Hastayken sormayan arkadaşı hayatınızdan siler misiniz

bazı kırmızı çizgilerim var onlar yaşanmadığı sürece hayatımdan arkadaş çıkarmam
insanların aklı takvim değil unutmuşlardır veya not edecek halleri yok
hem saat daha erken belki akşam sorarlar
herkesin hayat maratonu kendine yoğun
ben bazen tarihi bile farketmiyorum aa bugün çarşamba mı falan dediğim oluyor
onlardan hiç ses çıkmazsa sende onların hasta olduğu zaman ses çıkarmazsın
ama silmeyi gereksiz buluyorum
kaç yaşındasın bilmiyorum ama insanlardan fazla beklentiye girmemek lazım
bi de kolonoskopi diyorsun yani ameliyat vs gibi çok ciddi bişi değil bence
ha ölüm kalım olur , hastaneye yatmışsındır, ciddi ameliyatın olur ona bişi diyemem de
kolonoskopi yani ...
kimsenin basit sağlık işlemlerini aklımda tutmam ben
Peki hatırlayan soranlar nasıl hatırlıyor. Ben verilen değer olarak görüyorum bunu. Bi insana değer veriyorsam hiç bi şeyini unutmam

Çok geçmiş olsun. Ben de sizin gibi düşünüyorum. Hastayken kendimle bile ilgilenemiyorum,kim aramış kim sormuş fark etmiyorum ben. Başkaları nasıl fark ediyor hayret ediyorum ben. Zaten genel olarak “aramıyorsun,gelmiyorsun,nerelerdesin yüzünü gören cennetlik” gibi salak saçma şeyler söyleyenlerle inadına görüşmek istemiyorum ben. Bizi bi salsalar da kurtulsak.
Teşekkür ederim çok incesiniz
Ya hadi farkettin diyelim, oturup üzerinde düşünüp kurup kurup plan yapmak nedir, yüzyüze geldiğinde içinden nasıl geliyorsa öyle davranırsın, baktın çok kırgınsın efendice şu durumda ilgisizliğin beni çok kırdı özel bir sebebin var mıydı yok derse sandığım kadar yakın olmadığımızı farkettim bundan sonra arkadaşlığımıza devam etmek istemiyorum dersin oldu bitti, ki gerçekten hayati bir durum yaşadıysan
Çok sevdiğim biri vardı, fırsat buldukça ziyaret ederdim, yalnız yaşayan yaşı ilerlemiş bir kadın….beni hiç aradığını ziyaret ettiğini bilmem…..her seferinde kapıyı ooooo sen yaşıyor musun hayırsız diye açıyordu, artık kapısını çalmıyorum
Genelde ufacık şeyleri yada herkes için olağan olan şeyleri abartıp dünyanın kendi etrafında dönmediğini farkedince tuttukları listedeki silen insanlar asıl bencil olanlar oluyor. Ya benciller, ya sevilmiyorlar, ya negatiften besleniyorlar yada kendilerinden ibaret ufacık bir dünyaları var dünyadan diğer insanların nelerle mücadele ettiklerinden haberleri yok-haberleri varsa da umurlarında değil
Kimse hayatında bu tarz zehirli insan istemez

1 gün önce konuştuk. Hatırlayan arkadaşlarım yazdı sordu bana. Yazmayanlarda beni önemsemeyenlerdir
Röntgen çektirdiğimizde de önceden haber verip telefon bekliyor musunuz mesela?
Yada kan tahlili yaptırmadan bir gün önce herkese haber salıyor musunuz o gün arasınlar diye?

Tamam önemsemiyorlar sizi hepsini çıkarın hayatınızdan bence de insanlar bir nefes alsın

Hastalığa göre değişir. Çocukluk arkadaşımı kızımın hastalığını sırasındaki ilgisizliği yüzünden sildim. ( Lösemi)

Ama bilemedim kolonoskobiyi unutmuş olabilir. Genel olarak ilgisiz davranmaya devam ederse karar verirsiniz.

İyi size sormazlar inşallah zor zamanınızda kimse
Kolonoskopi oldunuz altı üstü hanımefendi ne zor zamanı, ne zorluk yaşadınız da yardım lazım mı diye soracaklar?
Uyudunuz uyandınız bitti, dakikalar süren bir işlem. Eskiden bu işlemi uyutmadan yapıyorlardı demek o zamanlar yapılsa memlekette silmedik insan bırakmayacaktınız
Ona buna beddua etmeye hiç mi utanmıyorsunuz? Bunu kendinize hak nasıl görüyorsunuz? Bu kadar saldırgan olmanızın nefret dolu olmanızın sebebi ne? Kadın fikrini söylemiş herkes sizinle aynı fikirde olmak zorunda mı? Bu kadına “gerçekten” zor zamanında kimse yardım etmese yada hal hatır sormasa elinize ne geçecek, böyle birşeye sevinecek kadar insanlıktan nasıl çıkabiliyorsunuz?

Röntgen çektirdiğimizde de önceden haber verip telefon bekliyor musunuz mesela?
Yada kan tahlili yaptırmadan bir gün önce herkese haber salıyor musunuz o gün arasınlar diye?

Tamam önemsemiyorlar sizi hepsini çıkarın hayatınızdan bence de insanlar bir nefes alsın
Arkadaşım manyak mısın röntgenle bu aynı mı ya 3 gün aç kaldım tansiyonum düştü zor aldılar beni inşallah başına gelir anlarsın

Arkadaşım manyak mısın röntgenle bu aynı mı ya 3 gün aç kaldım tansiyonum düştü zor aldılar beni inşallah başına gelir anlarsın
Kalbinizin karalığından arkadaşlarınız sizi aramıyor olabilir. Kimse etrafında böyle bir insan istemez. Arkadaşlığınızı bitirmeniz onların da yararına olacaktır.

Kolonoskopi oldunuz altı üstü hanımefendi ne zor zamanı, ne zorluk yaşadınız da yardım lazım mı diye soracaklar?
Uyudunuz uyandınız bitti, dakikalar süren bir işlem. Eskiden bu işlemi uyutmadan yapıyorlardı demek o zamanlar yapılsa memlekette silmedik insan bırakmayacaktınız
Ona buna beddua etmeye hiç mi utanmıyorsunuz? Bunu kendinize hak nasıl görüyorsunuz? Bu kadar saldırgan olmanızın nefret dolu olmanızın sebebi ne? Kadın fikrini söylemiş herkes sizinle aynı fikirde olmak zorunda mı? Bu kadına “gerçekten” zor zamanında kimse yardım etmese yada hal hatır sormasa elinize ne geçecek, böyle birşeye sevinecek kadar insanlıktan nasıl çıkabiliyorsunuz?
Öncesinde yaşadığım süreci bilmiyorsunuz ayrıca benim anlatmak istediğim ben onlara ufak bi şeyde bile yazıp soruyorum onlardan aynı şeyi görmüyorum anlatabildim mi bu durumda siz nasıl davranırdınız

Kötü söz sahibine aittir yakıştığı yer sizsiniz
Ayrıca siz benim arkadaşım filan olamazsınız ne münasebet
Kolonoskopiden önce üç gün aç mı kalınıyor? Bunu tam olarak nerenizden uydurdunuz kolonoskopi olduğunuz yerden mi?
Tansiyonum birkaç aydır 5-3 civarında geziyor
Ben kolonoskopi ve endoskopiyi aynı anda oldum, verilen ilaca vücudum tepki verdi oksijenim düştü….midemden parça alındı, alınan yer damara denk geldi kanamam oluştu…… bunlar yeterli mi sizin için mesela? Başıma gelen diğer “ciddi” sağlık problemlerini de anlatayım mı içiniz soğur mu, oooohhhhh filan demek isterseniz çekinmeyin. Yok illa sizin düşüncenizde olmayanların ölmesini filan mı istiyorsunuz?
Mayıs ayından sonra tekrar endoskopi ve kolonoskopi yapılacak bana ve ben yine kimseye haber vermeyip kimsenin bu kadar basit birşey için aramasını beklemeyecem.
Ne sanıyorsunuz kimsenin başına birşey gelmiyor ilk kolonoskopi yapılan tansiyonu “açlıktan”düşen sizmisiniz?
Sizin gibi insanlar hep varolmuş, atalarımız bile farketmiş, atasözü var hani: kendi kuyruğunu! görmüş yara sanmış
Allah akıl fikir versin sizin gibilerden de uzak etsin

Arkadas ne kolonoskopiymis ya bitse de herkes rahatlasa
Alti ustu endoskopi ile birlikte olsa 20 dk kadar sürecek bir gün sarhoş gibi gezeceksiniz
Bana bağırsaginda kitle olabilir yırtık olabilir seni direk ameliyata alabilirim korkma iyi olacaksın dedi canım doktor halimden anladı bana inandı o kdr rahat ve umutluydum ki. Kimseye saracak halimde mecalim de yoktu arkadaşlar gayet haklı bence hasta olan biri böyle kimseye enerji harcayamaz ztn

Kolonoskopi için niye arıyorum arkadaşımı :KK70:
Bazı insanlar çok güzel nazlanıyor. Kayknvalidem endoskopi olmuştu, yer yerinden oynadı. Eşim işten izin aldı herkes başına gitti zannedersin yatalak hasta. Midesi bulanmış çok kötü olmuş, zaten öyle olur ya hortum sokuyorlar sonuçta🤣
Ben de oğlum daha 1 yaşında değildi, onu anneme bırakıp uyanık halde endoskopi oldum bitti gitti.

Öncesinde yaşadığım süreci bilmiyorsunuz ayrıca benim anlatmak istediğim ben onlara ufak bi şeyde bile yazıp soruyorum onlardan aynı şeyi görmüyorum anlatabildim mi bu durumda siz nasıl davranırdınız
şahsen kolonoskopi ve endoskopi geçirdim anestezi ile, aç kalmak değil de diyet yapmak diyelim, abarttığınız gibi bir durum yok. burada sorun daha çok uzun bir zaman süren hastalıkla ilgili beklediğiniz ilgiyi görememeniz, çünkü siz bu durumlarda ilgi göstermişsiniz. arkadaşlarınızla beklentileriniz farklı olabilir, herkesin tarzı aynı değildir. genel olarak yanınızda olmadıklarını ve size değer vermediklerini hissediyorsanız bu durum patlama noktanız olmuş olabilir. sadece bunun üzerinden değil ilişkinizi genel olarak değerlendirin, değersiz hissettiğiniz bir ilişkide kalmak zorunda değilsiniz. ancak başlık açtığınız durum başlı başına arkadaşlık bitirmek için benim açımdan neden olamaz. sizin içerlediğiniz pek çok durum var anladığım, değerlendirmeniz sonrası arkadaşlarınızla konuşun derim.

Peki hatırlayan soranlar nasıl hatırlıyor. Ben verilen değer olarak görüyorum bunu. Bi insana değer veriyorsam hiç bi şeyini unutmam
başka hayat telaşeniz olmadığını düşünüyorum

ben bekarken, babamın maddi durumu iyiyken, düzgün bir ilişkim varken yani hayatım nispeten sorunsuz ve hatta mükemmele yakınken ben de kimsenin hiçbirşeyini unutmazdım

birinin dişi ağrısa hatırlar arar sorardım

ama gelin görün ki, evlendim, çocuklarım oldu, hayat mücadelem arttı (maddi manevi), şimdi herşeyi aklımda tutamıyorum evet çok kıymet verdiklerimi unutmamaya çalışıyorum ama bildiğiniz epey zorluyorum artık kendimi aman sakın unutma jasminium diye, çünkü kafamda milyon tane başka şey oluyor, ama buna rağmen atladıklarım oluyor

bir de ben genellikle mesai sonrası insanları aramayı severim rahat rahat konuşabilelim diye ya da biraz dinlensin ertesi gün ararım diye düşünürüm, belki onların da böyle bir düşüncesi vardır

bana biraz abartı geldi bu tepkileriniz

Son düzenleme:
Benim davranışım karşımdakine göre pek değişmiyor, ben karşımdakine yakışanı değil kendime yakışanı yapıyorum.
Mesela sizin gibi birine bile az önce bana beddua eden hakaret eden birine bile kendime yakışan şekilde cevap veriyorum
Ben insanca davranmayı, yardım etmeyi çok severim, bunun için fırsat kollarım ama bunu karşılık bekleyerek yapmam, yaptığımın çetelesini tutmam, içimden gelir yapar ve unuturum, geleceğime yatırım olsun diye onlar da bana yapsın diye kılımı kıpırdatmam
Kimseden nahoş ir davranış gördüğümde ama ben sana saçımı süpürge ettim ben sana şunu yaptım ben senin için için fedakarlık ettim bilmemeneden vazgeçtim ateşler içinde yanıyordun sabaha kadar başında bekledim diye kafaya kakmam şov yapmam çirkeflik etmem. İstedimki yaptım aklım fikrim vardı kimse başıma silah dayamadı.
Şimdi milletin kafasına kakacaksanız yapmasaydınız

X