Gebelik Hikayeleriniz, Belirti Listemiz ve de Umutlarımız!!

SUDENAZ222

evli,mutlu,ikiz çocuklu
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2007
6.490
37
39
hamiş olmak isteyenler - anniş adayları ve güzel annişlerimizzzzz....size yepyeni bir topic......

öncelikle anniş ve anniş adayları gebeliklerinizi nasıl öğrendiniz? gebe kalmak için ne kadar mücadele verdiniz? neler yaptınız? belirtileriniz nelerdi???

benim gibi hamişliği bekleyenler bizlerde bu tecrübelerden kendimize pay çıkartıp yaşadıklarımızı burada paylaşalım...

öncelikle bir belirti listesi hazırladım...anniş adayı ve annişler gebeliğinizi öğrenmeden önce bunlardan hangilerini yaşadınız? ve eklemek istedikleriniz farklı belirtiler varsa bunlarıda ekleyebiliriz....

1-Mide bulantısı

2-Baş dönmesi

3-Tansiyon düşmesi

4-Alt karında şişkinlik ve hassaslık

5-Kasıklarda batma yada sancı, KRAMP

6-Kirpiklerin karışması

7-Bel ağrısı

8-Akıntı artması

9-Göğüslerde hassasiyet

10-Göğüslerde şişme

11-Göğüs uçlarının acıması

12-Göğüs uçlarının renginin koyulaşması

13-Sık idrara çıkma

14-Uyku hali

15-Halsizlik

16-Ağızda kuruluk

17-Ağızda metal tadı hissetmek

18-Dudakların fosur fosur olması(şişmesi,uyuşması)

19-Göz bebeklerinin büyümesi ( gözünden anlarım diyenler için)

20-İdrar kokusunda değişme

21-Kokulara aşırı hassasiyet

22-Gazlı olmak

23-Mide yanması

24-Avuç içlerinde sıcaklık hissi

25-Bel kalınlaşması

26-Adet gecikmesi

27-Akşamları aşırı üşüme hatta titreme(içerisi sıcak)

:kahve: :kahve: :kahve: :kahve:

ARKADAŞLAR BELİRTİ LİSTESİ HERZAMAN DEĞİŞİYOR..BELİRTİLERİNİZİ SON YAZILAN LİSTEYE GÖRE YAZIN..SAYFA SONLARINDA BULABİLİRSİNİZ....

Son düzenleme:
hamiş olmak isteyenler - anniş adayları ve güzel annişlerimizzzzz....size yepyeni bir topic......

öncelikle anniş ve anniş adayları gebeliklerinizi nasıl öğrendiniz? gebe kalmak için ne kadar mücadele verdiniz? neler yaptınız? belirtileriniz nelerdi???

benim gibi hamişliği bekleyenler bizlerde bu tecrübelerden kendimize pay çıkartıp yaşadıklarımızı burada paylaşalım...

öncelikle bir belirti listesi hazırladım...anniş adayı ve annişler gebeliğinizi öğrenmeden önce bunlardan hangilerini yaşadınız? ve eklemek istedikleriniz farklı belirtiler varsa bunlarıda ekleyebiliriz....

1-Mide bulantısı az var

2-Baş dönmesi daha çok dengesizlik

3-Tansiyon düşmesi hep düşük

4-Alt karında şişkinlik ve hassaslık evet biraz

5-Kasıklarda batma yada sancı, KRAMP batma

6-Kirpiklerin karışması farketmedim

7-Bel ağrısı

8-Akıntı artması biraz

9-Göğüslerde hassasiyet yok

10-Göğüslerde şişme biraz

11-Göğüs uçlarının acıması yok

12-Göğüs uçlarının renginin koyulaşması yok

13-Sık idrara çıkma var

14-Uyku hali var

15-Halsizlik var

16-Ağızda kuruluk var

17-Ağızda metal tadı hissetmek yok

18-Dudakların fosur fosur olması(şişmesi,uyuşması) farketmedim

19-Göz bebeklerinin büyümesi ( gözünden anlarım diyenler için) yok

20-İdrar kokusunda değişme var

21-Kokulara aşırı hassasiyet pek yok

22-Gazlı olmak hemde nasıl

23-Mide yanması hemde nasıl

25-Bel kalınlaşması

26-Adet gecikmesi

27-Akşamları aşırı üşüme hatta titreme(içerisi sıcak) offf hemde çok

:kahve: :kahve: :kahve: :kahve:

işte böle fakat benim adetime 2 gün falan vardı ama bu sabah lekelenme oldu adet oldum sandım ama tık yok başka

sanırım sorabileceğim yer burası:)
göğüsuçlarında hassaslaşmayı duydum çok ama hamile arkadaşlar bu hassaslaşan göğüsuçları büyüyormu??

1-Mide bulantısı.......................1 hamişte görüldü

2-Baş dönmesi................................................1 hamişte görüldü

3-Tansiyon düşmesi........................................1 hamişte görüldü

4-Alt karında şişkinlik ve hassaslık...................1 hamişte görüldü

5-Kasıklarda batma yada sancı, KRAMP...........1 hamişte görüldü

6-Kirpiklerin karışması

7-Bel ağrısı

8-Akıntı artması

9-Göğüslerde hassasiyet

10-Göğüslerde şişme

13-Sık idrara çıkma..............................................1 hamişte görüldü

14-Uyku hali.......................................................1 hamişte görüldü

15-Halsizlik.....................................................1 hamişte görüldü

16-Ağızda kuruluk...........................................1 hamişte görüldü

20-İdrar kokusunda değişme.......................................1 hamişte görüldü

22-Gazlı olmak ...................................................1 hamişte görüldü

23-Mide yanması...............................................1 hamişte görüldü

25-Bel kalınlaşması

26-Adet gecikmesi

27-Akşamları aşırı üşüme hatta titreme(içerisi sıcak).................1 hamişte görüldü

1-Mide bulantısı - bır hafta oncesınde vardı ama sımdı yok

2-Baş dönmesi - yok

3-Tansiyon düşmesi - yok

4-Alt karında şişkinlik ve hassaslık - yok

5-Kasıklarda batma yada sancı, KRAMP - bır hafta oncesınde vardı ama sımdı yokk

6-Kirpiklerin karışması - yok

7-Bel ağrısı - evett varr

8-Akıntı artması - akıntım son bı kacguhndur var ama az az

9-Göğüslerde hassasiyet - son bı kacgundur var

10-Göğüslerde şişme - yok

11-Göğüs uçlarının acıması - yok

12-Göğüs uçlarının renginin koyulaşması - daha cok cevresı genısledı sankı

13-Sık idrara çıkma - var ama cok su ıcıyorum ondanda olmus olabılır

14-Uyku hali - aksıne erkencıkten gozlerımı acıyorumm

15-Halsizlik - bıraz

16-Ağızda kuruluk - yok

17-Ağızda metal tadı hissetmek - gecen hafta vardı

20-İdrar kokusunda değişme - yok

21-Kokulara aşırı hassasiyet - her zaman var:)

22-Gazlı olmak - yok

23-Mide yanması - yok

24-Avuç içlerinde sıcaklık hissi - bazen

25-Bel kalınlaşması - zaten kalınn:)

26-Adet gecikmesi - evetttt

27-Akşamları aşırı üşüme hatta titreme(içerisi sıcak) - evett

ılave olarak ısımı her sabah olcuyorum gecen haftaya gore yuksekk.. pazartesı test yapıcamm. sımdılık boylee..
inaşallah Allah bızede o gunlerı nasıp ederr..

1-Mide bulantısı.......................1 hamişte görüldü

2-Baş dönmesi........................................... .....1 hamişte görüldü

3-Tansiyon düşmesi........................................1 hamişte görüldü

5-Kasıklarda batma yada sancı, KRAMP...........1 hamişte görüldü

6-Kirpiklerin karışması

7-Bel ağrısı

8-Akıntı artması

9-Göğüslerde hassasiyet

10-Göğüslerde şişme

13-Sık idrara çıkma............................................. .1 hamişte görüldü

14-Uyku hali.............................................. .........1 hamişte görüldü

15-Halsizlik......................................... ............1 hamişte görüldü

16-Ağızda kuruluk........................................... 1 hamişte görüldü

20-İdrar kokusunda değişme.......................................1 hamişte görüldü

22-Gazlı olmak .................................................. .1 hamişte görüldü

23-Mide yanması........................................... ....1 hamişte görüldü

25-Bel kalınlaşması

26-Adet gecikmesi

27-Akşamları aşırı üşüme hatta titreme(içerisi sıcak).................1 hamişte görüldü

Son düzenleme:
sanırım sorabileceğim yer burası:)
göğüsuçlarında hassaslaşmayı duydum çok ama hamile arkadaşlar bu hassaslaşan göğüsuçları büyüyormu??

canım ben hamiş değilim ama bu kişiden kişiye göre değişiyor..kimisinde oluyo kimisinde olmuyor..genelde hem göğüs ucu halkası genişliyor ve ucu koyulaşıyor diyorlar...ama sen takılma bunlara...

ya arkadaslar benım durumum tuhafff.. su an gogus hassasıyetınden baska bı belırtım yok. gecen hafta daha farklıydıı.. ama gugus ucu halkasıda buyumus dun aksam farkettımm. bakalım beklıyorumm pazartesınyı. pazartesıye kadar adet olmazsam test yapıcamm..

yeşimcik canım hayırlı haberlerini verirsin inşallah bizlere...testin pozitif çıkarsa belirtilerini listeye ekleriz .....inşallah hamişsindir....

ya arkadaslar benım durumum tuhafff.. su an gogus hassasıyetınden baska bı belırtım yok. gecen hafta daha farklıydıı.. ama gugus ucu halkasıda buyumus dun aksam farkettımm. bakalım beklıyorumm pazartesınyı. pazartesıye kadar adet olmazsam test yapıcamm..

günün ne zamandı canım senin?

yaa takılmıycamn ama benım buyuyen gogus haklası falan değil. ucu belirginleşti. sütyensız ustune ne gıysem bellı. onu soruyorum bole olan hamiş varmıı

ben doğum kontrol hapı kullanıyordum. toplam 3 ay fln dı. sonra bıraktım kendi istediğm üzere dr bile başvurmadım. hamile kalmak istediğimi eşimle paylaştım ve kararlaştırdık. 1 ay sonra hamile kaldım. evde eczane testi yaptım ancak başarılı olmadı. adet günüm gecikincedr gitik ve ultrason muayenesi ile öğrendim. belirtileri ise;
mide bulantısı çok az, baş dönmesi olmadı, göğüslerde şişkinlik ve meme uçlarında koyulaşma ve hassasiyet ve mide yanması oldu.
hamile kaldıktan sonrada toplasanız 1 ay mide bulantısı oldu,
tansiyonum her sabah düşer,
karın bölgemde siyah bir çizgi şeklinde iz,
mide yanması oluyor,
bel ağrısı oluyor,
bu aralar ayaklarda kramplar oluyor..
şimdilik aklıma gelenler bunlar. şakkıdı

1-Mide bulantısı..........................................2 hamişte görüldü

2-Baş dönmesi........................................... .....2 hamişte görüldü

3-Tansiyon düşmesi........................................2 hamişte görüldü

5-Kasıklarda batma yada sancı, KRAMP...........2 hamişte görüldü

6-Kirpiklerin karışması

7-Bel ağrısı.......................................................1 hamişte görüldü

8-Akıntı artması

9-Göğüslerde hassasiyet.......................................1 hamişte görüldü

10-Göğüslerde şişme.............................................1 hamişte görüldü

12-Göğüs uçlarının renginin koyulaşması ......................1 hamişte görüldü

13-Sık idrara çıkma............................................. .1 hamişte görüldü

14-Uyku hali.............................................. .........1 hamişte görüldü

15-Halsizlik......................................... ............1 hamişte görüldü

16-Ağızda kuruluk........................................... 1 hamişte görüldü

22-Gazlı olmak .................................................. .1 hamişte görüldü

23-Mide yanması........................................... ....2 hamişte görüldü

25-Bel kalınlaşması

26-Adet gecikmesi

28-Karın bölgesinde çizgiler belirmesi....................................1 hamişte görüldü

ayyy o kadar umutsuzumki kendimden belirti yasamayı bile reddediyorum arkadaslar vucut her ay alıstı adet olmaya şimdide hiç bi belirti yok zaten bende...

ayyy o kadar umutsuzumki kendimden belirti yasamayı bile reddediyorum arkadaslar vucut her ay alıstı adet olmaya şimdide hiç bi belirti yok zaten bende...

avatarından belli oluyor halin şekerim......

aaaaa bu kadar umutsuz olma canım yaaaaaa.....kendine çeki düzen ver.....rahat olmamız lazım her zaman biliyosun.....

ben doğum kontrol hapı kullanıyordum. toplam 3 ay fln dı. sonra bıraktım kendi istediğm üzere dr bile başvurmadım. hamile kalmak istediğimi eşimle paylaştım ve kararlaştırdık. 1 ay sonra hamile kaldım. evde eczane testi yaptım ancak başarılı olmadı. adet günüm gecikincedr gitik ve ultrason muayenesi ile öğrendim. belirtileri ise;
mide bulantısı çok az, baş dönmesi olmadı, göğüslerde şişkinlik ve meme uçlarında koyulaşma ve hassasiyet ve mide yanması oldu.
mide yanması oluyor,
bel ağrısı oluyor,

ayyy inş. bizlerde bu belirtileri yasarız bigün allahım

mide yanması oluyor,
bel ağrısı oluyor,

paylaşımın için sağol canım...ne güzel hiç beklemeden hamiş kalmışsın...Allah analı babalı büyütsün inşallah :nazar:

X