Şampuan ve Saç Kremleri Hangi şampuan kullanmalym diyenlerin... Paylaşım Alanı

Yok canım kullanmadım zaten benim kullandığım çeşidi üretimden kalkmış.Tekrar almadım ben bakalım yine şampuan arayışına girdim.Balsamını kullanan bir arkadaşım var ama hacim için yeşil renkte.O çok memnun kaldı.

kesinlikle bişey kullanmak gerek ama biraz dolaştırıyor saçları ben bu şampuandan önce gliss kullandım ondanda memnundum canım

kesinlikle bişey kullanmak gerek ama biraz dolaştırıyor saçları ben bu şampuandan önce gliss kullandım ondanda memnundum canım

Bilemiyorum ki canım ya krem de bana zararlıymış gibi geliyor.Nedense öyle bir algı yaratmış kremler benim zihnimde.

bende uzun yıllar farklı şampuanlar denedim, en son rejoice rich kullanıyordum memnundum amaaaaa
bir kaç gün önce eşime sipariş verdim, o da girmiş elseve komple onarıcı seramidli (kırmızı kapak) şampuan almış. benim saçlarım çok uzun, denedim, bir taradım, saçlar kuaförden çıkmış gibi, kendi kendine bir havalara girdi, o kadar olur...
bence dene, ışıl ışıl oldu, bakalım aynı etkiyi yapacak mı

bende uzun yıllar farklı şampuanlar denedim, en son rejoice rich kullanıyordum memnundum amaaaaa
bir kaç gün önce eşime sipariş verdim, o da girmiş elseve komple onarıcı seramidli (kırmızı kapak) şampuan almış. benim saçlarım çok uzun, denedim, bir taradım, saçlar kuaförden çıkmış gibi, kendi kendine bir havalara girdi, o kadar olur...
bence dene, ışıl ışıl oldu, bakalım aynı etkiyi yapacak mı

Canım ben elseve serisinden daha önce çok şampuan denedim.Onu da denemiş olabilirim.Denediklerim hiç öyle bir etki bırakmadı.Senin adına sevindim.

ben pantene kullanıyorum, pantene den memnun olmayan çok insan duydum ama benim saçıma bi tek o iyi geldi. kokusu da çok güzel

Meraba,,
Saclarım sarı, boyalı :)
Hangi sampuan iyi gider sizce..
Önerilere ihtiyacım var..
yumusak değil sacım :KK43:

ben yeniden Bioblas boyalı saçlar için olana döndüm...
iyi şimdilik..
krem kullanmıyorum artık,ama saçlarım dolanmıyor..kolay açılıyor..

fiyto sarımsak özlü şampuanın içine keratin ampul kırdırıyorum 2 aydır bu şampuanı kullanıyorum saçlarım kıvırcık bu şampuan sayesinde buklelerim belirginleşti elektriklenme azaldı ama kremsiz kullanılmıyo çok karıştırıyo saçları bitkisel olduğu için ayrıca saç dökülmemide çok azalttı...umarım etkisi gün geçtikçe azalmaz:KK37:

ya kızlar delireceğimmm.bnm saçlarım gayet kalın telli gür ama acayip yağlı ve şekil almıor düz olmasına rağmen kıvrılıo düzleştiriorm yine eski haline dönüo.şuan h&shoulderss kullanıorm ama deiştiricem elidor kullandm o güzel şekil veriodu ama acayip ağırlaştıro ve yağlandırıo.blendaxda öle.dove kullandm yaramadı pantene kepek yaptı ooof napcm ben hem yağlandırmasın hem hacim versn şekilli olsn diorm nolur bi yardım.:2:

Otacı'nın 10 bitki özlüsünü aldım.
İyi gelir umarım, çok yıpranmış görünüyor saçlarım.
Saç kremini de aldım ama pişman oldum, sevmiyorum saç kremi, niye aldıysam..

Herkese tavsiyem, içinde Sodium Laureth Sulfate, Sodium Lauryl Sulfate olan şampuanları asla kullanmayın. bir de disodium laureth sulfosuccinate var o da kötünün iyisi diyebilirim, idare eder. Bu sülfatlı maddeler deterjanın hammaddesi. şampuanlar köpürsün diye içine koyyolar ama saçlarımız mahvediyor umurlarında değil. :KK43: benim saç derim kaşınırdı, kızarırdı, bakım yapardım çok çok azcık rahatlardı geçmezdi. meyer sebebi bu maddelermiş. gittim şampuanların içindekileri okudum. çok çok azı hariç bütün şampuanlarda bu maddelerden var. Bir otacı zeytinyağlı defneli şampuanda yokmuş bu maddeden. onu aldım kaşıntım da geçti çok mutluyum.

saç kremlerinde de böyle zararlı maddeler varmış. silikon bulunduran bileşikler işte içindekilerde sonu "cone" ile biten maddeler. bunlar saç kırıklarının içini doldurup kısa vadede "aa saçlarıma ne iyi geldi" dedirtiyomuş bize ama uzun vadede o madde saçta birikiyor ve saçı sertleştiriyor. şampuanlardaki sülfatlı bileşiklerin bir işlevi de bu silikonlu bileşiklerin fazlasını saçtan yıkayabilmesiymiş. yani ikisi de zararlı ama değiştirince ikisini de değiştirmek gerekiyor, yoksa silikon saçta çok daha fazla birikir. hatta bu madde bazı saç şekillendiricilerde de var. gittim saç kremlerini içindekileri okuyarak aldım. bir tek hobby'nin bi saç kremini buldum silikonsuz (siz başka bulursanız bana da söyleyin, alternatif iyidir :))

şampuanların içindekileri okuyarak alan insanları görüyodum eskiden çok abartı ve gereksiz geliyordu ama sonucu görünce inanamadım. saçlarımın uçları yumuşacık, ipek gibi. saç derim kaşınmıyor. erkek arkadaşım bile değişikliği 1 haftada farketti ki klasik hödük erkeklerdendir, hiç anlamaz normalde değişiklik falan :p

uzun oldu ama saçlarım yumuşacık ve güçlü olunca o kadar mutlu oldum ki, herkesle paylaşmalıyım bunu. bu tarz bilgilere ulaşmak kolay olmuyor, bazı kızlar keşfetseler de söylemiyolar kıskançlıktan :KK43:

elsev kullanıyordum saclarımı ınanılmaz doktu. defne garlı kesfettım . maskesı ıle bırlıkta kullanıyorum.3uncu yıkamamdan sonra sac dokulmem cok azaldı.ben memnunum.

arkdaşlar bu kıştan beri pantene doğal sentezi kullanıyorum.saçlarım kalın telli,gür,siyah ve kabarık haliyle =)
saç uçlarımda kuru .varmı bana önereceğiniz şampuan.mümkünse market şampuanlarından.diğerlerine gücüm yetmez(kerastese vs. olmasın lütfen)
aslınd anu glissin shea casmir diye bir şampuanı var ve birde blendaxın ballı şampuanı kremlerini falan merak ediyorum varmı kullanan

arkdaşlar bu kıştan beri pantene doğal sentezi kullanıyorum.saçlarım kalın telli,gür,siyah ve kabarık haliyle =)
saç uçlarımda kuru .varmı bana önereceğiniz şampuan.mümkünse market şampuanlarından.diğerlerine gücüm yetmez(kerastese vs. olmasın lütfen)
aslınd anu glissin shea casmir diye bir şampuanı var ve birde blendaxın ballı şampuanı kremlerini falan merak ediyorum varmı kullanan

pantene aqua light denesen ?
belki iyi gelir..

pantene aqua light denesen ?
belki iyi gelir..

onuda denedim 1 aydır kullanıyorum aslında ama pek iyi gelmedi.aslında ben birşeyi merak ediyorum. bu elseve color vive boyalı saçlar için olan şampuanı kullanan varmı?
benim saçımda boya yok ama boyalı gibi kalın telli ve donuk. kullansam yararını görürmüyüm merak ediyorum ??

X