Her gün daha da kötüye giden uyku düzenimiz

Ben uykudan yarım saat önce yatağına getirip bırakıyorum ağlıyor falan ama alıp geri bırakıyorum ışıklar kapalı bi şekilde. Alıştirdim.ağlarSa hemen almayın oda çok az ışık olsun.yatagina alıssin.ayrıca sallamayin ve hoplatmayin.dün okuduğum bi Dr yazısında bunların bebeğin beynine zarar verdiğini yazmışlardı.
Bu yöntem sanırım yatır kaldır yöntemi araştırıp uygulamayı deneyeceğim ama pek umudum yok.

Bebeğim 2 yaşına yaklaşıyor. Doğduğundan beri hiç sallamadım. Kendi yatağında yatırdım. 1 aylıkken rutinimizi oluşturmuştuk. Bebeğinizi iyi gözlemleyin. Uyku sinyalleri verdiği an yatağına yatırın. Uykusu gelen bir bebeğin sallanma vb. şeylere ihtiyacı olmaz. Uykuya dalar. Yeter ki karnı tok, gazı çıkmış, altı temiz olsun.
Rutin çok önemli bu zamanlarda. Aynı saatlerde aynı şeyleri yaparsanız bebeğiniz de otomatiğe bağlayacaktır.
Rutin uygulamaya başladım ama bir hafta oldu henüz verim alamadım. Yatağına bırkınca çok ağladığı için kendi kendine uyusun diye bırakamıyorum. Sizinki kendi kendine mi uyuyor?

Rutin uygulamaya başladım ama bir hafta oldu henüz verim alamadım. Yatağına bırkınca çok ağladığı için kendi kendine uyusun diye bırakamıyorum. Sizinki kendi kendine mi uyuyor?

Bizimki kendi kendine uyuyor. Biraz daha sabredin. Eğer başarabilirseniz çok rahat edersiniz. Ama çok aşırı ağlıyorsa dayanın diyemem elbette.

Merhaba hanımlar ve özellikle tecrübeli anneler; şu an en büyük derdim bu yardımcı olursanız sevinirim.
Okumaya üşenenler ve vakti olmayanlar için özet:Bebeğimin kendi yatağında uyuması ve uyurken emzirme dışında tek bir yöntem kullanabilmek için ne yapmalıyım?

Konuyu anlatacağım anlatmasına ama o kadar karıştı ki nerden başlayacağımı bilemiyorum.
Beş aylık bebeğim var doğduğundan itibaren uykusu sorunlu. Aslında hiç istemezdim ama 1 ayından itibaren yanımda yattığında daha düzgün uyuduğunu farkettiğim için beraber yatıyoruz.
Ayrıca uyutma yöntemi problemimiz de var. Bazen ağzında emzikle sallanarak bazen emerek bazen de parmağını emip pışpışlanarak uyuyor. Dikkat ettiyseniz ortak olan kısım emmek. Emerek uyuduğu için emdiği şey ağzından çıkınca uyanıyor. Gece de çok sık uyanıyor.
Uykusuz kalıyorum sabah işe gitmek çok zor geliyor, kendimden geçtim ev işleri bebek falan derken hiç bir şeye yetişemiyorum. Hepsinden önemlisi bebeğimin bu şekilde uzun süre alışkanlık yapmasından korkuyorum.
Uyku eğitimi konusunda instagramda takip ettiğim sayfalar var ama ben mi beceremedim bilmiyorum orda anlatıldığı gibi ilerlemiyor. Sadece bir aydır pışpışlanarak da uyuyabilmeyi öğrendi.
Ağlatarak uyku eğitimi versem psikolojisine zarar verir miyim diye endişeleniyorum.
Biri bu keşmekeşten çıkış yolunu gösterirse çok mutlu olacağım.
emmekse sorun emzik ver son care

X