Fransizca Ögrenmek icin Ne Yapabiliriz??

merhaba
ben 2006 yılında pariste yaşadım.
gittiğimde tek kelime bilmiyordum. 6 ay kursa gittim. şu anda iyi anlıyorum ama konuşmam çok iyi değil.
bu yıl yine parise gideceğim 3-5 ay kursa gitmeyi planlıyorum.
en iyi yol bol bol fransızca film izlemek ve konuşmaya çalışmak.

mrb eglantina benim kursa gitme sansim olmadi diger bolumdde yazdim sadece haftada 2 saat oda faydali olmadi bu zamana kadar hep evde ogrenmeye calistim ,bende biraz anliyorum ama konusamiyorum,suan ehliyete gidiyorum insallah onu alim bende baslicam kursa ,sen 6 ay gittigindee baya ogrendinmi canim ,ne guzel bu gelmende de gidersen baya biseyler daha ogrenebilirsin
fransizcayi hic bilmedigin zaman film izlemek bence ise yaramiyo ama biraz kelimer bilipte izlersen ozaman daha iyi oluyo ,optum canimm

merhaba cappadocia,
pariste 6 ay kursa gittim,kaldığım 1 yıl boyunca,
donuşte bursada iş fransızcası kursuna gideyim dedim.sınav yaptılar ileri seviye çıktım :) şaşırdım tabi ben daha başlangıç seviyesindeyim pek grammer bilmiyorum dedim ama 3 ay da burda kursa gittim.
şimdi 1 yıldır hiç fransızcayla ilgilenmedim,çok gerilemişimdir.

internette cok guzel siteler var fransizcayla ilgili arkadaslar kelimelerin uzerine mause ile gelince teleffuz veriyo sesli ustelik bende bircok site var birde program ucretsiz cocuklardan firsat buldukca giriyorum bilmiyorum link vermek adres vermek bu durumda yanlissa vermeyeyim ama ilgilenen olursa ozelden verebilirim yasak degilse buradanda paylasirim arkadaslar.....
ben hic kursa gitmedim gelir gelmez cocuk oldu simdi ucuncusu kismetse geliyo bir bucun aydan:roflol::roflol:
valla ben ingilizceyle idare ettim hep, simdi cok az ogrendim ingilizce fransizca karistiriyorum ne yapayim ama bazilari ingilizce ya bilmiyo yada konusmak istemiyo:mymeka:
ama kurs filan neysede kesinlikle pratik pratik sart bence
mesela dogumda hastanede bir hafta kaliyosun eee mecbur patcat konusuyorsun cok faydali oluyor hep boyle ortamlarda yani mecburi konusma alanlarinda olsak cok daha iyi oluyor bence

canim bildigin siteler varsa tabiki bizimle paylasabilirsin ,hic bi sekilde yasak falan degil ,bak ben yazmistim ,bunun gibi gonder sende bizde faydalanmis oluruz
http://www.kadinlarkulubu.com/fransizca-ogrenmek-t150751/index.html
ben fazla bu sitelere giremiyorum gunlerim baya yogun bilgisayar basinda oturma sansim yok
allah ba&gislasin demek ucuncuya hamilesin ha ne guzel insallah darisida benim basima ,
dedigin gibi pratik sart yani mutlaka karsilikli birileriyle konusursan daha iyi anliyosun ve konusmak zorunda oldugun icin biseyler soyluyosun ve bu sekilde insana daha fazla guven geliyo ,bende hic kursa gitmedim hep evde calistim ,kelimeler ogrendim ,pratik gerekli ,ama yinede kendimi hic bilmiyo zannediyorum konusamadigim zaman
sanirim sen belcikadasin ayni dili konusuyoruz,gerci pek konusuyoruz diyemeyiz ,konusmaya calisicaz insallah:roflol::roflol::roflol:

bende bes yildir fransadayim ama bende tam olarak ogrenemedim herkes nasil ogreniyo anlamiyorum bazen dusunuyorum benmi cok ilgisizim diye yani yanliz degilsin

ben zenan yeni uye herkese merhaba bende fransaya geleli 12 yil oldu dort cocuk var bildiklerimin cogunu cocuklarimdan ogrendim onlarin derslerine yardim ederek ve tekrar ederek cok faydasi var tabi birde fransiz komsularla konusarak oturdugum koyde hic turk yok bizden baska mecbur kalmakta var tabi

bende geleli 2 yilimi doldurdum fransanin sosyal haklari hic hosuma gitmiyo insanin entegre olmasini engelliyolar bence, ilk geldigimde heveslenmistim ama formation hakkim bile yok anca gonullu olarak haftada 2 saat kurs gorebiliyorum oda fazla verimli olmadi devamli olmayinca insan soguyo Turkiyeden fransaya gelenler bu konuda daha sanslilar en azindan 500 saat zorunlu ders var onlara ve ustelik karsiliginda paralarinida aliyorlar ben parasinida istemiyorum sadece kurs almak istiyorum issizlige yazildim dil yok dil kursuna gonderin diyorum buna hakkim yok tek sucum norvec vatandasi olmam dil olsa basortusu yasak
kurs hakkedebilmek icin 25 yasimi doldurmam lazim daha 2 senem var bari cocugum olsun ben yasimi doldurana kadar o da buyur okula baslar dedim oda olmadi 1 senedir
elim kolum bagli evde oturuyorum esimi ikna edebilseydim donmeyi bile cok dusundum ama esim ikna olmadi :KK43:(

Kizlar uzmeyin kendinizi, fransizca kolay bir dil degil kesinlikle!!! okumasi degisik yazmasi cok daha degisik malesef ve dunyanin en nazik ve en zor dilidir. 3 yasinda basladim okuluna, bitirdim diplomam elimde ama hala bilemedigim kelimeler var...Allah yardimciniz olsun uzmeyin kendinizi bu kadar...sevgilerimle

bende geleli 2 yilimi doldurdum fransanin sosyal haklari hic hosuma gitmiyo insanin entegre olmasini engelliyolar bence, ilk geldigimde heveslenmistim ama formation hakkim bile yok anca gonullu olarak haftada 2 saat kurs gorebiliyorum oda fazla verimli olmadi devamli olmayinca insan soguyo Turkiyeden fransaya gelenler bu konuda daha sanslilar en azindan 500 saat zorunlu ders var onlara ve ustelik karsiliginda paralarinida aliyorlar ben parasinida istemiyorum sadece kurs almak istiyorum issizlige yazildim dil yok dil kursuna gonderin diyorum buna hakkim yok tek sucum norvec vatandasi olmam dil olsa basortusu yasak
kurs hakkedebilmek icin 25 yasimi doldurmam lazim daha 2 senem var bari cocugum olsun ben yasimi doldurana kadar o da buyur okula baslar dedim oda olmadi 1 senedir
elim kolum bagli evde oturuyorum esimi ikna edebilseydim donmeyi bile cok dusundum ama esim ikna olmadi :KK43:(

canim senin oturum kartin varmi ,sizin orda varsa buraya basvur genclere yardim is bulma falan gibi ,
ismi mission locial ,sen buraya git esinle ,de yasim kusuk dilim yok calismak istesen dil bilmiyorum falan diye, onlar en fazla 25 yasina kadar olanlara ,oturdugun yere yakin olan sehirlerde sana kurs buluyolar ,haftanin her gunu okula gider gibi gidiyosun hemde parasini aliyosun ,
ben calisiyorum her gun gidememe ama basvurcam haftada 2veya 3 gun isticem bakalim ne olcak belkide kabul etmezler
evet simdi gelenler sansli mecburu kosuyolar dil ogrenmeleri icin ,kendileri kursu bulup gonderiyolar ne guzel ,bana denk gelmedide ebnde kala kaldim boylece ,
ben geleli 4 sen oldu ama hala bilmiyorum diyebilrimp ,kendi basima ne ogrendiysem
insallah yardimci olabilmisimdir

bende fransız dili edebiyatı ogreniyorum. seneye erasmusla fransaya gitmeyi istiyorum ama paris cok pahalıymıs arkadaslarım amiens e gitti orasıda cok pahalıymıs. yani yaşam cok mu zor. gelirsek oralarda neler yapabilirz arkadasım direk fransaya gidip calısmak istiyor bunun için ne yapmalı siz fransada oturanlardan yardım istiyorum :KK43:

canim senin oturum kartin varmi ,sizin orda varsa buraya basvur genclere yardim is bulma falan gibi ,
ismi mission locial ,sen buraya git esinle ,de yasim kusuk dilim yok calismak istesen dil bilmiyorum falan diye, onlar en fazla 25 yasina kadar olanlara ,oturdugun yere yakin olan sehirlerde sana kurs buluyolar ,haftanin her gunu okula gider gibi gidiyosun hemde parasini aliyosun ,
ben calisiyorum her gun gidememe ama basvurcam haftada 2veya 3 gun isticem bakalim ne olcak belkide kabul etmezler
evet simdi gelenler sansli mecburu kosuyolar dil ogrenmeleri icin ,kendileri kursu bulup gonderiyolar ne guzel ,bana denk gelmedide ebnde kala kaldim boylece ,
ben geleli 4 sen oldu ama hala bilmiyorum diyebilrimp ,kendi basima ne ogrendiysem
insallah yardimci olabilmisimdir

canim ben is bulma kurumuna falan yazildim, onlarda bulamadi bisey ben norvec vatandasi oldugum icin yani avrupadan geldigim icin bana o tur kurs hakkini tanimiyorlar vardi burda geldigim sene herkes gitti ama ben gidemedim malesef 25 yasimi doldurmam gerekiyomus, bana oturum kartida gerekmedi gerek yok dediler benim norvec vatandasi belgem var o kadar esimden dolayi burda yasiyor gorunuyorum yardimlarin icin saol canim

fransizca ogrenmek icin en iyi yontem fiilleri ezberlemek ve onlarla kendimizce basit cumleler kurmak oncelikle ezber diye dusunuyorum hayvanlar esyalar butun terimleri yazarak ezberleyin cok kullanilan cumlelerden baslayip nerede ne sekilde ihtiyacimiz olacak olan cumleleri calisin ve vakit buldukca fransizca kanali izleyin diye tavsiye ediyorum 6 yildir fransadayim kendi islerimi halledebiliyorum sureklide fransizca calisiyorum ogrenmek isteyen herkese basarilar ayrica internet uzerinden fransizca hazirlik dersleri cok yararli okunuslari soyleniyor videolarla meslekler bircok sey anlatiliyor tavsiye ederim tekrar basarilar

fransizca ogrenmek icin en iyi yontem fiilleri ezberlemek ve onlarla kendimizce basit cumleler kurmak oncelikle ezber diye dusunuyorum hayvanlar esyalar butun terimleri yazarak ezberleyin cok kullanilan cumlelerden baslayip nerede ne sekilde ihtiyacimiz olacak olan cumleleri calisin ve vakit buldukca fransizca kanali izleyin diye tavsiye ediyorum 6 yildir fransadayim kendi islerimi halledebiliyorum sureklide fransizca calisiyorum ogrenmek isteyen herkese basarilar ayrica internet uzerinden fransizca hazirlik dersleri cok yararli okunuslari soyleniyor videolarla meslekler bircok sey anlatiliyor tavsiye ederim tekrar basarilar
PHP:

istek cok onemli insan birseyi gercekten ogrenmek istiyorsa bunun onunekimse gecemez ayrica fransizca ogrenmek cok zevkli bir dil bir insan surekli yazin okuyup gecmeyin gordugunuz kelimeyi yazin tekrar edin fransizca video film izleyin cunku bunlarin hepsini yapiyorum faydali oluyo herkese kolay gelsin
Tout vient à point à qui soit attendre(tu viyen a puan a ki sua atond)
sabreden dervis muradina ermis gibi azimle calisalim arkadaslar

au-o
eau-o
e-o noktali
eu-o noktali
é-e
ai-e
ei-e
ou-u
on-on
en-on
oi-ua
ain-en
in-en
bunlarin ogrenin okuma kolaylasir
ph-f
ch-s
y-i
internet polyglot dersler fransizca turkce google den girin orada alistirmalar ceviriler var okunuslari videolari yaziyo hem okuyun dinleyin ayni zamandada yazin basarilar

X