Hiçbir şey yapmak gelmiyor içimden.

Psikiyatriste gittim ama eşinle terapiye git dedi
Sorun zaten sende değil. O davranışlarını düzeltmeli önce. Sende hayattan zevk alırsın o zaman. Ne bu böyle çocuk oraya sürdü buraya sürdü elini. Çocuk bu sürecek zaten. Bizim anahtar ve kapılarda çikolata yemek artıkları olmazsa olmazımız mesela. Yemekten kalkınca gidin elinizi yıkayın diyoruz. Çok batıksa yardımcı oluyoruz. Birbirimize atmıyoruz topu. Hem sonra silince de geçiyor. Ayrıca kendi yemeğini çayını da hazırlasın o zaman bu kadar çocuk bakımına elini sürmeyecekse paşam.

Ayrıca daha yolun çok başındasınız. Daha çok kirletecek evi. Duvarları kolay silinen boya ile boyayın. Silince hemen geçiyor. 2 yaşına kadar yemekten sonra elini yüzünü yıkayın ama telaş yapmadan aman çok pis oldu vah vah tüh derseniz çocuk ileride ya daha pasaklı ya da okb olur. 2 yaş civarı kendi elini yıkamaya teşvik edersiniz. Zaten alışacak siz temizledikçe de. Eşinizde kendi işlerini görüp çocuğun kirlettiği yerlere yakınmadan temizlemeye gayret etse sorun kalmaz ortada. Bizim duvarlarda sanat eserleri var mesela her gelen çok beğeniyor 🤣 Bebek de büyüdü şimdi boyatacağız oldu bitti. Böyle eski anneler gibi davranmaya hiç gerek yok inanın. Sürekli gece çalışması da oldukça zor bir durum. Onu değiştirebilse keşke. Birde terapiste gitmesi gerçekten gerekiyor. Kendinizi suçlamayın.

Sorun zaten sende değil. O davranışlarını düzeltmeli önce. Sende hayattan zevk alırsın o zaman. Ne bu böyle çocuk oraya sürdü buraya sürdü elini. Çocuk bu sürecek zaten. Bizim anahtar ve kapılarda çikolata yemek artıkları olmazsa olmazımız mesela. Yemekten kalkınca gidin elinizi yıkayın diyoruz. Çok batıksa yardımcı oluyoruz. Birbirimize atmıyoruz topu. Hem sonra silince de geçiyor. Ayrıca kendi yemeğini çayını da hazırlasın o zaman bu kadar çocuk bakımına elini sürmeyecekse paşam.

Ayrıca daha yolun çok başındasınız. Daha çok kirletecek evi. Duvarları kolay silinen boya ile boyayın. Silince hemen geçiyor. 2 yaşına kadar yemekten sonra elini yüzünü yıkayın ama telaş yapmadan aman çok pis oldu vah vah tüh derseniz çocuk ileride ya daha pasaklı ya da okb olur. 2 yaş civarı kendi elini yıkamaya teşvik edersiniz. Zaten alışacak siz temizledikçe de. Eşinizde kendi işlerini görüp çocuğun kirlettiği yerlere yakınmadan temizlemeye gayret etse sorun kalmaz ortada. Bizim duvarlarda sanat eserleri var mesela her gelen çok beğeniyor 🤣 Bebek de büyüdü şimdi boyatacağız oldu bitti. Böyle eski anneler gibi davranmaya hiç gerek yok inanın. Sürekli gece çalışması da oldukça zor bir durum. Onu değiştirebilse keşke. Birde terapiste gitmesi gerçekten gerekiyor. Kendinizi suçlamayın.
Bunu ona anlatamıyorum. Kendi çayını yemeğini kendi koysa bir tavırlar. Ettiği yardımı, yaptığı temizliği çok görüyor başına kakıyor surat yapıyor. Kapıları vs çarpıyor veya söyleniyor. Ben yapmadığım için o yapıyor ona kalıyorsa böyle. Sanki kirlenen yerleri kendisi temizliyor, ben temizlşyorum. Bugün yapmadıysam yarın yapmadıysam mutlaka yapıyorum yani.

Gece çalışma durumunu istesede değiştiremez işi bu sadece gece çalışabiliyor EGM de çalışıyor. Terapiste gitmesi şart ama inanmıyor öyle şeylere. İkna da olmuyor. Evliliğimiz yıkılsa gitmez öyle biri.

Severek ve anlaşarak mı evlendiniz bu adamla?
Yoksa görücü usulü veya akraba vs mı?
İlk seçenek zor bir ihtimal gibi geldi ama yine de sorayım dedim.
Tam kapı önüne koymalık biri bu.

Bunu ona anlatamıyorum. Kendi çayını yemeğini kendi koysa bir tavırlar. Ettiği yardımı, yaptığı temizliği çok görüyor başına kakıyor surat yapıyor. Kapıları vs çarpıyor veya söyleniyor. Ben yapmadığım için o yapıyor ona kalıyorsa böyle. Sanki kirlenen yerleri kendisi temizliyor, ben temizlşyorum. Bugün yapmadıysam yarın yapmadıysam mutlaka yapıyorum yani.

Gece çalışma durumunu istesede değiştiremez işi bu sadece gece çalışabiliyor EGM de çalışıyor. Terapiste gitmesi şart ama inanmıyor öyle şeylere. İkna da olmuyor. Evliliğimiz yıkılsa gitmez öyle biri.
Evlenmeden konuşmadın mı bunları? Çok harika bir sevgili böyle bir mala dönüşemez. Görmezden gelmişsiniz , üstüne çocuk. Bravo.

İstediği kadar vursun kapıları onun hizmetçisi olmadığınızı öğretin ona. Ben sizde boşanacak bir durum görmedim çünkü. Ya sineye çekip hizmetçi olursun ya da güçlü durup karşı çıkarsın.

EGM kimlere emanet. Sürekli gece çalıştırılan bir şahsiyet ilk defa görüyorum. Gece çalışmak da onun beynini harap etmiştir. Anlaşmanız çok zor. Sizi anlayamaz. Terapiste de gitse gece çalışmasından kurtulmadan psikolojisinin düzeleceğini sanmıyorum.

Evlenmeden konuşmadın mı bunları? Çok harika bir sevgili böyle bir mala dönüşemez. Görmezden gelmişsiniz , üstüne çocuk. Bravo.

İstediği kadar vursun kapıları onun hizmetçisi olmadığınızı öğretin ona. Ben sizde boşanacak bir durum görmedim çünkü. Ya sineye çekip hizmetçi olursun ya da güçlü durup karşı çıkarsın.

EGM kimlere emanet. Sürekli gece çalıştırılan bir şahsiyet ilk defa görüyorum. Gece çalışmak da onun beynini harap etmiştir. Anlaşmanız çok zor. Sizi anlayamaz. Terapiste de gitse gece çalışmasından kurtulmadan psikolojisinin düzeleceğini sanmıyorum.
Evlenmeden erkekler kendilerini başka gösteriyor açıkçası evlenmeden önce eşimin evine geldiğimde bana kahvaltı hazırlar, çay demler, yemek söylerdi. Evi de tertemizdi. Evlenince de yapar diye düşündüm. Yapmıyor değil yapıyor ama ben onun istediği gibi yapmadığım için tavırlar. Ve onun istediği gibi olmuyorum diye yaptığı şeyleri de azaltmaya yapmamaya başladı. Bazen yapıyor hiç surat asmıyor ama bazen de günlerce böyle soğuk davranıyor.

Dün gece izinliydi. Akşam nornalde uyumaz ama dün gece uyumuş gece kalkıp yaptığım yemekten kendine koyup yemiş, çayını demlemiş, bir ara uyandım, çay içiyordu, çay var iç istersen dedi, içtim 1 2 bardak, yatmaya giderken sabah 8 de kaldırmasını söylemiştim. Bizi uyandırdığında kahvaltı sofrasını hazırlamış, çayı demlemiş 🤣.

Görevi ÇMB. Ondan dolayı sadece gece çalışıyor. Uyku problemi de çok. En ufak sese uyanır. Yattığı odaya sessizce girsem bile hisseder. Hemen gözlerini açar. Çocuktan önce birlikte uyurken eğer yatakta ondan önce uyursam uyuyamıyordu mesela. Senin yüzünden uyuyamadım. Ayağın değdi, elin değdi, bacağını attın, horladın vs gibi gibi..

Kalkmışken evi süpüreyim işlerimi halledeyim dedim. Kızım çıldırdı, yerlere yatıyor, meme meme diye ağlıyor, eşim almaya geldi ama yok onda da durmuyor, tepiniyor illa bana gelecek ve emecek, emziriyorum geri devam ediyorum, yine ağlıyor ama peşimden kendini yerlere ata ata ağlıyor. Eşim uyumaya gitmişti, çocuk durmayınca geri geldi "tamam artık devam etme çocuk durmuyor." dedi. En azından çocuğun beni rahat bırakmadığını da görmüş oldu.

Genelde bu tipler başk olur o yüzden sormuştum birde öyle güzel manipüle ederler ki 🤪
Ayy oğlak bir başkadır ama. Başımda var, oradan biliyorum. Sorun titizliği değil; odunluğu, umursamazlığı. :KK53: Karşısında çıldır, tepin, kendini yerlere at. Öylece bakar, sakin sakin eee ne yapalım şimdi der. Ama bu kadar teftiş, titizlik, detaycılık görmedim kendisinde. Aksine rahattır bu konularda.
Konuya yorumuma gelirsek de eşiniz çok zor biri. Ben olsam çekemezdim. Ev işini de hiç sevmem zaten. Yapacağım varsa da yapmam. Kızıma bakar, gerisine karışmazdım. Ondan sonra görürse teftişi.

Zaten ancak bir oğlak bu kadar berbat bir koca olabilir, her halta karışabilir. Sizde bir sıkıntı yok, insansınız. Yine de kendinizi halsiz hissediyorsanız bir kan tahlili verin, kan değerlerinize baktırın.
Havalar çok sıcak.. bende yapmak istemiyorum. Eşim de hiç karışmaz yani böyle şeylere.

Böyle biriyle yaşanmaz, Allah yardımcınız olsun.

Sizin diğer konuları hatırlıyor gibiyim zaten eşiniz size şiddet uygulayan biri. Temizlik için trip yapması nefretlik yönleri listesinde ilk 10da bile değildir. Köklü bir değişikliğe ihtiyacınız var onun çarelerini bulmaya çalışın zira kimse bu adamla mutlu olamaz.

Insan neden evlilik hayatinj cikmaza sokmaya ugrasir ki...Evin hanimi islere yetisemiyorsa sen de destek ol veya yapamiyor musun temizlikci tut ayda vey 15 gunder bir. Ona da gucun yetmiosa asagilayarak hic bir sonuca varlmaz...sizin adiniza uzuldum, insan gecimsiz ahlaksiz sorumsuz olur evlilik hayati boxulur ama ev islerini öne sur.ek bahane gibi geldi

Ya nasil is bu benim 10 aylik bebegim var, esim de 10 aydir evde ayda 1 hafta filan calisir hakkindan gelemiyoruz. Yemek temizlik yetismiyor. En son birini alalim temizlik yemek yapsin dedik. Bebekli kadinin banyo yapmaya bile firsati olmuyor biri bebege bakmazsa nasil hem temizlik hem yemek hem bebek bakicak. Saskinim eltinizin de bebegi var miymis esiniz onlara giderken? Bu kiyas neden ?

Kocanız kendi mutsuzluğuna sizi de ortak etmeye niyetli. Bebekli evde her şey aksar tuvalete bile gitmek lüks çok biliyorsa bi ucundan tutsun tutmuyorsa sussun. Bu erkeklerin şımarıklığından nefret ediyorum size de sabır diliyorum.

Değerlerime sık sık baktırdım ama normal değerler arasında. D vitamini takviyesi de kullandım.
Söyledim sürekli beraber mi yaşıyorsun da görüyorsun evlerini kıyaslıyorsun dedim. Eltimin evinə bekarken her hafta sonu gidip kaldığı için görüyormuş. Arkadaşı da eşinsen bahsediyormuş işteulen eşim temşzlşk yaptı sürekli evi temizliyo vs diye. Kendisine yapılmasını istemediği şeyi bana yapmamasını söylüyorum. İsim vermeyi bıraktı ama bu seferde trip tavır görüyorum. Kendisi yardım eder yapar aslında yapıyor da ev işi ama ben evin kadını olarak onun istedipi gibi yapmadıpım için yapmak istemşyoemuş aklınca beni cezalandırıyor.
Tripini gormezlikten gel hatta gul eglen o trip atinc, ilgi gormeyince azaltir

Ayy oğlak bir başkadır ama. Başımda var, oradan biliyorum. Sorun titizliği değil; odunluğu, umursamazlığı. :KK53: Karşısında çıldır, tepin, kendini yerlere at. Öylece bakar, sakin sakin eee ne yapalım şimdi der. Ama bu kadar teftiş, titizlik, detaycılık görmedim kendisinde. Aksine rahattır bu konularda.
Konuya yorumuma gelirsek de eşiniz çok zor biri. Ben olsam çekemezdim. Ev işini de hiç sevmem zaten. Yapacağım varsa da yapmam. Kızıma bakar, gerisine karışmazdım. Ondan sonra görürse teftişi.
Aynen öyle tepin ağla umrunda olmaz

Ya nasil is bu benim 10 aylik bebegim var, esim de 10 aydir evde ayda 1 hafta filan calisir hakkindan gelemiyoruz. Yemek temizlik yetismiyor. En son birini alalim temizlik yemek yapsin dedik. Bebekli kadinin banyo yapmaya bile firsati olmuyor biri bebege bakmazsa nasil hem temizlik hem yemek hem bebek bakicak. Saskinim eltinizin de bebegi var miymis esiniz onlara giderken? Bu kiyas neden ?
Varmış. Zaten çocuk doğduğundan beri her hafta sonu oraya kalmaya gidiyormuş. Hatta ilk bebek doğduğunda kırkı çıkana kadar eltimle aynı yatakta yatmış kv. İkinci çocukta da aynı şekilde kv şle uyumuş. Aynısını kv bana dedi, birlikte yatacağız bu ldada dimi filan, şaka zannettim başta, ama ciddi ciddi benimle yatacakmış, yok kesinlikle hayır dedim.
Eltim de rahat bir insan açıkçası, bebeği olan biri her hafta yatılı misafiri nasıl kabul eder anlamıyorum. Bazen kalmadığı da oluyormuş ama genelde kalırmış. Bana ters geliyor böyle şeyler.

X