HPV sonucum ve süreç içerisinde yaşadıklarım

Böyle bir süreçte daha çok moral bozuyor o tip doktorlar, hiç gerek yok gitmeyin gitmeyin, bende bir kaç doktor gezdim bu 6 aylık süreçte.

Bu arada aklınızda olsun, özel sağlık sigortanız varsa kolposkopi işlemini karşılıyor, ben ilk kolposkopimi özel hastane de o şekil de yaptırmıştım, hiç bir ödeme çıkmadı. İzmirdeyim ben, siz hangi şehirdesiniz?

Sizde ki hpv tipi nedir? Bir de yaş kaçtı?
Size de çok çok geçmiş olsun.

Ben Isparta'dayım. Özel sağlık sigortam maalesef yok, son gittiğim özel hastanede 15.000 TL+yatak parası istediler. Doktoru da sevmediğim için gitmeyeceğim oraya. Ben 31 yaşındayım ve HPV Diğer + olarak yazıyor. Tipini bilmediğim için de korkmalı mıyım yoksa tedaviyle sonuçlanacak mı kestiremiyorum bir türlü.

Çok teşekkür ederim, bir noktodan sonra tip olayı zaten çok önemli olmuyor.

Devlet Hast. de onkoloji - jinekoloji bölümlerinde kolposkopi yaptıran arkadaşlar oldu, ama önce kadın doğumdan giriş yapmaya çalışarak ve hpv pozitif olduğunuzu ilettikten sonra sizin için yeşil alan açılıp onk. jinekoloji bölümüne yönlendiriyorlarmış, bu arada aklınızda olsun.

Çok teşekkür ederim, bir noktodan sonra tip olayı zaten çok önemli olmuyor.

Devlet Hast. de onkoloji - jinekoloji bölümlerinde kolposkopi yaptıran arkadaşlar oldu, ama önce kadın doğumdan giriş yapmaya çalışarak ve hpv pozitif olduğunuzu ilettikten sonra sizin için yeşil alan açılıp onk. jinekoloji bölümüne yönlendiriyorlarmış, bu arada aklınızda olsun.
Öyle mi? Bu uzun süreçler insanı daha çok yoruyor ama beklemekten başka seçeneğimiz de yok. Çok incesiniz, bilgilendirmeleriniz için tekrar çok teşekkür ederim.

Merhabalar,
Ben de 8 aydır evliyim ve evlendikten 3-4 ay sonra siğilleri farketmemle kadın doğuma kontrole gittim. Mantar olarak düşünmüştüm ama test sonucumda HPV ve HSIL sonucu geldi. Beni direkt jinekolojik onkoloji bölümüne gönderdiler ve gerçekten çok korkunç süreçlerdi. Orada benden bir örnek aldılar ve sonuç ORTA SERVİKAL DİSPLAZİ olarak geldi ve AKTİVASYONLU KRONİK ENDOSERVİSİT gözlendiği yazıyordu. Doktor HSIL ın vücuduma girdiğini ve artık bedenimi terketmeyeceğini söyledi inanılmaz canım sıkıldı. Şimdi koloskopi öneriyorlar ve henüz çocuğum da yok. İlerde gebelik için riskli bir durum oluşturur mu sizce?
Nerede yaşıyorsunuz acaba lütfen iyi bir hoca bulun kendinize

- SKUAMOKOLUMNAR BİLEŞKE VE/VEYA TRANSFORMASYON ZON KOMPONENTİ ÖRNEKLENMİŞTİR

kolposkopi sonucu maddelerinde kronik servist dışında bu şekil çıkan var mı ? Kanser öncüsü mü demek bu

- SKUAMOKOLUMNAR BİLEŞKE VE/VEYA TRANSFORMASYON ZON KOMPONENTİ ÖRNEKLENMİŞTİR

kolposkopi sonucu maddelerinde kronik servist dışında bu şekil çıkan var mı ? Kanser öncüsü mü demek bu

Burada bir paylaş istersen o konu içinde bir çok hemşire arkadaş var yorumluyor.

Çörekotu yağı veya normal çörekotuna tekrar başlicam siğiller için faydası bayaa oluyor bu sitede kullananların yorumlarını okudum epey bir faydasını görmüşler ve siğiller kaybolsa bile çörekotunu bırakmamakta fayda var bağışıklık düşünce yine çıkabiliyor

Bugün genel kontrol amaçlı smear testimi yaptırdım, doktor ek olarak vajina içini ve çevresini kontrol etti giriş kısımdaki siğiller yakılcak kadar önemli bile değil kendiliğinden geçicek vaziyetteler dedi. Vajinal mantar için hap ve fitil verdi onları kullanıcam. 12 gün sonra smear sonucumu alıcam.

Size de çok çok geçmiş olsun.

Ben Isparta'dayım. Özel sağlık sigortam maalesef yok, son gittiğim özel hastanede 15.000 TL+yatak parası istediler. Doktoru da sevmediğim için gitmeyeceğim oraya. Ben 31 yaşındayım ve HPV Diğer + olarak yazıyor. Tipini bilmediğim için de korkmalı mıyım yoksa tedaviyle sonuçlanacak mı kestiremiyorum bir türlü.
Merhaba Afyon da afsü hastanesinde prof dr var sadece onkoloji üzerine kadın doğum Dağıstan Tolga Arıöz istersen
z hastaneyi arayıp ücretli randevuyu seçerek randevu alabilirsiniz muayene ücreti de devlet hastanesi olduğu için uygun o sizi yönlendirir. Benimde hpv other pozitif smear negatif sadece takip edeceğiz yılda 1 kez kontrol dedi yılda 1 kez smear ve hpv testi oluyorum ilk gidişim 2022 haziran ayındaydı sol kasığımda ağrı vardı dış gebelik geçirmiştim kontrol amaçlı gitmiştim hiç smear verdin mi diye sordu yapalım dedi öylelikle hpv other pozitif olduğumu öğrendim sonra kasım 2023 de gittim yine smear temiz hpv other pozitif çıktı bir de hafif hücresel değişime uğramış dedi ama ilaç falan vermedi sadece 1 yıl sonra tekrar kontrol dedi sigara içiyor musun diye sordu hayır dedim tamam dedi. İnternetten araştırdığım kadarıyla vücut bağışıklık sistemi kendisi atıyormuş inşallah bir daha gidesiye kadar negatife dönerim.
Rabbim hepimize acil şifalar versin.

Merhaba Afyon da afsü hastanesinde prof dr var sadece onkoloji üzerine kadın doğum Dağıstan Tolga Arıöz istersen
z hastaneyi arayıp ücretli randevuyu seçerek randevu alabilirsiniz muayene ücreti de devlet hastanesi olduğu için uygun o sizi yönlendirir. Benimde hpv other pozitif smear negatif sadece takip edeceğiz yılda 1 kez kontrol dedi yılda 1 kez smear ve hpv testi oluyorum ilk gidişim 2022 haziran ayındaydı sol kasığımda ağrı vardı dış gebelik geçirmiştim kontrol amaçlı gitmiştim hiç smear verdin mi diye sordu yapalım dedi öylelikle hpv other pozitif olduğumu öğrendim sonra kasım 2023 de gittim yine smear temiz hpv other pozitif çıktı bir de hafif hücresel değişime uğramış dedi ama ilaç falan vermedi sadece 1 yıl sonra tekrar kontrol dedi sigara içiyor musun diye sordu hayır dedim tamam dedi. İnternetten araştırdığım kadarıyla vücut bağışıklık sistemi kendisi atıyormuş inşallah bir daha gidesiye kadar negatife dönerim.
Merhabalar, bilgi verdiğiniz için çok teşekkür ederim mutlaka gitmeye çalışacağım. Sigara bu işi zorlaştırıyor belli ki ama bırakmak da bir o kadar zor geliyor işte insana. İnşallah en kısa zamanda hepimizin yüzünü güldürecek haberleri buralara yazmak nasip olsun..
Sevgilerle..

Merhabalar, bilgi verdiğiniz için çok teşekkür ederim mutlaka gitmeye çalışacağım. Sigara bu işi zorlaştırıyor belli ki ama bırakmak da bir o kadar zor geliyor işte insana. İnşallah en kısa zamanda hepimizin yüzünü güldürecek haberleri buralara yazmak nasip olsun..
Sevgilerle..
Ne demek rica ederim. İsterim ki bu platformda birbirimize ne kadar yardımımız dokunursa o kadar iyi. Bu sayfaları okuyup okuyup kendi hastalığına bir çare arayan kişi olarak herkesin ne umutlarla buralardan belki bir şey okurum da iyi gelir diye baktığını kendimden tahmin edebiliyorum. Rabbim hepimize tüm hastalara acil şifalar versin inşallah en kısa zamanda geçer gider sağlıklı günler bizimle olur.
İnşallah iyileşen kişilerde buraya yazarlar da bizlere de umut olur .
iyileşince lütfen buraya yazmayı unutmayın.
sağlıklı günler :)

Arkadaşlar hpv maalesef sigarayı çok seviyor, hücre değişimi gözlenen yani cın aşamalarına gelmiş hastalara sigarayı bırakması tavsiye ediliyor, bırakamasanızda lütfen azaltın, bunu gittiğim ve youtube yayınlarını dinlediğim tüm hocalar söylüyor,

Bir de D VİTAMİNİNİZİ kontrol ettirin mutlaka, değerinizin 50’ nin altına düşmemesi gerekiyor. Ve hergün YEŞİL çay tüketmeye özen gösterin.

Tüylerinize jilet, ağda, tüy dökücü krem uygulamayın, deri altında ki hpv yi daha çok tahriş edip arttırıyor, ya da var olan siğiller yayılıyor.

Aşılarınızı mutlaka olun, geçen hafta jinekolog onkologların yapmış olduğu kongrede hpv pozitif hastalarda aşının negatife döndürmedeki etkinliği açıklandı. İnstagramda hocanın kongreden canlı yayını var, izleyebilirsiniz, özelden isim verebilirim.
( Reklam olmaması nedeniyle hocanın ismini açıkça yazamıyorum. )

Ve lütfen KORUNUN🙏

Son düzenleme:
Geçmiş olsun, size bu süreçte hiç kolposkopi yapılmadı sanırım?

Geçmiş olsun, size bu süreçte hiç kolposkopi yapılmadı sanırım?
hayır hiç bir şey yapmadı afyondaki doktorum sadece yılda 1 kontrol dedi.
pamukçuk gibi birşey çıktığı için özelde gittiğim doktor belki hpv den olabilir diye ahcc verdi ve ısıdehpv fitil verdi 3 ay kullan dedi ama halen devam ediyor inşallah hpv geçmiştir. Kasım ayında tekrar hpv ve smear vereceğim .

Arkadaşlar hpv maalesef sigarayı çok seviyor, hücre değişimi gözlenen yani cın aşamalarına gelmiş hastalara sigarayı bırakması tavsiye ediliyor, bırakamasanızda lütfen azaltın, bunu gittiğim ve youtube yayınlarını dinlediğim tüm hocalar söylüyor,

Bir de D VİTAMİNİNİZİ kontrol ettirin mutlaka, değerinizin 50’ nin altına düşmemesi gerekiyor. Ve hergün YEŞİL çay tüketmeye özen gösterin.

Tüylerinize jilet, ağda, tüy dökücü krem uygulamayın, deri altında ki hpv yi daha çok tahriş edip arttırıyor, ya da var olan siğiller yayılıyor.

Aşılarınızı mutlaka olun, geçen hafta jinekolog onkologların yapmış olduğu kongrede hpv pozitif hastalarda aşının negatife döndürmedeki etkinliği açıklandı. İnstagramda hocanın kongreden canlı yayını var, izleyebilirsiniz, özelden isim verebilirim.
( Reklam olmaması nedeniyle hocanın ismini açıkça yazamıyorum. )

Ve lütfen KORUNUN🙏
Ne güzel yazmışsınız inşallah aşılar negatife döndürmede etkili olur. Ben gardasil 9 lu aşımın 1. dozunu 11 şubat da oldum 2.dozu 23 Mart da oldum 3. dozu inşallah temmuz ağustos gibi olacağım.
yeşil çay her gün içmeye çalışıyorum sallama olanından değil de doğal aktardan aldım.
ekinezya da içiyorum.
İnşallah şifa olur.
Bir de vajina girişimde her adetten sonra çıkan pamukçuk acıma ve yanması geçse inşallah çok iyi olacağım.

X