Hipotiroid Hastalarının Zayıflama deneyimleri

merhabalar banada yeni hipotiroidi teşhisi koyuldu tsh değerim 7.58 t3ve t4 değerlerim normal doktorum euthyrox 25 mg verdi ve günde 1 tam 1 yarım almamı söyledi acaba bu tedavi sonucunda kilo verebilirmiyim hareketli bi yaşantım var 19 yaşındayım ve öğrenciyim

ah ah 6 yildir bu hastalikla bogusuyorum ve 150 mg ilac aliyorum ameliyatta gecirdim nafile metobolizmam yavas :KK43: evlenicem ah ah kayinvalidem hastaligimi bildigi halde dirdira baslio bazen yrn oburgun anne olucaksin vs bu hastaligin birde bebek sahibi olamam gibi bir durumu var biliyorsuuzdr buyuk ihtimal birde akapunktr deneyen oldumu icinizde son care napicam bilemiyorum bi kac icinde bi 5 6 kg versem iyi olucak bi ara stresten vermistim ama geri aliniyor:KK43: bana yardim edin fikirlenirizle sandolas sakizi sirkemi denesem onuda dnemistim bi kacgun yapmadiigm spor kalmadi spor salonlari yemekle aram olsa icim yanmicak:KK43:

Merhabalar bende bugün hipotiroid hastası olduğumu öğrendim.TSH 7.32 çıktı.Bir buçuk senede 12 kilo aldım.Euthyrox verdi doktor.Pazartesi ultrasona gidicem.Diyetisyene gittim.Bir liste hazırladı bana bakalım ne olacak.:KK50:

Merhabalar, benim de ablam Haşimato annem Hipotiroid hastası. Ben de kontrol amaçlı tahlillerimi yaptırdım. Saç dökülmesi, uyku hali, yüzde ve gözlerde zaman zaman şişmeler ve aldığım 4-5 kiloyu aylardır verememe gibi şikayetlerim vardı. Sonuçlarımı bugün aldım.

TSH 2.62(0.34-5.60)
SERBEST T3 3.12(2.5-3.9)
SERBEST T4 0.78(0.61-1.12)

ANTİ TG 202.2(5-100)
ANTİ TPO 969

KOLESTEROL 222(112-200)
HDL KOLESTEROL 89
AST-(SGOT) 52(5.0-45)

Yaşım 35 yediklerime çok dikkat ederim. Kolesterolümün yüksek çıkması beni çok şaşırttı.
Doktorum ultrason istedi. Ama çıkan değerlere göre bir tedavi uygulanmayacak dedi. 6 Ayda 1 kontrol ettir dedi.
2-3 Gündür araştırıyorum TSH değerlerinin normal aralıkta olduğu ancak antikorların yüksek çıktığı durumlar Haşimato hastalığının belirtisi olabiliyormuş. Böyle durumlarda ilaç tedavisine düşük dozda başlanabiliyormuş. Bunu doktoruma sorduğumda antikorları düşürecek bir tedavi şekli şu anda yok dedi. Çok tereddütte kaldım acaba başka bir doktora mı gitsem... Fikir ve tecrübelerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim:KK58:

arkadaslar... bana 2007 yılında pkos teşihisi konuldu insülin direnciyle beraber 1 yıl boyunca glup. ve yasmin kullandım neticede 113 kilodan 80 kiloya inmeyi basardım... ama 2010 yılından itibaren hızla kilo almaya basladım :KK43: gecen haftada hashimato tiroidi teshisi konuldu cuma gunu... suanda regl'im doktorda tartıldıgımda 103 kilo çıkmıştım 4 gunda 2 kilo almış olmam mumkun mu bu eutyrox 25 mg kilo mu aldırıor hiç anlamadım. regl den dolayı değil yani ilaçtan sonra böyle oldu... eger kilo almaya devam edeceksem bırakuırım ben bu ilacı

ilacını sakın bırakma bu şişlikler devamlı oluyo şuan bende böyleyim 2 haftadır deli gibi spor yapıyorum spora bşlamadn önce 61 dim şimdi 63 gösteriyo tartı ve beni gören herkes hastamısın yüzün gözün şiş dior arada oluyo yani şişlik maydonoz ve limon suyu bu ödemi atıyor ayrıca 5 biyerde,reglden sonraki 1 hafta ve öncesindeki 1 hafta ödem oluşuyo tecrubeliyim artık bende levotiron kullanıyorum

kizlar bende sürekli kilo aliyorum, diyet yaptigim zaman bile ayda 2 kilo aliyorum yani garanti,benim T4 dü$ük çikti digerleri normal, ve tiroidimin etrafinda birçok nodul ve yanlarinda çok sayida kist varmi$, sizce tiroid hastasimiyim? henüz doktora gitmedim ama önümüzdeki hafta gidicem sonuçlarla

Merhabalar, benim de ablam Haşimato annem Hipotiroid hastası. Ben de kontrol amaçlı tahlillerimi yaptırdım. Saç dökülmesi, uyku hali, yüzde ve gözlerde zaman zaman şişmeler ve aldığım 4-5 kiloyu aylardır verememe gibi şikayetlerim vardı. Sonuçlarımı bugün aldım.

TSH 2.62(0.34-5.60)
SERBEST T3 3.12(2.5-3.9)

ANTİ TG 202.2(5-100)
ANTİ TPO 969

KOLESTEROL 222(112-200)
HDL KOLESTEROL 89
AST-(SGOT) 52(5.0-45)

Yaşım 35 yediklerime çok dikkat ederim. Kolesterolümün yüksek çıkması beni çok şaşırttı.
Doktorum ultrason istedi. Ama çıkan değerlere göre bir tedavi uygulanmayacak dedi. 6 Ayda 1 kontrol ettir dedi.
2-3 Gündür araştırıyorum TSH değerlerinin normal aralıkta olduğu ancak antikorların yüksek çıktığı durumlar Haşimato hastalığının belirtisi olabiliyormuş. Böyle durumlarda ilaç tedavisine düşük dozda başlanabiliyormuş. Bunu doktoruma sorduğumda antikorları düşürecek bir tedavi şekli şu anda yok dedi. Çok tereddütte kaldım acaba başka bir doktora mı gitsem... Fikir ve tecrübelerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim:KK58:
canım benimde antikorlarım yüksekti. 500 küsürlü değerlerdeydi. ve haşimato teşhisi konuldu. ben euthrax 50 mg kullanıyorum yaklaşık 1 yıldır. ve ilaç kullanmadan önce tam tamına 2 ayda 20 kilo aldım doğumdan 58 kilo çıktım ilk hafta 55 e düştüm ve hoop iki ay sonra 75 idim. ilaçtan sonra kilo alımım durdu. şimdi diet yapıyorum ama çok yavaş gidiyr açıkçası. tek tesellim almayıp azda olsa vermem.istersen farklı bir doktorunda fikrini al özellikle dahiliye doktoruna değil endokrin uzmanına görünmeni tavsiye ederim..

Merhaba arkadaşlar,

Bana da yaklaşık 1 sene önce hashimoto teşhisi kondu. Bende ciddi bir zayıflama takıntısı olduğu için, bu hastalıktan çok etkilendim. Hayatım hep rejimlerle ve sporla geçti. Zaten kas kütlem yağ kütlemden daha fazla, ama yine de asla kilo veremiyorum. Derken 4 ay önce de yumurtalık kisti çıktı ortaya. Şu doğum kontrol hapları kilo verme çabalarımı engelliyor olabilir diye hormonlu spiral taktırmıştım, 1 ay içinde de kist çıktı zaten. Hala geçmedi. Tüylenme, saç dökülmesi, hepsi devam ediyor. Daha 27 yaşındayım. Şimdi Yasmin kullanıyorum ama sürekli hafif hafif kanamalarım oluyor, bu da beni bıktırdı artık. Önümüzdeki ay başka bir doğum kontrol ilacına geçeceğim, doktor tavsiyesiyle tabi ki.

Bu başlıkta yazılan her şeyi baştan sona okudum. Bazılarımız hastaneye bile kaldırılmış, hepsine geçmiş olsun demek istiyorum.

Bir tek ceviz içi + sarımsak formülü beni heyecanlandırdı. Yarından itibaren hemen ona başlayacağım. Umudu kaybetmemek de çok önemli sanırım. Ben hep 54-56 kilo arasında gezinirdim (boyum 1.65), şimdi 62 kiloyum. Tartıda bu rakamı gördükçe inanamıyorum. Üstelik sağlıklı beslendiğimi düşünüyorum ve sürekli spor yapıyorum. Benim yerimde bir başkası olsa bir deri bir kemik kalırdı diyebilirim. Bu kadar dikkat edip bir gram bile verememek insanın moralini çok ama çok bozuyor. Her şeye ağlar oldum. Umarım hepimiz bir şekilde başarılı oluruz..

slm arkadaşlar aranıza yeni katıldım malesef bende hipotroid hastasıyım 2 senedir ilaç kullanıyorum ama hızla kilo alıyorum 60 kilodan 100 kiloya çıktım şuanda hayatım resmen cehenneme dönmüş durumda..:KK43:( polikistik overimde var yani kilo verememek için tüm etkenler etrafımda toplanmış durumda.. burayı takip ederken yazılarınızı yorumlarınızı falan iyi bi endokrin uzmanına gitmeye karar verdim prof.dok. metin özata'ya gidicem haftaya randevu aldım biraz pahalı ama (270tl) belki zayıflamamda yardımcı olucak bitakım ilaçlar yada tavsiyelerde bulunabilir..benim gibi zayıflamak isteyen arkadaşları bu konuda bilgilendiricem hele bi gidiyimde..:))) geçmiş olsun kızlar..:KK43::KK43::KK43:

geçen yaz haziran ayında hipotriodi teşhisi koyuldu bana da :KK25:
anlamadığım tek şey ben zayıfım :63: sürekli yemem belki bundan ama ben erken teşhis+tedavi oldum.
başta ''Tefor'' kullandım (1ay) benim ilk raporda TSH :9.99 du. 2.rapor TSH:3.03.. nodül var.(ilk başta şöyleydi; sağda.sağlob:18.6 sollob:13.4) bu ocak ayında TSH:0.93 tü ilaç almadım doktor değiştirdim. şimdi 3 gün evvel gittim TSH normal ama T4:0.53 :KK4:
doktor euthrax 50 mg verdi.. of :KK25:
bende mi kilo alcam veremicem :KK37: bu hastalık geçmez mi?

merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım.2 gün önce hipotiroid teşhişi konuldu bana da.sağ lobda da 4x5x5 boyutlarında nodül bulundu.TSH 6.12 çıktı.şu an için çok yüksek görünmüyor ama ben çok korkuyorum.internetten hastalığı ve gereklerini araştırırken buraya denk geldim.nolur içimi rahatlatıcak bişeyler söyleyin çünkü aşırı derece moralim bozuk.23 yaşındayım öğretmenim.daha önce strese bağlı olarak bir rahatsızlık geçirmiştim.o zamandan beri sürekli ciddi kilolar alıp veriyodum zaten hayatım mahvolmuştu baş dönmesi,baş ağrısı ve gözlerde kararma gibi problemlerimde vardı.sonra kilo verme hali yok oldu birden bire ne yaptıysam veremedim.kullandığım ilaçlar ve yine aşırı üzüntü yüzünden hipotiroid başgöstermiş:KK14: bununla nasıl yaşayacağımı bilmiyorum çok panik olmuş durumdayım ileride kaşılaşılabilecek hastalıkları ve hamile kalamama durumunu okudukça internetten dünyam başıma yıkılıyo:KK14: ben de son 3 ay içerisinde hızla kilo aldım şuan 80 kiloyum yaklaşık bi 15 kilo aldım son dönemde.daha fazla almaktan korkuyorum.endokrin diyetisyene yönlendirdi ama yine de çok büyük korku içerisindeyim. euthrax 50mg verdi.kalbimde hafif çarpıntı yapıyo sanırım arada rahatsızlık hissediyorum belki de psikolojiktir bilmiyorum hüngür hüngür ağlıyorum şuan çok korkuyorum kontrol altına alamamaktan ilerlemesinden.ömrüm boyunca çok yemek yiyen biri olmadım zaten inanın 2 dilim ekmekle doyarım ama su içsem yarıyo durumu bu hastalık için söylenmiş sanki:KK59:bi de ne kadar uğraşsan da verilmiyor bu hastalıkta kilo diyenler var.bi akıl verin nolur moralimi yüksek tutamıyorum ki gerekenleri yapayım:KK14:

doktor yememem gereken şeylerden bahsetti sizinle de paylaşayım.lahana ve türevleri(kara lahana,karnıbahar,brokoli,brüksel lahanası),patates,sarımsak,darı,ıspanak,çilek,armut,çam fıstığı,şalgam,turp,şeftali,çilek,armut gibi yiyeceklerden elinden geldiğince uzak dur dedi.hele soya asla tüketilmemesi gerekiyormuş.

evdeki durum da çok canımı sıkıyor doktora tek başıma gidip geliyorum.ailem olayın ciddiyetinin farkında olmadıkları için pek önemsemiyorlar.bak diyorum aşırı sinir,sürekli yorgunluk hissi,saç dökülmesi,şiddetli adet sancısı vs bu yüzden oluyormuş diyorum(nerdeyse bütün belirtileri yaşıyorum).okuyup durma internetin her söylediği doğru değil diyolar.bi de buna canım sıkılıyo kendi kendime kapandım iyice içime:KK14:

hic bir zaman cok zayif biri olmadim zaten ama hipotroid bende de biraz kilo yapti ama sanirim etkileniyoruz kilo alacagimizi kafamiza yerlestiriyoruz belkide ondan öyle oluyor yaklasik iki yildir hipotroid hastasiyim antikorlarimda yüksek ama nodül yok hastaligi ögrenmemde bir tesadüf sonucu oldu bende ön yargilarlakilo alacagim düsüncesini kafama yerlestirince tabi kilo almaya basladim...

sonra baktim kilolar almis basini gidiyor:) spora basladim diyet miyet iste ac kaldim derkennn baktim gram bile verememisim sonra dedim gercekten vermeyecegim galiba

neyse kabullendim artik durumu takmadim kafaya yedim ictim bir de abur cubur cips delisi biriyim tatilde de yedimde:KK66: yedim dönünce bir tartiya ciktim ki :)5 kilo gitmis anlamamisimm nasil olmus dusundum demekki bir seye sartlanmamk gerek sartli zorunlu gibi spor degilde aktivite gibi yürümek gezmek gerek

evet bir gercek varki bu hastlik kilo vermeyi zorlastiriyor ama imkansiz degil:))):KK66:

hic bir seyi kafaya takmamak gerek kendimizden daha önemli bir seyimiz yokk:)

TSH 2.62(0.34-5.60)
SERBEST T3 3.12(2.5-3.9)

ANTİ TG 202.2(5-100)
ANTİ TPO 969

KOLESTEROL 222(112-200)
HDL KOLESTEROL 89
AST-(SGOT) 52(5.0-45)

canım merhabalar

doktrun doğru söylemiş be 10 yıllık haşimato tirid hatasıyımmm...

anti tg lerim hep sürekli yüksek ne kadar dozda ilaç alırsam alıyım bir türlü kilo veremiyorummm ve tıpta anti tg için henüz bulunmuş bir tedavi yöntemi yokk

ancak bu durum bebek vs. gibi söylenen durumları beraberinde getirmiyor şükürler olsun çok sağlıklı bir oğlum var ancak hamileliköncesi ve sırsında çok dikkatli tiroid takibi yapılmalı

bu arada uzun yıllardır kilo veremiyorumm uzun zamandır diyetteyim hafta 300-200 tam anca veriyorumm bu da baya bıkkınlık yapıyo sonra lanet olsun diyip tıkınmaya başlıyporum ama bakallımm bu sefer daha azimliyimm
sevgiler

:KK58:selam arkadaşlar ben hipotroit hastasıyım zayıflama deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.şuan 61 kiloyum dr değerlerin normal dedi tsh 0.6 ama kilo veremiyorum..total ameliyat oldum levotiron kullanıyorum benimle aynı durumda olan arkadaşlar varsa paylaşalım ltfn..lahana çorbası diyetini uygulayabilirmiyim?..

lahana çorbası diyeti tiroid hastaları için uygun değil sakın deneme canım

arkadaşlar bende 6 yıldır hipotroid hastasıyım euthyrox 50 mg kullanıyorum hastalığı ilk öğrendiğimde 100 kiloydum sorasında diyetle 1 sene içersinde 25 kilo verdim ben yemek yemeyi seven biri olduğum için daha fazla veremedim yani diyet yapar ilaçlarınızı da düzenli kullanırsanız ve tabikide sporla kilo veremem diye bir sorununuz kalmıyo ayrıca bebek sahibi olamam diye bir şeyde düşünmeyin ben doktrouma kontrole giderken kaç tane hamile troid hastası gördüm hepsi bebek sahibi oldu. bu hastalıkta kendinizi fazla strese sokmayın güvendiğiniz bir doktora gidin ve 6 ayda bir kontrollerizide yaptırdıktan sonra hayatınıza rahatça devam edebilirsiniz..sevgilerle..

hipotiroid hastası olduğumu 2 ay kadar önce öğrendim. levotiron kullanıyorum.tsh 85 lerdeydi. çok kolay kilo veremem ama kiloluda sayılmam..her şeyden önce burda ki çoğu arkadaşın aksine düşüncem şu; hipotiroid tedavisi kilo vermeyi kolaylaştırıyor. yani herkes te bir olumsuzluk okuyunca moralim alt üst oldu.:KK43: ama arkadaşlar zaten metabolizmamız yavaş olduğu için kolay kilo alabiliyoruz bu ilaçlarla tedavi olunca metabolizma hızlanıyor ve kilo vermek kolaylaşıyor.. ben 3 kg verdim ama spor yapıyorum onun etkisi. arkadaşım da hipotiroid hastası 1 yıllık tedavi sonunda hiç bir şey yapmadan kilo vermeye başladı.. 10 ay kadar bir süre sonra kilo vermeye başlıyormuş vücut. ve şu da bir gerçek ki fazla kilosu olan insanlar daha kolay kilo veriyor kütle halinde inceliyor.. 5-6 kilo fazlalık öyle kolay verilmiyor metabolizma hızlı dahi olsa...kilo çok olmayınca vücut korumaya alıyor kendini haliyle.ben şuna inananlardanım "SAĞLIKLI HER İNSAN KİLO VEREBİLİR". ancak tek sorun şu levotiron tedavi sonrası kilo aldırıyor mu?

hipotiroid hastası olduğumu 2 ay kadar önce öğrendim. levotiron kullanıyorum.tsh 85 lerdeydi. çok kolay kilo veremem ama kiloluda sayılmam..her şeyden önce burda ki çoğu arkadaşın aksine düşüncem şu; hipotiroid tedavisi kilo vermeyi kolaylaştırıyor. yani herkes te bir olumsuzluk okuyunca moralim alt üst oldu.:KK43: ama arkadaşlar zaten metabolizmamız yavaş olduğu için kolay kilo alabiliyoruz bu ilaçlarla tedavi olunca metabolizma hızlanıyor ve kilo vermek kolaylaşıyor.. ben 3 kg verdim ama spor yapıyorum onun etkisi. arkadaşım da hipotiroid hastası 1 yıllık tedavi sonunda hiç bir şey yapmadan kilo vermeye başladı.. 10 ay kadar bir süre sonra kilo vermeye başlıyormuş vücut. ve şu da bir gerçek ki fazla kilosu olan insanlar daha kolay kilo veriyor kütle halinde inceliyor.. 5-6 kilo fazlalık öyle kolay verilmiyor metabolizma hızlı dahi olsa...kilo çok olmayınca vücut korumaya alıyor kendini haliyle.ben şuna inananlardanım "SAĞLIKLI HER İNSAN KİLO VEREBİLİR". ancak tek sorun şu levotiron tedavi sonrası kilo aldırıyor mu?

levotironu ömür boyu kullanmak zorundasın. çünkü vücut gerekli hormonu üretmiyo. onu dışardan almak zorundayız.
ben de 3-4 sene oldu kullanıyorum.
ona başlamadan önce sürekli kilo alıyodum normal yememe rağmen.
ilaca başlayınca kilomu korumaya başladım.
3-4 ay önce artık içmeme gerek kalmıyo diye ilacı bıraktım.
bi süre sonra tartıya bi çıktım ki tam 5 kilo almışım.
anladım ki onu kullanıcam yani ömür boyu.
ne yaparsak yapalım o hormonu üretemiyo vücut zaten.

ama dediğin gibi hipotiroidim var diye zayıflayamam diye bir şey yok!
tedavini uygulayıp gerekli diyet ve sporu yapınca gayet veriliyor.
ben 3 ayı aşkın bi sürede 17 kilo verdim.

Ben de hipotiroid hastasıyım ve tsh 6,5 iken hamile kaldım..Sadece özellikle hamilelik sırasında da kullanmaya devam ettim..1,5 senedir ilaç kullanıyorum..Doğum yaptım ve bebeğim dokuz aylık..Ben ciddi bir şekilde rejim yapamıyorum..Yediklerime dikkat etmeye çalışıyorum..Bazen de çokkk güzel yiyorum..Buna rağmen yavaş yavaş kilo veriyorum..Özellikle spor yapmak metabolizmayı hızlandırıyor..Tiroidim çalışmıyor diye takıntı haline getirmeyin arkadaşlar..Birde her gün dereotu yiyorum onun da faydasını gördüğüme inanıyorum..

Ben de hipotiroid hastasıyım ve tsh 6,5 iken hamile kaldım..Sadece özellikle hamilelik sırasında da kullanmaya devam ettim..1,5 senedir ilaç kullanıyorum..Doğum yaptım ve bebeğim dokuz aylık..Ben ciddi bir şekilde rejim yapamıyorum..Yediklerime dikkat etmeye çalışıyorum..Bazen de çokkk güzel yiyorum..Buna rağmen yavaş yavaş kilo veriyorum..Özellikle spor yapmak metabolizmayı hızlandırıyor..Tiroidim çalışmıyor diye takıntı haline getirmeyin arkadaşlar..Birde her gün dereotu yiyorum onun da faydasını gördüğüme inanıyorum..

Hipotroid hastalarının hamile kalıp sağlıklı bebkler dünyaya getirdiğini duymak bana umut oluyor.Bende de hipotroid var ilaç kullanıyorum.Ve 3 yıldır bebek istiyoruz.Kısmetse şubat ayında aşılama yapılacak.Son tsh değerim 2.75 ti dr. artık gebe kalmanda bir risk yok dedi:KK16:

X