Hastayken sormayan arkadaşı hayatınızdan siler misiniz

Kolonoskopi bir operasyon değil ki
Röntgenle aynı şey, o da bir görüntüleme şekli bu da bir görüntüleme şekli, abartmaya yer arıyorsunuz da burası o yer değil
Ameliyatlardan önceki hal gibi bayıltılmıyorsunuzda ayrıca
Eşim annem babam dışında kimsenin kolonoskopi tarihini aklımda tutmam, şu ay yada şu haftalarda olacaktı diye aklımda kalır en fazla daha önemli bir meşguliyetim yoksa, onda da denk gelince senin hastane işlerin vardı ne oldu diye sorarım
Sizin ananız babanız kardeşini eşiniz filan yok mu?

bazı kırmızı çizgilerim var onlar yaşanmadığı sürece hayatımdan arkadaş çıkarmam
insanların aklı takvim değil unutmuşlardır veya not edecek halleri yok
hem saat daha erken belki akşam sorarlar
herkesin hayat maratonu kendine yoğun
ben bazen tarihi bile farketmiyorum aa bugün çarşamba mı falan dediğim oluyor
onlardan hiç ses çıkmazsa sende onların hasta olduğu zaman ses çıkarmazsın
ama silmeyi gereksiz buluyorum
kaç yaşındasın bilmiyorum ama insanlardan fazla beklentiye girmemek lazım
bi de kolonoskopi diyorsun yani ameliyat vs gibi çok ciddi bişi değil bence
ha ölüm kalım olur , hastaneye yatmışsındır, ciddi ameliyatın olur ona bişi diyemem de
kolonoskopi yani ...
kimsenin basit sağlık işlemlerini aklımda tutmam ben

1 aydır hastayım. Bugünde kolonoskopi yapacaklardı bana anestezi altında. Arkadaşlarım bugün olacağımı bildiği halde nasıl olduğumu ne yaptığımı sormadılar. Siz olsanız iletişimi keser miydiniz yoksa ben mi abartıyorum çünkü ben onların hasta halinde hep yazdım sordum tepkim nasıl olmalı
Çok geçmiş olsun öncelikle. arkadaşlık bağlarınız nasıl bilemiyorum, ama çok yakınınız, dostum diyebileceğiniz insanlarsa beklentide olmakta çok haklısınız.

Esas abartı olan, dünya sizin etrafınızda dönmüyor vs gibi söylemler. Başımıza ne geliyorsa bu bencillikten geliyor. Hayatta yaşadığımız acı tatlı şeyleri etrafımızdakiler paylaştığımız kadar varız. Bu bekletide olmak sizi ilgi budalası yapmaz, çok insani bir ihtiyaç hele ki siz bu insanların iyi ve kötü gününde yanlarında olmaya çabaladıysanız..

Hastayken kim aradı kim sordu diye liste tutmak zor olmuyor mu?
Eğer gerçekten ciddi bir hastalığın varsa yada çok acı çekiyorsan dünyayı gözün görmüyor, bırak kim aramış kim aramamış çetelesini tutup atacağın tribi planlamayı çalan telefonu duymuyorsun
Birkaç kış önce hastalandım, yoğun bakımın kapısından döndüm, haftalarca hastanede yattım refakatçı istemedim, evladımın hasretine daha fazla dayanamadım doktorla anlaştım eve çıktım bir hafta sonra tekrar apartopar yatırıldım, yine haftalarca yatış…..taburcu oldum iyileşmeden başka bir hastalığa yakalandım, gece-gündüz günde 4 kez acilde ağrı kesici birçok ilaç aldım ağrım hafiflemedi bile, tam 6 ay yok ömrümde. Hastalandığımda kıştı pencerenin önünde yatağım vardı, iyileştiğimde dışarıyı gördü gözüm bir sabah yaz gelmiş. 6 ay evladıma bir bardak su veremedim.
Ne yapacaktı insanlar 6 ay beni mi arayacaklardı? Bu insanların hayatının merkezinde ben mi varım?
iki tanıdığım arasında geçen bir olay vardı: biri diğerine trip atıyor ama ne laflar, sen nasıl bir insanmışsın anladım- başına gelsin de gör- en sevdiğin benim gibi olsun kimse aramasın da gör- bana sana öyle mi yaptım böyle mi ettim- daha cenazeme bile gelme…….neymiş yirmilik dişi operasyonla alınmış, bir hafta pipetle beslenmiş diğeri dişinin çekileceğini biliyormuş aramamış. Diğeri özür diledi, diş çekiminden bir gün önce bilmem kaç metre bağırsağını almışlar…..
İyiki dünya etrafımızda dönmüyor

Geçmiş olsun. Saat daha 12 yahu, zaten bugün oldum demişsiniz. Bir bekleyin gün bitsin. Arkadaşınızı silmeye yer arıyorsunuz galiba. Hastalığınız süresince hiç yazmadı mı arkadaşınız?
Hayır hiç yazmadı ama ben onların her kötü gününde yanında oldum

Eğer gerçekten ciddi bir hastalığın varsa yada çok acı çekiyorsan dünyayı gözün görmüyor, bırak kim aramış kim aramamış çetelesini tutup atacağın tribi planlamayı çalan telefonu duymuyorsun
Birkaç kış önce hastalandım, yoğun bakımın kapısından döndüm, haftalarca hastanede yattım refakatçı istemedim, evladımın hasretine daha fazla dayanamadım doktorla anlaştım eve çıktım bir hafta sonra tekrar apartopar yatırıldım, yine haftalarca yatış…..taburcu oldum iyileşmeden başka bir hastalığa yakalandım, gece-gündüz günde 4 kez acilde ağrı kesici birçok ilaç aldım ağrım hafiflemedi bile, tam 6 ay yok ömrümde. Hastalandığımda kıştı pencerenin önünde yatağım vardı, iyileştiğimde dışarıyı gördü gözüm bir sabah yaz gelmiş. 6 ay evladıma bir bardak su veremedim.
Ne yapacaktı insanlar 6 ay beni mi arayacaklardı? Bu insanların hayatının merkezinde ben mi varım?
iki tanıdığım arasında geçen bir olay vardı: biri diğerine trip atıyor ama ne laflar, sen nasıl bir insanmışsın anladım- başına gelsin de gör- en sevdiğin benim gibi olsun kimse aramasın da gör- bana sana öyle mi yaptım böyle mi ettim- daha cenazeme bile gelme…….neymiş yirmilik dişi operasyonla alınmış, bir hafta pipetle beslenmiş diğeri dişinin çekileceğini biliyormuş aramamış. Diğeri özür diledi, diş çekiminden bir gün önce bilmem kaç metre bağırsağını almışlar…..
İyiki dünya etrafımızda dönmüyor
Çok geçmiş olsun. Ben de sizin gibi düşünüyorum. Hastayken kendimle bile ilgilenemiyorum,kim aramış kim sormuş fark etmiyorum ben. Başkaları nasıl fark ediyor hayret ediyorum ben. Zaten genel olarak “aramıyorsun,gelmiyorsun,nerelerdesin yüzünü gören cennetlik” gibi salak saçma şeyler söyleyenlerle inadına görüşmek istemiyorum ben. Bizi bi salsalar da kurtulsak.

Unutmus olabilirler
Bitki cayi storysi paylasip sifa olsun🍀 gibi birsey yazarsaniz belki hatirlayanlar olur😬
Ama silmek falan abarti
En fazla onlar da saglik durumu yasadiklarinda sizde hassas davranmazsiniz en fazla tepki boyle olur
Silmem ama mesafe koyarım

Şuan ben de annemin sağlığı konusunda çok önemli kritik bir yerdeyim ve merak etmeyen biri var yakınım dediğim. Benim için o kişi bitti mesela. Burda da abartıyorsun diyenler hastalık
bu hastalık insanlar 2 dksını nasılsın birşey lazım mı diye ayırması bu kadar zor olmamalı. Böyle zamanlarda insan görüyormuş insanları ben mesela şu saatten sonra o kişiler zerre düşünüp incelik gösterceğim insanlar değiller umrumda değiller
Aynen abartıyorsun diyenleri anlamıyorum. Yok ameliyat olmamışım küçük bir şeymiş. Ben günlerce aç kaldım anestezi aldım. Sonuçta bi işlem yapıldı. Ben insanlar gripken bile soruyorum nasıl oldun diye. 2 dakika ayırıp yazamıyosa benim gerçek dostum değildir zaten

Kolonoskopi bir operasyon değil ki
Röntgenle aynı şey, o da bir görüntüleme şekli bu da bir görüntüleme şekli, abartmaya yer arıyorsunuz da burası o yer değil
Ameliyatlardan önceki hal gibi bayıltılmıyorsunuzda ayrıca
Eşim annem babam dışında kimsenin kolonoskopi tarihini aklımda tutmam, şu ay yada şu haftalarda olacaktı diye aklımda kalır en fazla daha önemli bir meşguliyetim yoksa, onda da denk gelince senin hastane işlerin vardı ne oldu diye sorarım
Sizin ananız babanız kardeşini eşiniz filan yok mu?
1 gün önce konuştuk. Hatırlayan arkadaşlarım yazdı sordu bana. Yazmayanlarda beni önemsemeyenlerdir

Çok geçmiş olsun öncelikle. arkadaşlık bağlarınız nasıl bilemiyorum, ama çok yakınınız, dostum diyebileceğiniz insanlarsa beklentide olmakta çok haklısınız.

Esas abartı olan, dünya sizin etrafınızda dönmüyor vs gibi söylemler. Başımıza ne geliyorsa bu bencillikten geliyor. Hayatta yaşadığımız acı tatlı şeyleri etrafımızdakiler paylaştığımız kadar varız. Bu bekletide olmak sizi ilgi budalası yapmaz, çok insani bir ihtiyaç hele ki siz bu insanların iyi ve kötü gününde yanlarında olmaya çabaladıysanız..
Her açıdan onların yanındaydım ben. O yoğunlukta bile hep sordum herkesi. Ben yapmasam tamam diiycem haklılar. Soran arkadşalarım neden sordu o zaman. İnsanlar böyle anlarda yanında birini arıyor. Ayrıca hastalığın küçüğü büyüğü olmaz

X