Görümceye toz kondurmayan eş kişisi

Chloelve

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2018
545
272
31
Merhaba, eşimle yaşadığımız tartışmayı anlatıp fikir almak istiyorum. 3 senelik evliyiz. Görümcem, annesi vs evlendiğimizden beri bize bir aile muamelesi yapmazlar. Eşimi ararlar çağıracakları zaman, arayınca beni sormazlar, benden bahsetmezler bile. Yüzüme karşı çok iyiler. Ancak hissettiğim şeyler var. Evimize gelip gitmezler, eşimi evlerine yalnız çağırırlar Vs vs. Bende başta bu durum hakkında eşimle tartıştım bayağı şimdi oluruna bıraktım.

Dün görümcem eşimi arayıp yarın bize gelin demiş. Eşim de x i arasana demiş o da bana mesaj attı. Neyse planımız vardı. Bende canım planımız var dedim. Eşim bu yüzden beni kindar olmakla, onlara karşı kin gütmekle suçladı. Sırf daha önce bu hakaretlerinden rahatsız oluyorum dediğin için. Halbuki bu kez gerçekten planımız vardı. Sonra da küstü. Nasıl yaklaşmalıyım bu eş kişisine?

Kavga etmeye gerek yok. Bu sefer planiniz varmis iste. Insanlar sizi sevmek zorunda degil, sizde öyle. Mesafeli davraniyorlarsa siz de mesafeli olun. Fazla icli disli olmaktan iyidir. Esiniz de aslinda herseyin farkindadir ama klasik "nazim esime gecer" taktigi. Annesine kardesine birsey söylemeye totosu yok, size küsüyor. Bu küsmeleri sahsen ciddiye almazdim. Insan saygi görmedigi yere gitmez normalde. Siz onun hatirina hala gidiyorsaniz sizi öpüb basinin üstüne koysun

beni herşey için suçlayabilen biri eşim. Ailesi birşey yapmıyormuş. Gerçekten de yüzüme karşı çok iyiler. Ama sonrası yok. Görünce mıç mıç, ‘gerçek’ bir sevgi yok ortada. Bende artık onları sevmiyorum zaten tanıdıktan sonra çok mesafe koydum. Ancak eşim sonuç olarak beni haksız buluyor

beni herşey için suçlayabilen biri eşim. Ailesi birşey yapmıyormuş. Gerçekten de yüzüme karşı çok iyiler. Ama sonrası yok. Görünce mıç mıç, ‘gerçek’ bir sevgi yok ortada. Bende artık onları sevmiyorum zaten tanıdıktan sonra çok mesafe koydum. Ancak eşim sonuç olarak beni haksız buluyor

Ailesi belki gercekten birsey yapmiyor, ama siz artik onlara gicik oldugunuz icin her hareketleri batiyor. Olabilir. Dengeyi kurabilmek lazim evde huzursuzluk cikmamasi icin

Ailesi belki gercekten birsey yapmiyor, ama siz artik onlara gicik oldugunuz icin her hareketleri batiyor. Olabilir. Dengeyi kurabilmek lazim evde huzursuzluk cikmamasi icin
Olabilir, benim sınavım bu aile. Yüzüne karşı bir şey yapmadıkları için çok masumlar. Bende aksine çok apolitik bir insanım

Dedim o doğru olanı yaptığını düşünüyormuş kardeşi çağırıyormuş sonuçta

Bilmiyorum planınız iptal edilebilir bir şey miydi çok nadiren davet edilen bir yerse planımı erteleyebilirdim. Ama temel de aranızda bir sorun var ve eşiniz soruna sebep olanları önceliyor siz de bizim evli olduğumuzu saymak zorundasınız diyorsunuz. Üzgünüm bu mücadele üzülen siz olursunuz. Eşinizi kendi tarafınıza yavaş yavaş çekerek çözmelisiniz.

Daha önce planımız var diyerek hiç atlattiniz mi size gelen davetleri ?
Bunu bir bahane olarak kullandığıniz oldu mu ?
Şimdi gercekten planiniz varmış ya ona istinaden soruyorum.
Bir kaç defa sırf gitmemek için bu kartı oynadiysaniz 3'uncusunde planınız olsa bile ters tepebilir,belki de eşinizin tepkisi bu durumadir

yüzüne karşı iyilerse daha ne istiyorsun ?
samimiyet kurmak mı ? içli dışlı olmak mı ?
en iyisi olmamak
saygıda kusur etmiyorlarsa, sana bi yanlışları yoksa hiç üstünde durma
gerçek bi sevgi yok demişler çünkü sevmiyorlar işte bu kadar basit
eşin sevsin yeter, eş ailesi sevse nolur sevmese nolur
çok sevseler seni bu defa da sen, ay çok mıç mıç olmak istiyorlar hep görüşmek istiyorlar bunaldım derdin emin ol
telefon konusunda eşini aramaları dışında başka bir şikayetin var mı bu insanlarla ilgili ?
eşin görümceye, seni aramasını söylediği halde görümce sana sadece mesaj atmış
sırf atmak için atmış yani
zorla kendini sevdirecek halin yok

Benim tam 6 halam var dolayısıyla annemin 6 görümcesi var.😂😂 Bekarlarken annem de genç olduğu için sorunlar olmuş ama kızlar evlendikten sonra başka şehirlere taşındıkları için bir sorun olmamış. Biz düğünden, düğüne görüşürüz. Böylesinin en iyisi olduğunu düşünüyorum. Bayramda, düğünde görmek gayet yeterli. Siz mesafenizi korumaya devam edin,eşiniz ne derse desin çileyi çeken sizsiniz. Benim halalar Allahtan durduk yere misafirliğe gelmiyor. Her hafta birini ağırlamaya kalksan hafta bitiyor zaten 😂🥹

Esim varken esimin ailesi niye beni arasin ki basta ben istemem bir gelip gitme mevzusunda onlar esime sorar esim bana bence dogrusu budur zaten. Bu konuda sizi hakli goremesemde diger konuda haklisiniz planiniz varsa tabiki iptal edip gitmek yerine planim var diyebilmelisiniz.

Gerçek bir sevginin olmadığını düşündüğünüz insanların sizi arayıp sormamasını evinize gelmemelerini neden dert edip kavga ediyorsunuz ki🤷‍♀️

Sürekli evinize gelip huzursuzluk çıkarsalar, eşiniz yokken laf sokup eşinizleyken yüzünüze gülseler ve bizi aramıyor çok üzülüyoruz annem üzüntüden yataklara düştü deseler daha mı iyi?

Mesafeli olmak sahte ilişkiler yürütmekten çok daha iyidir bence, direkt sizi aramamalarını da bu kadar dert etmeyin ha sizi ha eşinizi aramışlar fark etmez, eşinizi arayıp davet ettiklerinde onların kimi aradığı değil eşinizin tavrı önemli, Choelve’ye bir sorayım sizi ararım diyecek, eşiniz bunu yapmıyorsa suçlusu görümce kayınvalide değil.

Benim görümcem de yüzüme güler yalnız bulduğu her yerde lafını sokar . Bende artık başlarda lafına cvp veriyordum sonra umursamamaya başladım gülüp geçiyorum . Eş önemli burada benim eşim kardeşine bağımlı olduğu için çok kasmıyorum . Sürekli oğlumuzu halasına gösterme derdinde arayalım , soralım ne yapıyormuş halan arayalım falan . Bende sık sık olmasından rahatsız oldum ( sürekli bana laf sokmasından dolayı istemedim ) .. arayacaksa kendi arasın yeğenini dedim sen köprü olma . Sen sanki halanla çok samimisin dedim . Ben kendimi geri çektim mecbur olmadıkça konuşmayı düşünmüyorum. Yeğenini görürse görsün .. 2kardeş ne yapıyorsa yapsın umurumda değil cidden . Mesafe olmak iyidir ..

Bizimde öyle Sevgi dolu bir ilişkimiz yok eş ailesiyle arayıp çağırırlarsa sizde gelin derler bende giderim özellikle beni arasinlar demem hatta aramasinlar daha iyi
sizin özellikle eşinize sen gel mi diyorlarda bu kadar rahatsızlık duyuyorsunuz

Dedim o doğru olanı yaptığını düşünüyormuş kardeşi çağırıyormuş sonuçta

Karşısına geçip "beni ailen saymayacaksan, benim ailem, benim kardeşim onlar öyle istiyor, böyle istiyor deyip hep benimle kavga edeceksen benim buna ayıracak gücüm yok. Kaç yaşıma gelmişim, annemin karnından da dün doğmadım benim de gördüğüm fark ettiğim şeyler var demek ki. Beni düşman belleyip anam kardeşim diyeceksen ben yorulmaya başladım haberin olsun" de

X