Şampuan ve Saç Kremleri Hangi şampuan kullanmalym diyenlerin... Paylaşım Alanı

head & shoulders ın mentollüsününü kullanıorum hem cok rahatlatıo hemde gercekten güzel ben cok memnunum:)
i

valla benimde kullanmadığım şampuan kalmadı nerdeyse hepsini.cleardan cok memnun kaldım. dökmüyo yumusacık yapıyo

Bende bebek sampuani kullaniyorum. Johnsons Baby nin en buyuk pompali olanini aliyorum hem kullanisli hemde ucuz. icine birazda cam terabentin katarsaniz gayet saglikli saclariniz olur. icinde kimyasal madde pek olmadigi icin bebek sampuanlari daha dogal.

Neredeyse tüm şampuanları denedim ama hepsi saçımı kuruttu ya da yağlandırdı. Neyse ki sonunda doğru şampuanı buldum. Aktardan aldığım defneli zeytinyağlı şampuan saçlarıma inanılmaz iyi geldi. Saçlarımı tanıyamıyorum bile diyebilirim. İçine biraz ısırgan yağı da kattım. Saçlarım sönmüyor, uçları kurumuyor. Tavsiye ederim.
Kızlar bu şampuanların içine başka neler katabiliriz?

Bende hemen hemen tüm sampuanlari (markali markasiz hepsini) denedim ve suanda SEBAMED kullanyorm.. katki maddesi olmayan pH si 5.5 bas derisiyle ayni. bebek sampuani gibi saf. Benim tavsyemde ya bebek sampuani yada sebamed kullanin digerlerinin icinde birsürü katki maddeleri var o loreal fructis head&shoulders pantene, vesayre hepsi saci silikonla kaplyo güzel görünyo olabilr saciniz ama zamanla cok döker. Birde 2si bi 1 arada sampuanlari sakin hergün kullanmayn, alcaksanz tek sampuanlisini alin 2si bir aradayi hafta da bir kulanin. Cünkü krem sac diplerini yumusatip hem cabuk yaglanmasina sebep olyor hemde dökyor...

ya valla ben pantane kullanıyorum. saçlarım kıvırcık olduğu için hiç bir şampuan elektriklenmesini azxaltmadı. bu konuda bi tek pantaneden memnun kaldım. tabi tüm serisini kullanıyorum. şampuan krem ve 7/24

şimdiye kadar kullandığım bütün şampuanlar içindeki kimyasallardan dolayı ilk zamanlar çok güzel parlak ve canlı yaptıysada bir müddet sonra saçlarımı süpürge gibi yapıyor üstelik de acayip dökülüyor evin her tarafından saç topluyoruz senağlama ama bir ara gidiyim doğal alıyım dedim zeytinyağlıymış yok defnliymiş onlrda saçı çok iyi temizlemiyor ve de pis kokuyor. bebek şampuanları iyi güzel de bu seferde saçı temizlemede yetersiz kalıyorlar bir yetişkinle bebeğin ihtiyacı olan temizleyiciler bir değil. benim uzun denemelerim ve araştırmalarım sonucunda ulaştığım sonuç kesinlikle sebamed ya da noutregina gibi insan sağlığı düşünülerek yapılmış ve eczanede satılan ürünler derim. kanser olmak istemiyorum marketten şampuan mı alınır. üç milyona da var şampuan isteyene 80 e de! içeriklerine dikkat edin. cildimiz saçımız sağlığımız önemli ve asla markaların yaptığı reklamlara kanmayın! çok zararlı ürünler peynir ekmek gibi satılıyor keza tüm kozmetikler üç tane makyaj ürünü alacağınıza bir tane alın iyisini alın. kendinize iyi bakınnnn :)

Bioxcin kullanmaya başladım son altı aydır. Harika... Dökülme durdu gibi bir şey, hani durmaz ama normal seviyeye geldi, ama gözle görülür bir biçimde... Annem de memnun, kız kardeşim "sanki yapış yapış yapıyor saçlarımı" demekle birlikte dökülmesinin de durduğunu belirtiyor :sm_cool:

down under natural's kesinlikle. İlk yıkamada değil de kutunun arkasında yazdığı gibi 4-5 yıkama sonra epey işe yaradı kokusu da çook güzel:asigim:

bioxcin bana yaramadı:KK43:
şuan kohn frieda kullanıyorum(şampuanı ve saç kremi) fakat bcnin yıpranmış saçlar için olanınıda almayı düşünüyorum kullanan var mı acaba?

loreal elseve kullaniyordum ve saclarimi yumusacik ve parlak yapiyordu, uzun sure kullandım fakat sonra farkettim ki tamam cok guzel yapiyor ama dokuyor cunku kimyasallari cok guclu sanirim, saci yumusatmak adina zayiflatiyor sanki...

Kimyasal azdir diye dalin aldim sonra, o da saclarimi asiri sert yapti.

Onu biraktim bioxcin e gectim, ama o da sertlestirdi, banyodan sonra taranmiyordu bile.

En son olarak sebamed aldim, simdilik memnunum, 5.5 e bakip aldim. Artik kesinlikle markette satilan sampuanlardan almam. Parfumeriye falan gittigimde bitkisel sampuan soruyorum ama o anda ellerinde ne varsa onu ovmeye basliyorlar guvenmiyorum tavsiyelerine...

Satinique şampuan kullanıyorum... Seramid infüzyon sistemi içeriyor... yıpranmış saçları eski haline getiriyor... Ben çok memnunum...
Market reyonlarında satılan şampuanları kazakları yıkamak için bile kullanmam artıkfisfisfis

sen nerden aldın şampuanını canım?

valla o kadr çok şampuan değiştrdm ki saydığınz bütün şampuanları kullandm saçlarm hızlı yağlanır buna karşı bi şampuan kullansam bu seferde kepek oluyo şimdi ipek şampuan ve saç kremi kullanıorm çokk memnunumm saçlarım çok yumuşak ve çok parlak..

Ben 2 haftadır prozinc kullanıyorum.Artık başka şampuan istemiyorum:)

kızlar bende saçıma neredeyse market şampuanlarının hepsini denedim ama hepside saçıma iyi bi etkisi olmadı saçım ince telli uçları kırık boyalıyıpranmış şu anda gliss kullanıyorum ama o da sert yapıyor.ayrıca krem ve bazen elidor 7 24 kullanıyorum .saçlarım dökülüyo. kuaför loreal önermişti ama pahalı.:)bitkisel şampuan mı alsam işe yarar mı?

cevap yazarsanız sevinirim..

boyalı saçlar için , ipek ikisi bir arada saçlarıma çok iyi geldi..pahalı şampualara paydos,hemde şekle giriyor kolayca

ama bugün sinirliyim aşağıdaki nedenden dolayı
XXXXXXXXXXXX

Son düzenleyen: Moderatör:
benimde şu an loreal elseve.saçlarım birkaç gündür kızıl ve bu şampuan akıtmıyo boyanın rengini koruyor.gayet memnunum ama birde geçen markette ucuz olduğunu görünce hemen kaptım :) elidorun besleyici bakım şampuanı protein ve badem özlü onuda bi defa kullandım gayet güzel...

X