Hangi fotoğraf makinasını kullanıyorsunuz..

Benimde yeni makinem Lumix FZ48
Güzel birşeye benzyor , çözebilirsem hehehehe
Hareket halindeki bir konuyu yakalamayı öğrendim dünyalar benim oldu :KK1: su damlasının su birikintisinde oluşturuduğu halka :KK53:

ALINTI
"Panasonic Lumix FZ48 fotoğraf makinesi
Çekilen dijital fotoğraflar ve High Definition video görüntüler Panasonic Lumix FZ48 dijital fotoğraf makinesinin arka yüzündeki 3.0 büyüklüğünde akıllı LCD ekran üzerinde kolaylıkla ve keyifle görüntülenip izlenebiliyor. Panasonic FZ48 fotoğraf makinesinin 3 inç LCD ekranı 460.000 piksel çözünürlüğü ile çekim ve izleme işlemlerinde fotoğrafseverlerin en büyük yardımcılarından.
Panasonic Lumix DMC-FZ48 görüntü kalitesi
Panasonic Lumix FZ48 fotoğraf makinesi Venus Engine FHD gelişmiş görüntü işlemcisi ve akıllı çözünürlük fonksiyonu aracılığıyla fotoğraf ve video çekimlerinde en yüksek kalitenin elde edilmesini sağlıyor. Akıllı çözünürlük teknolojisinde 3 alan otomatik olarak tespit edilerek fotoğraf makinesinin dış hatları, kaplama ve yüzey detaylarını ve yumuşak renk geçişlerini en uygun şekilde işlemden geçirerek tüm görüntü kalitesi üzerinde doğal bir netlik ve ince zengin detaylar elde etmesi sağlanıyor.
Panasonic Lumix FZ48 fotoğraf makinesi objektifi
Yüksek kalitede 25mm ultra geniş açılı Leica DC Vario-Elmarit objektife sahip olan Panasonic Lumix FZ48 dijital fotoğraf makinesi Panasonic'e özgü Black Box Nano Yüzey Katman Teknolojisi sayesinde hayalet görüntü ve yansımaya neden olan ışık yansımalarını minimum seviyeye indiriyor. Panasonic Lumix FZ48 fotoğraf makinesinin objektifi 24x optk zum kapasitesi ile aile ve grup fotoğraf çekimlerini kolaylaştırırken aynı zamanda geniş görüş açılı manzara ve hareketli sahne çekimlerinde de iddialı.
Panasonic Lumix FZ48 özellikleri
Hemen herkesin tek bir tuşa basarak göz alıcı kalitede güzel fotoğraflar çekmek istediği günümüzde Panasonic bu talepleri göz önünde bulundurarak Akıllı Otomatik Çekim modunu geliştirmiş. Optik Görüntü Sabitleyici ve Hareketten Kaynaklanan Bulanıklığı Azaltma özelliklerine sahip olan Akıllı Otomatik Çekim modu kamera sarsıntısından kaynaklanan bulanıklık etkisini loş ışıklı ortamlardaki çekimlerde de minimuma indiriyor. Panasonic Lumix FZ48 fotoğraf makinesi AF takip özelliği sayesinde ise çekim esnasında nesneler hareketlense dahi otomatik netleme işlemini nesneyi takip ederek sürdürüyor ve sonuçta keskin netlikte dijital fotoğraflar elde edilmesini sağlıyor
Panasonic Lumix FZ48 ile 3D fotoğrafçılık
Yeni eklenen 3D Fotoğraf Çekim modu sayesinde Panasonic Lumix FZ48 dijital fotoğraf makinesi ile gerçekçi 3 boyutlu fotoğraflar elde ediliyor. Panasonic Lumix FZ48 3D çekim modunda soldan sağa doğru pan yapıp görüntü kaydırılarak yapılan 20 adet peş peşe ardışık çekimi birleştirerek 3 boyutlu dijital fotoğraflar oluşturuyor. 3D görüntüler VIERA 3D HDTV veya televizyon, dijital fotoğraf çerçevesi veya baskı cihazları gibi diğer 3 boyutlu görüntüleme cihazlarında keyifle izlenebiliyor.
Fotoğraf paylaşımı ve Panasonic Lumix FZ48
İç mekan çekimlerinden dış mekan çekimlerine kadar geniş bir kullanım alanı sunan Panasonic Lumix FZ48 dijital fotoğraf makinesi yüksek kalitedeki dijital fotoğraf ve video kayıt yeteneği ile öne çıkıyor. Fotoğrafseverler Panasonic Lumix Umage Uploader yazılım desteği sayesinde Panasonic FZ48 ile çektikleri dijital fotoğraf ve video görüntülerini kolaylıkla aktarma olanağına kavuşuyorlar.
Panasonic Lumix FZ48 incelemesi
Panasonic Lumix FZ48 dijital fotoğraf makinesinin test örneği elimize ulaştığında yüksek çözünürlüklü test fotoğrafları eşliğindeki kapsamlı bir Panasonic Lumix FZ48 incelemesini sizlere sunacağız. "

Birde Nikon Coolpix S8100

nikon d 80 ama bu yarı prof. fotoğrafçılık okudugum için kullanıyorum, yoksa bir dslr nin yaptıgını bi çok makine yapabiiliyo

kızlar ben de fotoğraf makinası düşünüyorum.

ama canon 550 ile 600 arasında kaldım..

c600 c550nin güncellenmiş versiyonu diyorlar siz ne diyorsunuz 600 kullananlar?

550 mi 600 mü alın dersiniz.

Ben nikon d 3100 kullanıyorum onu taşımak istemediğim zamanlarda sony cybershot 14.1 mp kullanıyorum ikisinden de memnunum

yaklasık 1 senedir canon 600d kullanıyorum...bu işin eğitiminide aldığım için tekniklerde vs hiç sıkıntım olmuyor...fotoğrafları düzenlemek için sadece photoshop programını kullanıyorum...zaten asıl meslegim grafikerlik oldugu için o konudada problem olmuyor...şirkette katalog için ürün çekimlerinin yanı sıra şimdiye kadar toplamda 3 tanede düğün çekimi yaptım...makineyi kullanmayı bilmek malesef hiç bir zaman yeterli değil...yaratıcılık yoksa eğer dijital bir makineylede çekim yapmak yeterlidir...bir çok insan süs olsun diye boynunda tasıyor o makineleri...

Canon'da

Canon 50D ile başlayıp Canon 5D Mark III olarak devam ediyorum.

Lenslerim ;

Canon 100mm f/2.8 MACRO L IS
Canon 180mm f/3.5L EF MACRO USM
Canon 50mm f/1.2L EF USM
Canon 70-200mm f/2.8L IS EF II USM
Canon 16-35mm f/2.8L 2 EF USM
Canon 24-70mm f/2.8L EF II USM
Canon 24-105mm f/4L IS EF USM
Canon 18-200mm f/3.5-5.6 IS EF-S

Nikon'da

Nikon D70 ile başlayıp, D80, D90 sonrasında fullframe makinalara geçip Nikon D700 kullandıktan sonra şimdi D800 aldım fakat Canon'dan başımı kaldırıp daha D800'i bir kez bile kullanmadım.

Forever Canon....

X