gidiyim mi gitmiyim mi

Eşim uzakta diye çoğu işi ailesinden istiyordu ben de ona bu insanların işleri güçleri var dedim. Sen uzaktasın diye sürekli senin işlerini yaparlarsa insanları yorarsın dedim. Biraz da ben etkili oldum kendisi inince yapsın diye.
Zaten bayram olduğu için bi yanım gitmek istiyor, kayınvalidem bayramlara değer veren tonlarca yemek yapan güler yüzlü iyi bi kadın. Hani eşim bi 20 gün önce gelse zaten şu an bayram için gidiyoduk, olay ilk gelir gelmez benim oraya gitmek istememem.
Siz gitmeye gönüllü ama kurban psikollojisindesiniz bizi de yoruyorsunuz
hem ağlarım hem giderim...
iyi yolculuklar ama bize ağlamayın

Sorun sizsiniz ne istediğinizi bilmiyorsunuz eşiniz sormuş gelme demişsiniz sonra geliyim mi diye sormussunuz gel demiş sonrafa rahat edemiyorum demişsiniz bir karar verseniz ne istiyorsunuz çözülecek gidin bayramda orda kalın bayramdan sonra birlikte dönün bu kadar işte

Valizi çok ağırdı, hatta gelirken kopmuş sorun yaşadı yolda, biliyordu böyle olacağını, çok uzak yerdeyim arabasız gelse mahvolurdu. Özlediğini biliyorum. Sorun bu değil, ince düşünememesi sorun

Esiniz Istanbul'daymis sonra Adana'ya gecmis zaten birbirine yeterince uzak sehirler siz ne kadar uzak olabilirsiniz ki?

Esim aylarca yurtdisinda calisip havaalanindan iner inmez yanima gelmese ben ciddi manada evliligimi sorgulardim. Esimin beni oncelemedigi bir evlilikte ne isim var

Çok özür dilerim biraz net konuşacağım ama eşim benden ayrı kaldıktan sonra Türkiye’ye döndüğü gibi her ne sebeple olursa olsun ilk benim yanıma koşmazsa çok büyük olay çıkarırım. Araba tamirde kalsın ne olmuş yani sonra birlikte gider alırsınız maddiyat mı mesele zaten bu adam geleceğiniz için gurbete gidip çalışmıyor mu tabii ki sizin için de harcayacak ne bileyim bana çok ters geldi. Eşim bana böyle yapsa telefonunu bile açmam korkudan uçarak gelsin de görsün gününü

Eşiniz ilk evine gelmesi gerekirdi, gidilmesi gerekiyorsa hem ailesini görmeye hem arabayı almaya da birlikte gider kalırdiniz. Gidecekseniz bile gel beni al deyin kendiniz otobüse binip gitmeyin. Masrafsa masraf... yapsın bı zahmet, valla nasıl alistirirsaniz öyle gider.

Az zekice davranmalisiniz
Her kadın gibi akilliziniz.
Lakin ne demişler; Avcı 40 çesit tuzak bilirse
Kurt 40 çesit yol bilir..
Bir çok çift ile uyguladigim stratejik yöntemlerle aile hayatlarina hayat kattım.
Senin durumunu çözmenin en ivedi taktiği şu; hastanenin aciline gidiyorsun ve kendini iyi hissetmediğini soylyorsun.muhtemelen yataga yatırırlar seni, orada 3-4 poz çeker. Ağlama emojileriyle eşine atat ve kendini artık iyi hissetmediğini baş ağrilarina kadar nuksettiğini söyleyip mesaj atarsın. Eşin aradiginda ağlar dayanamıyorum der. Telefonu kapatirsin.
Devamı için istersen özelden yaziver. Sana acil plan eylemlerini devreye koyuyum
ne diyo la bu

Ailesi İstanbul da ise oraya uğramasında sıkıntı yok kalsın 1 - 2 gün ailesi ile hasret gidersin ama sonra sizin yanınıza gelmeli , ayrıca siz çalışıyor musunuz bilmem ama çalışan biri iseniz hazır tatilken ben olsam o kadarda ayrı kalmışınız ufak bir tatil ayarlardım eşimle bu şekilde hasret giderirdim. Çok mecbur kalırsam gider 1 gün kalır eşimi de alır tatile kaçardım

Az zekice davranmalisiniz
Her kadın gibi akilliziniz.
Lakin ne demişler; Avcı 40 çesit tuzak bilirse
Kurt 40 çesit yol bilir..
Bir çok çift ile uyguladigim stratejik yöntemlerle aile hayatlarina hayat kattım.
Senin durumunu çözmenin en ivedi taktiği şu; hastanenin aciline gidiyorsun ve kendini iyi hissetmediğini soylyorsun.muhtemelen yataga yatırırlar seni, orada 3-4 poz çeker. Ağlama emojileriyle eşine atat ve kendini artık iyi hissetmediğini baş ağrilarina kadar nuksettiğini söyleyip mesaj atarsın. Eşin aradiginda ağlar dayanamıyorum der. Telefonu kapatirsin.
Devamı için istersen özelden yaziver. Sana acil plan eylemlerini devreye koyuyum
Al bu da madalyan🥇

Hissettiğiniz şeyler ile hareketleriniz arasında kocaman bir dağ var. Ne istiyorsanız,ne düşünüyorsanız bunu dile getirmek zorundasınız.

Ne olursa olsun eşin ilk oraya gittiği için tepki göstermedin mi cidden ben ortalığı yıkıp bütün gemileri yakmıştım 😂
Valizi ağırdı ve orası yakındı. Gider dinlenir diye takmamıştım. Ama beni oraya çağırmasıyla tepki gösterdim sonunda. Ailesi de eşin orda tek diyip buraya gelsin diyip duruyormuş. Kendisi bugün otobüse atlayıp gelicek, arabayı tamirde bırakıp. Ailesine de burda doğru düzgün oda yok yatak yok vs demiş, anlamışlardır belki rahatsız oldugumu. Eşim gelicek ama kendimi kötü hissediyorum, böyle aylarca eşimi beklemişim ama insanların gözünde tek kalmış aciz biriymişim gibi hissediyorum. Annem babam da yok zaten. İşe eylülde başlayacağım için düzenim de yok. Keşke başka şehirdeki akrabalarımın yanına gitseydim şimdiye kadar. Ama bir yerde çok misafirlik de iyi değil. Böyle bi kırgınlık oluştu içimde. Oysa eşim gelmeyi çok istiyor değer veriyor bana. Ben kendi halime üzülüyorum.

Lütfen öyle düşünmeyin neden aciz olasınız, kendinizi asla öyle görmeyin. Eşinize kırgınlığınızı belli etmenizden yanayım biraz anlasın bir daha bu ve buna benzer şeyler yapamasın. kötü hissetmeyin eşinizle yalnız kalmayı istemenizden daha doğal ne olabilir
Valizi ağırdı ve orası yakındı. Gider dinlenir diye takmamıştım. Ama beni oraya çağırmasıyla tepki gösterdim sonunda. Ailesi de eşin orda tek diyip buraya gelsin diyip duruyormuş. Kendisi bugün otobüse atlayıp gelicek, arabayı tamirde bırakıp. Ailesine de burda doğru düzgün oda yok yatak yok vs demiş, anlamışlardır belki rahatsız oldugumu. Eşim gelicek ama kendimi kötü hissediyorum, böyle aylarca eşimi beklemişim ama insanların gözünde tek kalmış aciz biriymişim gibi hissediyorum. Annem babam da yok zaten. İşe eylülde başlayacağım için düzenim de yok. Keşke başka şehirdeki akrabalarımın yanına gitseydim şimdiye kadar. Ama bir yerde çok misafirlik de iyi değil. Böyle bi kırgınlık oluştu içimde. Oysa eşim gelmeyi çok istiyor değer veriyor bana. Ben kendi halime üzülüyorum.

Valla esinize tavir koyun. Bunlari siz demeden bilmeliydi zaten. uca uca size gelecekti ne demek sen gel is uzadi bilmem ne. Biliyor da orada rahat edemediginizi. Arabanizi sa millete vermeyin birdaha bakin bozulmus yaptırmamislar bile ayip yani. Evinizde durun biryere gitmenize gerek yok

Arkadaşım lütfen kendinizi kötü hissetmeyin.

Eylül ayında işe başlayacağınız yerde kendinize küçük bir düzen kurun.

Akrabaya,kayınvalideye gitmekle bu iş çözülmez. Siz koca koca insanlarsınız. Onun bunun yanında ne işiniz var? Siz bir yere yerleşin,eşiniz de izinlerde yanınıza gelsin. O kadar zor değil.

Eşiniz de size kıymet veriyorsa annede kalmak sorununu çözsün bir zahmet.

X