Hangi fotoğraf makinasını kullanıyorsunuz..

Aaa :KK70: Tam benlik konular. Ben de Canon 1100d kullanıyorum. İlk fotoğraf makinem şu anda :) Almayı çok istiyordum 9 aylık oldu xD Şu anda birçok çekimini öğrendim. Gece çekimi,hızlı akan suyu falan çeksem başka bir şey istemem :KK70:

İlk makinam canon 450D idi ama canonu kullanırken adını koyamadığım bir tatminsizlik vardı hep.Uzun süre kullandıktan sonra Nikon 300S aldım.Nikon un bodyleri çok güven verici.Ele tam oturuyor.Deklanşör sesine de bayılıyorum.
Düzenlemek için Photoshop Cs5 kullanıyorum.Bunun dışında da kullandığım ufak tefek programlar var,nik software colorefex pro paketi çok başarılı.En çok kullandığım bu ikisi sayılabilir.

Benimde Canon 600D makinem var ilk makinem kurs bitirdim proje hazırlıkları var, yarışmalara katılıyorum Büyükada daki bir yarışmada fotoğrafımla
sergileme aldım gerçi yolun çok başındayım. 5 ay oldu... şu an portre fotoğrafçılığı öğreniyorum.
Ben fotoğrafa aşığımmmm... çekimde kendimi kaybediyorummm...
Benim cs5 photoshop um var fakat kullanmam çok eksik Türkçe ama farklı detay lar var çözmek zorrr :KK43:((
Bana link vs. paylaşabilirmisiniz...
Şimdiden teşekkürler....

:21:

Arkadaşlar dijital fotoğraf makinesi almak istiyorum önerileriniz var mı?? İnternetten almayı düşünüyorum ..........com da canon marka %50 indirimliymiş uygun geldi bana sizin de önerilerinizi almak istiyorum?

Son düzenleyen: Moderatör:
canon 5d markII ve canon 60d kullanıyorum.
adobenin her zaman son sürümü ve canonun kendi duzenleme programlarını kullanıyorum.yeterli oluyor.

Eşimle ortak kullanıyoruz makinaları :) İkimizde düğün çekimi, doğum çekimi vs. yaptığımız için......

Canon 50D & 60D ve fotolar içinde ps6 yetiyor bize :)))

Canon Eos 1100 D, daha çok yeniyim :)

Makine ile birlikte gelen 18-55 mm lens var elimde.. Daha kaliteli fotoğraflar için nasıl bir lens önerirsiniz?

Daha yolun başında olmama rağmen bu lens nedense yetersiz gibi gelmeye başladı :KK31:

Bir de tripod alacağım onun için de tavsiye istiyorum :)

Nikon D7000 kullanıyorum. 18-105mm ve 50mm f/1.8 ve 55-200mm lenslerle.

Cookie_Dough

canon kullanmıyorum ama nikon'un 50mm 1.8 'in keskinliği çok iyidir fiyatı da uygun. canon'un da ona eşdeğer lensi olması lazım öneririm.

tripodda da Manfrotto tercih edilir genelde bütçene uyarsa düşünebilirsin.

Nikon D7000 kullanıyorum. 18-105mm ve 50mm f/1.8 ve 55-200mm lenslerle.

Cookie_Dough

canon kullanmıyorum ama nikon'un 50mm 1.8 'in keskinliği çok iyidir fiyatı da uygun. canon'un da ona eşdeğer lensi olması lazım öneririm.

tripodda da Manfrotto tercih edilir genelde bütçene uyarsa düşünebilirsin.

Atlantis çok teşekkür ederim. dediklerine en kısa zamanda bakacağım :KK16:

X