Evlilik ve yalnizlik hakkinda

Kalben_35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2016
82
19
28
Herkese merhabalar.Benim konum evlilik.Bütün yakin olduğum arkadaşlarım evlendi.1 kişi kaldı o da bu yaz evleniyor
Benim de onlardan başka yakin arkadaşım yok ve kendimi çok yalnız hissetmeye başladım.Tek başına kalacakmış gibi hissediyorum ve yalnız olma fikri beni çok üzüyor.Yani bir aktivite için bile arkadaşım kalmayacak gibi hissediyorum ne yapicam ben tek başına falan diye düşünüyorum.Bu zaten beni çok yorarken bir de kafaya evliligi taktım.Benim için takıntı haline gelmeye başladı.Cevremde herkes evlendi,evleniyor.27 yaşındayım isim düzenim oturdu ve hayatımı kurmak istiyorum ama olmuyor bir sekilde ilişkim bitiyor.Ya hayatımda kimse olmazsa ya evlenemezsem ya hep yalnız kalırsam diye fobi oluştu resmen.Spora yazıldım farklı aktiviteler yapmaya çalışıyorum dikkatim dağılsın diye ama yok yine de ben evlenebilecek miyim ya evlenemezsem yalnız kalirsam korkusunu üstümden atamıyorum.

Senden daha büyüğüm. Evlenmek istemeyen ve bunu açıkca dile getiren biriydim. Yillarca bana evlen baskısı yaptı arkadaşlarım,akrabalarım ama peşinden evlilik çok zor yaaa diyede eklediler. Ben aşık oldum ve onun doğru erkek olduğunu hissettim şimdi evlenmeyi düşünüyorum. Ama evlilik şart değil sırf bu yüzden yanlış kararlar vermeyin. Benimde etrafımda olan herkes evli ama bu beni yalnız yapmıyordu.

Arkadaşlarının eşlerinin arkadaşı vs ile tanış sosyal olmalısın ki bulasın

Benim de evli arkadaşlarım var, onlarla belki bekarlardan daha sık görüşüyoruz, çünkü eşleri de arkadaşım, anlaşıyoruz, çift+ben gibi değil de arkadaş grubu gibi oluyoruz bi araya gelince. Arkadaşlarımla tek de bi şeyler yapıyoruz. Arkadaşlık ilişkileriyle ilgili bence bu, evli bekar olmakla alakası yok.
Evlilik konusunda bence verilecek pek bi tavsiye yok. Olmazsa olmaz bi şey gibi görmemek lazım, acele etmemek lazım, gerisi nasip kısmet şans.

Kendinizi böyle şartlandırmayın derim. Kendi kendinize yetmeyi öğrendiğiniz vakit, arkadaşlıklarınız ve ilişkileriniz daha kaliteli bir zemine oturacak emin olun. Mevzu evlenebilmek değil, iyi bir evlilik yapabilmek.

Kendinizi böyle şartlandırmayın derim. Kendi kendinize yetmeyi öğrendiğiniz vakit, arkadaşlıklarınız ve ilişkileriniz daha kaliteli bir zemine oturacak emin olun. Mevzu evlenebilmek değil, iyi bir evlilik yapabilmek.
Teşekkür ederim inanın deniyorum ama psikolojik bir dönem sanırım bu gecicek umarim

Herkese merhabalar.Benim konum evlilik.Bütün yakin olduğum arkadaşlarım evlendi.1 kişi kaldı o da bu yaz evleniyor
Benim de onlardan başka yakin arkadaşım yok ve kendimi çok yalnız hissetmeye başladım.Tek başına kalacakmış gibi hissediyorum ve yalnız olma fikri beni çok üzüyor.Yani bir aktivite için bile arkadaşım kalmayacak gibi hissediyorum ne yapicam ben tek başına falan diye düşünüyorum.Bu zaten beni çok yorarken bir de kafaya evliligi taktım.Benim için takıntı haline gelmeye başladı.Cevremde herkes evlendi,evleniyor.27 yaşındayım isim düzenim oturdu ve hayatımı kurmak istiyorum ama olmuyor bir sekilde ilişkim bitiyor.Ya hayatımda kimse olmazsa ya evlenemezsem ya hep yalnız kalırsam diye fobi oluştu resmen.Spora yazıldım farklı aktiviteler yapmaya çalışıyorum dikkatim dağılsın diye ama yok yine de ben evlenebilecek miyim ya evlenemezsem yalnız kalirsam korkusunu üstümden atamıyorum.
Ne zaman vazgeçersen o zaman evlilik yapışıyor yakana..

Evliyim, çocuğum da var, çocukluk arkadaşım bekar. Kopmadık. Görüşüyoruz. Çocuğum ufakken biraz sekteye uğradı. Ama bana geldi dışarda görüştük asla uzak düşmedik
evlenince uzaklaşan arkadaş zaten arkadaş değildir. Öyle düşünme bence.
Yalnız kalmamak için düşünmeden evlenme, arkadaşlarınla da görüşürsün yeni arkadaşlıklar da kurarsın.
yaşın da çok genç. Mutlaka hayatına doğru insan girecektir panikleyecek bir yaşta değilsin

Sakin olmalısin. Acele karar verio kötü bir evlilik yapmaktansa böylesi daha iyi inanın. Yaşınız çok genç. Sizin yaşınızda ve bekar olmayı okadar isterdim ki

Ben de bekarların evliler bize ayak uyduramaz sanmasından hiç hoşlanmıyorum. Hep kendi aralarında takılmalar falan… evlenince siyam ikizimizi bulmuş olmuyoruz, evlileri sevin, onlarla da planlar yapın 😂

Ben sizden iki yaş büyüğüm çoğu arkadaşım evli ama ya evlenemezsem ya yalnızlık gibi konuları dert etmiyorum. Kendi kendinize yetmelisiniz . Ömrünün sonuna kadar evlenmeyip mutlu olan pek çok insan var.

X