Evlilik öncesi kazanılan para

Kesinlikle evlenmeden önce al. Sonra çok pişman olursunuz. Aileniz size almış gibi yapın para onlarınmış gibi yani. İlerde evlenirseniz de ister siz oturun ister kiraya verin. Ama sakın ha sakın asla böle bi paranız olduğundan bahsetmeyin 😊

Walla ben öyle yaptım🤣16 yıllık evliyim,evlenmeden önce senelerce çalıştım,biriktirdim.ufak bi arabam vardı satıp yükseltecektim,eşimle tanıştık.baktım onun herhangi bi birikimi yok,ailesi zaten zerre düşünmüyo,kendi aileme ufak bi mirasta gelmişti.kardeşimle ikimize böldüler,hem arabamın parası,hem birikimimle evimi aldım ve o zaman sevgilim olan eşime söylemedim.kiraya evlendim,herşeyi beraber ödüyoduk zaten.kendi evim de kiradaydı.ordan gelen parayla da ufak tefek tadilatları yapıldı.sonra kızım olunca annemlere yakın taşınmamız gerekiyodu,o bakacağı için,babam kiradaki evini bize veriyo geçin oturun diyo dedim,bikaç yıl oturduk,eşim ailemi her zaman el üstünde tutar,babamın evi üstüme verdiğini biliyo ne kirasını ne yaptığımı biilir,bi ara satsam mı diye düşünmüştüm,babana sor adamın kaç yıllık emeğini mi satacaksın diye kızmıştı🤣
Umarım sonradan bu durum ortaya çıkmaz sizin için güzel bir yatırım ancak ortaya çıkarsa çok büyük güven kaybı olur.Aynı şeyi eşim yapsaydı acaba başka hangi yalanları var deyip geçmişteki herşeyi sorgulardım.O saatten sonra dediği hiçbirşeyede inanmazdım sorgulardım.İnşallah ortaya çıkmaz ailenizlede sorun yaşayabilir saygı kaybı gibi.Yanlış anlamayın ailem yardım etti aldım denilebilir baştan ama siz saklamışsınız yıllarca.

Eşiniz dahi olsa o parada söz hakkı yok. Benim de miras kalan bir evim var kirada eşim hiç kirayı ne yaptın diye sormaz bile. Ben genelde ihtiyaç var mı diye sorarım ödemelerde eksiklik yoksa kendime harcarım ya da birikim yaparım. Yani eşime ben teklif ederim ihtiyacın var mı diye. Sormak zorunda değilim ama eşim de benden para esirgemez. Ev alacaksanız evlenmeden önce alın ki ortak olmasın hayat bu ne getireceği belli olmaz.

Umarım sonradan bu durum ortaya çıkmaz sizin için güzel bir yatırım ancak ortaya çıkarsa çok büyük güven kaybı olur.Aynı şeyi eşim yapsaydı acaba başka hangi yalanları var deyip geçmişteki herşeyi sorgulardım.O saatten sonra dediği hiçbirşeyede inanmazdım sorgulardım.İnşallah ortaya çıkmaz ailenizlede sorun yaşayabilir saygı kaybı gibi.Yanlış anlamayın ailem yardım etti aldım denilebilir baştan ama siz saklamışsınız yıllarca.
Eşim maddiyata önem veren biri değildir,düğün takılarımı bile bir kere sormamış ,onlar senin demiş birisidir,evlilik öncesi birikimim için sorun çıkarmaz,kaldı ki yıllarca da oturduk bu evde,bilir ki ihtşyacımız olduğunda ben zaten elimden geleni yaparım.şimdiki evimizi beraber alıp ödedik,benim ğzerime olsun istedi,bilirim ki bugün boşansak kıyafetini alır çıkar evden..evlilik öncesi almış olduğu bi evi olsaydı,ben de sorun etmezdim,yıllarca emeğini biriktirmiş şimdi rahat ediyoruz derdim..bizim aramızda para sorun olacak en son şeydir,sonuçta o ev benim ve kızımın güvencesi onu neden rahatsız etsin ki

Hayatınızdaki insanın bakış açısıyla doğru orantılı. '' Al al tabii dünyanın bin bir türlü hali var bakarsın bana bir şey olur sana ait bir ev olsun'' diyen birisi olursa sorun teşkil etmez. Ama kesin evliliğe giden bir ilişkiyse ve saklanarak bir ev alınıyorsa bozulur. Bu kişi sizi destekleyen ve arkanızda olan konuşmalar yapacak biri olursa hayat boyu sizi değerli hissetirecektir. Bence Söylemeden almayın ama bunu duyunca sorun çıkaracak biriyle zaten birlikte olmayın.

X