Hastayken sormayan arkadaşı hayatınızdan siler misiniz

Ben 10 yıl kadar önce ağır bir hastalık süreci geçirdim, ameliyat oldum, aylarca hastanede yattım. Çok sevdiğim ve çok yakın olduğum biri o süreçte beni hiç arayıp sormadı, kaldığım hastaneye 5 dakika olan evinden bir kez bile ziyarete gelmedi aylar boyunca. Bu durumda evet o kişiyi hayatımdan tamamen çıkardım. Ama sizin durumunuz bana biraz abartı geldi. Ameliyat olsa neyse diyeceğim de altı üstü yarım saatlik bir işlem. Üstelik bugün olmuşsunuz. Daha aramayacaklarını nereden biliyorsunuz? Çekirdek aile olsa ben de bozulurum ama arkadaştan bu derece her saniyenizi takip etmesini beklemek yanlış bence. Ayrıca insanlara senin başına da gelsin demişsiniz yaptığınız çok ayıp. Kimin neyle mücadele ettiğini bilemezsiniz.

Arkadaşım manyak mısın röntgenle bu aynı mı ya 3 gün aç kaldım tansiyonum düştü zor aldılar beni inşallah başına gelir anlarsın
terbiyenizi mi takınsanız artık, ayrıca niye 3 gün, bildiğim kadarıyla sadece 1 gün öncesinde sıvı beslenmeniz gerekiyor

Benzerini yaşadım, konuşmayı kestik. Annem ameliyata girmişti ben başka ilden geldim, onun evi hastaneye çok yakın, en azından lafta olsa bile bi şey lazım mı diye sormasını beklerdim sormadı. Aradan biraz geçti yok mememi büyütcem yok öyle yapcam ben sabahlara kadar dinledim, ameliyat olursan ben gelirim seni sakinleştiririm dedim ki giderdim de aynı ilde olmamamıza rağmen. Neyse ben girdim bi ameliyata, öncesinde söylemiştim, ameliyat sabahı da fotoğraf attım, 2 gün sonra aa noldu diye döndü :)) o günden beri ne o beni arıyor ne ben onu arıyorum orada bitti 20 senelik arkadaşlığımız. Birinden beklenti içinde olmak değil yakın denilen arkadaşın en azından sağlık durumunda destek olabileceğini bilmek bu bence, bilemiyorsam da arkadaş kelime anlamını yitiriyor bende
çok ilginç gerçekten...insan üzülüyor....

Kolonoskopi normal bir tetkik değil mi? Riskli bir grupta mısınız? Ameliyat olsanız neyse.

Hiç benlik işler değil. Millet beni darlamasın diye ameliyatımı ve tetkiklerimi gizlemiş insanım. Biri bana bu yüzden trip atsa güle güle derim.

1 aydır hastayım. Bugünde kolonoskopi yapacaklardı bana anestezi altında. Arkadaşlarım bugün olacağımı bildiği halde nasıl olduğumu ne yaptığımı sormadılar. Siz olsanız iletişimi keser miydiniz yoksa ben mi abartıyorum çünkü ben onların hasta halinde hep yazdım sordum tepkim nasıl olmalı
Arkadaşlarıma özel olarak ben kolonoskopiye giriyorum yarın, bana şans dileyin dua edin falan dememişsem bana kendiliğinden sormalarını beklemem

1 aydır hastayım. Bugünde kolonoskopi yapacaklardı bana anestezi altında. Arkadaşlarım bugün olacağımı bildiği halde nasıl olduğumu ne yaptığımı sormadılar. Siz olsanız iletişimi keser miydiniz yoksa ben mi abartıyorum çünkü ben onların hasta halinde hep yazdım sordum tepkim nasıl olmalı
Hayır rahatsız etmek istememiş olabilirler. Darılmam.

Bana değer vermeyeni silerim
Hiçte ikinci şans vereyim diye düşünmem
Beni önemsemeyen ben hiç önemsemem
tavsiye ederim.

Bir kereliğe mahsus unuttuysa çok içerlemezdim çünkü herkesin kendine göre derdi, telaşı var; dalgınlıkla aklından çıkmış olabilir. Ama sürekli tekrarlanıyorsa sizi önemsemiyor demektir.

Ben 10 yıl kadar önce ağır bir hastalık süreci geçirdim, ameliyat oldum, aylarca hastanede yattım. Çok sevdiğim ve çok yakın olduğum biri o süreçte beni hiç arayıp sormadı, kaldığım hastaneye 5 dakika olan evinden bir kez bile ziyarete gelmedi aylar boyunca. Bu durumda evet o kişiyi hayatımdan tamamen çıkardım. Ama sizin durumunuz bana biraz abartı geldi. Ameliyat olsa neyse diyeceğim de altı üstü yarım saatlik bir işlem. Üstelik bugün olmuşsunuz. Daha aramayacaklarını nereden biliyorsunuz? Çekirdek aile olsa ben de bozulurum ama arkadaştan bu derece her saniyenizi takip etmesini beklemek yanlış bence. Ayrıca insanlara senin başına da gelsin demişsiniz yaptığınız çok ayıp. Kimin neyle mücadele ettiğini bilemezsiniz.
Valla kaç gün geçti hala sormadılar

başka hayat telaşeniz olmadığını düşünüyorum

ben bekarken, babamın maddi durumu iyiyken, düzgün bir ilişkim varken yani hayatım nispeten sorunsuz ve hatta mükemmele yakınken ben de kimsenin hiçbirşeyini unutmazdım

birinin dişi ağrısa hatırlar arar sorardım

ama gelin görün ki, evlendim, çocuklarım oldu, hayat mücadelem arttı (maddi manevi), şimdi herşeyi aklımda tutamıyorum evet çok kıymet verdiklerimi unutmamaya çalışıyorum ama bildiğiniz epey zorluyorum artık kendimi aman sakın unutma jasminium diye, çünkü kafamda milyon tane başka şey oluyor, ama buna rağmen atladıklarım oluyor

bir de ben genellikle mesai sonrası insanları aramayı severim rahat rahat konuşabilelim diye ya da biraz dinlensin ertesi gün ararım diye düşünürüm, belki onların da böyle bir düşüncesi vardır

bana biraz abartı geldi bu tepkileriniz
3 gün geçti yazmadılar

3 gün geçti yazmadılar
yapmayın lütfen bunun çetelesini tutup da kendinizi üzmeyin

dediğim gibi bana göre çok önemli birşey değil, bazen annem babamınkini bile unutabiliyorum onlar söyleyince aaa evet ne oldu sonuç ne çıktı dediğim çok olmuştur

ya da madem bu kadar kafanıza takıyorsunuz, siz de hayatınızdan çıkarın madem öyle ya da mesafenizi koyun bitsin

Kötü günümde yanımda olmayanın iyi günümde yanımda yeri yok.

X