İçim soğudu 😒

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Lohusayken kanamam varken dikislerimden oturamıyorken su isteniyorsa evet unutmam ayıpsa ayıp benim doğrum bu değil. Yeni dogum yapmış birinden hizmet beklemem ben M modinas

Ya eşin nerde elma mı topluyor kendi getiremedi mi cidden sinirleniyorum böyle durumlar da. Lohusa insan yatardı oan zaten kalkacak halim yok diyebilirsin bu durumda. Söylerim direkt kimse kusura bakmasın.

En büyük kötülüğü kendinize ve bebeğinize yapıyorsunuz; haberiniz yok. 1 yaşına doğru, yürümeye başlayınca işten çıkacaksanız: şu anda bebeğiniz kaç aylık ki ?

Bebeğinizin en güzel zamanlarında ondan ayrı kalmaya değecek bir işte mi çalışıyorsunuz; yoksa asgari ücretli, iş güvencesi olmayan bir işte mi ?

6 aylık
Hayır 6 yıl deneyimim var şirkette yükselme ihtimalim var ama oğluma kendim de bakmak istediğim için çıkacağım işten 5 ay sonra.

Asgari ücretin çok üstünde alıyorum zaten ama konumuz para değil

Herkesin aile yapısı düşünce yapısı farklı bunu görüyorum. Bizde lohusa insandan hizmet beklenmez. Benden o süreçte beklendiği için eşimin yardım etmesini de istemedikleri için soğudum.

Bu durumdan ben de rahatsızım ama anlıyorum ki soğuk davranmam daha iyi çünkü insanlar sonra düşüncesiz hareket etmeye devam

Elle tutulur hiç bir sorun yok ortada,siz nasıl büyütürüm diye bakıyorsunuz kusura bakmayın.
Sizin aileniz siz de yaşasın,eşinin ailesi mümkünse hiç gelmesin.Çünkü sizin aileniz iş yapıyor,hoş olmayan bir yaklaşım bu.Sizin de eşinizin de ailesi sizin hizmetçiniz değil, kayınpeder benden su istedi yazmışsınız ne kadar ayıp.

Ben de onların hizmetçisi değilim.

Ben de onların hizmetçisi değilim.
Ben size hak verdim fakat konu karışık yazıldiği için yanliş anlaşıldınız bence. Sizde hata bulduğum tek yer var oda geldiklerinde uzun saatler ikram bitmiyor kek çay vs dediniz ya burda hata sizin, sizin evinizde size makul gelen şekilde sizi yormayacak şekilde yapmalisiniz. Kusur bulursa bulsunlar elimden gelen bu nokta. Boşuna kendinizi yoruyosunuz çalisma saatleriniz uzun( süt izinini birlestirdiğinizi tahmin ettim ) bu tempoda kimse eğlendirilmez. 2-3 haftada bir gidip bi kac saat oturmak yeter ama buna ek ayda 2-3te onlar geliyorsa bence fazla(ayda 6 kez gorumek toplam yani) boyleyse mesafeyi daha fazla koy.
Ayrica herkes demis hizmet bekliyosunuz dünya etrafinizda dönmüyor vs. Hizmet etmeye gönlü olmayan insanin dogum yapcak kadinin yaninda ne işi var? Dünyadan bir haber degilse herkes biliyor yani lohusa kadina is yaptirilmaz makul olani budur diye. Torun gorecekse görup gitseydi kalabalik etmeseydi bu anlayissizlik demektir.
Siz haklisiniz ama diliniz yanlis eşinize burda yazdiginiz dilde konusmayin sakin. Ailesi geldiginde hizmet ettirin ben yoruluyorum oram buram ağriyo diyin çekilin, yabanci degiller ya annen baban hazir aliver disardan diyin. Bu guzel dille diyin iğnelemeden

6 aylık
Hayır 6 yıl deneyimim var şirkette yükselme ihtimalim var ama oğluma kendim de bakmak istediğim için çıkacağım işten 5 ay sonra.

Asgari ücretin çok üstünde alıyorum zaten ama konumuz para değil

Herkesin aile yapısı düşünce yapısı farklı bunu görüyorum. Bizde lohusa insandan hizmet beklenmez. Benden o süreçte beklendiği için eşimin yardım etmesini de istemedikleri için soğudum.

Bu durumdan ben de rahatsızım ama anlıyorum ki soğuk davranmam daha iyi çünkü insanlar sonra düşüncesiz hareket etmeye devam
Bebeğin anneye en çok ihtiyacı olduğu, bakım verenine bağlanacağı, sık sık anne kucağı ve memede olması gereken aylarda çalışıp ele geldikten sonra işten ayrılıp kendim bakacam demek çok mantıklıymış cidden.

Bebeğin anneye en çok ihtiyacı olduğu, bakım verenine bağlanacağı, sık sık anne kucağı ve memede olması gereken aylarda çalışıp ele geldikten sonra işten ayrılıp kendim bakacam demek çok mantıklıymış cidden.
Herkesin kendine göre bir mantığı var, insanların işinin gerektirdiği durumlar, maddi kaygılar var. Ben konu sahibini linçleyenleri cidden anlayamadım. Empati kurmaktan yoksun olduklarını düşünüyorum, kadının her dediği her yaptığı eleştirilmiş. Hamilelik ve lohusalık dönemi çok hassas, bu dönemi yaşayan tüm kadınlar aynı şeyi söylüyorlar: ‘’lohusalık döneminde yapılanlar unutulmaz’’ Konu sahibinin hassasiyet beklemesi özen beklemesi çok normal, kvsine karşı içinin soğuyacağını düşünmüyorum, benim soğumazdı. Tüm söylediklerinde bence haklı

Valla ben bir şeyler mi kaçırdım anlamadım ama konu sahibine gereksiz yuklenilmis gibi geldi bana.
Lohusa kadına hizmet edilmez mi yardımcı olunmaz mi yahu bizim ulkemizde genelde bu böyledir.
O gerginlikle belki uslubunuz kötü olmuştur onu bilemem ama beklentiniz yanlış gelmedi bana.
Ki kötü bile olsa sizi idare etmeleri lazımdı zaten o süreçte.
Onun dışında ben sizi çok pasif buldum sünnet edilecek olan sizin çocuğunuz ve hiçbir söz hakkınız yok.
Ben mesela hastanede gidip yaptirirdim direkt tantanaya gerek yok bence.
Bu oğlan çocuğu pipisi yüceltme adeti hala bitmiyor çok ilginç.
Birde 1.5 saatlik mesafedeki yere çalışan ve bebeği olan biri olarak ayda 3 kez gitmeniz saçma geldi ben olsam gitmezdim.
Arayıp ya anne gelemedik nasılsıniz hosbes edip kapatın yani telefonu ne gerek var.
Ayrıca her görüşmede kahve börek çay Faslıni yapmayın onlar öyle yapıyor diye sizde mecbur değilsiniz meyve verin geçin.
Damar tıkanıklığına gerek yok yani bu kadar zaten akşama yemek yeniyormus.

Herkesin kendine göre bir mantığı var, insanların işinin gerektirdiği durumlar, maddi kaygılar var. Ben konu sahibini linçleyenleri cidden anlayamadım. Empati kurmaktan yoksun olduklarını düşünüyorum, kadının her dediği her yaptığı eleştirilmiş. Hamilelik ve lohusalık dönemi çok hassas, bu dönemi yaşayan tüm kadınlar aynı şeyi söylüyorlar: ‘’lohusalık döneminde yapılanlar unutulmaz’’ Konu sahibinin hassasiyet beklemesi özen beklemesi çok normal, kvsine karşı içinin soğuyacağını düşünmüyorum, benim soğumazdı. Tüm söylediklerinde bence haklı
Haklı bulduysanız gidin konu sahibine yorum yapın.

Haklı bulduysanız gidin konu sahibine yorum yapın.
Size mi soracağım nereye yorum yapacağımı? Burayı uygun gördüm buraya yaptım. İlk cümlem de sizin konu sahibinin mantığını eleştirmenizle ilgili, okuduklarınızı anlamakla ilgili sıkıntılarınız var belli ki konuya yaptığınız saldırgan yorumlardan da belli bu! Benimle muhatap olmayın gidin açılan başlıkları linçleyin kendinize gelin

Size mi soracağım nereye yorum yapacağımı? Burayı uygun gördüm buraya yaptım. İlk cümlem de sizin konu sahibinin mantığını eleştirmenizle ilgili, okuduklarınızı anlamakla ilgili sıkıntılarınız var belli ki konuya yaptığınız saldırgan yorumlardan da belli bu! Benimle muhatap olmayın gidin açılan başlıkları linçleyin kendinize gelin
Ben sizinle muhatap olmadım ki zaten. Siz benimle oldunuz 😂

KudrAlobar KudrAlobar çalışıp çalışmamak tercih meselesidir anneyi ilgilendirir. Ben anne sütü de vererek, işten sonra uyuyana kadar sadece onunla ilgileniyorum. Haftasonu da aynı şekilde.
Uyuyunca süt sağdım, sabah erken kalktım sagdim. Bebeğim kendi kendine oyun oynamayı seviyor benim kucağımda bile çok durmaz ama emmeye düşkündür. Bebek arabasıyla gezmeyi çok sever herkese gülücük saçar. Ama 1 yaşından sonra etkinlik yapmak istiyorum yaza havuza götürmek istiyorum. Ve kosar eder annem de baksa bakıcı da baksa gözüm arkada kalır.

Bugün anneme 3 kere sordum anne yoruluyor musun diye yo torunumla zaman çok keyifli geçiyor diyor. Sabah markete gittik soğan aldık öğleden sonra çıktık yürüyüş yaptık annem kadar keyifli ki.

İşten çıkmadım çünkü 3 sene ara vermek özel sektörde göze çarpıyor. 1.5 sene kadar ara vercem yüksek lisansa yazıldım. Bence bu tercih meselesidir. Wonder woman olarak görüyorsunuz ya çalışan cocugu olan kadınları

Ben çalışan kimseden de çocuğu bile olmasın çok bir şey beklemem. Gorumcem de çalışıyor pazar günü var sadece geziyor hep, en iyisini yapiyor. ona da 2 yılda 2 kere gittim 1er saat oturdum çay yanına bir şeyler yedik o kadar. Dışarıda da görüşüyoruz annesine gelince de görüşüyoruz bir sorunumuz yok

Yemeğe gelmeyelim zahmet etme dedim hep

Bile bile evlenip cocuk yapiyorsunuz sonra oturun bekleyin ki duzelsin, düzelir belki durduk yere bir mucize olur. 🙄
Bi de kultur farki var diyorsunuz ya kultur farki olsa o halinizle kpin ayagina su goturmezsiniz, diger hizmetleri yapmazsiniz.
30 yasimdayim, 7-8 yaşlarimdayken karisina zirt pirt onu getir bunu getir diyen istekleri bitmeyen adama dayanamayip "X abi neden kendin almiyorsun?" diye sormuştum da adam sasirmisti misafirlikte. 😀
Evde oyle bir sey gormedigim icin cocuk aklimla yadirgamiştim o durumu. Kultur farkiniz olsa yapamazdiniz yani bu kadar.

Bile bile evlenip cocuk yapiyorsunuz sonra oturun bekleyin ki duzelsin, düzelir belki durduk yere bir mucize olur. 🙄
Bi de kultur farki var diyorsunuz ya kultur farki olsa o halinizle kpin ayagina su goturmezsiniz, diger hizmetleri yapmazsiniz.
30 yasimdayim, 7-8 yaşlarimdayken karisina zirt pirt onu getir bunu getir diyen istekleri bitmeyen adama dayanamayip "X abi neden kendin almiyorsun?" diye sormuştum da adam sasirmisti misafirlikte. 😀
Evde oyle bir sey gormedigim icin cocuk aklimla yadirgamiştim o durumu. Kultur farkiniz olsa yapamazdiniz yani bu kadar.

Eşimle ilgili kültür farkım yok ailesini o seçmedi. Ben de bu saatten sonra dile getiririm bazı şeyleri ama hastahanede söyledim işte ben eşimden ilgi beklerim diye bana trip attı benim yanlışlarımı sıraladı daha 24 saat olmamıştı doğum yapali

Bu şekilde bir diyaloga girmek istemedim 3 senedir. Bazen maddi işlerimize de karışırlar artık demeye başladım bir şeyler. Eşim de mal mulk konuları açma dedi babasına. Bana eniştem ne kadar maaş alıyor onu soruyor kayinpeder veya annen ne kadar kira alıyor o evi kiraya vermesin biz yazın gidelim tatile diyor. Bu tarz şeyler konuşulduğu için detaylı anlatmaya gerek yok ben de eşimin babası diye terslemiyorum

Kültür farkı çok onlarda kuzen evliliği bile var gelin kaynana beraber yaşıyor. Bizde 7 kuşak uzak akraba olsun evlenilmez

Ama eşim öyle değil. Hatta koy dışından evlenen çalışan.biriyle evlenen tek kişidir diyebilirim

Dün muhallebi yaptı mesela annemle biz oturduk. Bugün kavun kesti anneme ayrı tabak yaptı verdi. Ama annesi Eşim böyle yapsa otur der kesinlikle iş yaptırmıyor oğluna

Eşimle ilgili kültür farkım yok ailesini o seçmedi. Ben de bu saatten sonra dile getiririm bazı şeyleri ama hastahanede söyledim işte ben eşimden ilgi beklerim diye bana trip attı benim yanlışlarımı sıraladı daha 24 saat olmamıştı doğum yapali
Bu şekilde bir diyaloga girmek istemedim 3 senedir. Bazen maddi işlerimize de karışırlar artık demeye başladım bir şeyler. Eşim de mal mulk konuları açma dedi babasına. Bana eniştem ne kadar maaş alıyor onu soruyor kayinpeder veya annen ne kadar kira alıyor o evi kiraya vermesin biz yazın gidelim tatile diyor. Bu tarz şeyler konuşulduğu için detaylı anlatmaya gerek yok ben de eşimin babası diye terslemiyorum
Kültür farkı çok onlarda kuzen evliliği bile var gelin kaynana beraber yaşıyor. Bizde 7 kuşak uzak akraba olsun evlenilmez
Ama eşim öyle değil. Hatta koy dışından evlenen çalışan.biriyle evlenen tek kişidir diyebilirim
Dün muhallebi yaptı mesela annemle biz oturduk. Bugün kavun kesti anneme ayrı tabak yaptı verdi. Ama annesi Eşim böyle yapsa otur der kesinlikle iş yaptırmıyor oğluna

Eşinizle madem kultur farkiniz yok elalemle ugrasacagina sizinle ilgilenseydi.
Kvnin annenin işi değil bu.
Benim cocik yok ama kuzenlerimin cocuklar oldu kimse de hastaneye doluşmadi zaten herkes ayri yerlerde yurtdisinda yasiyorlar vs. Dogum yaptiginda yaninda bir tek kocasi vardi, annesi 1 hafta sonra yanina gitti, bu insanlar nasil yapiyor? Eşiniz dogru durust ilgilense mesele olmayacakti.

Evde Iki ev işine el atti diye eşinizi ailesinden cok farkli kulturde saniyorsunuz ama farkli biri olsa 20 kişiye hizmet ettirmezdi, calisan kadinla evlenmek cok buyuk bir iş degil hem eve para getiriyorsunuz hem de ailesine, köydekilere oturtmadan hizmet ettiriyor kim istemez?

Eşinizle madem kultur farkiniz yok elalemle ugrasacagina sizinle ilgilenseydi.
Kvnin annenin işi değil bu.
Benim cocik yok ama kuzenlerimin cocuklar oldu kimse de hastaneye doluşmadi zaten herkes ayri yerlerde yurtdisinda yasiyorlar vs. Dogum yaptiginda yaninda bir tek kocasi vardi, annesi 1 hafta sonra yanina gitti, bu insanlar nasil yapiyor? Eşiniz dogru durust ilgilense mesele olmayacakti.

Evde Iki ev işine el atti diye eşinizi ailesinden cok farkli kulturde saniyorsunuz ama farkli biri olsa 20 kişiye hizmet ettirmezdi, calisan kadinla evlenmek cok buyuk bir iş degil hem eve para getiriyorsunuz hem de ailesine, köydekilere oturtmadan hizmet ettiriyor kim istemez?

Ben eşime yanlışlarını dedim zaten ama hastahanede annem de olmalıydı yanımda. Gelen kişiler odayı bulamıyor eşim karşılıyor. Normal doğum yaptım eşya almamistik yanımıza. Eşim günde en az 5 kere dışarı çıktı eksikleri aldı. Kanamam çok oldu gecelik yetmedi ( 4 tane koymuştum)eve 2 kere gitti
Eşimin ailesi de annem de gündüz olsun ama gece konuşarak dönüşümlü kalınır. 3 kişi odada olunca tek yatak oldu kimse uyuyamadi ki bir de kavga edildi vs
Eşimin de yanlışları var ben söyledim ona. Memlekette ise kadınlar ayri erkekler ayrı olduğu için akşam ben eşimi görmedim bile. Eve gelince durumu söyledim. Kayinvalideyle kavga etmemek için o akşam için dayandim.
Bu yaz gitmedik köye küçük bebeğim rahat edemem diye Eşim istemedi zaten. Geçen sene de gorumvem düğünü için gittik 3 gün kaldık düğün sonrası sabah 6da tatile gittik. Eşim bu şekilde istedi annesine yıllık iznim yok 3 gün tatil yapmak istiyorum dedi

Eskiden kadinlar tarlada çalışırmış ama erkeğin ailesinden yaşlı kadınlar da çocuğa bakarmış. Siz çalışıyorsunuz, eşinizin ailesi çocuğa bakmak konusunda modern anne ama iş başka konulara gelince geleneksel mi? 2. Olarak da asıl sorun kocanız. Size hiç acımıyor, yazdıklarınızdan seviyor mu ona bile emin olamadım.

Zaten lohusa iken yardım etsin istemedim ben hastahanede kalsın istemiyordum da soran olmadı bana. Zaten hiç yardım etmesin çocuğuma da bakmasın ben kızmam kimseye benim için daha iyi. Sadece onlarda gelinden iş bekleniyor ben de hem bu tempo çalışma hem uykusuzluk hem yemek temizlik vs yapamıyorum. Haftasonu her şeyi yapmaya çalışıyorum.
Sadece içimde bir soğukluk var çok uzun uzun olayları anlatmak istemiyorum.
Eşimin de anne babası. Sonuçta benim de oğlum var ileride ben de böyle olmak istemem. Ama eşimin annesi ile o hastahanedeki kavga sonrası yapamıyorum. Kandiller dışında da aramıyorum. O da hastajanede seni hiç aramayacagim demişti aramıyor
Vallahi bende sizi haklı buluyorum. Kaynanamla uzun zamandır konuşmuyorum. Kıskanç ve fesat bir kadın o yüzden onu görmek istemiyorum daha fazla.... Onun yüzünden psikologlara gitmek zorunda kaldım....

Siz de beni çok üzdünüz arkadaşlar sagolun her sabah 5te uyanıyorum ben. Haftasonu her işimi yapıp bebeğimle ilgileniyorum. Tatil günlerimde bile sürekli süt sagiyorum. Çok yoruluyorum. Haftasonu olduğunda kahvaltı sonra kek börek sonra kahve sonra akşam yemeği 8 kişi bu tempo yapıp pazartesi gunu yine işe gidemem ben

Kahvaltıya çağırdım ben ailesini eskiden pizza yaptım bir sürü şey gece 2de yattım. Ertesi gün kahvaltı sonrası yorgunuz dediler benim evimde uyudular. Uyandıktan sonra kek börek koydum kahve yaptım.
Akşama geliyordu akşama kalırlar düşünmedim yemek yapmadım. 8 kişiye hayatımda hiç yemek yapmadım ben yeni evliyim. Kayinvalide de geçelim mutfağa bir şey hazirlayalim demedi annem gelmişti akşamüstü annem mutfağa girip corba yaptı.

Ben bu tempo bir pazar günü geçirmek istemiyorum. Siz bu şekilde yapıyorsanız tebrik ederim sizi

Aaa eşin ne yaptı dersen gece mesaideydi sabah kahvaltı hazırlarken omlet patates kızartması o yaptı

Her şeyi ayrıntı soruyorsunuz ya

Kimse kimseye derdini anlatmasın bence kimse kimseyi anlamaz çünkü
Sen haklısın hem çalışıyorsunuz hem üstüne bebek vallahi kimseye hizmet edemem ben sadece çalışırken bile hizmet etmiyordum düşün artık. Yerden ğöğe haklısın dünyaya eş ailesini hizmet etmeye gelmedim banane....

Yok ben sizi anladım. Siz diyorsunuz ki kimseden bir şey beklemiyorum. Zaten kendilerini yordukları da yok. Beni darlamasınlar. Oğullarına kıyamıyorlar benden bekliyorlar aile yapıları böyle. Yeni doğum yapmış kadından su istiyorlar oğlundan istemiyorlar. Valla ben bu eski kafa insanları savunamam. Size gelip gitsinler istemiyorsunuz çünkü anlayışsızlar, yoruyorlar. Çalışan çalışmayan küçük bebekliye yardımcı olmuyorsa neyin samimiyetini, hizmetini de bekleyip gelip gitsinler. Ya da sizin zaten bir tatiliniz var neden habire gidesiniz? Sorunuz anlaşılamıyor ama. Sanırım mesafeliyim yanlış mı yapıyorum? diye soruyorsunuz. Bana göre mesafeyi tatlı bir şekilde arttırın. Politik olun. Oğulları gitsin, görsün. Onlar gelince annenizi değil inadına eşinizi çağırın hizmet etsin. Gidince de soğuk durun 20 kişiye çay vermek de sıkıntı yok ama gelin= hizmetçi kafası nefretlik.
Ayy oğluna kıyamayıp gelinden hizmet nedir ya öyle bekleseler de ben yapmıyorum ben beceremem diyom eşimi gönderiyorum. Mesela perde asılacaktı ben yapamam dedim eşim yaptı. Mesela kendimi millete ezdircek değilim hem başka gelini var onun üstüne atıceririm zamanında bana çok çektirdi elbet bedelini ödeyecek...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X