Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

Melek baykalın proğramında bi adam var sürekli sirke , karbonat ve boraks maddeleriyle yapıyor temizliği...
Ben de denemek istiyorum aslında
Sirkeyi her şeyde kullanıyorum fakat diğerlerine de el atıcam bu gidişle..

Boraksı sordum aktarlara bulamadım. Bulursam onu da kullanmak istiyorum. Kullanılan deterjanlar göllere ve denizlere karışıyor ve oradaki yaşama da zarar veriyor çünkü

Arkadaşlar bugün öğrendim bu bilgiyi
Proğramlarda doğal temizlik maddeleri yapan bahsettiğim kişi kitap da çıkarmış ben almayı düşünüyorum size de tavsiye edeyim dedim..
Bugün tv de yaptı doğal duş jeli..
Çok güzel şeyler tavsiye ediyor mesela yediğiniz meyvelerin çekirdeklerini atmayın toprakla buluşturun saksıya ekin dedi çok hoşuma gitti
Kitabı bu:

$erkan þamcý.jpg

Son düzenleme:
Ailecek ünilever markasını zaten senelerde kullanmıyoruz
Paramız Türk'e gitsin mantığından
Bir tek annem makine deterjanini stile alır alternatif çok denedik Bingo abc bim de ki deterjan vs hiçbiri isterdigimiz gibi çıkarmıyor lekeleri evde hayvan çok olduğu için çok çamaşır yıkanıyor
Her ne kadar Bingo markasi ulkerin görüş olarak bana ters olsada
Ciften iyidir diye alıyoruz bulaşık makine tozu elde yıkama yüzey temizleyicimiz Bingo
Arielide Alman malı diye babam zamanında alırdı heykel grubu diye onda takılı kaldık
Diğer yağ çöz fln bimden güldal veya a101 den aspirin isimli ürünü alıyoruz
Çamaşır suyu güldal veya Carrefour var eve 15 dk yürüme mesafesinde İrfan kendi ürününü alıyoruz
Kopyala yapmıştır mantığında çünkü bu tarz ürünler
Çalıştığım yerde Diasa var inanın por cozune günlük pedine deosuna kadar kendileri üretiyor aynı kopyala yapmıştır mantığıyla belirli markaların iceriklerini alıp yapıyor
Ped deo ordan almaya başladım fiyatları da çok ucuz yiyecek olarak da şekeri olsun peyniri olsun güzel ben beğendim kakaodan Tur'un salam sucuğuna kadar her seyi üretmişler kulak paniği normal pamuk hepsini oradan alıyorum
Yakınında varsa bi bakın derim

Bi ürünü alırken artık tamamen güveniyorum diyemiyorum...
Ev yap iyidir hoştur dedik ama activex saun yapıyor deney işte orda sinirlerim bozuldu...
Haftasonu bi gezmeye gittim sabunun arkasını inceliyorum lavaboda
Baktım salooon marka ve tavşancık var :)
Sevindim ama bi yandan da düşündüm acaba tedarikçisi nerden nasıl geliyor vs..
Tam güvenim yok kimseye..
Güldal bim falan bu markalara da bundan dolayı güvenemiyorum yani
Olmadı çok lazım olursa Bingo alayım diyorum..
Unilever oldu bitti antipatikti benim için İsrail malı diye...
İnşallah insanlar bilinçlenir dünya daha güzel bi hal alır bu işkenceler biter..
Makyajdan soğudum bişey süresim bile gelmiyor...

Son düzenleme:
Sıvı sabun olarak dalan alıyoruz
Güldal fln çok ucuz olduğu için yurt dışı alımı olacağını hiç sanıyorum kimyacı biri için ozon üretmekte sıkıntı yoktur bence icerikler diğer ürünlerin iceriginin aynısı kopyala yapmıştır mantığıyla

Evet ben de güldal markalı temizlik ürünlerinden kullandım, kesin bilgim yok ama içim görece rahattı. Cif alternatifi olan Mr bee adlı krem temizleyiciyi de kullandım gayet iyi temizliyordu.

Sıvı sabun olarak dalan alıyoruz
Güldal fln çok ucuz olduğu için yurt dışı alımı olacağını hiç sanıyorum kimyacı biri için ozon üretmekte sıkıntı yoktur bence icerikler diğer ürünlerin iceriginin aynısı kopyala yapmıştır mantığıyla
Dalanda tavşancık yok diye okumuştum geçmiş sayfalarda...
O yüzden ben yazdığım firmaların içinden silmişim üstünü..
Dalanı iyi bi araştır derim ben..

Yine erkan şamcıdan bi tarif :
Katılaşmış yağlar için sert bi süngeri önce sirkeye sonra karbonata batırıp sürtünce pırıl pırıl olurmuş..
Ayrıca lavabo tıkandığı zaman karbonat döküp üstüne de sirke dökünce açılıyormuş..
Demek ki kullanılan kimyasalların muhadili var doğada..

Yeni gelen aussie sac bakım markası deney yapıyordu değil mı arkadaslar

Hindistan'da kozmetikte hayvanlar üzerindeki deneyler yasaklandı :KK3: aferin size hinduuularrrrrrr

darısı tüm dünyaya inşallah

X