Hamileyim, kaynanam yüzünden düşük yapmaktan korkuyorum.

Bortecineee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2019
2.559
3.720
Hanımlar kayınvalidem yüzünden kocamla tartıştık. Kocam hamile olduğumu düşünmeden bana ağzına geleni saydırdı. Olayı anlatayım. Kv kendine göre gelinlerine karışmaz ama karışır. Patavatsızdır ve laf sokar. Ne düğünümde ne nişanımda birşey yapmadı durumu olduğu halde birşey takmadı herşeyi oğluna ve kendi kaynanasına yükledi ve hep bize karşı beklenti içinde oldu ama kendisine göre beklenti içinde değildi. Kilonuza laf eder, yeni gelmiş gelininin evinde kendi hasta kız kardeşine bakmak ister, gezmeye gidersiniz para harcamamıza laf eder, arkadaşlarımız olur arkadaş edinmeyin arkadaşlıl boş iş gitmeyin kimseye canınız sıkılıyorsa ananıza babanıza kardeşinize gidin der. Kendisi tek kuruş harcamadığı, hatta düğün zamanı oğullarını daha da sıkıntıya soktukları halde hem altınlarım konusunda nerede kimde saklayacağıma karar vermeye çalışıyorlar hem de yüzleri varmış gibi para biriktiremediniz mi dsha 2 kişisiniz diye laf ediyorlar.
Neyse asıl konuya geleyim. Eşimin iş yerinden arkadaşı demeyeyim de aynı yerde çalıştığı sohbet ettiği birisi geçenlerde vefat etti. Ben de o gün kendi ailemin yanındaydım, 60-70 km uzak bir ilde, akşam eve geri dönecektim. Kv beni arıyor ağlayarak, eşinin iş arkadaşı şöylw olmuç böyle olmuş eşin iyi mi, o da mı yanındaydı diyoe, o ölen kişi gündüz çalışıyor eşim hep gece çalışıyor. Eşimin hep gece çalıştığını, ölenin de gündüz öldüğünü bildiği halde eşime birşey oldu sanıp ağlıyor, eşimi aramış, eşim ağlıyormuş telefonda çok kötüymüş, bana eve git kocana destek ol diyor. Ama kocam o sırada iş yerinde ve ben eve döndüğümde daha eve gelmemii hatta benden saatler sonra geri gelmişti ve ben kaç kere konuştum eşimle ağlamıyordu. Kv her seferinde böyle ya laf sokuyor ya da karışsada oğlunun olmadıpı ortamda laf atıp oğullarına karşı melek gözükmeye çalışıyor. Ben de dayanamadım artık, okuma yazması da kötü olduğu için ve beni kayınpederimden aradığı için kayınpederşme mesaj attım, baba ben annemlerin yanına eşimden izin alıp gittim, olay bçyle nöyle olmuş. O saatte eşim çalışmıyor akşam çalışıyor siz de biliyorsunuz. Annem bana eve git kocana destek ol dedi ama kocam zaten evde değil, gitsem ne desem boş, yanında boş boş konuşsam öleni geri getirir mi, ben sanki kocamı düşünemiyormuşum gibi hissediyorum ben alınıyorum, eşim dese hemen gel diye babam bir dakika durmaz beni eşimşn yanına geri götürür dedim. Neyse kayınpederim de bana "kızım sen annene bakma, o üzüldüğü oğluna birşey oldu sandığı için öyle dedi. Sana birşey diyen yok, kafana takma boşver, annenin dediğine bakma.ben sana ve eltine kendi oğullarımdan daha çok değer veriyorum." dedi. Bende aynı şekilde saygı ve sevgi çerçevesinde, kpime cevap verdim "baba kusura bakmayın, annemin kötü niyetle söylediğini düşünmüyorum zaten ama ben sadece alındığımı ve alıngan biri olduğumu belirtmek istiyorum." dedim. Olay kapanmıştı. Neyse bugün eşim işteyken beni aradı, kv eşime herşeyi anlatıp fişteklemiş bana karşı, eşim bana ağzına geleni saydırdı, ben kötüymüşüm, ben fesatmışım, beni bir daha annemlerle görüştürmeyecekmiş, o da annemlere benim gibi yapacakmış, ki ben onun annesine babasına ne yaptım bilmiyorum, ailemin yanına gittiğimizde benim annemlerle olan samimiyetimi kıskanıp bana kızıp surat asıyordu ailemim yanında mahcup oluyordum, kendi annesine nişanlıyken sarıldığımda annesiyle samimiyet kuruyorum diye bana kızıyordu, ben nişanlıyken her fırsatta kvlere gelirdim, yakınlık gösterirdim, onlara alışayım tanıyayım diye, kendi annem babamdan dsha çok gösterdim ama ona rağmen eşim bana benim ailemi aile olarak görmedin, her söylediklerine neden alınıyorsun, takma, aile böylw birşey her söylediğine takılmazsın. Kadın patavatsız ne söylediğini bilmiyor köyde herkesle kavga ediyor, herkes haksız o haklı, oğluna karşı da kendini haklı çıkarmayı başardı. Eşim ailemle beni görüştürmeyecekmiş, çok üzülüyorum. Annem birkaç gün sonra yurtdışına kardeşimin yanına gidecek ve 1,5 2 ay göremeyeceğim onu. O giderken bayram öncesi böyle birşey yaşamak beni çok üzdü. Benim ailem her zaman arkamda durdu. Evlendiğimde bile maddi sıkıntıya düşmeyeyşm diye yanımda oldular, eşimden ne altın ne başka birşeu istemediler. Gücün yetmiyorsa alma oğlum siz sıkıntıya girmeyin yeterki dediler. Düğünde taktıkları altının ayarı eksik çıktı diye gidip düğünden sonra daha altın taktılar. Eşim sıkıntıya borca girmesin diye beyaz eşya vs bile aldırmayacaktı benim ailem, eşim düğün borcundan kalkana kadar, evde kaynanamlardan kalan beyaz eşyalarla idare edeyim diye düşündüler çünkü eşim stres ve sıkıntıdan saçkıran oldu, saçı sakalı döküldü. Herşeye rağmen kayınvalidem üste çıktı. Seven biplenir, bipleyen sevilirmiş. Eşimde bipleyeni tercih etti. Birde birşey diyim mi, oğluna bi boyanın lafını yapan bir kadın. Köydeki odamızın boyasının parasınım lafını yapan cimri, oğlunu sürekli yanlışa sevketmeye çalışan bir kadın. Oğlunu başkalarından borç alıp borç batağına sürükletmeye çalışan bir kadın. Oğlu birinden borç alacakmış kenara koyacakmış o para kenarda duracakmış, sonra taksit taksit paranın sahibine parayı geri ödeyecekmiş vs. Bunları neden anlatıyorum kaynanamı tanıyın diye. Ben balık burcuyum. Çok hassas biriyim, hamilelik döneminde de oldu um için daha çok alınganım. Kv kpime hiç saygısızlık etmedim. El üstünde tuttum, evime geldiklerinde yüzümü hiç asmadım, dertliysem dertleştim sevinçliysem sevincimi paylaştım. Hediyeler aldım gönderdim. Haftanın 2 3 günü arıyordum ama yine yaranamadım. 2 gün aramasam kadın annemi arayıp beni anneme şikayet ediyordu. Aramıyorum diye laf sokuyordu. Eşimde annesini hergün aramıyorum diye laf etmişti annesi yüzünden. Yani siz birşey söyleyin dostlar. Önümüz bayram, birde bayramda kv kpderin evine gidip orada kalacağız, ben bu kadını bayrama kadar hiçbir şekilde aramayacağım, bayramda da konuşmayacağım. Eşime ne desem ne yazsam hiç bilmiyorum ama yataklarımızıda ayıracağım ve ayrı odada yatacağım.

Bir kavga anında seni ailene göndermicem diye konuşan ,birde yine kavga anında babanı anneni arıcam gelip seni alsınlar diyen erkeklere çok gülüyorum. Herhalde ben eşimle böyle bir diyoloğa girsem gülmekten yerlere yatardim. Erkekler bizim sahibimiz değil hayat arkadaşımız bir bunu anlayabilseydik .

Yatak ayırma ne olırsa oösun erkekler alısıuor hatta yuz buluyor kadın uatak ayırınca sureklı yapıyorlar. Guzelce konus anlamazsa restını cek aılenle ılıskıne karısamaz sakın sakın anlat bunu ona anlamazsa hosttt sen kımsın dee bu yuzu gercı ona vermıssınız cok ezdırmeyın kendınızı. Benım esım bana o cumleyı kuramaz mesela cızhımı bılır bence sende bı cızgı cek herseye haddı oldugunu sanmasın

Yatak ayırma ne olırsa oösun erkekler alısıuor hatta yuz buluyor kadın uatak ayırınca sureklı yapıyorlar. Guzelce konus anlamazsa restını cek aılenle ılıskıne karısamaz sakın sakın anlat bunu ona anlamazsa hosttt sen kımsın dee bu yuzu gercı ona vermıssınız cok ezdırmeyın kendınızı. Benım esım bana o cumleyı kuramaz mesela cızhımı bılır bence sende bı cızgı cek herseye haddı oldugunu sanmasın

Konun burçla alakası yok yalnz.. bende balığım ve hamileliğimde bile güçla kaldım.. o iş karakter meselesi (Bu konu ayrı)
Asıl mesele; Kaynananı niye takıon.. birak ne derse desin.. Kocan hödüğün teki.. ne demem ailenle görüymeyeceksin.. Seni doğurup o mu bakmış sana ? Konuşmasn.. Alttan alma bu konuyu ne demek ailenle görüşemezsin.. 😡😡😡😡

Hepsini okuyamadım şu an çok müsait değilim sadece başı ve sonu okuyabildim. Evine gidip bir insanla konuşmamak kadar saçma bir şey olamaz. Eğer konuşmak istemiyorsanız bayramda gitmeyin. Yatak ayırmak çözüm değil aksine gerginliği artırır.
Katılıyorum. Ne kendini ezdir ne de sorun çıkaran taraf sen ol . Gitmene izin vermiyorum deme lüksü yok. Gidiyorum deyip gidebilirsin. Gidersen dönme gibi bir laf ederse de beni görmek istemiyorsan akşam sen gelme eve diyebilirsin. Ne manyak karılar var ya . Ortalığı karıştırmış resmen:sinirli:

Kusura bakmayın ama nişanlıyken eş ailesiyle çok samimi olur, sık sık gider sarılır öper koklarsanız evlenince de aynısını beklerler, neden bu kadar samimi olmaya çalıştınız? Eşiniz nişanlıyken anne babanıza sık sık gelip gitti mi ah canım kayınpederim canım kayınvalidem deyip hediyelere boğdu mu? Yok, belli ki bunu tek yapan sizsiniz, kaldı ki eşiniz sizin ailenizle görüşmenize karışamaz, herkes bir haddini hududunu bilmeli.
Diğer bir mesele kayınvalidenizin sizi arayıp eve gel, eşine destek ol demesini kayınpederinize niye anlatıyorsunuz, eşimden izin aldım haberi var gibi onları hiç alakadar etmeyen detayları anlatmanıza ne gerek vardı, hem eşin izin vermesi nedir?
Kayınvalide size eve gel eşine destek ol vs vs diyorsa, eşimle konuştuk biz hadi anne görüşürüz dersiniz kapatırsınız telefonu.
Bazı şeylerde kayınvalide yüzünden kayınpederi arayarak, eşimden izin aldım vb şeyler diyerek veya kayınvalide size oraya gel, bunu yap dediğinde cevabını verip bir daha karışamayacağı şekilde net olmayarak birebir evliliğinizin içinde olmalarına zemin hazırlayan sizsiniz, alınganlıkları bir kenara bırakıp soğukkanlı davranarak, gayet güzel geri püskürtebileceğiniz ufak çaplı meseleler krize dönüyor maalesef.

Son düzenleme:
Yanı kp mesajlasmakta ne biliyim :KK53:
Konuya odaklanamadim kulaktan kulağa gibi herkes birbirini dolduruyor olan size olmuş anladığım bu tavsiye veremicem
Ama sokma akılla gelip bana cemkiren herifi kapiya koyarim akli başına gelene kadar

Seven biplenir, bipleyen sevilirmiş. Eşimde bipleyeni tercih etti.
Seven biplenir, bipleyen sevilir mi? buraya kadar full konsantre okuyordum :KK48:
neyse şöyle söyleyeyim, siz kayınvalidenizi eşine şikayet etmişsiniz, o da sizi eşinize... Belki kayınpederde kayınvalideyi haşlamıştır. Ödeşmişsiniz...
Aileyle görüştürmeme olayı boşanma sebebidir bana göre, bunu siniri şakası vs olmaz bu konuda dik durun.

Son düzenleme:
keşke nişanlıyken bu kadar yüz vermeseydiniz.
Keşke kayınpederi işe karıştırmasaydınız, aynı eşiniz gibi şu anda o da bol bol dır dır dinliyor
Hiç kimse sizin ailenizle görüşmenize karışamaz.
Yatakları ben de ayırırdım
Benden özür dileyene kadar da eşimle konuşmazdım
kv takmazdım, önemli olan eşiniz.
bayramda da sessiz ama saygılı kalırdım

Konun burçla alakası yok yalnz.. bende balığım ve hamileliğimde bile güçla kaldım.. o iş karakter meselesi (Bu konu ayrı)
Asıl mesele; Kaynananı niye takıon.. birak ne derse desin.. Kocan hödüğün teki.. ne demem ailenle görüymeyeceksin.. Seni doğurup o mu bakmış sana ? Konuşmasn.. Alttan alma bu konuyu ne demek ailenle görüşemezsin.. 😡😡😡😡
Yükselen meselesi tatlım 😉🤣

X