Görümceye toz kondurmayan eş kişisi

Merhaba, eşimle yaşadığımız tartışmayı anlatıp fikir almak istiyorum. 3 senelik evliyiz. Görümcem, annesi vs evlendiğimizden beri bize bir aile muamelesi yapmazlar. Eşimi ararlar çağıracakları zaman, arayınca beni sormazlar, benden bahsetmezler bile. Yüzüme karşı çok iyiler. Ancak hissettiğim şeyler var. Evimize gelip gitmezler, eşimi evlerine yalnız çağırırlar Vs vs. Bende başta bu durum hakkında eşimle tartıştım bayağı şimdi oluruna bıraktım.

Dün görümcem eşimi arayıp yarın bize gelin demiş. Eşim de x i arasana demiş o da bana mesaj attı. Neyse planımız vardı. Bende canım planımız var dedim. Eşim bu yüzden beni kindar olmakla, onlara karşı kin gütmekle suçladı. Sırf daha önce bu hakaretlerinden rahatsız oluyorum dediğin için. Halbuki bu kez gerçekten planımız vardı. Sonra da küstü. Nasıl yaklaşmalıyım bu eş kişisine?
hiç bir şey yapma dik dur arkasında dur yaptığının bırak kindar desin. sakın özür dileme.

beni herşey için suçlayabilen biri eşim. Ailesi birşey yapmıyormuş. Gerçekten de yüzüme karşı çok iyiler. Ama sonrası yok. Görünce mıç mıç, ‘gerçek’ bir sevgi yok ortada. Bende artık onları sevmiyorum zaten tanıdıktan sonra çok mesafe koydum. Ancak eşim sonuç olarak beni haksız buluyor
Sizi sevmelerine ihtiyacınız mı var ki sevmek zorunda değiller. Sizde öyle olun onların silahlarından vurun onları. Beni aramamaları umurumda olmaz seslerini duymuyorum diye mutlu olurum. Konularını açıp evinizin huzurunuzu kaçırmayın.

Eşiniz planınız varken annesigille görüşmek için sizinle kavga mı ediyor? Evlerden ırak.

Güncelleme: eşimi babası aramış napıyorsun diye o da evdeyim demiş babası da demiş ki x bir yere gidecekmiş bir kardeşindeyiz sende gel o da tamam demiş

Planımız benim aileme gitmekte, kardeşim günler öncesinden kısır yapacağım gelin demişti

beni herşey için suçlayabilen biri eşim. Ailesi birşey yapmıyormuş. Gerçekten de yüzüme karşı çok iyiler. Ama sonrası yok. Görünce mıç mıç, ‘gerçek’ bir sevgi yok ortada. Bende artık onları sevmiyorum zaten tanıdıktan sonra çok mesafe koydum. Ancak eşim sonuç olarak beni haksız buluyor
Gerçek bir sevgi olmasına gerek yok ki, kimse kimseyi zorla sevemez ama kötü davranmama yükümlülüğü vardır. Politik olup eşimle konuşayım diyip planınız hakkında eşinizle konuştuktan sonra görümceye dönüş yapsanız başınız ağrımaz

Merhaba, eşimle yaşadığımız tartışmayı anlatıp fikir almak istiyorum. 3 senelik evliyiz. Görümcem, annesi vs evlendiğimizden beri bize bir aile muamelesi yapmazlar. Eşimi ararlar çağıracakları zaman, arayınca beni sormazlar, benden bahsetmezler bile. Yüzüme karşı çok iyiler. Ancak hissettiğim şeyler var. Evimize gelip gitmezler, eşimi evlerine yalnız çağırırlar Vs vs. Bende başta bu durum hakkında eşimle tartıştım bayağı şimdi oluruna bıraktım.

Dün görümcem eşimi arayıp yarın bize gelin demiş. Eşim de x i arasana demiş o da bana mesaj attı. Neyse planımız vardı. Bende canım planımız var dedim. Eşim bu yüzden beni kindar olmakla, onlara karşı kin gütmekle suçladı. Sırf daha önce bu hakaretlerinden rahatsız oluyorum dediğin için. Halbuki bu kez gerçekten planımız vardı. Sonra da küstü. Nasıl yaklaşmalıyım bu eş kişisine?
Oluruna bırak.

Bizimkiler de hiç beni aramaz bende onları aramıyorum.yuz yüze gelince konuşur ederiz ama öyle samimi davranmam.esiniz kuserse kussun

Eğer daha önce sebepsiz eşinizi şişirmeseydiniz bu tepkiyi almazdınız.
Aslında somut birşey yokken hissediyorum yok şöyle böyle diye diye eşinizi bıktırmışsınız.
Bırakın çağırmıyorsa çağırmasın madem sevmiyorsunuz daha iyi.
Ayrıca çocuk gibi eşinize şikayet etmek yerine direk görümcenize söyleyebilirdiniz birşey olduğunda sizle iletişim kurmasını.
Eşinizin küsmeside biraz çocukça.

evlenince önceliklerinin evlendikleri kişi oldugunu idrak edemeyen erkekler hiç evlenmeseler keşke. siz eşinize ne derseniz diyin düşüncesi asla degişmeyecektir.sizin ailesini sevmediğinizi düşündüğünden her şeyi abarttıgınızı düşünecektir. umutsuz vaka gibi bir şey. gidin ama asla normal olmayın eşinize karşı

Ee işiniz varsa eşiniz direkt soyleseydi ya işinizin olmadığı bir anda size paslasaydi ya da ne bilim iptal edebiliyorsaniz etseydiniz olumlu pekiştirme olurdu davranışı

Ilk kisimda sizi haksiz buldum. Evlendiniz diye sizi ogullariyla bir tutmalarina gerek yok. Sizin hayatinizi kisitlamadkca, hayatiniza mudahil olmadikca kendi aile iliskilerine istedikleri gibi devam etsinler. Ne guzel zirt pirt gelip darlamiyorlar ya.
Ikinci kisimda esiniz size catmak icin bahane aramis. Bu kisimda yuzde yuz haksiz. Planiniz her ne ise onu soyleyin planimiz iptal oldu da benim mi haberim yok diyin. Galiba gorumce icin plani iptal etmenizi beklemis. Boyle beklentisi varsa da lafi dolandirmayip soyleyebilir. Ona da bunu soyleyin.

Bir araya geldiğinizde iyi olmaları size neden yetmiyor. Ben de kimseyi arayıp sormam ama bir araya geldiğimizde herkese çok samimi davranırım, gerçekten de severim hepsini, aramayı sevmiyorum hepsi bu kadar.

Eşinizi arayıp çağırdıklarında sizi de çağırmış olmuyorlar mı, onu hiç anlamadım. Ne kadar çok takılacak şey buluyor insanlar, anlayamıyorum ben.

Planınız çok olağan üstü değilse, ertelenebilir bir şeyse ben olsam davete icabet ederdim. Bana sormuyorlar diye kızmışsınız, siz aranınca da reddetmişsiniz, bu saatten sonra görümceniz olsam ben sizi aramam. Eşiniz haklı duruma gelmiş. Kincisiniz. Ben akrabalık ilişkilerini ciddi bir kişisel husumet yoksa çok önemserim, kişiye verilmiş bir söz iptal edilmek zorunda değilse önceliği bu tip şeylere vermeyi tercih ederim.

Güncelleme: eşimi babası aramış napıyorsun diye o da evdeyim demiş babası da demiş ki x bir yere gidecekmiş bir kardeşindeyiz sende gel o da tamam demiş

Planımız benim aileme gitmekte, kardeşim günler öncesinden kısır yapacağım gelin demişti
Bu olmadı işte, eşiniz küseceğine sizin kavga çıkarmanız ve küsmeniz gerekirdi, senin kardeşin can da benimki ne neden benimkileri yok sayıyorsun demeliydiniz. İnşallah siz kardeşinize gitmişsinizdir.

Konu sahibi ben sizi gıcık buldum . Önce adamı öğütlüyorsunuz beni arasınlar diye sonra reddediyorsunuz .bu baya gicikligina yapılan bir hareket. Tabi ki kardeşine söyleyecek benim kardeşim de benimle plan yapar . Sonra eşime sorayım konuşuruz deriz. Hadi böyle bir şey yaptırdınız niye reddediyorsunuz ?

Ayrıca size samimi sevgi sunmak zorunda değil kimse . Herkes ilişkisini saygı çerçevesinde yürürsün yeter

X