Evlilik öncesi kazanılan para

Bu ilişkinizin ne denli güven rayına oturduğu ile ilgilidir. Eşimle sevgililik/nişanlılık sürecimizde ev alsaydı yada alsaydım aa mal paylaşıma girmesin diye böyle yaptı demezdim. Dediğimiz anda aslında güvenilmeyecek bir ilişkimiz olmadığını anlardım. Dolayısıyla evlenmek istemezdim o kişiyle. Ki bir ev borcuna girecekti eşim evlenmeden önce aklımın ucuna dahi gelmedi hatta destekledim aman alsın diye denk gelmedi o zaman ayrı bir mesele.

Elimde bir miktar param var eriyip duruyor böyle, yatırım yapacağım derdim. Siz isterseniz fikir verebilir ama müdahale edemez o şekilde ayarlamak gerek.

Tabiki de bahsetme. al evini. güvencen olur yarın ne olacağı ne malum. kiraya verirsin gelirin olur. yukarda biri yazmış arsa al. araban yoksa araba al yani al bişeyler değerlendir. benimde param var. yarın bir gün tekrar evlenirsem öncesinde alıcam bişeylerki o parada hakkı olmasın banane. kimseye güvenmem bundan sonra.
İlla ki paranızla bir şey almak zorunda değilsiniz. Evlilik birliği öncesi edinilen mal ve paranın resmi olarak ispatı mümkün zaten. Paranız bankada dursa da hakkı olmaz.

Evi şimdi alabilirsin.Evlendikten sonra o evde otur kira derdinde ortadan kalkar.
Erkek arkadaşında sorarsa ailem destek oldu ev aldım dersin.
Bana kalırsa sorarsa neden evlenmeden önce aldın diye bu ayrılık sebebidir zaten maddiyatçıdır .Benim eşim biz nişanlıyken babasının desteğiyle ev aldı ve biz şu anda o evde oturuyoruz.alabilir. Benimde evlenmeden önce aldığım apart daire var şu an kirada.Ve biz eşimle 16 yaşından bu yana beraberiz 9 yıldır.Bu bir güvensizlik değil bir nevi güvenlik sigortasıd
P -pelin Z zsnn Yanlış anlaşılma olmuş galiba şaşkın ifade koyulmuş☹16 yaşında evlenmedik o yaşta lisede tanıştık sevgili olduk 7 yıllık sevgili dönemi 23'te üniversite bitince evlendik 2 yıldır evliyiz🙂🙂

Şimdi tam ters olsaydı adam evlenmeden önce ev alsaydı , hatta buna benzer konu var o zaman herkes adamı linclemisti. İlişkinin ciddiyetine göre değişir . Siz o para benim kendi evim derseniz eş adayınız da kendi parasını ayirirsa nasıl evlilik birliği sağlanacak.
Ben de öyle düşünüyorum. Bu konuya yazanlardan da eminim o diğer konuda adamı lincleyen vardır. Objektif değil yorumlar

Herkese mutlu seneler diliyorum. Benim şu anda elimde biraz para var. Aslında ev almak istiyorum ama begendiğim evlere yetmiyor, miktar eksik kalıyor. Hayatımda biri var ve evlenmek istiyoruz. Erkek arkadaşıma paradan bahsetmeli miyim, şu anda bu paraya ev alıp kiraya verebilirim ama kendim evlenince kirada oturacağım bu durum bana mantıklı gelmiyor. Erkek arkadaşıma bahsetmeden birşey almak da içime sinmiyor. Evet ben bu parayı ondan önce kazandım ama para mal paylaşımına girmesin diye mal almışım gibi bir intiba bırakmak istemiyorum. Siz olsanız evleneceginiz insana parayı söylermiydiniz ve nasıl değerlendirirdiniz

Dünyanın binbir türlü hali var. Birikimimi asla riske atmazdım.

Ben de öyle düşünüyorum. Bu konuya yazanlardan da eminim o diğer konuda adamı lincleyen vardır. Objektif değil yorumlar
Evi evlenmeden once krediyle alip sonra ortak odeyen erkekler icin o linçler yapiliyor. Kadin da yillarca oduyor ama bir bosanma durumunda hak idda edemiyor. Konu sahibinin elinde ciddi bir miktar var anladigim kadariyla. Begendigi evlere yetmese de iyi kotu bir ev alabilecek kadar bir tutar var gibi anladim. Bu nedenle bence de evlenmeden once almali

Herkese mutlu seneler diliyorum. Benim şu anda elimde biraz para var. Aslında ev almak istiyorum ama begendiğim evlere yetmiyor, miktar eksik kalıyor. Hayatımda biri var ve evlenmek istiyoruz. Erkek arkadaşıma paradan bahsetmeli miyim, şu anda bu paraya ev alıp kiraya verebilirim ama kendim evlenince kirada oturacağım bu durum bana mantıklı gelmiyor. Erkek arkadaşıma bahsetmeden birşey almak da içime sinmiyor. Evet ben bu parayı ondan önce kazandım ama para mal paylaşımına girmesin diye mal almışım gibi bir intiba bırakmak istemiyorum. Siz olsanız evleneceginiz insana parayı söylermiydiniz ve nasıl değerlendirirdiniz
Söz nişan yoksa bu düşünce neden olsun ki ? Evlenmeden al evini ama ona güvence sunma. Kimse boşanmak için evlenmiyor tabiki. Elimdeki para erimesin diye bir ev almak istiyorum de.

ne kadar masum dusunuyorsun. cevremde o kadar aci tecrube yasayan insanlar var ki bu konuda. benden sana abla tavsiyesi asla ama asla parandan bahsetme. bu zamana kadar kendi emeginle alin terinle biriktirmissin neden hazira konsun ki? erkek arkadasinin da ayni miktarda birikmisi olsa derim ki paralari birlestirip iyi bir muhitten lux bir ev alin derim. o para sizin garantiniz olsun. dunya hali basiniza ne gelecegi belli olmaz sonucta. bdv de goruyoruz sirf aile evine gitmek istemedigi icin bosanamayan kadinlari. sizin yerinizde olsam evet bir ev alirim begendigim degil de daha dusuk standartlarda alirdim.ama kendi uzerime degil, babam veya annemin uzerine alirdim boylece erkek arkadasinizin bir eviniz oldugundan haberi bile olmaz. kirasini da catir catir yerdim. aileniz size hediye para gonderiyormus gibi kiralarinizi gondersin.

Benim çocuğumun babası hala bilmez hesabımdaki parayı 😁 hayatta söylemem. Ev alacak kadar param olsaydı evlenmeden alırdım. Gördüm aldım derdim. Açıklama yapmaya dahi gerek yok. Şimdiden alın evi kadının parasını sorguluyorsa zaten direkt şutlama sebebidir
benim de ayni sekilde. ben kendimi paralayarak, tasarruf ederek bi dunya para biriktirmisim esime soyler miyim? ha esimde benim kadar para biriktirmis olsaydi cok rahat ev alirdik evlendigimiz yil. adam 10 senelik memurdu ben de 10 senedir calisan biriydim. yemis icmis gezmis ailesine yedirmis bi de ustune borc yapmis. bekarken biriktirdigim param benim guvencem.

benim de ayni sekilde. ben kendimi paralayarak, tasarruf ederek bi dunya para biriktirmisim esime soyler miyim? ha esimde benim kadar para biriktirmis olsaydi cok rahat ev alirdik evlendigimiz yil. adam 10 senelik memurdu ben de 10 senedir calisan biriydim. yemis icmis gezmis ailesine yedirmis bi de ustune borc yapmis. bekarken biriktirdigim param benim guvencem.
Kesinlikle öyle benim düşüncem kadının parası kadının ve çocuğunundur.. tabi hayat müşterek ama sorumluluk erkekte olmalı zaten.. hele de evlenmeden önce olan şeyler bireyseldir. Eşimin benden önce aldıklarına da hakkım var demem asla çocuğumun hakkı var onların arasında.. aynı şekilde benim olan da benimdir

Arkadaş yazmış yukarılarda, ailem aldı de diye. Bana aşırı mantıklı geldi. Hem yanlış bi intiba çizilmez hem Allah korusun sonradan paylaşmaya girmez hem de azıcık ailemi kabartmış olurdum. 😀 Ben olsam kesin böyle yapardım.
Walla ben öyle yaptım🤣16 yıllık evliyim,evlenmeden önce senelerce çalıştım,biriktirdim.ufak bi arabam vardı satıp yükseltecektim,eşimle tanıştık.baktım onun herhangi bi birikimi yok,ailesi zaten zerre düşünmüyo,kendi aileme ufak bi mirasta gelmişti.kardeşimle ikimize böldüler,hem arabamın parası,hem birikimimle evimi aldım ve o zaman sevgilim olan eşime söylemedim.kiraya evlendim,herşeyi beraber ödüyoduk zaten.kendi evim de kiradaydı.ordan gelen parayla da ufak tefek tadilatları yapıldı.sonra kızım olunca annemlere yakın taşınmamız gerekiyodu,o bakacağı için,babam kiradaki evini bize veriyo geçin oturun diyo dedim,bikaç yıl oturduk,eşim ailemi her zaman el üstünde tutar,babamın evi üstüme verdiğini biliyo ne kirasını ne yaptığımı biilir,bi ara satsam mı diye düşünmüştüm,babana sor adamın kaç yıllık emeğini mi satacaksın diye kızmıştı🤣

Buradaki yorumlar cok garibime gidiyor: Erkeklerin evlilik öncesi ev almalarina bozuluyorlar ama is kendilerine gelince evlenmeden önce al ki ev sana ait olsun diyorlar.

Başlığı her okuduğumda üzülüyorum
Muhtemelen burda kimseyi dinlemeyip o parayi karşı tarafa söyleyip dahası kullandiracaksiniz
Çünkü neden karsi taraf şu an sizin için en harika en mükemmel en aşık asla sizden gidemez size kıl kadar haksızlık edemez en en en en
Ah bilseniz sonra neye dönüşüyorlar
Keske kimse böyle konular açmasa ne yapacağınız belli niye birde bizi üzüyorsunuz ki

Aklin varsa evini al güzel arkadaşım kimseyede bahsetme düğünde altınım bozuldu takı kayınvalideme eşim para yolluyormus altın almışlar bir miktarda onceden para onun hesapta birikmiş ben de birşey demedim altınların bozulup benim hesaba attılar ev aldım şimdi para ondan geldi para benim diyor evi istiyorlar ayrıca bu para dışında benim birikmiş paramdanda ekledik onuda kabul etmiyorlar aklın varsa ortaya çıkarma bu kadar iyi niyetli olayım ondan paramı saklayın düşüncelerini bırakın devir öyle bir devirki guvenmeyin

Evi alın. Evlendikten sonra orada yaşayın. Evlendikten sonra size kira ödememenin maddi olarak katkısı olur. Şuan bilmesinin bir mahsuru yok. Üzerine çöreklenecek değil ya. Neden bu ihtimal yok?
Boşanma olursa da yolunuza devam edersiniz evinizle.

Benim çocuğumun babası hala bilmez hesabımdaki parayı 😁 hayatta söylemem. Ev alacak kadar param olsaydı evlenmeden alırdım. Gördüm aldım derdim. Açıklama yapmaya dahi gerek yok. Şimdiden alın evi kadının parasını sorguluyorsa zaten direkt şutlama sebebidir
Bunun sebebi nedir ?
Eşimle bütün maddi konuları konuşuruz. Giderleri, gelirleri hesabımızdaki parayı biliriz. Birbirimize de çok şeffaf olduk bugüne dek. Henüz 1,5 yıldır evliyiz. Şuan herşey borcumuza gidiyor zaten :) ama birikim yapacak seviyede olduğumuzda da para bizim paramız olacak.
Bu arada görüşünüze katılıyorum. Evlenmeden almalı ve açıklamaya gerek yok.

X