdim var da dememiş ... Bırakalım insanlar şurda derdini yazmış .

Rica ederim.

Umarım hemen psikolojisini toparlar.

Aç kalmaya ve toplu taşıma araçlarını kullanmaktan rahatsız olmaya hiç gerek yok.

Ne yapmak istiyor ki?

Evde oturup yayılamayacağına göre herkes gibi sabah erkenden kalkıp metroya/otobüse binip işe gidecek. Bir çok insan gibi evdeki yemeği öğlen yiyecek.

Sanırım eşin hiç toplu taşıma aracı kullanmadı,evdeki yemeği dışarda yemedi. Abes geliyor ona.

Oysa o kadar normal ki.

Bunların lafını bile yapmaya gerek yok,
Evet hiç binmemiş Lale abla. 10 yılı geçmiş. O yüzden bilmiyorum diyor alışcam dedi. Yemeği de götürürdü eski işyerinde ortamına alıştığı için bundada aynı olur.

Arkadaşlar dünyada herkesin kendine göre derdi var . Dert beğenmeyip insanları konu açtığına neden pişman ettiriyoruz ? Burda derdin illa şuysa konu açabilirsin kuralı mı var ? Belli ki bunalmış konu sahibi derdini paylaşmış. Yorum yapmak zorunda da değiliz zaten. Kaldı ki dertler pqylaşarak hafifler . Hepimizin dertleri var ve bunlar bazı insanlara göre hayal üstelik.. tutup biz dertleşirken karşımızdaki Afrika'da insanlar aç örneği verse kendimizi daha kötü hissederiz. Konu sahibi zaten herkesten çok derdim var da dememiş ... Bırakalım insanlar şurda derdini yazmış .
Allah razı olsun abla sağolasın.

Bitanem durulmaz. O kadar üzülüyorum ki. Yiyemem nasıl yiyim ki dolap yok diyor. Koyduğumuda kahvaltıda arabada yiyormuş. Ee öğlen? Karttan harciyoruz boşver yemeği diyor. Akşam geldiğinde yiyor işte. O yüzden de onun gerginliği sanırım. Ben bizim için aç kalıyorum yazık yapma diyip durdu.
Öğle yemeğini de evden götürüp yesin. Yemek termosları var. Buharla ısınıyor. Onlardan 1 tane edinsin. Öğlen yemeklerini ısıtsın yesin. Biz iş yerlerimizde genelde öyle yapıyoruz. Her gün dışarıda yemek yemiyoruz. Eşime de kendime de genelde her gün evden yemek koyarım. Termoslardan ısıtıp yeriz. Hem ekonomik hem daha sağlıklı

Hayır. Gidip dışarda yemen lazım. Turist yeri olduğu için çok pahalıymış. Dükkanda küçük öyle birşey yiyebilcek alan değil. Daha gözlemliyor bakıyor. Bazıları söylüyormuş dışardan işte. Zamanla bende alışırım dedi.
Sen biseyler hazirlasan sandvic falan? Ayriva Bimde sandvic satiyorlar 5 lira

Özür dilerim yoksulluk sınırının 40.000 olduğu ülkede villa tatili yapıp, altında arabası evi ve altını da olan birine üzülmediğim için :KK43:

Son düzenleme:
Acıları karşılaştırmak meselesine ben katılamıyorum ya, yani bebeğini kaybetmiş bir annenin yanında mesela çok sevdiğim oyuncak bebeğimin kolu çıktı benim de geçen gün deyip dertlenemezsin.yani bir kere ayıptır. şimdi, villada tatil yapıp, altın birikimi olup, kira vermeyen, iki kişinin de iş sahibi olduğu ve çevresinde yardıma hazır birçok akrabasının olduğu bir kişinin ben dramlık bir durumunu göremiyorum açıkçası. Bu sadece hayata karşı olan güçsüzlük ve evet gerçek bir acıyı hiç görmemekten kaynaklı olabilir ancak. Oğlumun eski okulunda sıra arkadaşı vardı, hiç beslenmesi olmazdı, hatta öğlenleyin ben yemek aramaya çıkıyorum dermiş ve cidden bahçede milletin attığı simit artıklarını falan topluyormuş, ben oradan ayrılana kadar oğlumla birlikte ona da beslenme hazırlamıştım ama o çocuğun bir de evdeki yaşamı var ona dokunamıyor bile insan. bilmiyorum yetişkin insanlarız, onca olanağın içinde buluruz yani yiyecek bir şey.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X