Güzel kızım sonunda doğdu :))

Merhaba kızlar . Normal Doğum merak edenler için yazıyorum . Bugün 5. Günümüz. Kızımın topuk kanı için sağlık ocağına gittik. İlk 4 gün dikişlerim çok sızlıyordu. Kasık ağrım ve adet ağrısı gibi ağrım vardı . Bugün yürümem düzeldi şükür sıZlama sadece oturup kalkarken oluyor yürürken sorunum yok. Hala temkinli oturup kalkıyorum. İlk kızımda 3. Gün gezmelere gitmiştim sadece Dr kesiği vardı 3 dikiş. Bunda Dr kesiğim yok Bebeğimin çıkarken yırttığı dikişlerim var biraz fazla. Dr la görüştüm söylediğine göre Dr yırtığı daha erken iyileşirken doğal yırtık daha geç iyileşirmiş . Her wc den sonra batikonu kaynamış ılımış suya döküp pamukla bolca pansuman yapıyorum ve mutlaka ılık su işe taharet yapıyorum . Dr pomad krem vermişti dikişlerime sürüyorum . Batikon kuruluk yaparmış tel başına. Bugün eşim ve bebişlerimle yemeğe gidicez çünkü iyiyim çok şükür artık. Ağrım kalmadı . Günlük işlerimi yapıyorum ilk günden beri. Büyük tuvalete çıkamama sorunum vardı ilk doğumumda da olmuştu. Kabız değilim ama çıkMaya ödüm kopuyordu . Dikişe bişey olcak korkusu ile. İlk kızımda tam bi hafta tuttum tuvaletimi çıkmadım artık ağrıdan duramaz olunca çıkmıştım bunda bi cesaret 3. Gün çıktım şükür . Hergün çıkıyorum artık. Acı sızı Yok pskolojil bi korku. Çiş yaparken yanma olmuyor hiç ilk gün bile. Ama korkudan iki gün ayakta işedim o ayrı :-)

Canım çok sevindim aklım sendeydi Allah hayırlı uğurlu etsin. Merak ettiydim bebek den fırsst bulamadım ki girip bakim :) bebek uykuya hasret bıraktı ya

X