Evliyken başkasına ilgi duymak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
anne babasından mahrum büyüyenler ilgiye daha aç olur gibi bir cümle yazmışsınız.
adam sizi reddetmiş. ne ilgisi gördünüz de aşık oldunuz? adam peşinizde koşmamış sizi ikna etmek için girişimlerde bulunmamış.
siz kendi kendinize adama aşık olmuşsunuz ilgiye aç olduğunuz gibi saçma bir kılıf bulup ona tuttunmuşsunuz.

BEKLENEN

Ne hasta bekler sabahı,
Ne taze ölüyü mezar.
Ne de şeytan, bir günahı,
Seni beklediğim kadar.

Geçti istemem gelmeni,
Yokluğunda buldum seni;
Bırak vehmimde gölgeni,
Gelme, artık neye yarar?

NECİP FAZIL KISAKÜREK
asagidaki yorumlarda alintilamis biri paylasimini gorunuyo yani. anne baba ilgisizligi ile alakasi yok yasadiginin. kocani sevmiyorsun

Dizginlememissiniz.
Adama açılmışsiniz ama o istememis.
Karşılık görseydiniz çok farklı olacaktı durumunuz.

Kınamak istemiyorum. Karşılık alamadığınız icin de eşinizden ziyade karşıdaki kişiye karşı kapıldığınız suçluluk duygusundan , ebeveyn sorunlarınıza bağlayarak kaçınmanızı anlıyorum. Bence bir desteğe ihtiyacınız var. Ayrıca dünyalar iyisi dediğiniz eşinize de daha fazla haksızlık yapmayın derim. Empati yapın tam tersi durum olsa ne hissederdiniz?
Kendinizi dizginlemiyorsunuz adam kabul etmemiş. Kendini dizginleyecek insan gidip adama açilmaz, bu acilmanin bir amaci var.
Boşanmaniz lazim ama sanmiyorum yapacaginizi. Anca biri olursa belki...

Boşanmak daha iyi olur

Kınamak istemiyorum. Karşılık alamadığınız icin de eşinizden ziyade karşıdaki kişiye karşı kapıldığınız suçluluk duygusundan , ebeveyn sorunlarınıza bağlayarak kaçınmanızı anlıyorum. Bence bir desteğe ihtiyacınız var. Ayrıca dünyalar iyisi dediğiniz eşinize de daha fazla haksızlık yapmayın derim. Empati yapın tam tersi durum olsa ne hissederdiniz?

asagidaki yorumlarda alintilamis biri paylasimini gorunuyo yani. anne baba ilgisizligi ile alakasi yok yasadiginin. kocani sevmiyorsun
Nasıl silebilirim ?

Konu alıntılamışlar neyse ki.

Vicdani olarak kendimi iyi hissetmediğim için eşime anlattım, ağlayarak geçen 3-4 saat… beni bildiği için bunun geçici bir durum olduğunu söyledi. Senin kalbine güveniyorum dedi.
Ben fake olduğuna çok eminim ya. Türkiye sınırları içerisinde şunu diyecek bir adam olduğuna inanmıyorum. Cıks.. buradan o potansiyel çıkmaz.

Vicdani olarak kendimi iyi hissetmediğim için eşime anlattım, ağlayarak geçen 3-4 saat… beni bildiği için bunun geçici bir durum olduğunu söyledi. Senin kalbine güveniyorum dedi.
anne baba sevgisizligi olayina cok takildim ya ben. bugunlerde herkes yaptigi karaktersizliklerin sebebini gecmisteki sozde travmasina bagliyor. boyle olunca vicdan mi rahatliyo ne oluyo yani? babamdan ala sevgisiz buyumus biri var midir bilmiyorum. 4 yasinda iken annesi ile babasi ayrilmis, annesi baskasi ile evlenmis babasi baskasi ile evlenmis. cok kucuk yastan itibaren uvey anne zulmu gorup babasi ile aralari bozulmus, oyle ki babasi babama miras bile vermemis.ama babam kadar sadik biri de yoktur diye dusunuyorum. anneme, ailesine sonsuz sadiktir.

Kız konu aşkı memnu' dan nfk şiirine nasıl evrildi? Ay ben şok😬!
Necip Fazıl da sürekli kumarı bıraktım diyordu sonra kumar masasında yakalanıyordu sorsan geçmişini karıştıran çöpçü oluyor😂 Konu sahibiyle ortak noktaları ikisinin de son derece iradesiz olması🤷🏻‍♀️

Tamam fake hepinizi kandırdım öyle diyerek bitireyim 😃 belki ben doğru kelimelerle anlatamamışımdır yetersiz kalmıştır konuyu burada noktalıyorum.
Yok ben inandım size.
Eşinizi çok sevdiğinize hatta bir gram sevdiğinize inanmadım tabii.
Adama açılmayın ama bir daha lütfen başkalarının yuvasını bırakın,kendi kendinize kendinizin yuvanızı yıkabilirsiniz,başkalarını karıştırmayın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X