Yoruldum kizlar

Benim babam 50 küsur yaşında köyde doğmuş bir adam ona rağmen havalandırma, evi gırgırlama,sofra toplama,kahve yapma işlerini o yapıyor. Annem evde olmadığında ben hiç anne,babamın yatağını topladığımı hatırlamam babam kendisi odalarını toplar. Eve robot süpürge aldık babam hâlâ evi gırgırlıyor hoşuna gidiyor herhalde 😂
vay amcama bak masallah ya

Kardeşimin eşi bir firmada yıllardır çalışıyor, lise mezunu. Maaşı benimki kadar. Aylık primleri var. Her ay motivasyon için iki-üç gün bazen ailece bazen tek farklı illere götürüyorlar, tatil gibi. Ticket var, yemek var, çay kahve vb. tamamen şirketten, yol parası veriyorlar ciddi bir rakam. Ayrıca servis de var. Ailece özel sağlık sigortaları var. Aylık koli yardımı var ama koli değil koliler şeklinde. Çalışma saatleri de 9-5 ama ayda en az 4-5 gün işe gitmeyip evden idare ediyor işlerini. İstediği zaman işten çıkıp çocuğu okuldan falan alıyor. Kendi sektörüyle ilgili gelen proje teklifleri oluyor, akşamları da oturup onları yaparak aylık bir maaş daha kazanıyor ortalamada. Ama herkesin gözü memur maaşında nereye baksan. Ne yol verirler ne ticket ne koli ne yemek ne lojman ne de extra herhangi bir şey. Çayımızın parasını bile biz ödüyoruz. Kuru maaş. Milletin gözü kaldığı için onun da herhangi bir bereketi olmuyor zaten.
Nitelikli ya da iş bilen kişiler özelde gayet iyi kazanabilir, ben özelde çalışıyorum eşim devlette. Çoğunlukla prim vs derken daha fazla maaş alıyorum.Yemeğim çayım kahvem şirketten, şirket aracım var tüm masrafları şirketten.Emekli oldum aynı işyerinde çalışmaya devam ediyorum, bunlar avantajlı kısımları ama eşim çok rahat çalışıyor Cumartesi evde yıllık vs izinleri fazla, ben bayram seyran demeden cumartesi dahil ölümüne çalışıyorum :) yine de şükür ediyorum işsiz olmak daha zor olurdu muhtemelen.

Ben kadına hak veriyorum yaşadıkları kolay değil bende kabul etmem böyle bir durumu tabi evin içini bilemem adamın düzelme şansı olur diye söyledim sonuçta o adamda onlarla aynı küflü evde oturuyor ama düzelme şansı yoksa aileside arkasında değilse tabikide iş bulup çalışmalı ama önce o adamdan ayrılmalı
Mune Mune sihirli değneği ile dokunmuş belli 🤭

Sakın KPSS’ye girip atanacağım işe gireceğim filanda demeyin adama erkekler ona muhtaç olan kadınları sever. Sizi pek takmıyor artık siz kendinizi eşinizle kıyaslamayın yükseklisansta yapacaksa gurur duyun maaşımız artar daha iyi bir evde otururuz diyin ona muhtaç olduğunuzu belli ederseniz paranızıda verir sizinlede ilgilenir… ama erkek gibi ben çalışıp kendi para mı kazanacam sana ihtiyacım yok derseniz bu evlilik dahada çıkmaza girer bana ihtiyacın yoksa defol git der…

Eklentiler

• images.jpeg
    images.jpeg
    35,8 KB · Görüntüleme: 21
Mune Mune sihirli değneği ile dokunmuş belli 🤭
Yok canım tecrübe dokunuşu bu☺️
52’ye merdiven dayamış 30 yıllık evliliği devirip feleğin çemberinden geçmiş kaç üyeyiz ki şurada, ahretliğim geceleri gelmiyor gelse o benden de kıdemli:))

Herkes bizim geçtiğimiz yolları geçsin yaşlar kemale ersin bir :)))

Kızlar olay şu eşimle para konusunda bir türlü anlaşamıyoruz bana asla harçlık vermiyor kendime bi şeyler almak istiyorum kavga ediyoruz kabul edip veriyor sonra elimde o paranın olduğunu bildiği için diğer gün bi şey uydurup alıyor. Eşim memur düşük bir maaş almıyor ama yetmiyor diyip beni oturduğum daireden müstakil bi eve taşınmaya ikna etti evin her yeri küflü (tasindiktan sonra kış gelince küflendi) ve eşyalarımda küf oldu bu yüzden çıkmak istiyorum bu evden ama o yükseklisans yapmak istiyorum diyor başka bi şehirde yüksekllisansi kazandı ayda 6 bin sadece oraya gidip geliyor cocugum 3 yaşında onu kreşe göndermek istiyorum ama para yok diyip evde kavga çıkarıyor evlenirken eşya almadık o yüzden eşyalarımı tamamlamak istiyorum ona da yok diyor kendine gelince sınava giriyor her türlü parayı yatırıyor okula gidiyor para harcıyor benim elime 5 kuruş para vermiyor sadece onun parası gibi davraniyor güzel bi eve kiraya çıkalım dedim onuda kabul etmiyor her şeyi kendine göre ayarlamış ve öyle yaşıyor ben en ufak bi masa istemiştim hemen annemi arayıp beni şikayet ediyor evde terör estiriyor benim param yok beğenmiyorsan sen bilirsin diyor artık dayanamıyorum. Kpssye çalışıyorum kendi paramı kazanmak istiyorum ama atanamadım hala 😐
Çalışıp bu adamdan kurtulacaksınız. Bu cimrilik çekilecek gibi değil.Hastalık eşinin bu tutumu.Yarın işe girince de size huzur vermeyecek.Yapabiliyor iseniz evden ayrılın (madem size beğenmiyorsan demiş) anne evine gidip orada sınava hazırlanın.Bu arada bu adam bakın ne yapıyor tamam ayrılıyoruz derse ayrılın nafakanızı da alın hasta olsun size para verecek diye.

Sakın KPSS’ye girip atanacağım işe gireceğim filanda demeyin adama erkekler ona muhtaç olan kadınları sever. Sizi pek takmıyor artık siz kendinizi eşinizle kıyaslamayın yükseklisansta yapacaksa gurur duyun maaşımız artar daha iyi bir evde otururuz diyin ona muhtaç olduğunuzu belli ederseniz paranızıda verir sizinlede ilgilenir… ama erkek gibi ben çalışıp kendi para mı kazanacam sana ihtiyacım yok derseniz bu evlilik dahada çıkmaza girer bana ihtiyacın yoksa defol git der…
Allah size akıl fikir versin ve sizde kimseye bir daha akıl vermeyin.

Ay dur kız zaten her zımbırtıya ağlıyom hormonlardan senin yoruma da ağlicam napiyim ağlıyasım geldi yaw elimde değil. Ben de çocuk bakiyom iş yok güç yok napim allahtan kocam para veriyor ha demek ki çalışmadığım içinmiş he ilgisi de mi ondan dersin, yok muhtaçlıktan değil kız günahı gelii adamın demek ki bana 😐😭😭😭

Allah size akıl fikir versin ve sizde kimseye bir daha akıl vermeyin.

Özel sektör çalışanların %90’ına asgari ücret vermeye devam ettiği sürece memuriyet hedefi olacak insanların. Ama bir taraftan da asgari ücrete razı olan bir kesim var ki anlamak mümkün değil. Mesela kendimizi yırtıyoruz özel okul öğretmenlerinin hakları için, geliyor diyor bana asgari versinler ben çalışırım. Kendi emeğinin kıymeti yok ki.

Yaş sınırı ve evlilik şartı gelmeli memuriyete. 40’ından sonra devlete kapağı atıp verimli çalışacak 20’li yaşlarda insanların yerini alan, bilgisayar başında oturup fal bakan, çocuğum hasta, okulda ağlamış gibi bahanelerle çalışma saatlerinin çoğunu iş dışında geçiren insanlar çalışmasın, çalışmamalı.

Geçen sene tanıştığım 1965 doğumlu, torun torba sahibi bir abla vardı kpss’ye hazırlanan. Öğretmen olacakmış. Hem de okul öncesi öğretmeni. 🙄
eskiden memuriyet yaşı vardı kalktı mı

Sanmam. Mune hanımın yorumlarından tek çıkardığı sonuç bu yazılar neden daha koyu bir de ismi neden mavi renktir.
Anladığına dair umudum yok
Sen sayfanda kavga haberlerini at yada mesajları okuyup gülmeye devam et cevap yazmak için daha 19 ruhlusun yada bir psikiyatri polikinliğinden randevu filan al zira bu kavgalar seni aşar ablacım

Sen sayfanda kavga haberlerini at yada mesajları okuyup gülmeye devam et cevap yazmak için daha 19 ruhlusun yada bir psikiyatri polikinliğinden randevu filan al zira bu kavgalar seni aşar ablacım
Geçen de böyle benimle çok ilgili yeni üyeyi patlatmıştım biliyor musun. 3 ncü üyeliği mi neymiş. Sen de çok biliyorsun forumla ilgili üyelerle ilgili. Kaçıncı üyeliğin sultanım? Beni psikatriye göstermeden önce seni bir Kazen Kazen beye ve Mune Mune hanıma göstersek mi?

Yok yahu neresi salak. Biri fizik öğretmeni lisede, diğeri kuzenim elektronik mühendisi.

Kadınlar çalışmasın demiyorum. Kadının çalışma hayatındaki durumu tartışmaya açık dahi olmamalı bence. Hayatta herşey olabilir. Vefat veya boşanma durumunda mesleksiz kadınlar ortada kalıyor.

Benim kızdığım konu, erkeklerin kadınlardan faydalanmaları.

Dışarıda modern takılıyorlar, kadın erkek eşit. Erkek diyor ki ben tembel kadın istemem sana bakmam.

Ama eve gelince geleneksel roller devam ediyor.

Ütü yemek temizlik yapan çocuk bakan kaç tane erkek var ? Yaptıramıyorsunuz işte ataerkil eril zihniyet değişmiyor kültürel şartlanmışlıklar dna'mıza işlemiş

Bence geçiş sürecinden geçiyoruz.
Akıl sadece akademik başarıyla alâkalı bir olgu değil yalnız. Kendinden faydalandırmayacak basirette olmak da akıl göstergesi. Örneklerinizdeki kadınlar bir de üstüne çalışmayanlar iyice sefilolacaklar konu sahibi gibi. Kuzeniniz en azından boşanabiliyor.
Eşime iş yaptiramiyorsam ben de yapmam. Parayla yaptırırım. O da olmuyorsa boşanırım. Eril zihniyeti çekmek zorunda değilim. Kocalar da bulunmaz hint kumaşı değildir.

Muhtaçlık ayrı bir konu, ihtiyaç duymak ayrı bir konu. Evet bazen maddi olarak eşinize ihtiyaç duyabiliriz. Manevi olarak zaten birbirimizin duygusal ihtiyaçlarını karşılamak üzere bir araya gelip evleniriz. Çalışıyoruz diye maddi sömürüye evet diyecek değiliz veya eşimizden artık duygusal bir talebimiz yok anlamına gelmiyor. İkisi farklı şeyler.

Geçen de böyle benimle çok ilgili yeni üyeyi patlatmıştım biliyor musun. 3 ncü üyeliği mi neymiş. Sen de çok biliyorsun forumla ilgili üyelerle ilgili. Kaçıncı üyeliğin sultanım? Beni psikatriye göstermeden önce seni bir Kazen Kazen beye ve Mune Mune hanıma göstersek mi?
Sıkışınca nereye müracaat edeceğini iyi biliyorsun ben ilk defa açtım affferim teyze 39 yaşında vaktini buradaki kavgaları takip ederek geçirmen çok manidar arada banada söylede hangi sayfalarda kavga olduğunu beraber gülelim 😂😂😂

X