İçim soğudu 😒

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
2 Normal dogumum var. Ilk dogumumda benimde sutum hemen gelmemisti 2.gunu aksaminda gelmisti tamamen. Oyle vucut ha deyince islevlerini yerine getirmeyebilir, onlara cok takilmayin. Ha sutunuz şakir şakir akarken bir kavga sonucu kesilmis olsaydı burda hepimiz o kayinvalideyi linclerdik zaten. En basta da ben linclerdim bir emzirme dostu, gebelerin can yoldasi olarak.

Bazi kadinlarin daha hamileyken sutleri geliyor, bazilarinin gec geliyor bu prolaktin hormonunun salgilanmasiyla alakali.

Ama yine de sezaryenli gibi okuyarak size yanlis cevap vermisim ozurdilerim tabiki.

Diger konularda hep haksizsiniz ama umarim objektif bir gozle yazdiklarinizi okursunuz.

Eşim için yorum yapmanız doğru değil. Benim nasıl bir eş olduğumu nerden bileceksiniz ki

Ama sagolun yine de Allah herkese sabır versin

Sabah kahvaltiya kek borek corek vs yaptim demissiniz bu kadar ugrasmayin sizde. Disardan esinize pogaca borek aldirsaydiniz kahvaltiliklari koysaydiniz tamam. Her pazar kahvaltiya sizde degiller sonucta di mi? Kendinizi cok yorup sonra onlar yordu demeyin. Is cocuk temposu zaten insani mecbur yoruyor Allah yardimciniz olsun. Birde gecmisi surekli dusunup kendinizi doldurmayin. Yapabildiginiz kadar yapin geldiklerinde yapamadiginiz yerde esinize soyleyin. Anneniz konusuna gelince umarim onada belirli bir miktar para veriyorsunuzdur hic degilse.

Yardim istemedim çünkü zor hamilelik geçirdim 2 ay kanamam oldu. Haftasonu gelmişti yemek yaptı. Ben her şey için teşekkür ederim dedim kayinvalideme. Kayinpeder bana şimdi biz yardım ediyoruz ileride de siz bize bakacaksınız dedi

O yüzden anne şunu yap kesinlikle demiyorum o günden sonra. Kişilik olarak da kimseye şunu yap demem. Anneme de bebeğime bak yemek yap demedim kızım sen çalış okudun o kadar ben kreş yaşına kadar bakmak istiyorum der.

Ama yapım öyle kimseden yardım istemiyorum eşim hariç

Canım böyle durumda bazı insanlar cidden söylemeden anlamaz. Yardım isteyip eğer yapmasaydı (bu hiç tanımadığı bir insan bile olsa mesela yardım eder )eğer gelinine kaldırıp yardım etmediyse yazıklar olsun derim başka birşey demem. Sadece wc ye giderken varya hani.Eğer illa söylemek mi lazım dersen bazıları bundan anlıyor seni iyi sanıyor kendi doğumları rahat geçmişse demek ki. İçine sinmiyorsa zorla sev demiyoruz tabi ki kayınvalideni bencilse. Sevmediğin kişinin herşeyi sana batar çünkü.
Zaruri durumlar için yardım istenir şimdi yanlış yere çekilmesin lafım. Eğer hasta ve kalkamıyorsam yardım isterim oan bundan gocunulur mu hastalık durumu söz konusu ortada hastahanede ve oan o var yanında.
İşlerini yaptıran sağlıklı insanlar için geçerli değil laflarım bu arada. Kp de hemen antlaşma yapmış ya yardım etmesinler zaten 🤣
Burda seni üzmek için yazmadık elbette. Çözümcül olmaya bakıyoruz. Eşiniz bile çocuğunun mutluluğunu tam yaşayamamış bunalmış geldi geriliminizden. Sen nasıl anlatıyorsan annesi de ona anlatıyor derdini. Arada kalmak çok kötü. En iyisi diyorum yorgun olmadığını hissettiğin de onları çağırmak. Davet etmişsin ya birkere kendin. Onlar kendi başlarına gelmemiş. Öyle her hafta sonuda gelmiyorlar sanırım. Bu kadar abartı hazırlıklara gerek yok iyi hissedince yaparsan iyi olur.
Çok kan davalık bir durum göremedik ondan diyorum. Sen bilirsin yine de.Mesafeli olmak istersen öyle kal. Kendi annen eli öpülesi bir anne. Çok kıymetli senin için severek yaptığı şeyler.🙏

Son düzenleme:
Bana yazın tarzınız çok karışık geldi. Ama sanırım sorun KV size ve bebeğe bakmamadı. Bakmak zorunda değil. Yetişkin bir insan kendi eşinizden ilgi ve yardım bekleyin. Sizin anneniz yapar o yapmaz. Prenses olmak zor ama sizde haklısınız.

Birde ben mi yanlış anladım ama tuvalete bile annemi çağırdım yazmışsınız eşiniz nerde? Eşiniz yoksa tabiki anneniz ilgilenir. KV beni o şekilde görsün istemem asla. Allah muhtac etmesin inşallah. Eşinizi mi şikayet ettiniz, KV yi mi anlamadım. KV ise aşırı gereksiz olmuş.

Benim KV iki dogumumda da yoktu. Bunu hiç sorun etmedim. Banane eşim yanımda o ilgilenmek zorunda.

Siz de beni çok üzdünüz arkadaşlar sagolun her sabah 5te uyanıyorum ben. Haftasonu her işimi yapıp bebeğimle ilgileniyorum. Tatil günlerimde bile sürekli süt sagiyorum. Çok yoruluyorum. Haftasonu olduğunda kahvaltı sonra kek börek sonra kahve sonra akşam yemeği 8 kişi bu tempo yapıp pazartesi gunu yine işe gidemem ben

Kahvaltıya çağırdım ben ailesini eskiden pizza yaptım bir sürü şey gece 2de yattım. Ertesi gün kahvaltı sonrası yorgunuz dediler benim evimde uyudular. Uyandıktan sonra kek börek koydum kahve yaptım.
Akşama geliyordu akşama kalırlar düşünmedim yemek yapmadım. 8 kişiye hayatımda hiç yemek yapmadım ben yeni evliyim. Kayinvalide de geçelim mutfağa bir şey hazirlayalim demedi annem gelmişti akşamüstü annem mutfağa girip corba yaptı.

Ben bu tempo bir pazar günü geçirmek istemiyorum. Siz bu şekilde yapıyorsanız tebrik ederim sizi

Aaa eşin ne yaptı dersen gece mesaideydi sabah kahvaltı hazırlarken omlet patates kızartması o yaptı

Her şeyi ayrıntı soruyorsunuz ya

Kimse kimseye derdini anlatmasın bence kimse kimseyi anlamaz çünkü
Yok ben sizi anladım. Siz diyorsunuz ki kimseden bir şey beklemiyorum. Zaten kendilerini yordukları da yok. Beni darlamasınlar. Oğullarına kıyamıyorlar benden bekliyorlar aile yapıları böyle. Yeni doğum yapmış kadından su istiyorlar oğlundan istemiyorlar. Valla ben bu eski kafa insanları savunamam. Size gelip gitsinler istemiyorsunuz çünkü anlayışsızlar, yoruyorlar. Çalışan çalışmayan küçük bebekliye yardımcı olmuyorsa neyin samimiyetini, hizmetini de bekleyip gelip gitsinler. Ya da sizin zaten bir tatiliniz var neden habire gidesiniz? Sorunuz anlaşılamıyor ama. Sanırım mesafeliyim yanlış mı yapıyorum? diye soruyorsunuz. Bana göre mesafeyi tatlı bir şekilde arttırın. Politik olun. Oğulları gitsin, görsün. Onlar gelince annenizi değil inadına eşinizi çağırın hizmet etsin. Gidince de soğuk durun 20 kişiye çay vermek de sıkıntı yok ama gelin= hizmetçi kafası nefretlik.

Yok ben sizi anladım. Siz diyorsunuz ki kimseden bir şey beklemiyorum. Zaten kendilerini yordukları da yok. Beni darlamasınlar. Oğullarına kıyamıyorlar benden bekliyorlar aile yapıları böyle. Yeni doğum yapmış kadından su istiyorlar oğlundan istemiyorlar. Valla ben bu eski kafa insanları savunamam. Size gelip gitsinler istemiyorsunuz çünkü anlayışsızlar, yoruyorlar. Çalışan çalışmayan küçük bebekliye yardımcı olmuyorsa neyin samimiyetini, hizmetini de bekleyip gelip gitsinler. Ya da sizin zaten bir tatiliniz var neden habire gidesiniz? Sorunuz anlaşılamıyor ama. Sanırım mesafeliyim yanlış mı yapıyorum? diye soruyorsunuz. Bana göre mesafeyi tatlı bir şekilde arttırın. Politik olun. Oğulları gitsin, görsün. Onlar gelince annenizi değil inadına eşinizi çağırın hizmet etsin. Gidince de soğuk durun 20 kişiye çay vermek de sıkıntı yok ama gelin= hizmetçi kafası nefretlik.

Evet böyle demek istedim. Eşimi mesajlara katmadim çünkü bana yardım ediyor her şeyde hatta bazen o fazla iş yapıyor. Haftasonu gece kalkıp işe gider telefonla ararlar genel olarak.
Eşim tek gitsin demiyorum beraber gidelim ama bize de birlik olarak baksınlar. Ben çay dağıt eşime su bile ayağına getirsinler. Detaya girmedim eşim konusunda. Gorumcem doğumdan 5 gün sonra geldi ben tabakları hazırladım eşim içeri götürüyor aaa abi sen götürme biz götürürüz öyleler. Onlar gelince bize ya da ben onlara gidince abi otur oğlum otur babası da uzanır elinde telefon o şekilde bir pazar günü geçirmek istemiyorum

Ama ilk önce evlat olmam gerekirmiş birisi öyle yazmış sagolsun. Annem az önce mesaj attı oğlunla corba yaptık karıştırdık çorbayı şimdi gezmeye gidiyoruz yazmış fotoğraf çekmiş o kadar keyifli ki. Annemle olan ilişkimi demediği kalmadı bazı insanların bilip bilmeden. İsterse bakmasın zaten çıkarım işten dünyanın sonu değil. Sabah çok erken çıkıyorum işten sürekli iş arıyorum krese kendim bırakıp kendjm alayım anneme yuk olmayayım diye. Ya da bakıcı tutacağım ama sabah 6da bana gelecek bakıcı zor bulurum.

Bu hayatı siz seçmişsiniz demiş birisi. 9 17 çalışacak bir iş bulsun bana ya da para versin o zaman secmeyeyim bu kadar yoğun çalışmayı

Hepiniz sagolun yine de yorumlarınız için

Ama yine de tanımadan insanların kalbini kirmayin bu kadar ağır eleştirmeyin

Bana yazın tarzınız çok karışık geldi. Ama sanırım sorun KV size ve bebeğe bakmamadı. Bakmak zorunda değil. Yetişkin bir insan kendi eşinizden ilgi ve yardım bekleyin. Sizin anneniz yapar o yapmaz. Prenses olmak zor ama sizde haklısınız.

Birde ben mi yanlış anladım ama tuvalete bile annemi çağırdım yazmışsınız eşiniz nerde? Eşiniz yoksa tabiki anneniz ilgilenir. KV beni o şekilde görsün istemem asla. Allah muhtac etmesin inşallah. Eşinizi mi şikayet ettiniz, KV yi mi anlamadım. KV ise aşırı gereksiz olmuş.

Benim KV iki dogumumda da yoktu. Bunu hiç sorun etmedim. Banane eşim yanımda o ilgilenmek zorunda.

Aynen ben kendi eşimden ilgi bekledim. İlk mesajımı okursanız zaten belirttim. Babası erkek akrabalar gün içinde geldi odaya almadık eşim dışarıda ilgilendi şehir dışından gelenler oldu.

Bu nedenle akşam da yoruldu arabaya gidip biraz uyuyacağım deyince ben hiç durmadı insan bi sorar nasilsinjz der vs diyip söylenince kayinvalide ben 4 çocuk doğurdum benimle ilgilenen olmadı dedo

Aslında aynı şeyleri söylüyoruz

Ben eşimden ilgi beklerim her işi beraber yapmak isterim. Eşimin ailesi oğlu bir iş yapmasın ben yapayım diye düşündüğü için daralıyorum diyorum

Konu kayinvalidem. 6 ay önce doğum yaptım. Kayinvalidemle doğum yaptığımda hastahanede kavga ettik.
Eşim akşam 10 gibi ben yoruldum arabada uyuyacağım biraz dedi bana ve bebeğimize bakmadan çıktı odadan. Gün içinde eksikleri aldı gelenler ile ilgilendi falan pek görmedim. Ben de söylendim arkasından. İnsan bi sorar bize nasılsın der öyle gider dedim. Hastahanede 2. Geceydi annesi de bizle kalıyordu. Bizim eve geçsin 2. Gece ertesi gün çıkılacak evde yemek olsun ortalığa baksın ama nerede yanımda hep. Ama annemden yardım istedim hep çok kananam vardı lavaboya çağırdım hep annemi.
Neyse öyle dedim diye kayinvalidem dedi niye öyle diyorsun ben 4 çocuk doğurdum ilgilenen olmadı. Ben de dedim siz farklısınizdir ben eşimden ilgi beklerim. Her şeyi yanlış anlıyorsun sen de beni hiç aramıyorsun hasta oluyorum hiç sormuyorsun dedi. Bir daha seni hiç aramayacagim dedi. Daha başka şeyler bu seviyede dendi annem de yeter dedi kız yeni doğumdan çıktı yapmayın. Beni savunmadi çünkü iyice ortalık karışacak.
Eve geçince de annemle sorun yaşadılar gitti 2 gün sonra 2 kere de çay içmeye geldiler kayinpeder falan. Kayinpeder benden su istedi. Kayinvalide geldi 2sinde de yerinden kalkmadı 2 3 saat oturdu gittiler. Kayinvalidem annemden 4 yaş genç 11 yaşında küçük oğlu var bu arada. Sonra yazın memlekete gittiler görmedim zaten kafam dinç kaldı. Okullar açıldı o yüzden geldiler 1.5 saatlik mesafedeler. 1 ay içinde 3 kere onlara gittik. 2 3 haftada bir gidiyoruz. Ben çalışmaya başladım o yüzden hiç bana gelsinler istemiyorum gorumcem falan da var kalabalıklar. Ben hem çalış hem yemek temizlik yapamıyorum haftasonu dinlenmek istiyorum. Annem bakıyor bebeğime yemeğimi de yapar temizlik de yapmaya çalışır. Haftasonu eve geçiyor. Hiç akşamları yanımızda durmaz zaten bizi rahat bırakır.
Ama eşimin ailesi ile olunca kahvaltı kahve tatlı vs bir başlarız 5 6 saat en az mutfak salon arasında git gel öyle bir haftasonu geçer bacağımı bile atmadan otururum. Hem aile yapısı farkı var onlar iç Anadolu ben trakyaliyim. Hem de kayinvalide ile konuşmak yüzünü görmek istemiyorum lohusa iken üzüldüm. O evden gidince sütüm geldi direk. Eşimle kavga ettim bu olaylardan dolayı. O psikoloji ile boşanmayi bile düşündüm.
Şimdi bana gelsinler hiç istemiyorum ben de gidersem ayda bir gidelim çok oturmak istemiyorum.. ama eşimin annesi babası sonuçta ama çok huzursuz hissediyorum. Çok da muhabbet etmiyoruz. Bana gelince gecen sene kalıyorlardi. Şimdi kalsınlar istemiyorum o zaman da sinir olduğum çok konu oldu da uzun olacak çok.
3 ay görmedim mesela iyiydim şimdi 3 kere görüştük yine içim karardı. Genel olarak nasıl yapacağım diye düşünüyorum. Yaza köyde sünnet yapacaklarmış oğluma bana sormadılar bile. Para konusu çok konuşuluyor. Bir sürü detay var zaten beni rahatsiz eden hepsi birikti birikti şimdi içim sogumuyor. Zorla oturuyorum sizce zamanla gecer mi?
2 3 haftada bir gidiyoruz dediniz gayet makul.Daha fazla ara açmaya çalışmak eşinizle aranızı açar.

Evet böyle demek istedim. Eşimi mesajlara katmadim çünkü bana yardım ediyor her şeyde hatta bazen o fazla iş yapıyor. Haftasonu gece kalkıp işe gider telefonla ararlar genel olarak.
Eşim tek gitsin demiyorum beraber gidelim ama bize de birlik olarak baksınlar. Ben çay dağıt eşime su bile ayağına getirsinler. Detaya girmedim eşim konusunda. Gorumcem doğumdan 5 gün sonra geldi ben tabakları hazırladım eşim içeri götürüyor aaa abi sen götürme biz götürürüz öyleler. Onlar gelince bize ya da ben onlara gidince abi otur oğlum otur babası da uzanır elinde telefon o şekilde bir pazar günü geçirmek istemiyorum

Ama ilk önce evlat olmam gerekirmiş birisi öyle yazmış sagolsun. Annem az önce mesaj attı oğlunla corba yaptık karıştırdık çorbayı şimdi gezmeye gidiyoruz yazmış fotoğraf çekmiş o kadar keyifli ki. Annemle olan ilişkimi demediği kalmadı bazı insanların bilip bilmeden. İsterse bakmasın zaten çıkarım işten dünyanın sonu değil. Sabah çok erken çıkıyorum işten sürekli iş arıyorum krese kendim bırakıp kendjm alayım anneme yuk olmayayım diye. Ya da bakıcı tutacağım ama sabah 6da bana gelecek bakıcı zor bulurum.

Bu hayatı siz seçmişsiniz demiş birisi. 9 17 çalışacak bir iş bulsun bana ya da para versin o zaman secmeyeyim bu kadar yoğun çalışmayı

Hepiniz sagolun yine de yorumlarınız için

Ama yine de tanımadan insanların kalbini kirmayin bu kadar ağır eleştirmeyin
Eşinizi inatla çağırın bence onlara birlikte ikram edin. Eşinizi de tembihleyin. Ben senden istiyorum, misafir ikimizin diye. Siz değil eşiniz desin, biz beraber yapmayı seviyoruz, diye.
Eşiniz doğum akşamı arabada uyumuş adam da haklı iki kadın varken bir de o olmazdı. Tecrübesizlik işte. Anneniz eve geçecekti yemek yapacaktı eşiniz sizle kalacaktı. Sizin içinizin soğumama noktası orası işte. Çünkü lohusa unutmaz. Ben hep diyorum bir kadının hamilelik ve lohusa zamanı en zayıf anıdır. Ama asla unutmaz. Ne kadar kayın aile meselesi varsa hep o doğumda başlar ve bir daha asla düzelmez. Size tavsiyem bu konuda destek almanız. Yani bir psikologla filan bunları konuşmak. Arkada bırakmak. Boşuna üzmeyin kendinizi.

Of bıktım bu hizmet bekleyen oğlan analarından. Tamam anneler babalar çocuklarının evlerine rahatça gelip gitsinler de kız anası gelince derler toplar, yardım eder, tutup da kızından ya da damadından hizmet bekleyen bir kız anası görmedim. Oğlan anası gelir oğlumun evi der, tamam oğlunun evi de, o oğlunun eşi senin o evdeki hizmetçin değil.
Benim de eş ailesi ile kültür farklılığımız var. Onlarda gelin = hizmetçi. İşin enteresan tarafı da iyi insanlar gerçekten de, ve severim de ama ne gitmek istiyorum ne de gelmelerini istiyorum bu yüzden. Keşke gelinleri olmasaymışım güzel güzel görüşür gelir giderdik ama bıktım usandım, depresyona gireceğim vallahi.

Bence sizin asıl probleminiz kayın aileniz yanında eşinizin pasifligi. Benzer bir süreçten ben de geçtim. Egeliyim eşim dogulu. Normalde evde her işi yapar hiç gocunmaz (ben çalışmadığım halde) ama ailesi geldiğinde hiçbir şeye dokunmak istemezdi. Geri çekilirdi. Eşimden bir şey istesem annesiyle kız kardeşi ben yapayım diye atlardi. Evliliğin en başında bunu farkettigimde eşimi çektim kenara net bir dille konuştum. Onların alıştığı düzen ataerkil olabilir ama biz öyle bir zihin ve aile yapısına sahip değiliz o yüzden ailenin yanında hareketlerini değiştirme diye uyardım. Ve o oturduğunda ben de oturdum kalkmazsa kalkıp ben de iş yapmadım. Annesi/ babası bir şey istese hayatın sen verebilir misin diye yanlarında direkt talep ettim. Daha sonra yeri geldiğinde de kayınvalidem ve görümceme direkt olarak derdimi anlattım. Anne ben eşimden bir şey istediğimde siz atlamayın anlıyorum oğlun diye kiyamiyo olabilirsin ama o siz yokken bu işlerin hepsini sürekli olarak yapıyor zaten, siz varken de yapabilir. Böyle olunca ben rahatsız oluyorum aramızda huzursuzluk oluyor dedim. Şuan durumlar gayet iyi. Siz de böylesini deneyebilirsiniz

Dünya senin etrafında dönsün, her şey tam da istediğin gibi olsun istiyorsun ama öyle bir şey yok!
Allah önce annene, sonra da kv ile kocana bol sabırlar versin :dua::dua::dua::dua::dua:

Şu kayınvalidelerin ben eskiden 4 tane 5 tane 10 tane dogurdum demesi gelinlerle kendilerini bir tutmalarina aşırı sinir oluyorum sizin zamanizla sımdiki zaman aynı değil sen ilgi görmemessin gelininde görmesini istemiyor....lohusalıkta gerçekleri görüyoruz aslında kimin ne olduğunu anlıyoruz bence ondan. Böyle oluyor ben seni haklı buldum

Konu kayinvalidem. 6 ay önce doğum yaptım. Kayinvalidemle doğum yaptığımda hastahanede kavga ettik.
Eşim akşam 10 gibi ben yoruldum arabada uyuyacağım biraz dedi bana ve bebeğimize bakmadan çıktı odadan. Gün içinde eksikleri aldı gelenler ile ilgilendi falan pek görmedim. Ben de söylendim arkasından. İnsan bi sorar bize nasılsın der öyle gider dedim. Hastahanede 2. Geceydi annesi de bizle kalıyordu. Bizim eve geçsin 2. Gece ertesi gün çıkılacak evde yemek olsun ortalığa baksın ama nerede yanımda hep. Ama annemden yardım istedim hep çok kananam vardı lavaboya çağırdım hep annemi.
Neyse öyle dedim diye kayinvalidem dedi niye öyle diyorsun ben 4 çocuk doğurdum ilgilenen olmadı. Ben de dedim siz farklısınizdir ben eşimden ilgi beklerim. Her şeyi yanlış anlıyorsun sen de beni hiç aramıyorsun hasta oluyorum hiç sormuyorsun dedi. Bir daha seni hiç aramayacagim dedi. Daha başka şeyler bu seviyede dendi annem de yeter dedi kız yeni doğumdan çıktı yapmayın. Beni savunmadi çünkü iyice ortalık karışacak.
Eve geçince de annemle sorun yaşadılar gitti 2 gün sonra 2 kere de çay içmeye geldiler kayinpeder falan. Kayinpeder benden su istedi. Kayinvalide geldi 2sinde de yerinden kalkmadı 2 3 saat oturdu gittiler. Kayinvalidem annemden 4 yaş genç 11 yaşında küçük oğlu var bu arada. Sonra yazın memlekete gittiler görmedim zaten kafam dinç kaldı. Okullar açıldı o yüzden geldiler 1.5 saatlik mesafedeler. 1 ay içinde 3 kere onlara gittik. 2 3 haftada bir gidiyoruz. Ben çalışmaya başladım o yüzden hiç bana gelsinler istemiyorum gorumcem falan da var kalabalıklar. Ben hem çalış hem yemek temizlik yapamıyorum haftasonu dinlenmek istiyorum. Annem bakıyor bebeğime yemeğimi de yapar temizlik de yapmaya çalışır. Haftasonu eve geçiyor. Hiç akşamları yanımızda durmaz zaten bizi rahat bırakır.
Ama eşimin ailesi ile olunca kahvaltı kahve tatlı vs bir başlarız 5 6 saat en az mutfak salon arasında git gel öyle bir haftasonu geçer bacağımı bile atmadan otururum. Hem aile yapısı farkı var onlar iç Anadolu ben trakyaliyim. Hem de kayinvalide ile konuşmak yüzünü görmek istemiyorum lohusa iken üzüldüm. O evden gidince sütüm geldi direk. Eşimle kavga ettim bu olaylardan dolayı. O psikoloji ile boşanmayi bile düşündüm.
Şimdi bana gelsinler hiç istemiyorum ben de gidersem ayda bir gidelim çok oturmak istemiyorum.. ama eşimin annesi babası sonuçta ama çok huzursuz hissediyorum. Çok da muhabbet etmiyoruz. Bana gelince gecen sene kalıyorlardi. Şimdi kalsınlar istemiyorum o zaman da sinir olduğum çok konu oldu da uzun olacak çok.
3 ay görmedim mesela iyiydim şimdi 3 kere görüştük yine içim karardı. Genel olarak nasıl yapacağım diye düşünüyorum. Yaza köyde sünnet yapacaklarmış oğluma bana sormadılar bile. Para konusu çok konuşuluyor. Bir sürü detay var zaten beni rahatsiz eden hepsi birikti birikti şimdi içim sogumuyor. Zorla oturuyorum sizce zamanla gecer mi?
Bana sormadan benim cocuguma sunnet yapacak olan ancak giyabinda yapar😁 kendi ogullari o dugunde bulunabilir. Ben ve benim oglum malesef icabet etmeyiz

CeReNnnKeskn CeReNnnKeskn bir de şey diyor kayinpeder hiç kucağına almamis çocuklarını. hep çalışmış diyor benim yanımda kayinpedere sen hiç yardımcı olmadın
Yani kendi oğlu da olsun istemez ondan

Oktivus Oktivus öyle sormazlar ki bir şey. Kendi 2. Oğluna yapmadılar toruna yapılacakmış seneye yaza.

Yani özetle aslında ben çalıştığım için kısıtlı saatlerim var evi temizlemek ve çocuğumla vakit geçirmek için.

Daha güzel vakit geçirebiliriz ailesi ile de. Kimse kimseye sürekli olarak kahvaltı kahve sonra tatlı börek sonra akşam yemeği bu döngü yapmak sorunda değil.

Ben her zaman onlara da giderken annen yormasın kendini bir şey yapmasın diyorum eşime

Bulaşıkları yerleştir çay koy orada da yardım ediyorum gidip oturmuyorum

Ama bedenen ve ruhen yoruldum

Elle tutulur hiç bir sorun yok ortada,siz nasıl büyütürüm diye bakıyorsunuz kusura bakmayın.
Sizin aileniz siz de yaşasın,eşinin ailesi mümkünse hiç gelmesin.Çünkü sizin aileniz iş yapıyor,hoş olmayan bir yaklaşım bu.Sizin de eşinizin de ailesi sizin hizmetçiniz değil, kayınpeder benden su istedi yazmışsınız ne kadar ayıp.

Yorumunuz çok kaba. Benim annemle bir sorunum yok. Annem tek başına yaşıyor zaten babam vefat etti ve torununa bakmaktan memnun.
Bakmam derse işten çıkarım ki. 1 yaşına doğru daha zor yürümeye başlayınca. annemi de yormak istemiyorum daha fazla kreş yaşına kadar işe ara vereceğim zaten. Ama konumuz annem değil @KudrAlobar

En büyük kötülüğü kendinize ve bebeğinize yapıyorsunuz; haberiniz yok. 1 yaşına doğru yürümeye başlayınca işten çıkacaksanız, şu anda bebeğiniz kaç aylık ki ?

Bebeğinizin en güzel zamanlarında ondan ayrı kalmaya değecek bir işte mi çalışıyorsunuz; yoksa asgari ücretli, iş güvencesi olmayan bir işte mi ?

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X