Hsg çekildikten sonra hamile kalanlar bize umut olabilirmi 🌸

Geçmiş olsun ben bir kez düşük yaşadım. Düşük sonrası çok tedavi aldım beklmem lazımdı bedenimin kendini toparlaması için bekleyemedim tedavilere başladım. Klomen+çatlatma iğnesi kullandım. 3kez yaptım 3 kezde . Kist oluşdu sonuncu kistde başka dr gitdim kist büyüdü geciktirdiğim için küçültemediler tedaviyle o yüzden ameliyyat alındım . Borularada orda bakıldı
Ah anladım çok geçmiş olsun🙏🙏

Ekim ayında çekildim. Kasımda hamile kaldım. Şimdi 5 haftalığım. Bende de pko var. İnsülin direnci için diaformin kullandık. Klomen ve çatlatma iğnesi ile bu ay hamile kalabildim. 1 buçuk yıldır deniyorduk. Daha önce de tedavi gördüm ama hsg çekildikten sonra hamile kaldım.

Yolun kolaylansın canım bende hsg çektirdirdim tüpüm tıkalıymış hemde iyi olan yumurtalıktaki tüpüm genelde ordan yumurtlardım Allah sabrını versin ama hiç iyi değilim hsg çekitirmişken bi ay daha denesemmi yoksa tedaviye mi başlasam bilmiyorum
Kesinlikle en az üç ay dene kuzum. İlkbaharda tüpü açılan bir arkadaşım yeni hamile kaldı
Allah nasip etsin inşallah sanada🙏 acele etme bence hsgden sonra.

Bana da umut olun ne anlama geliyor engel varmı hamile kalmam da aşılama yaptırılan bu ay

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    99,8 KB · Görüntüleme: 64
Bu soruyu her gördüğümde muhakkak cevap veririm. Ben varım ✋ çikolata kistim olduğu halde hsg çekildiğim ay hamile kaldım darısı isteyen herkesin başına inşallah 🤲
Merhaba, gebeliğiniz sağlıklı mı ? Bende dün çektirdim. Bu ay korunmama gerek var mı acaba doktorum bu konuyla ilgili bir şey demedi. Kimileri hsg çekildiği ay korunulması lazım sağlıksız gebelik oluşuyor falan yazmış

Merhaba, gebeliğiniz sağlıklı mı ? Bende dün çektirdim. Bu ay korunmama gerek var mı acaba doktorum bu konuyla ilgili bir şey demedi. Kimileri hsg çekildiği ay korunulması lazım sağlıksız gebelik oluşuyor falan yazmış
Evet kızım 1 yaşını geçiyor gayet sağlıklı. İki gün sonra ilişkiye başladık

36 yaşında 4 yıllık evliyim bu sitedeki yorumlardan çok faydalandım. Hamile kalamıyordum hiç korunmadım sebepsiz infertilideydi bi sorunumuz yoktu eşimle. Sayısız klomen catlatma iğnesi, ovülasyon, vitamin, kürler kullandım olmadı . Özelde hsg cekirdim 3 sene önce, 1 kere negatif aşılama özelde. Tüplerimde sıkıntı yoktu amh da normaldi, spermimizde normaldi. Daha sonra Eskisehir yunus emre devlet hastanesinde tüp bebek şartı için 2. Aşılama olacaktım ozonlu hsg teoman hocam çekti anestesisiz 5 aralıkta. Hsg den sonra 8 aralıkta iliski oldu o ay başka ilişki olmadı. Dün kan testimde hamile olduğumu ögrendim çok şükür. Belki birine umut olur diye yazdım dualarımız hepimize olsun. Allah herkese hayırlı evlat versin.

Son düzenleme:
X