Hsg çekildikten sonra hamile kalanlar bize umut olabilirmi 🌸

Canım sıvı alımına dikkat ederek yo mutlaka. Sabah idrarı olmasın. İki saat önce sıvıyı bırak. Her gün bir tane yapsan kaçırmazsın. Ben artık bu testlere alıştığımdan ve vücudumu tanıdığımdan, pik çıktıktan sonra test günde iki kez yaptığımda oluyor. Tam olarak çatladığı saati yaklamaya çalışıyorum. Mesela bu tam pik değil. Yarın da yap at kuzum bakalım. Pik gördüğünde günde birden fazla da yapabilirsin. Çatlamayı tam yakalamak için. Yumurtanın ömrü 24 saat
Tamam canım benim. 36 saat sonraya yakın bir zaman bulmak lazım 🤣 zor iş bakınca. Bikaç günr pikler gibi geliyo bana da

Merhaba canım arkadaşım etiketlemiş beni bıraya o zaman sana az da olsa umut olalım 🥰 bende pko hastasıyım yaklaşık 3 ay ilaç kullandım adetim düzene girsin hamile kalabileyim diye olmadı 2 ay çatlatma iğnesi ile tedavi gördüm maalesef ondan da olumlu sonuç alamamıştım. Doktorum hsg çekilmem gerektiğini bi sıkıntı çakmazsa ona göre devam etmemiz gerektiğini söyledi. Dediği gibi ben mayıs sonunda hsg filmi çekildim. Sonra hevesle adet olmayı bekledim ki tekrar tedaviye başlayalım hsg sonrası yüksek ihtimalli olduğu için kaçırmak istemiyordum. 16 haziranda adet gördüm ama maalesef bayrama denk geldiği için tedaviyi o ay ertelemek zorunda kaldık üzüldüm çok üzüldüm ilk ay tedaviye başlayamadık fiye çünkü hsg sonrası ilk 6 ay çok önemli. İnanır mısın 16 hazirandan sonra bidaha adet görmedim 🐣 meğer ben adet gelcek sanıp sancı çekerken minik 10 dün geç döllenmeyle tutunmaya çalışıyormuş çok şükür Şuan 11+5 olduk yani demem o ki biraz uzun olsa da kesinlikle umudunu yitirme umut hep var 🥰
Merhaba, senden rica etsem kronoloji paylaşabilir misin :KK200: mesela

Adet başlangıç bitiş şu şu tarih
Hsg filmi şu tarih
Hsg sonrası ilk ilişki şu şu tarih

Ben de pazartesi çekinicem inşallah 😔

Hsg filmi şu tarih

Tabiki 😍 14mayıs adet başlangıcı 19Mayıs bitiş 23 mayısta rahim filmine girdim doktorum her hangi bir ilişki yasağı koymadı lekelenme de yaşamadığım için o gece ilişki olmuştu

Merhaba canım arkadaşım etiketlemiş beni bıraya o zaman sana az da olsa umut olalım 🥰 bende pko hastasıyım yaklaşık 3 ay ilaç kullandım adetim düzene girsin hamile kalabileyim diye olmadı 2 ay çatlatma iğnesi ile tedavi gördüm maalesef ondan da olumlu sonuç alamamıştım. Doktorum hsg çekilmem gerektiğini bi sıkıntı çakmazsa ona göre devam etmemiz gerektiğini söyledi. Dediği gibi ben mayıs sonunda hsg filmi çekildim. Sonra hevesle adet olmayı bekledim ki tekrar tedaviye başlayalım hsg sonrası yüksek ihtimalli olduğu için kaçırmak istemiyordum. 16 haziranda adet gördüm ama maalesef bayrama denk geldiği için tedaviyi o ay ertelemek zorunda kaldık üzüldüm çok üzüldüm ilk ay tedaviye başlayamadık fiye çünkü hsg sonrası ilk 6 ay çok önemli. İnanır mısın 16 hazirandan sonra bidaha adet görmedim 🐣 meğer ben adet gelcek sanıp sancı çekerken minik 10 dün geç döllenmeyle tutunmaya çalışıyormuş çok şükür Şuan 11+5 olduk yani demem o ki biraz uzun olsa da kesinlikle umudunu yitirme umut hep var 🥰
Yorumun bana umut oldu kuzum çarşamba günü rahim filmi randevum var anestesiz çekilcem çok korkuyorum ama bebeğim için dayancam deyip gircem odaya inşallah tıkabıklık yoktur 🙏🏻 hgsden sonra antibiyotik kullandınz mı süreç nasıl oluyor biraz bahseder misin

canım umut her zaman vardır bunu hep aklında tut ayrıca sen ne güzel bak hamile kalmışsın yıne kalırsın hiç sıkıntı yapma bak ben gecen yıl agustosta evlendim o günden beri hiç korunmadık çünkü yaşımda var diye hemen cocuk istedik ama 1 ay 2 ay baktım olmuyor 3 ayda doktora gittim tüm tetkikler yapıldı herşey normal dedi doktor sadece küçük bir miyomun var dedi ama rahim dışı engel degil dedi ben yaşım (36) oldugunu tedavi için öneri istedim yok dedi 6 ayın dolsun eşinde sperm testi yapsın olmazsa tekrar gelirsin dedi neyse bekledim 6 bitti yine bişey yok her ay negatif yine gittik eşimle baktı etti herşey iyi yumurtalıklarında iyi sana ilaç vermeme gerek yok dedi yine gönderdi bu ara da başka doktorlara gitim herseferinde bişey yok olur hatta bi dr cok istiyosan git direk tüp bebek yaptır dedi öyle sinirimi bozanlar oldu sonrasında başka bi doktara gittim amh istedi evet o testim biraz sınırda cıktı 1.26 ama doktor daha düşük sınırda bile normal dogal hamile kalanlar oldu sorun olmaz dedi en son gittiğim doktor gercekten benle ilgilendi ve herşeyin normal hsg yapmadıysan onu yapalım dedi yaptık ilk etapta tm ilaç gecmedi ikince gecti hafif tıkanıklık vardı acıldı sonrasında doktorum ilk 3 ay cok önemli sana 3 ay süre normal dene olmazsa tedaviye başlıcaz dedi ben tabi bu süreler içinde ne vıtaminler ne kürler denedim hiçbir fayda görmedim ilk ay cok umutluydum hüsran oldu ikinci ay belki olur dedim yine hüsran 3. ayımda heralde bu ayda olmıcak artık randevu bakayımda tedaviye başlıcaz dedim cünkü hiçbir belirtim yok tu sonra bi anda karın agrısı yüksek ateş yumurtlamı da biliyordum 12 gün olmuştu şüphelenip öyle test yaptım ve pozitif tamamen hsg işe yaradı diye düşünüyorum onca ayım çöpe gitti beklemekten tam bir yılımın sonunda hamile oldugumu öğrendim umarım sizde en kısa sürede güzel haberler alırsınız 😍🙏 @edahandro
Kuzum sana bir şey sorucam ben de bu çarşamba rahim filmi çekilcem ama yumurtlama döneminde eşim görev sebebiyle şehir dışında olacak öbür ay inşallah değerlendirmiş oluruz ilk 3 ay önemli diyorlar ben 1 ayımı çöpe atmış mı oluyorum

Hsg filmi şu tarih

Çekindiniz mi rahim filmini anestezi ile mi çekindiniz bir sıkıntı çıktı mı

Yorumun bana umut oldu kuzum çarşamba günü rahim filmi randevum var anestesiz çekilcem çok korkuyorum ama bebeğim için dayancam deyip gircem odaya inşallah tıkabıklık yoktur 🙏🏻 hgsden sonra antibiyotik kullandınz mı süreç nasıl oluyor biraz bahseder misin
Hsg sonrası 2 günlük antibiyotik verdi bana doktorum başka bişey yok normal hayatıma döndüm ben lekelenme falan da yaşamadım çünkü.

Kuzum sana bir şey sorucam ben de bu çarşamba rahim filmi çekilcem ama yumurtlama döneminde eşim görev sebebiyle şehir dışında olacak öbür ay inşallah değerlendirmiş oluruz ilk 3 ay önemli diyorlar ben 1 ayımı çöpe atmış mı oluyorum
Oyle dusunme canim zaten ilk ay doktorun korun demisti sonraki ay degerlendirirsiniz ama biz yine bi kac gun bekleyip değerlendirdik tutmadı sonraki ay umutluydum olmadi 3.ayımda heralde buda olmadı tedavi başlıcaz diye düşünürken sanırım çatlamadan sonra 12.agrım olmuştu ve ateşim çok yüksekti öyle şüphelenip test yapmıştım pozitif olumlu düşün ve bence hsg çekilmesi gereken bisey en azından tüplerin durumunu öğrenirsin başkada bi sorun yoksa kafan rahat eder ben çok rahat etmiştim ve oldu inş seninde tez zamanda güzel haberlerini duyarız 🙏

Oyle dusunme canim zaten ilk ay doktorun korun demisti sonraki ay degerlendirirsiniz ama biz yine bi kac gun bekleyip değerlendirdik tutmadı sonraki ay umutluydum olmadi 3.ayımda heralde buda olmadı tedavi başlıcaz diye düşünürken sanırım çatlamadan sonra 12.agrım olmuştu ve ateşim çok yüksekti öyle şüphelenip test yapmıştım pozitif olumlu düşün ve bence hsg çekilmesi gereken bisey en azından tüplerin durumunu öğrenirsin başkada bi sorun yoksa kafan rahat eder ben çok rahat etmiştim ve oldu inş seninde tez zamanda güzel haberlerini duyarız 🙏
İnşallah kuzum🙏🏻

Ben 20 eylülde rahim filmi çektirdim
21-22 Eylül ilişki oldu 21 Eylül sabah piki gördüm çünkü.. sonra iş için şehir dışına çıktım. Pikten sonra ikinci gün bitmek bilmeyen kaşık ve bel ağrım var… inşallah enfeksiyon değildir diyorum hiç bir akıntı koku yok kaşıntı yok bence benim bebeğim gelcek gibi

Kızlarrr yarın hsg için doktora gideceğim muhtemelen perşembe günü de işleme alınacağım ama endişelerim var. Eşimle hsg sonrası tatil planı yaptık hem iyi gelir hem de stressiz bir dönem olsun istedik. Tatile cumartesi gideceğiz. Hsg sonrası kanama ne kadar sürüyor, ilişkiye girmek sağlıklı mı? Yumurtlama dönemine denk geldiği için fırsatı kaçırmak istemiyorumm

Merhaba hanımlar,
Bu ay hsg çekildim ve etrafımdan hsg çekildikten sonra daha kolay hamile kalabileceğimi duydum.
Ben pkoluyum kan pıhtılaşma sorunumda var ve mart ayında 6 haftalık düşük yaptım maalesef.
Hsg den sonra hemen hamile kalan varmı kütfen bize umut olur musunuz?😔
Merhaba canm ben ocak ayında ameliyyat oldm kist vardı laparaskopiyle alındı. Daha önce düşük yaptığım için dr . Hsg yapılmasınlnda gerektiğini söylemişti. Ameliyyatda borulara bakıldı sorun yoktu. Ameliyyatdan sonra 2 ay korunmamı söyledi. Ve laparaskopi ameliyyatı olan kişilerin 6 ay veya 1 yıl sonra hamilr kalıcağını söyledi. Haziran ayında en son 30nda adet gördüm temmuzda hamile kaldım. Bende hsg dediğiniz ameliyyat esnasında yapıldığı için tam onun etkisini bilmiyorum.

Merhaba canm ben ocak ayında ameliyyat oldm kist vardı laparaskopiyle alındı. Daha önce düşük yaptığım için dr . Hsg yapılmasınlnda gerektiğini söylemişti. Ameliyyatda borulara bakıldı sorun yoktu. Ameliyyatdan sonra 2 ay korunmamı söyledi. Ve laparaskopi ameliyyatı olan kişilerin 6 ay veya 1 yıl sonra hamilr kalıcağını söyledi. Haziran ayında en son 30nda adet gördüm temmuzda hamile kaldım. Bende hsg dediğiniz ameliyyat esnasında yapıldığı için tam onun etkisini bilmiyorum.
Ne ameliyyati oldun ben de Endo var ve açık ameliyat dedi doktor

Ne ameliyyati oldun ben de Endo var ve açık ameliyat dedi doktor
Geçmiş olsun ben bir kez düşük yaşadım. Düşük sonrası çok tedavi aldım beklmem lazımdı bedenimin kendini toparlaması için bekleyemedim tedavilere başladım. Klomen+çatlatma iğnesi kullandım. 3kez yaptım 3 kezde . Kist oluşdu sonuncu kistde başka dr gitdim kist büyüdü geciktirdiğim için küçültemediler tedaviyle o yüzden ameliyyat alındım . Borularada orda bakıldı

X