Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları Gaz sorunu konusunda yardım lütfen

--------------------------------------------------------------------------------

lahanayi ince ince dograyip 3 lt lik bir kavanoza sikistirarak yerlestirin,(istenirse havuc rendesi de ilave edilebilir ,guzel oluyor). ustune 2 yemek kasigi tuz 2 bardak kaynamis sogumus su ilave edin. Bu kavonoz 3 gun disarida kalsin, gunde bir kac kez kepce sapi gibi uzun bir seyle karistirin, gazi ciksin. Uc gun sonra buzdolabina koyun, 4. gunden sonra hersabah ac karina bir kase yiyin. icindeki suyu atmayin mutlaka icin. Bunca yildir bagirsak problemi yasayan biri olarak,kirgizistanda ogrendigim bu yontem bana cok iyi geldi. Lahana fermante oldugu icin mideye dokunmuyor, ne siskinlik nede tuvalete gitme probleminiz kalmiyacak

tek bişey diorum RABELİS adlı ilaç..ben kullanıorum,bu sorunu yasadıgım bi gun tavsiye üzerine bit tane denemiştim ve o gunden snrada bırakmadım,doktoruma gidip yazdırdım..sabah bir tane için butun gun tek bir sıkıntı bile olmuyor

pekı bu ılaca bır sure sonra bunyen alısmadı mı etkısı hala suruyor mu bıde google arattım ama pek bır sonuc cıkmadı bu ılacla ılgılı

:teytey:
ibs yım bende aynı sorun bendede var ayrıca ulserde var ıkı kez mıde kanaması gecırdım endoskopı doktor doktor dolasmak bı sürü işkence
kısa özü şu ayaklarınızı üşütmeyeceksınız
atlet gıymeyıncede artar
sinirlenmeyeceksınız
uykusuz kalmayacaksınız
3 ana üç ara öğün yiyeceksınız
bırde bır ilaç kullandım baya etkili bır doktor yazdı dıger gittiğim doktorlar yazmamıştı benı cok rahatlattı isteyen arkadaşlara özelden yazabılırım

ibs yım bende aynı sorun bendede var ayrıca ulserde var ıkı kez mıde kanaması gecırdım endoskopı doktor doktor dolasmak bı sürü işkence
atlet gıymeyıncede artar
sinirlenmeyeceksınız
uykusuz kalmayacaksınız
bırde bır ilaç kullandım baya etkili bır doktor yazdı dıger gittiğim doktorlar yazmamıştı benı cok rahatlattı isteyen arkadaşlara özelden yazabılırım
canım o ilacların aynısında bende istiyorum senden rica ediyorum özalime yazturkbayragi

atlet gıymeyıncede artar
sinirlenmeyeceksınız
uykusuz kalmayacaksınız

ben de istiyorum ilacın adını özelden atar mısın lütfen

hiç bir şeyden çekmedim gazdan çektiğimi ama artık çaresini buldum 3aydır düz bir karın ve guruldama olmadan rahat gezebiliyorum....çözüm papatya çayı kahvaltıda siyah çay yerine içiyorum ve organik ekmek yiyorum,şikayetlerim %80 azaldı.Tavsiye ederimhihoyyyt

kizlar yeni doktora gittim
bana gaviskon verdi 3 surup
birde haplar verdiler

kullanip denicem

sizede yazarimm

önceden mikroplu fastrit vardı
terdavi görmüstüm simdi yine azitti onoan gittimm

cogu kisi gaviskondan memnun kalmis
umarim bende kalirim

by:icecream:

bende de var aynı sorun. özellkleri de akşamları oluyor. bi ara belki geçer diye sadece çorba ile beslendim. ama o da çok sağlıksız oldu.şeker tansiyon düştü. başım döndü bayılcak gibi oldum. :KK43:

şimdi normal beslenmeme geri döndüm ama yine aynı sorun var. az önce nette araştırrken buldum.ben yarından itibaren denemeye başlıcam.sizlede paylaşmak istedim.umarım biraz olsn sorunlarımız azalr :KK43:

Bağırsak gazı ve şişkinlik için limon suyu kürü:Sabah uyandığınız zaman şişkinliğiniz veya bağırsak gazınız varsa aç karnına yarım bardak oda sıcaklığındaki klorsuz suyun içine tam bir limonun suyunu sıkın ve için. Ardından 2-3 dakika evin içinde dolaşın.Şişkinlik ve bağırsak gazlarının giderilmesinde çok etkili bir çözümdür.Şişkinlik devam ederse öğleden sonra da aynı uygulamayı tekrar edin.
not: Limon suyu midenize zarar veriyorsa bu uygulamayı yapmayın.Limon suyu kullanamıyorsanız 1 su bardağı kaynar suya 1 tutam melisa (oğul otu) koyarak 5-6 dakika demlendirdikten sonra süzerek için. Elde edilen melisa çayı aynı zamanda iyi bir sakinleştiricidir.
alıntı

GAZ GİDERİCİ BİTKİSEL REÇETELER

Kimyon yağı ve susam yağıyla karnınıuzı ovun.

Anason yağı ve elma yağıyla masaj yapın.

Elma çayı ve adaçayı için.

Zencefil mide ve bağırsak gazlarını engeller. Taze çayı ve yemeği iyi gelir.

Zencefilin bir parçasını soyu rendeleyin. Üzerine çıkacak kadar suda 6 dakika kaynatın. Bal limonla tatlandırıp içmelisiniz. Mide bulantısı, mide gazı, şişkinliğini alır.

Hazımsızlık için yemeklerden sonra bir yemek kaşığı rezeneyi çay gibi demleyip içersek hazım kolaylaşır.

alıntı..

bn ilaçların bi faydasını göremedim. bitkisel şeylerden çare arıyorum. inş. işe yarar arkadşlar

eger mide guruldamalarından cok sık gaz oluşumundan gaz skışmasından rahatsız oluosanız anti asit yani rennie cigneme tabletini öneririm sdce raatsız olduun zamanlarda alıosun fiyatıda cok uygun kesinlkle denemelisiniz bni cok raatlatıo bn bide meteospasmyl kullanıorm ama daa cok rennie cok işe yarıo cunku cantamdan ayırmıormm tavsiye ederim yni doktorlarınıza da sorablrsiniz :)

arkadaşlar ben rezene çayı içiyorum ama bi faydası olmuyor :KK43:
liptonun yemek sonrası çayından bahsetmişsiniz kullanan faydasını gören oldu mu acaca?

evet gözdn geçirdim elimden geldiği kadar uygulamaya çalışıyorum ama olmuyo geçmiyor çıldırmak üzereyim ya sadece şişkinlik olsa yine iyi nefes alamıcak gibi oluyorum hiçbişi yiyemiyorum ve yemememe rağmen şişiyorum.

ygs sınavına giricem bu sorun yüzünden ders bile çalışamyrm :KK43: napıcam bilmiyorum :çok üzgünüm:

bi kaç içmeyle sonuç vermeyebilir blki bu çayları düzenli tüketirsen bence şişkinlik için olumlu sonuç alırsın

her akşam içiyorum rezeneyi yemeklerden sonra ama yinede faydası olmuyor. bitince liptonunkine bşlamayo düşüyorum

ya arkadaşlar şimdi her doktor farklı ilaçlar veriyor benimde ibs var ama kendi aramızda hangi ilaç daha etkili olduğunu kararlaştırsak öyle doktora danışsak çünkü ilaçlarda %100 etki yapmıyo arasında en iyi olanı kararlaştırsak ??

mesela ben rennie çiğneme tabletiyle meteospasmyl kullanıyorum yani beni idare ediyo ama daa etkili bişeyler olması lazım bazen kesmiyo.meteospasmyl i bazen aksatıyorum ama rennieyi anı kurtarmak için kötü olduğum anlarda alıyorum.size çok çok iyi gelen varsa paylaşın doktorlara danışarak onları alalım:sinifsinif:

he bide tam olarak neyden şikayetçi olduğumuzuda belirtelim mesela bende ishal kabız çok olmuyo gaz ağırlıklı sorun yaşıyorum ben ve özellikle soğuk havalar kışta geldi malum azıcık bi üşütmeyle bağırsaklarım beni mahvediyor acil wc ye gitmek zorunda kalıosun bide öğrenciyim tabi dersler sınavlar her dakika müsait olamıyosun wc için ama bu ibs senin müsaitliğine hiç bakmıyo ansızın oluveriyor çok kötüü anca yaşayanlar anlayabilir. birbirimizle paylaşırsak neler yaptığımızı daha iyi olucaktır bizi yine biz anlarız neticede streste çok etkili tabi ama ben stressizkende oluyo yazın daha rahat oluyorum kışa göre.ben bide yemek sonrası çayını içiyorum mideyi rahatlatıyo tabi ama ilaç etkisi göstermez tabikide tadını da sevdiğim için yinede içiyorum ben

X