hugocuk'un başarı öyküsü...

hugocuk

Guru
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2010
21.868
2.057
merhabalar benim hikayem biraz uzun olacak. öncelikle şunu belirteyim çocukken çok zayıf bir çocuktum. iştah şurupları beni mahvetti.ergenliğe girerken acayip yemeğe ve kilo almaya başladım. ama umrumda değildi. üniversitede ise durum değişti. zayıflama çayları falan derken 60 kiloya düştüm. ama bir terslik vardı. kıyafet içinde zayıf duruyodum ama karnım acayip sarkmıştı. korse kullanarak işi hallediyodum. dışardan gören beyeniyodu ama aslını kimse bilmiyodu. bilinçsiz diyet yüzünden 4 ayda çok kas kaybetmiş ve sırf yağ ve kemik kalmıştım. ama o zaman bunu farketmiyodum. sonra diyeti bırakınca yedim ve eskisinden berbat oldum. boyum 168 cm. şuanda 75 kiloyum.neyse evlendim falan. eşimde kiloya tahammül edemiyo. çok ağır konuşmaya beni üzmeye başldı. önce koşu bandı aldık. ben koşmaya başladım. diyetede tabiki. ama 1 hafta koşup diyet yapıp 2 hafta yiyor ve spor yapmıyodum. kilom hep aynıydı. sıkılıyodum diyetten. üstelikte düztaban olduğum için koşunca ayaklarım acayip acıyodu. sonrasında beni neyin rahatsız ettiğini buldum. diyet sözcüğü. diyette olmak beni acayip rahatsız ediyo ve daha çok pizza yemeğe itiyodu.1 hafta diyet yapıp sonra soluğu pizzacıda alıyodum. böyle gitmeyeceğini anladım. evet zayıflamaya ve diyet sözcüğünü hatayımdan çıkarmaya karar verdim. öncelikle canımın istediğini yiyecektim vr sporuda 2 saate çıkaracaktım günlük. ve uygulamaya başladım. şimdi size neler yağtığımı anlatayım. sabah kalkınca eğer canım karbonhidratlı bişey istiyosa ya 2 kaşık kepek unu, biraz süt, 1 yumurta beyazı ve taze soğanı karıştırıp yağsız krep yapıp 1 kaşık lor peyniri ve az şekerli çayla yiyorum. yada yarım yufkadan yağsız ıspanaklı gözleme yapıp çayla içiyorum. yada klasik 1 haşlanmış yumurta, domates, 1 dilim kepek ekmeği yiyorum. peynirle aram yok. bazen yerim. ben sakarin asla kullanmam. yapay tatlandırıcılar ağızda tat bırakır ve bir süre sonra canın şekerli şeyler ister. bu yüzden az şeker kullanırım çayıma. zaten bi sabah çay içiyorum. zayıflayacağım diye hayatı kendime zindan etmenin anlamı yok. sonra kahvaltıdan 1 saat sonra 1 saatte 5 yada 5 buçuk km. hızlı yürürüm. ardından 1 meyve ve 3 badem yerim. badem yeme sebebim meyve hemen kana karışıp yağ olmasın diye. bazen kuru incir, kuru kayısıda yerim. canımın istediğine göre değişir. öğlen protein yerim. 150 gam tavuk olabilir. ton balığı olabilir. tavuk burger olabilir. sosis bile olabilir. bunlardan birini teflon tavada yağsız olarak soteliyorum ve bir dilim kepek ekmeğiyle yiyorum. bazen yanında 1 bardak expres çorba içerim eğer canım isterse. ardından 1 saat tempolu yürürüm. ama yormam kendimi. 1 saatte 4 km falan yürürüm. sabahki gibi yüklenmem. akşam yemeğimde ise 1 kaşık zeytinyağlı sebze yemeği yoğurt ve 1 dilim kepek ekmeği yerim. bazen yoğurduma haşlamış karnıbahar eklerim. acayip tok tutar. lif bonması resmen. sarımsakta koyuyorum çok lezzetli oluyo. akşam yemeğimi en geç 7 gibi yerim. saat 9 gibi 1 nescafe fincanı sütlü 1 kaşık şekerli türkkahvesi içerim. tatlı isteğimi keser hemen. bazen yanında iki tane diyet bisküvi yerim bazen yemem. bazen gece 11 gibi 1 meyve ve 2 badem yerim bazen yemem.
işte arkadaşlar bir günüm yaklaşık 3 haftadır böyle geçer. canım ne çekerse onu en masum hale getiririm. örneğin 100 gram yufka yaklaşık 125 kalori. canım gözleme isterse yağda kızartılıp kalori bombası olmuş gözleme yerine yarım yufkadan hazırlanmış yağsız ıspanaklı gözlemeden yerim. hem gözleme yerim hemde kilo almam. sorun yemeklerde değil onun nasıl pişirildiğinde. geçen canım kısır çekti. yağsız kısır yaptım. ayranla yedim. gayet sağlıklı oldu. dışarda ise tavuk şiş yerim. ızgara yerim. yanında ayranlı. colayı çıkardım hayatımdan. canım kek çekerse eğer kepek unlu tuzlu kek yapıyorum. kepek unu küp doğranmış patatesi, maydonozu kabartma tozunu, yumurtayı karıştırıp yağlı kağıtta pişiriyorum. fena olmuyo. örneğin yarın patlıcan, biber, patatesi 1 kaşık zeytinyağı ile fırında pişirip üzerine yağsız domayes sosu döküp yiyeceğim. böyle böyle sizde canınızın çektiğini yaratıcılığınızı kullanarak en masum şekilde yapabilirsiniz. sorun diyette. bunu unutmayın. atın diyet fikrini kafanızdan. ne isterseniz en az kalorili olarak yapın ve yiyin. korkmayın. ve spor. onu asla bırakmayın. ben 3 haftada 1 kilo vermiş gözüküyorum ama vücudum değişiyo. göbeğim toparlandı. birde ben mekik asla çekmiyorum. sadece koşarken mutlaka karın kaslarımıda sıkıp öyle koşuyorum. böyle daha çok fayda gördüm. karın kasları aktif olarak çalışıyor. birde haftada 2 gün 1 saate yakın dumbelle kol ve göğüs için ağırlık çalışıyorum.
işte kardeşler yaptıklarım bunlar. ben yaptıklarıma güüveniyorum. zayıflayacağıma inanıyorum.

canım çok güzel uygulamalar aslında ama az vermişsin kilo.yani 3 haftada 1 kg çok az,yani oldukça fazla spor yapmana rağmen fazla gitmemiş,bence karbonhidratı biraz azaltmalısın.sanırım bu yüzden daha fazla verememişsin.yanlış anlama,hızlıca kg ver demiyorum ama bu çok yavaş değil mi sence de? sonuçta emek veriyorsun,haftada 500 gr-1 kg arası vermen gerek bu sporla...

azminizin daim olmasini diliyorum ve size kesinlile katiliyorum sorun ne yedigimizden cok nasil pisirildigindede saklidir.Ama size bir tavsiye sebze yemekren korkmayin yazinizin bir yernde 1 kasik sebze yemegi yediginizi yazmissiniz yanlis okumadiysam 1 kasik cok az metobolizmanizin calismasina kesinlikle yetmez ez az 5-6 kasik en fazla 8 kasik olmali cünkü saglikli olan budur.Aslinda kendinimize bir yeme düzeni yapip bunu hayat bicimi haline getirmeliyiz hep kararinda olmali bence ne az nede cok..her zaman ölcülü olmali tipki spor gibi kendi yasantimiza göre olmali ve severek yapabilecegimiz bir spor secmeliyiz neyse cok uzattim sanirim size sonsuz basarilar diliyorum ...

canım tebrik ederim,inşallah kilolarını hızla verirsin.bende kilo vermeye çalışıyorum spora daha başlayamadım ama önümüzdeki hafta başlayacağım yürüyüşe 2 haftadır diyet yapıyorum 4 kilo verdim 97 kiloydum hedefim 70 veya 68 hergün aynı saatte yemeklerimi yemeye çalışıyorum böyle yapınca kilo vermek daha hızlı oluyormuş inşallah başarırız::)))))

azminizin daim olmasini diliyorum ve size kesinlile katiliyorum sorun ne yedigimizden cok nasil pisirildigindede saklidir.Ama size bir tavsiye sebze yemekren korkmayin yazinizin bir yernde 1 kasik sebze yemegi yediginizi yazmissiniz yanlis okumadiysam 1 kasik cok az metobolizmanizin calismasina kesinlikle yetmez ez az 5-6 kasik en fazla 8 kasik olmali cünkü saglikli olan budur.Aslinda kendinimize bir yeme düzeni yapip bunu hayat bicimi haline getirmeliyiz hep kararinda olmali bence ne az nede cok..her zaman ölcülü olmali tipki spor gibi kendi yasantimiza göre olmali ve severek yapabilecegimiz bir spor secmeliyiz neyse cok uzattim sanirim size sonsuz basarilar diliyorum ...

yanlış yazmışım. kusura bakmayın. 1 kaşık zeytinyağıyla hazırlanmış sebze yemeği diyecektim

Sen zaten işi çözmüşsün canım 75 kilo çok fazla bir kilo değil 130 lardan inenler var azimle ben inanıyorum başaracağına biraz yemeklerden kısıp biraz hareketle 2-3 aya kalmaz yeniden 60 olursun moralini bozma diyet gruplarının çok faydasını görüyorum ben sana tavsiye ederim kolay gelsin a.s.

arkadaşlar 4 haftada 5 kilo verdim ve 77 kilodan 72 kiloya düüştüm. kas kaybım az çünkü spor yapıyorum devamlı. bu arada ben poğaca, kek, kebap, mantı, hamburgerde yiyorum ama evde kendim hazırlayarak. dolayısıyla bunları yiyebilidiğim için saldırmıyorum hiçbişeye. sadece bu yiyecekleri kalorili hale getiren ve insülini çıkarıp iştah açılmasına sebep olan şeylerden arındırarak yiyorum. besin değil içeriğidir kilo yapan.

selam ben kilo vermek için gruplara girmek istiyorum ama beceremdim yardımcı olurmusunuz özel mesaj atarsanız sevinirim yeni üye oldum siteyi pek anlayamadım bir de kilo cetvelinizi nasıl ekliyorsunuz şimdiden teşekkürler

İlk başta tbr edimm verilen kilocuklar için.Daha sonrasında kocaman bi tşkk çok güzel anlatmışsın.Azmin daim olsun darısı başımaaopuyorumnanaktan

tebrik ediyorum.. :)

bende cabalıyorum bı kac aya inşallah bende yazarım :)

X