Sivilceli Ciltler Gözeneklerimden KESE sayesinde kurtuldum!!

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

Canım doğru almışsınn tarif 1 e 1 a.s

Ben genel de banyodan sonra yapıyorum canım istersen normal zaman da da yapabilirsin

5 dk uzun bi süre ama 1-2 dk yeterli çok çoook nazik yapmalısın canım

Ben teşekkür ederim canım inşAllah çok iyi gelir paylaşırsın bizimle :1hug: a.s.

ANGELcim ben bide bişey sorucam.. sen cilt problemiminden bu bakımla kurtulmuşsun..peki cnm senin cilt tipin nasıl? benim yağlı mesela bu yüzden gözeneklerimin açık oldugunu düşünüyorum.. uygun cilt bakım ürünleri kullanıyorum ama yine gözeneklerim küçülmüyor. .

su içmeye devam canım 1-2 ay içinde cildindeki düzelmeyi sende farkedersin hem yağ dengesi düzeliyor hemde gözenekler küçülüyor hemde kırışıklıklarla doğal savaş...su içmek başlı başına insnaın kendi için yapacağı en büyük iyiliklerden biri..:hooray:
çinko-protein ağırlıklıda beslenmeye başla fazla yağlı besinler tüketme...
kilin cinsi çokta fark etmiyor aslında:lepi:

İnş canımm :1hug:
Benim cilt tipim karma acaba bununda etkisi olabilir mi ki fisfisfis
Ben hiç dengeli beslenmiyorum ya, ne kadar dikkat etsem sabah doğru düzgün kahvalti yok, uyku düzeni yok kafamçokkarıştı
Hepsini düzeltmem lazım çok işim var tatlicadiarzu
Çok sağol canım verdiğin bilgiler için a.s.

ANGELcim ben bide bişey sorucam.. sen cilt problemiminden bu bakımla kurtulmuşsun..peki cnm senin cilt tipin nasıl? benim yağlı mesela bu yüzden gözeneklerimin açık oldugunu düşünüyorum.. uygun cilt bakım ürünleri kullanıyorum ama yine gözeneklerim küçülmüyor. .

Canım benim de karma bi cildim t bölgem yağlı

Bence de öyle yağlı olan kısımlarda gözeneklerim var çünkü a.s

Ama artık öyle çok bi bakıma ihtiyacımız yok önemli olan keseyle temizliği sağlamak

Gülsuyu, hafta da bir maske ve her gün hafif su bazlı nemlendiriciyle bakımı tamamlamak

Ben özellikle gözeneklerimin üzerine fazla krem sürmüyorum bu yüzden cnm :) a.s.

Canım benim de karma bi cildim t bölgem yağlı

Bence de öyle yağlı olan kısımlarda gözeneklerim var çünkü a.s

Ama artık öyle çok bi bakıma ihtiyacımız yok önemli olan keseyle temizliği sağlamak

Gülsuyu, hafta da bir maske ve her gün hafif su bazlı nemlendiriciyle bakımı tamamlamak

Ben özellikle gözeneklerimin üzerine fazla krem sürmüyorum bu yüzden cnm :) a.s.

Nemlendirici gözenekleri açar mı?
Hani gözeneklere krem sürmyorum dediniz ya o yüzden sordum fisfisfis

Nemlendirici gözenekleri açar mı?
Hani gözeneklere krem sürmyorum dediniz ya o yüzden sordum fisfisfis

Yani kesin öyle birşey yoktur da

Benim cildim de yağlı olan yerler de gözeneklerim açık olduğundan

Oralara fazla sürmüyorum fazla arada bir sürüyorum çünkü

Kuru olan bölgeler de gözenek yok sanırım yağlı olduğunda gözeneklere etkisi var

O yüzden fazla sürmüyorum canım a.s.

Yani kesin öyle birşey yoktur da

Benim cildim de yağlı olan yerler de gözeneklerim açık olduğundan

Oralara fazla sürmüyorum fazla arada bir sürüyorum çünkü

Kuru olan bölgeler de gözenek yok sanırım yağlı olduğunda gözeneklere etkisi var

O yüzden fazla sürmüyorum canım a.s.

Hmmm teşekkür ederim canım cevapladığın için :1hug:
Benim cild tipimde karma T bölgesi yağlı, yanaklarım kuru benneyaptımki
Nereye ne sürsem şaşırıyorum valla benneyaptımki

yağlı bölgelerinde nemlendiriceye ihtiyacı var ama.. su bazlı nemlendirici kullandıktan sonra problem olmaz..

Ben bugün kil almak için aktara gittim,hazır kil maskesi varmış içindekiler falan hepsi yazıyo,uğraşmayayım diye ondan aldım.
Bakalım inşallah işe yarar,gelişmeleri paylaşırım a.s.

kizlar kilin almancasini bilen varsa yazarsaniz sevinirim
kil kil dediniz bende merak ettim gercek bu kadar faydasi varmi sun an yüzümde kizlardan biri yazmisti yumurtanin beyazi zeytinyag ve bal var yani bunu yazarken maskeliyimm ama iranc kokuyor birazdan bayilacammmm

Kil maskesi yaptım ilk defa senağlama
Yanaklarım çok kızardı :1shok:
Sizce neden olmuş olabilir? fisfisfis

ne güzelllll cok sevindimmm. benmde cok cilti sorunum oldu ama nihayet kurtuldum. cilt doktoruma önce bir akne tedavisi icin gittim we ilac kullanyiorum. o gözenekle icinse peeling kullanyiorum hic bu kadr güzel ciltim olmamisti...

ne güzelllll cok sevindimmm. benmde cok cilti sorunum oldu ama nihayet kurtuldum. cilt doktoruma önce bir akne tedavisi icin gittim we ilac kullanyiorum. o gözenekle icinse peeling kullanyiorum hic bu kadr güzel ciltim olmamisti...

peeling olarak ne kullandım cnm ?

cildin hassasiyet gösermiş olablir cnm nemlendirici kullan..

Kullandım zaten hemen çok kızardı ya nedense...fisfisfisfisfisfis
Yoksa yapmasam mı bu kil maskesini ya da az mı bekletsem?gamyoncuiremsu
Cidlimin bu kadar hassas oldugunu hiç bilmiyordumkafamçokkarıştı

Kullandım zaten hemen çok kızardı ya nedense...fisfisfisfisfisfis
Yoksa yapmasam mı bu kil maskesini ya da az mı bekletsem?gamyoncuiremsu
Cidlimin bu kadar hassas oldugunu hiç bilmiyordumkafamçokkarıştı

zaten kuruyana kadar beklyceksin cnm ondan sonra hemen yıkayacaksın.. bide cildin eger yağlı degilse beyaz kil kullanman daha uygun sanırım.. bi daha dene istersen ama bu sefer daha z beklet cildinde.. eger maskenin faydasını görürsen kullanmaya devam edebilirsin.. ama cildine yaramayan bişeyide kullanmanın bi anlamı olmaz tabi..
bu arada bende bu hafta yapıcaktım güya ama üşendim yine nolcak benim bu halim..:1rolleyes:

angel-24
1- Kil maskesini yapmaya başlıyorum
2- Sadece adet günlerimde bir miktar sivilcem oluyor kesenin sakıncası olurmurmu?
3- İpek kesem var onunla yapcam haftada 2 kez değilmi?
4- Kil maskesini hazırlarken demli ve sıcak çay demişsin maske yapmadan önce illaki çay demlemek gerekirmi kalan çaylamı yapıyosun
5- Sadece burnumun yan taraflarında birazda yanaklarıma doğru gözenekler var
6- Gül suyu yerine ben eczanede bir solüsyon yaptırıyorum içinde alkol/gül suyu ve sivilcelerin kırmızı lekelerini açmak için kullanıyorum onu sürsem olurmu?
cvpların için şimdiden tşk. ediyorum

angel-24
1- Kil maskesini yapmaya başlıyorum
2- Sadece adet günlerimde bir miktar sivilcem oluyor kesenin sakıncası olurmurmu?
3- İpek kesem var onunla yapcam haftada 2 kez değilmi?
4- Kil maskesini hazırlarken demli ve sıcak çay demişsin maske yapmadan önce illaki çay demlemek gerekirmi kalan çaylamı yapıyosun
5- Sadece burnumun yan taraflarında birazda yanaklarıma doğru gözenekler var
6- Gül suyu yerine ben eczanede bir solüsyon yaptırıyorum içinde alkol/gül suyu ve sivilcelerin kırmızı lekelerini açmak için kullanıyorum onu sürsem olurmu?
cvpların için şimdiden tşk. ediyorum

bugün gittim şöle türk malı bi kese aldım içinden yosun sabunu ve deniz tuzu da çıktı:) hatta adı da şehriban teyze seti eheeeheue:roflol:
yalnız benim lif biraz sert gibi kızlar acıtıyo (harika kaşıyo ama)yerimseniben sizinkiler de böyle sert mi?:bbo::sm_cool:

X