Sivilceli Ciltler Sivilcenin kesin tedavisi

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
çünkü hiç bir yediğimiz içtiğimiz şey eskisi gibi değil. herşey başkalaşmış bir şekilde önümüze sunuluyor. ama hava kirliliği ama sebze meyvelerin ilaçlanması gibi..içtiğimiz su bile elden geçirilip sunuluyor ki. kesinlikle yediğimiz içtiğimiz çok etkiler vücudumuzun dengesini ama şu dönemde ki yenilen içilenler değil. Malesef!!! :KK14:

o halde sivilcenin bu yazıda bahsedildiği şekilde bi çaresi yok...

hee tabi şunu söyleyeyim. bu tamamen benim görüşüm. burda kızın açtığı konuyu çürütmek istemem. eğer herşeyden yeterli şekilde dengeyi tutturabilip iyi sonuç alınabiliyorsa diyecek hiç birşeyim yok. benim tepkim tamamen doğa şartlarının bozulmasıyla yediğimiz içtiğimiz şeylerden eski tadı alamadığımdan yakınıyorum. yoksa inanıyorum ki bu tür yiyecekler, spor,stresten uzak durmak, temizliğine dikkat etme, içilen suya dikkat etme,... gibi şeyler iyi gelir. ki bana az çok da iyi geldi. tek sorunum benim yüzümü ellediğimden kaynaklanıyor. umarım herkes iyi sonuç alır. umarım şu kötüye giden hava şartları yaşam koşullarına bir çözüm bulunur. ben o eski tatları çok özledim. o soluduğumda ciğerime kadar tertemiz havayı çekebilmeyi çok özledim. :KK14:

Burda yazinlanlar cok dogru.Bende yaklasik 7 senedir sivilcelerle ugrasiyorum.Sivilcelerden kurtulmanin tek yolu karacigerinizi ve kaninizi temizlemek. I.Saracoglunun maydonoz limon kurunu kullandim bir ay gercekten gozle gorulur azalma var. Kani temizlemek icinde dut pekmezi yemek gerekiyormus. Sabah havuc suyu iciyorum bikac damla zeytinyagi damlatip. Kimyasal hicbirsey yaramadi ama dogal olanlar yariyor masaallah.

arkadaşlar emek vermiş araştırmış buralara yazmışsınız öncelikle teşekkür ediyorum bilgilendirdiğiniz için ama ben akdeniz mutfağına göre beslenirim yani akdeniz mutfağı tam olarak neyi ifade ediyor bilemiyorum demem o ki ottu yeşillikti zeytin yağıydı balıktı soframızdan eksik olmaz, her türlü sebze meyveyi çok severek tüketirim,
ayrıca ben kendimi bildim bileli günde 2litreye yakın su tüketiyorum... ama ergenlik çağımdan beri sivilcelerle uğraşıyordum
bu sivilce olayının yeme içmeyle falan bağlantılı olduğuna inancım yok açıkçası. çıkmasa benim cildimde çıkmazdı, o kadar da iddialı konuşuyorum.
malesef çıkacağı varsa çıkıyor işte!
ben 5aydır zoratenin tedavisi görüyorum tüm sivilcelerimden ve siyah noktalarımdan kurtuldum Allaha şükür hiç bi sağlık sorunu da yaşamadım.
dilerim herkes sivilce probleminden kurtulur, yaşayan biliyor nasıl kötü bişey olduğunu...
sağlıklı günler dilerim

öncelikle teşekkürler:KK71: sivilce durduk yerde çıkmaz mutlaka bir nedeni vardır. ya içten ya dıştan. biliyosun stres aklına gelemicek hastalıklar çıkartır. kimisinin saçı,kaşı dökülür kimsinin cildinde problemler çıkar kimisi allah korusun hepimizi ama kansere kadar gider. tabi bilemem sen stres yaptınmı ya da yaptında kendinemi itiraf edemedin bilemem. tabiki sağlıklı beslenmek çok çok önemli ama stres yaptınmı ya da sivilcelerine kafayı taktınmı o sivilce çok zor geçer.benim paylaştığım şey 20li yaşlardan sonra neden sivilce çıkar tabiki karaciğere bağlı olarak.ben ergenlikte sivilce problemi yaşamadım.herkesin nedeni aynı değilki zaten.ama benimki kesinlikle karaciğer yağlanması.çünkü ben hergün çikolata abur cubur yiyen biriydim.sonunda karaciğerim ne hale geldi.en sonunda dayanamadı:KK1: canım ben sana zoretanin bir daha kullanma dicem ama belki kızacaksın bana. ayrıca haklısın insanın psikolojisini çok bozuyor.ama geçmiş zaten inşallah böyle bir problemin olmaz birdaha.

ben bu aralar bu kürlere takıldım.=Dsaracoğlunun maydanoz limon kürü hakkında bilgisi olan varmı

öncelikle teşekkürler:KK71: sivilce durduk yerde çıkmaz mutlaka bir nedeni vardır. ya içten ya dıştan. biliyosun stres aklına gelemicek hastalıklar çıkartır. kimisinin saçı,kaşı dökülür kimsinin cildinde problemler çıkar kimisi allah korusun hepimizi ama kansere kadar gider. tabi bilemem sen stres yaptınmı ya da yaptında kendinemi itiraf edemedin bilemem. tabiki sağlıklı beslenmek çok çok önemli ama stres yaptınmı ya da sivilcelerine kafayı taktınmı o sivilce çok zor geçer.benim paylaştığım şey 20li yaşlardan sonra neden sivilce çıkar tabiki karaciğere bağlı olarak.ben ergenlikte sivilce problemi yaşamadım.herkesin nedeni aynı değilki zaten.ama benimki kesinlikle karaciğer yağlanması.çünkü ben hergün çikolata abur cubur yiyen biriydim.sonunda karaciğerim ne hale geldi.en sonunda dayanamadı:KK1: canım ben sana zoretanin bir daha kullanma dicem ama belki kızacaksın bana. ayrıca haklısın insanın psikolojisini çok bozuyor.ama geçmiş zaten inşallah böyle bir problemin olmaz birdaha.

canım ben zaten yazının sağlıklı beslenme kısmıyla ilgili yorum yapmıştım yoksa stressiz olduğumu iddia etmedim.
kaldı ki bu dünyada stressiz bi insan var mıdır acaba?
:KK71:

kızlar bu yazıyı iyiki bulmuşum sivilce diye bişey kalmadı sadece biraz leke kalmıştı onlarda geçiyo yavaş yavaş pürüzssüz olan cildime kavuşuyorum:KK64: size hergün ne yaptığımı kısaca anlatayım: sabah kahvaltısında asla yağlı yiyecekler tüketmiyorum.domates,salatalık,bal ve peynir.sonra hergün 1 tane enginar,elma ve havuç yiyorum.sebze yemekleri,baklagiler tüketiyorum hep.ve günde 1 tane activia yiyorum.bağırsaklarım düzeldi.bu demek oluyorki karaciğerim düzeldi.:KK66: önceki beslenmemi anlatsam şoka girersiniz.koskocaman 1 paket çikolatayı yiyodum hemde hergün. eksik besleniyodum 2 günde bir makarna yapıyodum:KK1: he bide akşama doğru 1 prsiyon meyve salatası hazırlıyorum çilek,muz ve kivi.biraz sabır gerektiriyo tabi.insanın psikolojiside düzeliyo.en güzel yöntem bu bence deneyin hak vericeksiniz:nazar:

arkadaşım bi forever living distrübütörü bul ve ondan sivilceyi kesin yokeden kürlerden birini al.ama unutma sivilce dışardan kaynaklanan bişi değildir..mutlaka omega ve propolis de iste..kuzenimin cildini görmeliydin iki buçuk hafta oluyo cilt kendini yeniledi resmen

Propolisin toz formu kullanma bir işe yaramıyor çünkü.
Bee Propolis Extract için link vereyim sana Bee Propolis günlük 10 damla çay yada nescafe içene damlat kullan.

Farkı göreceksin :nazar: değmesin :KK49:

aslında elimizin altında tüm vücudumuz için en etkili ilaçlara sahibiz ama insanoğlu işte illa gidip o ilaçlardan, kimyasal maddelerden fln medet umuyoruz. bütün sebze ve meyvelerden tüketmeye özen göstersek. düzenli spor yaparak güne dinç başlasak. suyumuzu içmeyi unutmasak ne vücudumuz yorulacak ne de bu tür mikroplara elverişli olacağız. sana da çok geçmiş olsun inşallah tamamen düzelirsin canım. paylaşımın için çok çok teşekkürler :KK71:

artık hiç bir sebze ve meyveden gerekli proteini vitamini vs i alamadığımızı da es geçmemek lazım.... bir portakaldan alınan c vitamini şimdi bi kilodan alınmıyor

Ben de bugünden itibaren beslenmemi kontrol altına alıcam. Ve o havuçtur vs daha fazla tüketmeye bakıcam. Bakalım sonuç vericek mi :KK1:

walla ben gulsuyuna bebek pudrası dokup calkalayıp her gun yuzume maske yaptım 1 saat sonrada yıkadım sonuc mukemmel :))

walla ben gulsuyuna bebek pudrası dokup calkalayıp her gun yuzume maske yaptım 1 saat sonrada yıkadım sonuc mukemmel :))

Bende ergenlikten beri sivilce sorunu yaşayan biriydim yaşım 26 düşünün neler çektim her şeyi denedim :

1- Roaccutane kullandım dr kontrolunde 1 yıl sonra tekrar etti

2- Buradaki arkadaşın yazdığı detoxu uyguladım bende okumuştum aynı yazıyı ve harfiyen uydum şekeri çikolatayı asitli içecekleri hayatımdan çıkardım, her gün havuç yedim üzüm suyu içtim bol bol su içtim yeşil çay içtim sebze-meyve, kereviz her şeyi uyguladım arkadaşlar 2 ay süre ile hiçbir faydası olmadı :KK43:

3- Ahmet Maranki'nin lavanta kürünü uyguladım :s irençti ama her gün harfiyen yaparak uyguladım 15 gün hiç bir şey olmadı.

4- Uzun süredir kil maskesi de yapıyorum o tamamen geçirmese de faydasını gördüm diyebilirim en azından çıkan sivilceleri çabuk iyileştiriyordu, kurutuyordu.

5- Yine bu forumda okuduğum asit-gülsuyu-aseton karışımını yaptırarak 1 ay uyguladım hatta 2 aakadaşıma da uygulattım ama hiçbir faydasını görmedim.

6- Bütün bunlar uyguladığım ek tedavilerdi sürekli doktorlara da gittim arkadaşlar piyasadaki bütün sivilce ilaçlarını kullandım diyebilirim, aknefug, imex, tetradox, acnelyse, benzamycin aklıma gelmiyor hepsini kullandım arkadaşlar roaccutane dahil

7- Son olarak artık bıktım bende Cerrahpaşa da bir profosör varmış Cem Mat diye ona gidecektim ne olursa olsun son dedim ama kendisi hastaneden ayrılmış bende hastanenin normal uzman dr una muayene oldum gitmişken bana yine kullandığım ilaçlar olan clindoxyl jel ve tretin verdi şimdi onları yine düzenli olarak 4 aydır kullanıyorum birini sabah birini akşam.

8- Bütün bunları yazma sebebime gelince arkadaşlar bu sene temmuz ayında tatile gittiğim Assosta zeytinyağlı sabunlar vardı dikkatimi çeken markası Kuvvet saf zeytinyağı ve kükürtlü sabun bende denemek için 2 tane aldım ki seneler önce eczaneden aldığım kükürtlü sabunu 2 gün kullanıp çöpe atmıştım çünkü yüzümü 2 günde mahvetmişti. Bunu almamdaki sebep içeriğini okuduğumda içinde ecnebi yağların zerresi yoktur saf zeytinyağı ve kükürtten oluşur yazıyordu iyikide almışım bunca yıllık sorunumu bu sabun çözdü arkadaşlar sabah akşam yıkıyorum saf zeytinyağı olduğu için aynı zamanda yüzümü nemlendiriyor kükürtte sivilcelerimi iyileştirdi ve yenileri artık çıkmıyor izlerimin rengi açıldı cildim pürüzzüz maşallahh:nazar: zaten faydalarında yazıyordu tüm bunlar cildi de pürüzzüsleştirdiği çok mutluyum arkadaşlar :)))) bir tanede defneli zeytinyağlı aldım onu henüz kullanmadım onunda antiseptik özelliği varmış özellikle yaralara iyi geliyormuş.

Önceden yüzümü La Roche Possay Effaclar serisi ile temizliyordum o kadar parama acıyorum arkadaşlar bu sabun 2.5 tl ve yüzüm hiç olmadığı kadar mükemmel herkese tavziye ederim :)))))))))

X