Evlilik böyle birşey miydi ?

çocuk yapmakta acele ettiğiniz için bu durumdasınız ne yazık ki. biraz birbirinizi tanısaydınız öyle olsaydı çocuk daha iyiydi ama olan olmuş. eşinizin bir saygısızlığı yoksa bence bunlar aşılabilecek şeyler.

benim anlatmak istediğim kendimi güvenli bir limanda hissedebilmek çözemeyeceğim bir durum olduğunda kocam var halleder diyebilmek bunu her kadın istemez mi? Bizim ilişkimizde şuan eksik bu erkekler geç olgunlaşır sözüne dayanarak ilerde düzelebilir mi diye sordum

Bu tarz bir evlilik için en az 35-40 yaş arasında zengin ve sorumluluk sahibi bir adamla evlenmeniz gerekirdi.
Ayrıca eşiniz olgunlaşsa bile bunları yapacağına pek ihtimal vermiyorum. Çevremde bazı erkekler dışında çocuk bakımı konusunda eşine yardımcı olan erkek görmedim ne yazık ki.

Bu tarz bir evlilik için en az 35-40 yaş arasında zengin ve sorumluluk sahibi bir adamla evlenmeniz gerekirdi.
Ayrıca eşiniz olgunlaşsa bile bunları yapacağına pek ihtimal vermiyorum. Çevremde bazı erkekler dışında çocuk bakımı konusunda eşine yardımcı olan erkek görmedim ne yazık ki.
var ya olmaz mı ama çok nadir tabiki. benim bildiğim bir tane çift var o kadar çift arasında çocuk bakımında destek olan. malesef nadir bulunan erkek türleri :KK70:

Evet haklısınız evliliğimizin tadını çıkaramadık hiç yeni evliliğimden bişey anlamadım maalesef şuan artık tek başıma idare etmekten yorulduğumu farkettim herşeyi hallediyorum a ma kendimi

çok teşekkür ederim gerçekten düzene girecek mi bunu duymak bile iyi geldi özellikle birgün kadın gibi hissedecek miyim bir gün eşimin yanında küçük bir kız çocuğu olabilecek miyim diye düşünüyorum uzun zamandır

Siz iyi misiniz? Bunun normal bir düsünce olmadigini biliyorsunuz degil mi?

var ya olmaz mı ama çok nadir tabiki. benim bildiğim bir tane çift var o kadar çift arasında çocuk bakımında destek olan. malesef nadir bulunan erkek türleri :KK70:

Zaten hiç yok demedim. Ne yazık ki sayıları çok az. Ablam 2 ay önce ikinci kez anne oldu. Deli gibi çocuk isteyen eniştem hiç belli etmese de çocuk ağladığı da rahatsız oluyor. Evim eski sakinliğini istiyor gibi ve bu adam 44 yaşında.

Zaten hiç yok demedim. Ne yazık ki sayıları çok az. Ablam 2 ay önce ikinci kez anne oldu. Deli gibi çocuk isteyen eniştem hiç belli etmese de çocuk ağladığı da rahatsız oluyor. Evim eski sakinliğini istiyor gibi ve bu adam 44 yaşında.
pes o yaşta ne gerek var çocuk yapmaya yahu. ben bazı insanları anlamıyorum gerçekten. benim arkadaşımın kocası da ikinci çocuğu istedi ısrarla yapalım ben bakarım diye kadına çocuk doğurttu kendisi kahvehaneden çıkmıyor deli oluyorum böyle şeylere.

pes o yaşta ne gerek var çocuk yapmaya yahu. ben bazı insanları anlamıyorum gerçekten. benim arkadaşımın kocası da ikinci çocuğu istedi ısrarla yapalım ben bakarım diye kadına çocuk doğurttu kendisi kahvehaneden çıkmıyor deli oluyorum böyle şeylere.

Çocuk istemek için 44 yaş bana pek büyük gelmiyor açıkçası. Eniştem çok yoğun çalışıyor çocuklarla çok ilgilenmesi de bu da etkili.

Çocuk istemek için 44 yaş bana pek büyük gelmiyor açıkçası. Eniştem çok yoğun çalışıyor çocuklarla çok ilgilenmesi de bu da etkili.
ben 40 sonrasını eğer çocuğu varsa büyük diye düşünüyorum. kafa olarak da kaldıramıyorlar çünkü yani sesten ağlamadan rahatsız olunuyor. sabır kalmıyor birçok şeye karşı.

Evet haklısınız evliliğimizin tadını çıkaramadık hiç yeni evliliğimden bişey anlamadım maalesef şuan artık tek başıma idare etmekten yorulduğumu farkettim herşeyi hallediyorum a ma kendimi

çok teşekkür ederim gerçekten düzene girecek mi bunu duymak bile iyi geldi özellikle birgün kadın gibi hissedecek miyim bir gün eşimin yanında küçük bir kız çocuğu olabilecek miyim diye düşünüyorum uzun zamandır
Küçük kız gibi hissetmek mi!? Benim bildiğim küçük kızlar evlenmez. Evlendiyseniz ve çocuğunuz da varsa artık koca kadınsınız, evin hanımısınız. Hem medeni durumunuz hem yaşınız küçük kız olmaya uygun değil. Biraz mantıklı istekleriniz olsun.

Çok teşekkür ederim çok güzel özetlemişsiniz eşim destek olmak istediğinde çok güzel oluyor ama olmayıncada herşeyle boğuşuyorum evde ve çoğu zaman Destek olmuyor maalesef Vardiyalı da çalışınca çok yanlız kaldım ailemden uzaktayım kimsem yok ayların birikimi bazen böyle patlıyor anlayacağınız
Siz de her şeyi dört dörtlük yapacağım diye kendinizi paralamayın o zaman .Olduğu kadarını yapın.

Herkese merhaba fikirlerinize ihtiyacım var kısaca bahsedeyim ben 25 yaşında bir bayanım 1 yaşında bebeğim var eşimde 25 yaşında bizim iyi bir sevgililik nişanlılık geçmişimiz oldu nişanlıyken farklı şehirlerdeydik ama iyi idare edip evlendik aynı eve girdikten sonra hayal ettiğim hiçbirşeyi yaşayamadım ben normalde çok bakımlı kendimi beğenen neşe saçan dişil enerjisi yüksek biriyken evlilik ve çocuk beni çok farklı bir noktaya getirdi eşim problem çözücü biri değil devamlı her konuda birbirimize danışırız eşim hep bişey der ben hallederiz düşünürüz yaparız vs söylerim yani yer değiştirdik sanki eşim yaşı itibariyle bana göre daha çocuksu gibi ama sevgililikte böyle değildi ve şimdi çocuğumuzda var ama ben bu zamana kadar hani kızların yaptığı nazlanma şımarma vs hiçbişey yapamadım fırsatım olmadı hele çocuktan sonra herşeyi hep ben yaptım şuan çok bakımsız enerjisiz kadınlığımı unutmuş bir anneyim eşim bir yaştan sonra olgunlaşır mı diye düşünüyorum ama bilmiyorum ya da şuan yapabileceğim bişey var mı sizce bişeyler düzeltilebilir mi ? Şimdiden teşekkür ederim
Hayatı çok erken yaşamışsın.ne gerek vardı? Daha mekan mekan sabahlayacak yaştasiniz o yüzden böyle hissediyorsunuz bence.

Bence gençken de gerek yok.ben gençken de daha olgunken de yapanları anlamıyorum.ama yapmak mı lazım.bu kadar kişi yanlış bir ben mi doğruyum? Kafamda deli sorular.

Bence gençken de gerek yok.ben gençken de daha olgunken de yapanları anlamıyorum.ama yapmak mı lazım.bu kadar kişi yanlış bir ben mi doğruyum? Kafamda deli sorular.
Ya çocuk bence her kadının sahip olması gereken birşey ama bir yaştan sonra olmadıysa da diretmemek lazım benim 42 yaşında anne olan arkdşım var onu da anlamadım ben mesela ama herksin kendi tercihi elbette

Nazlanmak istiyor sanırım.hani prenses gibi davranmak falan derler ya.sen yapamazsin, senin gücün yetmez falan tarzı olabilir.

Ama bu yalnis bir beklenti degil mi? Evlilik öyle birsey degil. Evliligin başı sorumluluk alip hayat arkadası olmak. Erkegin rolü orda farkli kadinin rolü farkli. Güclü erkek modeli görmek istiyorum dese anlarim. Ama "kücük kiz olmak" "daddy issues" gibi birsey. Heleki artik kendi de bir anne. Bizim kücük kiz olma lüksümüz yok (geregi de yok, yetiskin bireyleriz)..Esi belli ki yeterli kadar ne destek oluyor, nede erkek olarak yeterli kadar esine karsi ilgili. Ilgi gördügün yerde nazlanmaya gerek kalmiyor cünkü

Koştur koştur bebek yapmışsın falan diyenler bekar galiba. Bebeği istersen otuz beşinde doğur bu yaşadıkların her halükarda yaşanır net. Ben de evlenince, hele de çocuk sahibi olunca resmen boğulmuştum, işlerin öyle üstüme binmesini beklemiyordum. Üstün Dökmen’in bir yazısında annelerin kendilerini kapana kısılmış hissetmesi ifadesini okuyunca anladım ki bu, uzmanların bile kabul ettiği bir gerçek. Hele şimdi iki çocuğum var kapan kafes iç içe 😂 geçecek bunlar sabırlı ol. Hep bebek kalan yok sonuçta

Ama bu yalnis bir beklenti degil mi? Evlilik öyle birsey degil. Evliligin başı sorumluluk alip hayat arkadası olmak. Erkegin rolü orda farkli kadinin rolü farkli. Güclü erkek modeli görmek istiyorum dese anlarim. Ama "kücük kiz olmak" "daddy issues" gibi birsey. Heleki artik kendi de bir anne. Bizim kücük kiz olma lüksümüz yok (geregi de yok, yetiskin bireyleriz)..Esi belli ki yeterli kadar ne destek oluyor, nede erkek olarak yeterli kadar esine karsi ilgili. Ilgi gördügün yerde nazlanmaya gerek kalmiyor cünkü
Sürekli sorumluluk üstüne bir evlilik çok yorucu ve sukıcı. Tabiki içimizdeki çocuğu da görmek lazım. Geçen gün hadi saçımı ör dedim eşime, oysa kapıyı tamir ediyordu. Konu sahibi Hanım hayattan çok yorulduğunu ifade ediyo.
Şey demek de çok saçma niye erken çocuk doğurdun. Olmuş işte niye yargılıyorsunuz ki. O da biliyor.
daha çok yenisiniz oturur evlilik, şu saatten sonra yapacağın şey, “ ay canım ben bilemem ki sen ne dersin “ cümlesini sık sık kullanmak. Bir işi halledebiliyorsan da beklemek sabretmek geride durmak. Erkeklere alan açmak lazım. Onlar verici halledici. Alan açıp beklemek. Biz kadınlar herşeyi yaparız zaten ama onlara da ihtiyacımız var. O işi 3 ay sonra mı yapıyor evet senin eşin böyle biri Kabullenip işin 3 ay sonra halledilmesini beklemek lazım. Yapmayın. Yapmazsanız o işi bi yapan bulunur.

Sürekli sorumluluk üstüne bir evlilik çok yorucu ve sukıcı. Tabiki içimizdeki çocuğu da görmek lazım. Geçen gün hadi saçımı ör dedim eşime, oysa kapıyı tamir ediyordu. Konu sahibi Hanım hayattan çok yorulduğunu ifade ediyo.
Şey demek de çok saçma niye erken çocuk doğurdun. Olmuş işte niye yargılıyorsunuz ki. O da biliyor.
daha çok yenisiniz oturur evlilik, şu saatten sonra yapacağın şey, “ ay canım ben bilemem ki sen ne dersin “ cümlesini sık sık kullanmak. Bir işi halledebiliyorsan da beklemek sabretmek geride durmak. Erkeklere alan açmak lazım. Onlar verici halledici. Alan açıp beklemek. Biz kadınlar herşeyi yaparız zaten ama onlara da ihtiyacımız var. O işi 3 ay sonra mı yapıyor evet senin eşin böyle biri Kabullenip işin 3 ay sonra halledilmesini beklemek lazım. Yapmayın. Yapmazsanız o işi bi yapan bulunur.

Ben cocuk dogurdugunu nerde yargiladim. Kadinin yorulmasi normal. Heleki ilk sene kadin kendini kolay kaybedebiliyor. Bahsettigim ondan degil. Konu sahibi zaten yorucu bir sürecten geciyor. Kendini "ne zaman kücük kiz" olabilirim gibi düsünceler ile yalnis beklentiler icine sokuyor. Icinizdeki cocuk halen sacinin örülmesini bekliyor olabilir, orasini bilemem. Ama esinden sevgi ve ilgi beklemek "kücük bir kiz" olmakla alakasiz benim gözümde. Biz evliligimizde tabi ki sorumluklarimizi göz önünde bulunduruyoruz, cünkü sorumluklarimizdan biri de ilsikimizi canli ve güvenli tutmak degil mi? Konu sahibi hem ilgisiz kalmis, hem yorulmus. Bunlar normal. Ama kendini "kücük kiz olamiyorum", "naz yapamiyorum" diye ifade etse simarik olarak ciddiye alinmaz. Isyaninda hakli, dile getirme seklinde sadece iletisim sorunu görüyorum. Yaslar da genc, zamanla oturur, ama genc bir anne oldugu icin su anda destege ihtiyaci var

Ben cocuk dogurdugunu nerde yargiladim. Kadinin yorulmasi normal. Heleki ilk sene kadin kendini kolay kaybedebiliyor. Bahsettigim ondan degil. Konu sahibi zaten yorucu bir sürecten geciyor. Kendini "ne zaman kücük kiz" olabilirim gibi düsünceler ile yalnis beklentiler icine sokuyor. Icinizdeki cocuk halen sacinin örülmesini bekliyor olabilir, orasini bilemem. Ama esinden sevgi ve ilgi beklemek "kücük bir kiz" olmakla alakasiz benim gözümde. Biz evliligimizde tabi ki sorumluklarimizi göz önünde bulunduruyoruz, cünkü sorumluklarimizdan biri de ilsikimizi canli ve güvenli tutmak degil mi? Konu sahibi hem ilgisiz kalmis, hem yorulmus. Bunlar normal. Ama kendini "kücük kiz olamiyorum", "naz yapamiyorum" diye ifade etse simarik olarak ciddiye alinmaz. Isyaninda hakli, dile getirme seklinde sadece iletisim sorunu görüyorum. Yaslar da genc, zamanla oturur, ama genc bir anne oldugu icin su anda destege ihtiyaci var
Yok çocuk olmasını siz değil diğer post sahipleri için söylemiştim.
Nazlanmak ve şımarmak her kadının hakkı.
İlişkiyi canlı ve güvenli tutmak sorumluluk değil ki bence, zaten ilişki dinamiği ile olan bişey extra sorumluluk gibi değil.
Ben herşeyde hak veriyorum çok bunalmış. Aileye söylese yanlış anlarlar arkadaşa söylese eleştirir.
Biraz daha eşe sorumluluk vermek çaktırmadan sinirlenmeden sabırla. Tek çözüm bu :KK66:

X