Gebelikte yemek yiyememek

benim de 9 haftam bugün bitti, 6 haftadan itibaren bulantılarım var ve hiç bitmiyor. Arada bir kusuyorum da. Bıktım artık, ama sabretmek zorundayım. 4 kilo verdim, pantolonlarım düşüyor. Kuru atıştırmalık yemekten ağzımda tat kalmadı. Yemek yemeyi özleyeceğimi hiç düşünmezdim. Su bile içince bulantılarım artıyor. Akşamları hasta gibi yatıyorum, kıpırdayamadan, tüm camlar açık, herşey herkes kokuyor... ne zaman geçecek??? sanki hiç bitmeyecekmiş gibi mafoldumben

cnm benım bende su an 24 haftalık hamıleyım...oyle mıde bulantım as ermem olmadı cok sukur...ama senın gıbı bana da cok koktu.1.5 2 ay evde yemek pısıremedım ben.zaten yaz oldugu ıcın oyle gecıstırdık.meyve yemeyı dene hem cok yararlı hemde degısıklık olur...gececek merak etme.hemde ben nette okudum koku duymak bebege zararlı olan seylerı senden uzaklastırıyormus...allah yardımcın olsun cnm sevgılerımle...

cnm benım bende su an 24 haftalık hamıleyım...oyle mıde bulantım as ermem olmadı cok sukur...ama senın gıbı bana da cok koktu.1.5 2 ay evde yemek pısıremedım ben.zaten yaz oldugu ıcın oyle gecıstırdık.meyve yemeyı dene hem cok yararlı hemde degısıklık olur...gececek merak etme.hemde ben nette okudum koku duymak bebege zararlı olan seylerı senden uzaklastırıyormus...allah yardımcın olsun cnm sevgılerımle...

bu topiğe yazalı 1 hafta olmuş, bugün 10+2 :1rolleyes: ama yeme konusunda değişen birşey olmadı. artık çubuk kraker de yiyemez hale geldim. o da midemi bulandırıyor. Ama bişey keşfettim, ıhlamur içiyorum acayip rahatlatıyor. Bak dedim kendime 1 hafta ne çabuk geçmiş, şu birkaç hafta da geçecek böyle... rahatlıcam.. en çok ne yemeyi özledim biliyor musunuz? zeytinyağlı yaprak sarma, iskender ve mantı... bu tatları tekrar almak isterdim. Açım, yiyemiyorum, zorlasam çıkarıyorum... Benim gibi olanlar ve tabi kendim için dua ediyorum.. herşey geçecek ve dünya güzellerini kucağımıza alıcaz, hepsi unutulacak, di mi?:1hug:

bende 4.ayıma girecem bulantı ve kusmalar devam ediyo yemek az yiyorum evdekiler ye ye demeinden bıktım biran önce geçer inşallah

bende 13+5 oldum hala bulantılar var ama kusmalar gectı.. arada suprızler oldu ama eskıye gore ıyıym.. ama bende yıyemıyorum pek..az az boyle herseyı ucundan yıyıyorum.. doktor 3 aydan sonra yemen lazım dedı ama zorlamaya korkuyorum cunku o zamada kusucam bılıyorum... 7 kılo verdım. cıdden bebek ılk 3 ay anneden alıyormus yanı.. ben o 3 ayda delı gıbı kustum ama o gelısmıs bır problem yokmus.. ınsallah artık bu bulantılar kusmalar gecerrrrrrrrrrrr..

ben aranızda çok yeniyim yaklaşık 20 dk dır sitedeyim ve sırf bu yüzden girdim,14 hafta 2 günluk hamıleyım ve hala yemek yıyemıyorum çok iştahsızım sadece meyve yemek istıyor canım 2. hamılelıgım ama yınede çok agır geldı bana 50 kılo ile hamıle kaldım suan sanırım 46.5 kıloyum öneriniz varmı kızlar:kedi:

doktor benide uyardı,kalsiyum çok düşük çıktı,bol bol peynir,süt,yoğurt ye dedi.

ilk 3-4 ay aç gezdim desem yeridir ve 4 kilo verdim o arada.
bebeğim beslenemiyor diye de çok üzülmüştüm. ama ilk 3 ay bebek genellikle depolardan besleniyormuş. yani anne bişey yemese de bebek besleniyormuş. ama ilerleyen aylarda mutlaka bunu telafi etmek lazım yani. zamanla düzeliyor ama ben 9 ay boyunca hiç bir zaman çok iştahlı olmadım. aşerme falan da olmadı. 1 kere aş erdim o da taze fasulye. hemen ertesi gün yapıp yedim ve çok rahatlamıştım. hatta eşimde aşerecek bunu mu buldun, millet kış ortasında karpuz aşerer zor bişeyler isteseydi ya canın diuye dalga geçmişti. ama çok güzel bir dönem tadını çıkarın kızlar. Allah hepinize hayırlı doğumlar versin.

bu topiğe yazalı 1 hafta olmuş, bugün 10+2 :1rolleyes: ama yeme konusunda değişen birşey olmadı. artık çubuk kraker de yiyemez hale geldim. o da midemi bulandırıyor. Ama bişey keşfettim, ıhlamur içiyorum acayip rahatlatıyor. Bak dedim kendime 1 hafta ne çabuk geçmiş, şu birkaç hafta da geçecek böyle... rahatlıcam.. en çok ne yemeyi özledim biliyor musunuz? zeytinyağlı yaprak sarma, iskender ve mantı... bu tatları tekrar almak isterdim. Açım, yiyemiyorum, zorlasam çıkarıyorum... Benim gibi olanlar ve tabi kendim için dua ediyorum.. herşey geçecek ve dünya güzellerini kucağımıza alıcaz, hepsi unutulacak, di mi?:1hug:

cnmmmmmm ınsallah o ozledıklerını yemege baslamıssındır.bak 10 gun gecmıs uzerınden.tabıkı unutulacak.benımde ılk hamılelıgım cok heyecanlıyım.ama cnm bnmde ıdrarda mıkrop cıktı bunun ıcın uzgunum.dr kultur testı ıstedı bırazdan gıdıp alacam sonucu gostercem ıns ıyı cıkar bana dua edın.bu arada senın kızın mı olcak oglunmu.benım oglum olcak kısmetse.saglıklı olsunlarda hıc onemlı degıl.sende dogumdan korkuyormusun benım gıbı...

cnm bu arada dıkkatımden kacmıs daha erkenmıs sımdıden bellı olmaz cınsıyetı.neyse allahım gonlune gore versın...

kızlar üzülmeyin hepimiz yasadık bunları hatta ben 5 ay kilo almak yerine veriyordum
ve cook üzülüyordum bebeğimi besleyemiyorum diye ama sonra iştahınız öyle bi açılıyoki
yememek için savaşıyorsunuz bu seferde

kendinizi zorlamadan yiyebildiğiniz kadar yiyin
ama aç kalmamaya calışın bu midenizi daha cok bulandırır
sık sık ağzınıza bir seyler atın
acık cay için mesela krakerle

birde ciğ kekik yutulması hamilelikte bulantıyı geçiriryormuş
dr ibrahim saracoglu söylemişti

off off ilk 5 ay hiç kilo almadim.her seyden de yiyordum fazla bulantim da yoktu ama yinede kilo alamadim... sonrasi ise ayda 3 kilo almaya basladim...

uzulmeyin ins Allah saglikli versin her biriniz ins... yaradan koruyo kuzucuklarimizi...

merhaba arkadaşlar hamilelikte yemek yemek istemeyen canı birşey çekmeyen zorla yemek yiyen ve bebeğinin aç kaldığını düşünüp üzülen varmı?

evet ilk aylarda böyle iştahsızlık oluyor ama endişelenmeyin ilk 3 ay vücudunuzdaki besinlerden bebek alacağını alıyor sonraki aylarda nasıl beslendiğiniz daha da önemli ama siz az da olsa sağlıklı şeyler tüketmeye çalışn msela süt yoğurt yumurta sebze yeşillik (maydonoz hariç) bol meyve bunlar hem midenizi de pek bulandırmaz ama çay kahve kafein içerikli asitli ürünler hazır gıdalar çikolata türevlerinden de uzak durun hamur işini azaltırsanız iyi olur hem hiçbi yararı yok hemde çok kilo aldırıyo

off off ilk 5 ay hiç kilo almadim.her seyden de yiyordum fazla bulantim da yoktu ama yinede kilo alamadim... sonrasi ise ayda 3 kilo almaya basladim...

uzulmeyin ins Allah saglikli versin her biriniz ins... yaradan koruyo kuzucuklarimizi...
aynen bende 5 ay hiç kilo almadım
ama sonra ayda 3-4 kg almaya basladım
sonucta da 21 kiloyla tamamladım delikafadulden

kıslar bende aynı dertteyim
tabaıma ıkı lokma bısey alıyorum yıyemıyorum bıtırene kadar kalkmamaya calışıyorum zorla yıyorum ama 1 saat suruyo yemekle savaşım kaydirigubbakcemile3

haha okuyunca baya güldüm
ben de ilk 5 ay hiç kilo almadım gibi bişey toplamda 3 kilo mu ne aldıydım
ama sonra bi başladım sonraki ay 4 kilo alıvermişim:p
şu anda 16 kilo almış bulunuyorum
daha da var yani doğumuma
boşverin kızlar
takacak şey mi bulamadınız?
bebeğinizin gelişimi iyiyse sizin kilo almamanız daha iyi...

ilk 4ay bulantılardan bende bırsey yıyemedım 4kılo verdim tam bulantılarım gectı artık yıyecek dedım 1ay duzgun yedım 6.ayda gebelık sekerı cıktı sımdı dıyetteyım hersey sınırlı dogru duzgun yıyemıyorum en kotusu tatlı yıyemıyorum meyveler bıle sınırlı ve ben hamıle kaldıgım kılodagım yanaklarım coktu halsızım ama bebegımın kılosu normal oyuzden sevınıyorum

benim tam 6. haftada başladı bulantılar ve kusmalar,tam 10 gün kusdum ne yersem çıkardım,yediğim de kraker,ayva vs idi,kayınvalidem bunlar için çok erken felan dedi,iyice sinirlendim.10 günden sonra 3 4 kez kusdum,ama bulantılarım çok kötü,bogazımda herşey,sanki çıkcak gibi.şimdi bile öğürmeler sürüyor.sık sık birşeyler atıştırmaya çalışın,zor biliyorum ama en etkili çözüm bu.şimde 9+5 deyim ve tam 6 kilo verdim.
herkesin ye ye demesinden gına geldi,annem sürekli tepemde,su iç,yogurt ye,süt iç,sanki bebek beslenmesin diye ben yemiyorum.
doktorum ilk gitiiğim de 2 tane çubuk kraker yesen bile bebeğine yeter merak etme demişti.
umarım biran önce normale döneriz,en büyük korkum tüm gebelik boyunca sürmesi,inşallah tez zamanda biter bu durum

evet ya benide zorluyorlar ye diye sanki ben kilo almıyayım diye yemiyormuşum gibi keyfimden sinir oluyorumm.

kızlar ben de aynı durumayım.5. ay içindeyim ama hala yemek yemek zorla oluyor.bulantım var hala. doktor bir de yemek listesi verdi. yemek zorundasın diye iyice strese girdim. çok zor.

canım senin hala geçmedimi bulantıların.Benim sabah bulantılarım kaldı.onun dısında iştahsızım ama yemek yiyorum.ama çok değil.1-2 tabak anca..şimdilik bunada şükür diyorum.
esracım sürekli limon dilimleri bulundur yada çorba kaşığına limonı sık dik kafana.Aşırı olmasın tansiyonun çok düşer.Limon iyi gelmedimi canım ya.limonlu mercimek çorbası,falan da iyi gelmişti bana.
elevit kullnıyormusun bu arada.İştaha etki ettiğini farkettim ben..

bu arada benim bulantılarım 6.haftada başladı,ve 15.haftaya kadar devam etti.ılk başlardı tiroit sorunu yuzunden çok kötuydum.Gunde 20 kere kustuğumu bilirim.Hiçbişey yemiyordum ama gercekten hiçbirsey.Bazen sadece 4-5 cubuk ve yarım tas çorba ile gun geçiyordu.Onuda kusuyordum zaten.Sık sık serum yedim,hemn hemen hergun hastanedeydim.Normal bir kusmada değildi,baygınlık geçiriyordum surekli.1 hafta yataktan kalkıp yuruyemedim bile.artık ölucem diye dusunmeye basladım.ve ömnrumun sonuna kadar yemek yiyemem artık dedim kendi kendime.15.haftadan sonra biraz azaldı kusmalar.şimdi sabahları mutlaka 1 kerede olsa kusuyorum ama onun dısında yemek yiyorum.yeniden doğmuş gibi oluyor insan.Ama psikolojiside berbat oluyor:)))
bunlar gececek kızlar,ben en şiddetli yaşayanlardanım.hiperemezis gravadaum muydu neydi adı.ondan olmustum..çok kilo verdim..
ben bile iyiyim yani maşallahh :))))

X