Hastayken sormayan arkadaşı hayatınızdan siler misiniz

merveicx

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2019
1.185
103
25
1 aydır hastayım. Bugünde kolonoskopi yapacaklardı bana anestezi altında. Arkadaşlarım bugün olacağımı bildiği halde nasıl olduğumu ne yaptığımı sormadılar. Siz olsanız iletişimi keser miydiniz yoksa ben mi abartıyorum çünkü ben onların hasta halinde hep yazdım sordum tepkim nasıl olmalı

Benzerini yaşadım, konuşmayı kestik. Annem ameliyata girmişti ben başka ilden geldim, onun evi hastaneye çok yakın, en azından lafta olsa bile bi şey lazım mı diye sormasını beklerdim sormadı. Aradan biraz geçti yok mememi büyütcem yok öyle yapcam ben sabahlara kadar dinledim, ameliyat olursan ben gelirim seni sakinleştiririm dedim ki giderdim de aynı ilde olmamamıza rağmen. Neyse ben girdim bi ameliyata, öncesinde söylemiştim, ameliyat sabahı da fotoğraf attım, 2 gün sonra aa noldu diye döndü :)) o günden beri ne o beni arıyor ne ben onu arıyorum orada bitti 20 senelik arkadaşlığımız. Birinden beklenti içinde olmak değil yakın denilen arkadaşın en azından sağlık durumunda destek olabileceğini bilmek bu bence, bilemiyorsam da arkadaş kelime anlamını yitiriyor bende

Hayattan silmek falan abartı değil mi? Bu şekilde kimse kalmaz çevrenizde.

Dünya sizin etrafınızda dönmüyor. Kolonoskopinizin bugün olduğu akıllarına gelmemiş olabilir. Bu bir aylık süreçte hiç hal hatır sormadılarsa mesafe konulabilir ama aksi halde abartılı tepkiler.

1 aydır hastayım. Bugünde kolonoskopi yapacaklardı bana anestezi altında. Arkadaşlarım bugün olacağımı bildiği halde nasıl olduğumu ne yaptığımı sormadılar. Siz olsanız iletişimi keser miydiniz yoksa ben mi abartıyorum çünkü ben onların hasta halinde hep yazdım sordum tepkim nasıl olmalı
Geçmiş olsun, kırılmakta haklısınız. Bile bile umursamadigini düşünüyorsanız bence biraz mesafeli davranın ona. Bi açıklama yaparsa o zaman bakarsınız..

Valla herkesin hayati ayni sizinki gibi akiyor. Hayat kimsenin etrafinda donmuyor. Silmek isterseniz silin ona bir sey diyemem ama ben kendi adima bu tip seyleri hic paylasmam ve kimseden beklentim olmaz. Siz belki ilgi istiyor olabilirsiniz ama herkes kendi hayat derdinde. Gecmis olsun.

Ben hastayken beni sormayan yakin arkadaşlarıma insan bir sorar dedim kusura bakma falan dediler daha uzatmadım sonuçta herkesin kendine göre işleri var.

kimsenin sizin kolonoskopi tarihinizi ezberlemek zorunda olduğunu düşünmüyorum. dün ya da operasyon öncesi bahsi geçmediyse tarihi unutmuş olabilir, hatta ayın kaçı olduğuna dikkat etmiyor da olabilir. şahsen ben etmiyorum. sonrasında hal hatır sormazsa, senin bir operasyon vardı ne oldu demezse o zaman düşünürsünüz. farkında olup sormamakla unutmak aynı muameleyi görmemeli bence.

Ben şöyle düşünüyorum haberleri var ve sormadılar ya bu bir hastalık mutlaka grip bile olsa onların başına gelecek öyle olduğunda ben de onlara geçmiş olsun demiyorum mesela yakın zamanda doğum günümdü normalde yakın olan iki arkadaşım kutlamadı. Geçtiğimiz gün birinin doğum günüydü ben de kutlamadım önümüzdeki ay diğerinin doğum günü bunu da Kutlamayacağım ben böyle şeyleri önemsiyorum önemsemediğimi düşündüren insanlarla bu şekilde iletişim kuruyorum

Unutmus olabilirler
Bitki cayi storysi paylasip sifa olsun🍀 gibi birsey yazarsaniz belki hatirlayanlar olur😬
Ama silmek falan abarti
En fazla onlar da saglik durumu yasadiklarinda sizde hassas davranmazsiniz en fazla tepki boyle olur

Benim arkadaşıma yapılsa mesai saati bitmeden yazmam ne zaman işi biteceğini bilmediğim için. Bir de anestezili ayılacak kendine gelecek, doktora danışacak, evine geçecek nereden bilsinler.
Daha gün yarılamadan hemen hal hatır sormasını beklemek olmaz ki herkesin kendi hayatında bir sürü şey oluyor dakikası dakikasına aileden biri gibi haberdar olmasını bekleyemezsiniz.

bilemedim
bende hassasım bu konularda ama bir 7 8 yıl önce çok daha hassastım şimdi o kadar da değil
yaş geçtikçe umursamaz mı oluyoruz ne

eğer çok çok yakın arkadaşınızsa bilmeleri gerekiyor unutulmamalı bence
ama gün sonuna kadar dönseler yeterli

Böyle düşünmek için biraz erken. Kolonoskopiye bugün girecekmişsiniz onlara biraz mühlet verin.

Unutmuş olabilir, başka bir telaşı olabilir. Silmek biraz acele bir hamle geldi bana.

kesinlikle silerim
arkdaşlık emek ister
ben en zor anlarında yanlarında isem,onlar yoksa demekki yakın arkadaş değilmişiz.
yani yakın arkadaş herşeyini paylaştığın arkadaşın ise böyle bir şeyi unutma ihtimali sana önem vermediğini gösterir.
hayatta politik ilişkileri sevmiyorum
ya hep ya hiç
ya var ya da yok olmalılar..
hiçbir ilişki tek taraflı yürümez.

Şuan ben de annemin sağlığı konusunda çok önemli kritik bir yerdeyim ve merak etmeyen biri var yakınım dediğim. Benim için o kişi bitti mesela. Burda da abartıyorsun diyenler hastalık
bu hastalık insanlar 2 dksını nasılsın birşey lazım mı diye ayırması bu kadar zor olmamalı. Böyle zamanlarda insan görüyormuş insanları ben mesela şu saatten sonra o kişiler zerre düşünüp incelik gösterceğim insanlar değiller umrumda değiller

X