Geleceğim benim ellerimde değil !

Cidden yetenekliysen Çince, Rusça, Japonca veya Arapça mütercimliğe yönel dünyanın parasını kırarsın. Üstüne bir de lojistik, işletme vb bir master takarsan allaaaaah

Baban bu işi bilmiyor. Matematiksiz TM olmaz. Pirince giderken elindeki bulgurdan olma, açıkta bile kalabilirsin.

Ayni benim babam. Ben cocuk gelisimi yada hemsirelik istedim kesinlikle karsi cikip sacma sapan tercihler yapti kendisi. Anadolu olsun onu acik olsun diye beni bi basima istanbuldan yozgata yolladi ordan ikinci donem corluya aldirdi kaydimi. Sonra ben yapamayinca ertesi senede duz liseye eve yakin. Bu sefer kuafor oliyim dedim kesinlikle karsi cikip zorla sayisal sectirdi. Hayatimi hep yonetmek istedi ama izin vermedim cok yiprandim ama bi sekilde kuafor oldum sonrada istedigi biriyle evlendirmek istedi benim istedigim adama vermedi. Neyse sonuc olarak ben asik oldugum adamla evliyim bi oglum var hatta ve ikimiz de kuaforuz ufak bi salonumuz var. Hayallerinin pesinden git bu hayat senin ve sen mutsuz olduktan sonra baskalarinin mutlulugu da onemli degil baban da olsa. K.bakma uzun oldu kendimi gordum sende :)

Yaa arkadaşım sen ergensin. Aradığın kudret damarlarında ki ergenlik hormonlarında. Git değiştir bölümünü baban da konuşmazsa konuşmasın. Çok da umrumdaydi olması lazım. Annen nerede? Onunla konuş.

babanın haberi olmadan dile geçemiyor musun? bir iki söylenir susar, senin hayatın söz konusu. hayatımda verdiğim en doğru kararlardan biri dil okumak ve ayrıca gayet de önü açık.

Değiştir bölümünü. İstediği kadar küssün. Asıl matematik bilmeyen bir tm öğrencisine gelecek yok.

Ablalarım merhaba herkese. Şuan o kadar üzgün ve öfke doluyum ki biraz karışık yazabilirim kusura bakmayın. Ben 10.sınıfa gidiyorum ve bu sene biz bölüm seçtik. Bu arada annem ve babam boşandıkları için ben babamla kalıyorum. Bunu belirttim çünkü babam bana istemediğim halde eşit ağırlık seçtirdi. Ama ben dil bölümünü çok çok istiyorum. Hem yeteneğim hem de ilgim var, öğretmenim de bunu fark ettiği için babamı ikna etmeyi deneyeceğini söyledi ama iki ay geçmesine rağmen hiçbir şey yapmıyor.

Ben eşit ağırlıkta asla yapamam, çünkü orda fark atmak için matematiği iyi yapmak gerekiyor ama benim matematiğim o kadar kötü ki. Her sene ucu ucuna tam 50'den falan geçerim. Mesela o kadar çalışmama rağmen 36 aldım ilk sınavdan. Ve yüksek puanlı bir anadolu lisesine gidiyorum ama matematik beni yedi bitirdi yani, asla olmuyor.

Babam diyor ki kendimi koşulluyormuşum ben matematiğim zaten kötü diye, o yüzden çabalamıyormuşum falan. Bir de matematik olmadan da yapabilirsin eşit ağırlık diyor. Ama kendimi koşullamıyorum diğer dersler kadar çabalıyorum hatta daha fazla. Zaten edebiyat, tarih, coğrafya bunları herkes yapıyor. Matematiğin iyi değilse öne geçemezsin ki.

Ama babam sırf dil alanında iş olmadığını düşündüğü ve ileride açıkta kalacağımdan neredeyse emin olduğu için tm seçmem konusunda beni zorladı. Ve zaten seçtim ama değiştirebilirim. Babam eğer değiştirirsen benimle konuşma dedi. Ve evde babamla kaldığım için onunla küs olmak istemiyorum. Ama o iğrenç matematiğimle hiçbir şey yapamam tarihte. Ayrıca eşit ağırlık derslerini yaparken keyif almıyorum ki. İlerde de ben ingilizce öğretmeni olmak isterken babam yüzünden belki de hayatımı hiç sevmediğim bir mesleği sırf para için yaparken geçiricem. Ben bunu istemiyorum, diğer insanların yaşam şekillerini görmek, kültürlerini tanımak istiyorum. Çünkü hayat sadece benim gördüğümden ibaret değil ve her şey para değil. Sadece istediğim bölümü okumak istiyorum ama yapamıyorum babam yüzünden. Öğretmenlerin de pek umrunda değil açıkcası.

Gerçi neden buraya yazdım pek bilmiyorum ama kimse bana destek olmuyor. Bari okulda bir öğretmenim tutsa elimden yardımcı olsa. İngilizce hocamız biliyor babamın istemediğim bölümü seçtirdiğini çok bahsettim bundan ama yapmıyor bir şey. Konuşucam diyor konuşmadı. Belki o konuşsa babam biraz daha yumuşardı.

Geleceğimi istemediğim bir şeyi yaparken geçireceğim ve kimse bir şey yapmıyor çok yalnızım sanırım
benim zamanımda velilere sorulmuyordu hangi bölümün seçileceği. öğrencilere bi kağıt veriliyordu seçip imzalayıp veriyordun. sende babana sorma yabancı dili seç ver. kimse senin hayallerinden daha önemli değil

X