Güzel kızım sonunda doğdu :))

Rizeli-53

önce vatan sonra sevdam ...
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2016
7.213
4.181
kızlar ben doğuramayanlar klübü üyesi rizeli :)) dün artık 39+6 günlük ve ümitsiz bir şekilde acile gittim. Farklı hiçbir şikayetim yoktu. 2 haftaya yakındır mevcut adet sancısı tarzı sancım kaşık ağrım bel ağrım vardı. Doğum sancısının çakmasıydı. Nst de sancılarım çoook vardı ama düzenli değildi. Ve en son 39+0 da 3 cm açılmam vardı . 39+6 günü ikindi vaktine yakın acile gittim tekrar. Acilde sancılarım düzene gitmişti ama 12 dk da bir şeklindeydi. Açılmam için beni muane eden Dr a 3 cm açılmam olduğunu söyledim bana hiç açılman Yok dddi . Ve ben ağlamaya başladım nasıl olurda açılmam olmazdı. Sonra Dr 3 cm açılman var hala gelişme Yok dddi. 40 hafta olduğum için bebişi risk e atmamız gerektiğini söyledi . Yarışımı yaptı. Nst çekilirken gerçekten sancı duyuyordum . Yatışım yapıldı iki uzman dr açılmamı kontrol etti ve 5 cm olmuştu . Bir anda yarım saat içinde. Ben şoka girdim mutlu oldum . Bana suni sancı verip olayı hızlandırmaya karar verdiler çünkü sancılarım yine düzensiz çıkmaya başladı. Suni sancı 4 gibi takıldı. Saat 5 te sancılarım 5 dk ya bir şeklinde geliyordu. Sonra saat 6 ya doğru dk da bir sancım geldi ve benim suyum patladı bana ıkınma hissi geliyordu okundukça suyum geliyordu. Suyu rahat boşaltmak için müdahale etti tamamen su patladı . Bana güçlü ıkınma hissi geldi birden bebeğin başını hissettim . Az kalsın sancı odasında doğuracaktım. Dr a bağırdım koşun doğuruyorum diye. Dr eliyle bebeğin geleceği kısmı tuttu yolda doğurmayım diye şakın bacağını açma dddi . Çatala çıktım ıkınıyorum tutun çocuğu ddim tek ıkınmada çıktı minnoş . İkinci normal doğumum ve Dr kesik atmadı açılmam çok iyiydi. Ama baya dikişim var çünkü bebişim elleriyle gelmeyi tercih etmiş ve elleriyle yırtmış. Malesef ufak ufak sağlı sollu içli dışlı parçalamış beni kızım. Dikme aşaması zordu gerçekten 3 anestezi yapıldı rahatladım biraz ama çok korkmuştum titriyordum :)) Dr korktuğumu anladı bebeğimi verdi biraz öptüm kokladım sonra dikmeye devam etti :KK43: dikiş işi 15 dk sürdü çünkü bi kaç yerde yırtılma vardı. Sonra bebeğimi aldım oracıkta emzirdim şükürler olsun. Odama çıktım duş aldım giyindim kızımı giydirdim . Ve şimdi evdeyim çok şükür. Darısı tüm bekleyenlerin başına :)))))

Saat 18:25 te güzel kızım kollarımdaydı ve suni sancının normal sancıdan tek farkı suni sancının yarım saatte işi hızlandırdığını kadar normal sancıyı saatlerce çekersin. Korkulacak hiç bişey Yok. Sütüm geldi hemen şükür. :)
Canım benim yA tebrik ederim allah analı babalı büyütsün hayırlı bir evlat olsun inşallah darısı bizlere

Kac gündür takip ediyordum sizi özellikle dogum oldu mu acaba diye girip bakiyordum. Gözünüz aydın olsun Allah analı babalı büyütsün inşaAllah. Darisi biz bekleyenlerin başına: )

Gözünüz aydın ya allh analı babalı büyütsün ınsalah dogum hikayenizı merakla ve duygulanarak okudum kolay olmuyordur kesın dogum ama kucagına almak sag salim öpüp koklamak hıc bıseye degısılmez emınımkı bnde 38 haftadayım ınsalh sorunsuz Bı dogum yasarım normal olur ınsalh korkuyorum ama yavrunu göreceğimi bilmek insalh benı cesaretlndırıyor

Gözünüz aydın sonunda geldi bebiş :) allah analı babalı büyütsün ve hayırlı bir evlat olsun inşallah :)

gözün aydın konularını takip ediyordum zaten ne zaman doğuracaksın diye :) darısı başımıza inşallah..

bebeğinle sağlıklı güzel bir ömür geçirmen dileğiyle :)

Allah analı babalı büyütsün hayırlı olsun isteyen herkese de nasip etsin :)

Cnm gözün aydın Rabbim analı babalı büyütsun prensesini yerime öp darısı bize inş tebrik ederim :)

RAbbim hepinizi bi avazda kurtarsın hep dua ettim bebeği olmayanlar için hamileler için inş kolayca kurtulutsuuux sizde. Benim iki minnoş oldu evde büyük kızım çok ilgi istiyor haliyle giremiyorum çok fazla . Hepinizden Allah razı olsun iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Normal Doğum yaptığım inçin çok mutluyum bu Arada. Bunu soranlara tek söyleyeceğim şuan büyük kızım kucağımda küçük yanımda ben ikisine koşabiliyorum çok şükür. Dikişlerim düne göre biraz daha iyi. Ama dayanılmaz değil asla. Rabbim en hayırlı olanı nasip etsin

Saat 18:25 te güzel kızım kollarımdaydı ve suni sancının normal sancıdan tek farkı suni sancının yarım saatte işi hızlandırdığını kadar normal sancıyı saatlerce çekersin. Korkulacak hiç bişey Yok. Sütüm geldi hemen şükür. :)
Allah analı babalı büyütsùn gözlerim doldu okurken allahım hepimize yaşatsın o mutlu günü

RAbbim hepinizi bi avazda kurtarsın hep dua ettim bebeği olmayanlar için hamileler için inş kolayca kurtulutsuuux sizde. Benim iki minnoş oldu evde büyük kızım çok ilgi istiyor haliyle giremiyorum çok fazla . Hepinizden Allah razı olsun iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Normal Doğum yaptığım inçin çok mutluyum bu Arada. Bunu soranlara tek söyleyeceğim şuan büyük kızım kucağımda küçük yanımda ben ikisine koşabiliyorum çok şükür. Dikişlerim düne göre biraz daha iyi. Ama dayanılmaz değil asla. Rabbim en hayırlı olanı nasip etsin
Canım gözün aydın Hayırlı olsun sürekli takip ediyodum seni boşuna doguramayacam diye endişlenmişsin bak oldu işte :) benimde bebegim olmuyo darısı benim başıma inşallah bende senin gibi anlatabilirim

Hadi gozun aydin bak minigin ne guzel anne karnindan sonuna kadar faydalandi :) darisi bizim basimiza. Dikis kisminda cok mu aci hissediyosun? Ay acaba bende dogurdum bebegim kucagimda yazabilcek miyim.. tek istegim kolay bi dogum ama dr lar bile ilk bebek zor olur diyolar. Allah im yardım et :KK70:

X