Icimi dokuyorum

Ya lütfen çocuğunuzu annenize bırakmayın. Hatta görüşmeyin bile. Kendi memesini çocuğa emzirmeye çalışan anneden nasıl bir hayır bekliyorsunuz. Kırılır mısınız bilmiyorum ama anneniz bence normal biri değil. Kendinizi uzak tutamıyorsanız da çocuğunuzu uzak tutun bari.

Ya lütfen çocuğunuzu annenize bırakmayın. Hatta görüşmeyin bile. Kendi memesini çocuğa emzirmeye çalışan anneden nasıl bir hayır bekliyorsunuz. Kırılır mısınız bilmiyorum ama anneniz bence normal biri değil. Kendinizi uzak tutamıyorsanız da çocuğunuzu uzak tutun bari.
Fotografini dahi sosyal medyaya koymuyorum artik .
Gecen gun yengemle dertlesiyorum keske diyorum bizi cocuk esirgemeye verseydide en azindan hayatimizi kurtarsaydik en azindan ana baba yok dersik bolesi cok zor var ama yok .
Klbana yapilanlari yutarimda.su subuana yapilani ölsem unutmam ben torun sevdirmek icin ayagina goturmem yakinda 1 yasina girecek aramayacak hic biliyorum bende aramiycam cagirmicam ben kendimden gectimde bebegime yapilani hazmedemiyorum emziremedim ya emziremedim nasil bi yumruk var gogsumde anlatamam

Soyleyince gene kotu ben oluyorum sen biberonu beni kiskaniyosun diyodu

Icim de ukte kaldi cok uzuluyorum.
Gecen yengem whatsapp grubu acmis benide dahil etmis ariycaktim cikiyorum diye ayip olmasin haber veriyim dedim benden once teyzem benle annemin arasi acik oldugunu yetistirmis agzima ne gelirse soledim bende yalan yanlis anlatmasin artik ayni ortamda olmak istemiyorum dedim.
Bende bir anneyim nasil akli kalmiyo anlamis degilim
Onun aklı kalmıyo,seninde kalmasln,kendi çocuğunla,eşinle ilgilen.Kafanı karıştrıcak bişeyler bul,onlar yokmuş gibi davran,belki güb gelir akılları başlarına gelir kendileri seni arar,oyüzden kendini geri çek,bazen öyle yapmak gerekiyo ve bazı insanlara yokmuş gibi davranmak gerekiyo

Çocuğunuzu emanet etmek istediğiniz insanlara bakın!
Ciddi misiniz sahiden?
Bebeğinizi emzirmenize izin (!) vermeyen, kendisi emzirmeye çalışan annenize mi bırakacaksınız?
Çocukluğunuzu yaşatmayan insanlara?

Sizin onlardan kaçmanız gerekirken küsen anneniz olmuş.
Bazen diyecek söz bulunmuyor şurada. Mutlu mesut yaşarken ille de derdim olsun diyorsunuz resmen.

Onun aklı kalmıyo,seninde kalmasln,kendi çocuğunla,eşinle ilgilen.Kafanı karıştrıcak bişeyler bul,onlar yokmuş gibi davran,belki güb gelir akılları başlarına gelir kendileri seni arar,oyüzden kendini geri çek,bazen öyle yapmak gerekiyo ve bazı insanlara yokmuş gibi davranmak gerekiyo
Cok dogru soylutosun tesekkur ederim birde unv hazirlaniyorum bekarken kazanmistim gondermemislerdi. Ona yogunlasayim iyice kullerimden dogmam lazim

Cok dogru soylutosun tesekkur ederim birde unv hazirlaniyorum bekarken kazanmistim gondermemislerdi. Ona yogunlasayim iyice kullerimden dogmam lazim
Evet aynen öyle,sen bütün gün onları düşünürsen,niye torunlarını sevmiyolar,özlemiyolar,niye öyle oldu böyle oldu diye kendinin psikolojini bozunca ne olucak?çocuğuna kim bakıcak,eşinle kim ilgilenicek,üzülmen için söylemiyorum,ama inan ki birgün eşinde sıkılıcak senin bu durumundan,oyüzden kendine gel,hiçkimseyi düşünme,sil baştan

Kendinize kastınız mı var sizin? Anne baba diye her şeylerine göz yummak, hayatınızı mahvetmelerine izin vermek neden?
Anne baba hakkı için merhaba dan öteye geçmesin iletişiminiz yeter.
Eşinize, çocuğunuza, kendinize ve size değer veren eşinizin ailesine harcayın bütün enerjinizi.
Annenizi babanızı çıkarın hayatınızdan, kime ne dedikodu yaparsa yapsın, iyi anne olsa evladını başkasına kötülemez.
Sakın çocuğunuza baktırmayın, evladınızı nasıl emanet etmeyi düşünürsünüz onlara!!!???

Evet aynen öyle,sen bütün gün onları düşünürsen,niye torunlarını sevmiyolar,özlemiyolar,niye öyle oldu böyle oldu diye kendinin psikolojini bozunca ne olucak?çocuğuna kim bakıcak,eşinle kim ilgilenicek,üzülmen için söylemiyorum,ama inan ki birgün eşinde sıkılıcak senin bu durumundan,oyüzden kendine gel,hiçkimseyi düşünme,sil baştan
Cok haklisin tsk ederimm

Kendinize kastınız mı var sizin? Anne baba diye her şeylerine göz yummak, hayatınızı mahvetmelerine izin vermek neden?
Anne baba hakkı için merhaba dan öteye geçmesin iletişiminiz yeter.
Eşinize, çocuğunuza, kendinize ve size değer veren eşinizin ailesine harcayın bütün enerjinizi.
Annenizi babanızı çıkarın hayatınızdan, kime ne dedikodu yaparsa yapsın, iyi anne olsa evladını başkasına kötülemez.
Sakın çocuğunuza baktırmayın, evladınızı nasıl emanet etmeyi düşünürsünüz onlara!!!???
Cok dogru esimi aradm kv yemege gelsinler dedim kendimi harap ediyorum resmen

Ailen yeteri kadar burnundan getirmiş. Arana mesafe koy. Eşin ve ailesi çok iyi insanlar olabilir. Sakın sakın onların iyi niyetini suistimal etme, ailenin etmesine de izin verme. Bayramdan bayrama git. Bu ne ya

Aynen bir yoruma katılıyorum.bu şekilde devam edersen sen ve ailen Eşin ilerde sıkılacak senden de ailenden de. Bildiğin sömürüyorlar. Hemen önlem al

Aynen bir yoruma katılıyorum.bu şekilde devam edersen sen ve ailen Eşin ilerde sıkılacak senden de ailenden de. Bildiğin sömürüyorlar. Hemen önlem al
Esim dedi zaten seni uzmemek icin solemiyorum birsey kendin anlamani istiyorum ama cocugumuz olmasa bu kadarina katlanirmiydim bilmiyorum dedi cok uzuldum sonra uzulme senide alir giderdik uzaklara dedi

Merhaba guzel kadinlar
Sirf bu konu uzerine hesap actim ve ilk isim bu yaziyi yazmak oldu biliyorum bazilariniz okumayacak bazilariniz yarida birakcak bazilariniz ön yargida bulunacak inanin umrumda degil benim bunlari yazmam içimi dökmem gerekiyor iyi yada kotu tek yorum yapan biri dahi olsa simdiden tesekkur ediyorum.
Ailem asiri tutucu bir aile ve aile kavramini dahi bilmeyen biriyim. Cocukluguma dair herkezin guzel anilari varken 1 tane bile yok cocukluk denince aklima hep dayak siddet ve kufur geliyor aklima babam cok siddete egilimli biri annem abim ben hatta 1 bacagi olmayan kardesim cok dayak yedik.
Yaslarimiz kucuk ve birbirine yakin oldugu icin bas kaldiramiyoduk. Abim 18 yasina basar basmaz evden kacti polislerle geri getirdi annem, tekrar kacti vs suan abim 30 yasinda uzun zamandir tek yasiyo babam hic 1 gun bizi opmus degil o yuzden abimin kacmasi ekmegine yag surdu hic umrunda olmadi
(((Yanliz sunun altini cizeyim cogu kavganin sebebi annem ne bok yiyosak hemen yetistirir))) ben 18 yasima basinca evlenmem icin asiri baski yaptilar goruculer gelir giderdi ve istemezdim dayak yemisligim dahi var (((sukur namusumla evlendim)))
Babam pskopat annem narsist bir kadin ben anneme cocuk aklimla dahi derdim boşan diye ama annemle babam barisinca sen bizi kiskaniyosun derlerdi.
Ayni sofrada yemek yiyemezdik sarilma oynama asla olamazdi evde
((Fazla detaylarla bunaltmiyim sizi))
Cook severek evlendim cok sukur cok anlayisli iyi bir kocam ve bir cocugum var
Cok mutluyum fakatt
Biz kirada oturuyoruz kayinvalidem ve kayinpederim durumlari bizimkiler kadar iyi degil (bizimkilerin 3 evi var)
Ama altin gibi kalpleri vardir hep bize yardimci olurlar kirada oturuyoruz esimle ben calisiyoruz ilk seneler minimal bir yasantimiz kendi yagimizda kavruluyoruz evliligimin ilk aylarinda babam ((ilkkez beni ariyor))
Ve bana cok acil paraya ihtiyaclarinin oldugunu soyluyo babamin bana bole konuyu acmasi inanilmaz mutlu etti elimden ne gelyosa yaparim baba dedim altinlarimizi istedi esimle konusup verdik aylar sonra 1 ev aldi annemin ustune cok bozulduk biz kirada ve zordayiz bizim paramizla almalari acikcasi cok zorumuza gitti ((annem o donem abimin eve gelmesi icin baski yapiyor)) abim geldi fakat 1 hafta sonra kovdu babam)) esim bana bile danismadan anneme bu cocuk sokakta kalacak bole olmaz bize gelyosun dedi (abimin olayinda 1 aylik evliz) abim bizde 1 sene yasadi
Ulan patliyorum 1 aylik evliyim paramizi aldilar abim bizde yav yemin ederim sikayetci degilim ama cok bunaldim annemi arayip dertleseyim dedim sesimi kaydetmis ve abimle babama dinletmis ve abim bizde 1 sene kalmasina ragmen abime diyorki 1 toplu igneni bile birakmiyosun geliyosun babam keza hemen kredi cekip paramizi veriyo ve bir cephe aliniyo ya aradim dedim anne niye bole yaptin ben bilmiyomuydum konusmayi ben dertlesiyorum seninle bana dedigi laf şu; o an biseyler yapmam lazimdi ulan oyleyse 1 sokak arkanda oturuyorum (agliyorum) cik gel .
Neyse ole bole unuttum yuttum .
Hamile oldugumu ogrendim kayinvalidem sevincinden agliyor bizimki tebrik ederim onuda yuttum isim konusuna karisiyo dedim ona karisamassin gene bir kusluk aylarca
Dogum yaptim 20 gun kaldi burnumdan getirdi bebege mama verdi emzirmeme musade etmedi kendi emzirmeye calisiyo bana sezeryanli olmama ragmen kalk evi temizle yemek yap ben cocuga bakarim ya anne diyorum sen bana yardima geldin birak emzireyim sen yap yemegi, yokk diyo bakiyorum cocugun agzina memesini tutusuruyo neticesinde cocuk beni emmiyo emzirme danismanina gittim herseyi yaptim yok olmadi. Icimde kaldi oyle ki.
Son olayimizida anlatip yazimi bitiriyorum bundan 2 ay once 27 eylul ogle saatlerinde goruntulu aradim anneme dedim ki anne sana kusura bakma emrivaki yapacagim kayinvalidem gorumcemin cocuklarina bakiyor durumumuz iyi degil bir sure cocuga bak ( 6 aylik ) ben calisayim ken kum ediyor hergun ben getireyim sen gelmene gerek yok sobayi acarasin odadan cikarmassin cocugu bak cok guzel olur hergun beraber yemek yeriz babam bizim yanimizda sinirlenmez ic ice oluruz bana babana sor ya dedim sen istersen o karismaz bana bole soyleyip beni babamin ayagina itme arkadan biliyorum babama ben istemiyorum diceksin yuzume sole dedim ((agliyorum )) ben hastayim bana bise olursa ne sen ne kocan ne cocugun beni kurtarir vs. (Her yaz mutlaka tatile gider ve cok gezmeyi sever) anne nolur 1 sure dedim reddetti bende bak bu cocuga illa biri bakacak sen bakmiyosun kayinvalidem bakacak o zaman ben nasil diyeyim aksam olunca kayinvalidem sen yemek yaptin ettin cocuguma bakiyosun ama ben cocugu sevsin diye anneme gotureyim (galiba buna alindi) neyse kapattik telefonu 2 ay oldu aramiyo bende aramiyorum ama uzuldugum nokta su ben senin kizinim hadi anladim artik beni sevmiyosun torununu hic mi ozlemiyosun hicbir sosyal medyada foto paylasmiyorum onu gectim tum akrabalara ananem teyzem yengem herkeze beni anlatip dedikodumu yapmis yav ertesi gunu hadi gectim onuda 1 hafta sonra ara de kizim durumumuz iyi degil demistin ben kendime guvenemedim sen benm canimsin de cigerimi ye 2 ay normal mi ya aklim almiyo ne yapayim ben.
Bebeği emzirnenize izin vermeyip kendi emzirmeye kalkan birine bebek emanet edilir mi ya? Zaten 18 olunca evlendirerek evden atmaya da kalkmışlar. Ben olsam bütün bağlarımı koparırım.

Hala niye ailenizle görüşüyorsunuz benim anlamadığım kısım o.
Şer gibi insanlar, hayırları yok zararları çok.
İnatla hala çocuğuma bak bilmem ne.
Yok sayın, eşinizle de aranız bozulmasın.
İyi adammış kocanız valla, şimdiye kim olsa delirirdi.
2 aydir hicbirsekilde iletisim kurmuyor benimle ben bu saatten sonra yapacagim herseyi tukettim. Yoruldum

X