İdeal gebelik kilosu

Evet dedigim gibi sizi anladim. Malasef her kes bir şeyle imtihan oluyor. Bizlerin sahip olamadigi seylere hatta can attigimiz seylere baskalarinin. Istememesi ve ya Naz yapmasi bizleri derinden yaraliyor. Bizlerde şansliyiz rahmimiz alinmadi bir şansimiz var. Bazilarinin bu şansida yok. O yuzden demem o ki şükür ve sabir. Bide canim dua ederken gerçekten en hayırlsını ve en hayırlı zamanda diye dua Buna inanarak. Her ne olursa olsun diye degil çünkü agzimizdan çikan şey kabul olur. Benim neredeyse 1 bucuk ayım kaldi ama hala rabbime diyorum. Benim için bebegim için hayırlı degilse bunuda al diye. O hayirli kelimesini demeyi çok aci bir sekilde ogrendim. 😔
Mesela çok güzel bir bebek gordugumde içimden geçiriyorum senin gibi çok guzel bebek banada nasip olsun diye. Yani bizim dilimiz her zaman güzeli istiycek ki guzel olsun.
Benim kv 18 yil sonra esim dogmus 20 yil sonrada kaynim. Birisinin 10 yil sonra bir kiz evladi oldu. Yani umut var imkansiz degil geç olsunda güc olmasin derler ya. Geç olsunda çok guzel zamanda çok guzel ömrü olsun çocuklarimizin. Allah her isteyene nasip etsin 🤲
Haklısın umut hep var bende dua ederken hep hayırlı sağlıklı bir evlat nasip et rabbim diyorum hakkımızda hayırlısı olsun 🤲🏻
Doğru zaman gelmedi ve bu süreç beni çok yıprattı insanoğluyuz tabi bı an önce olsun istiyoruz o duyguyu yaşamak istiyoruz
Erken gebelik testi yaptım bu gün çatlmanin 11. Günü ama çıkmadı maalesef moralim bozuldu sabah sabah hayırlısı neyse o olsun

hanımefendi yalnız ben alacağım kiloları dert etmiyorum. yazımda da belirttiğim üzere SAĞLIKLI bir hamilelik süreci geçirmek adına kilo vermek istiyorum. şekerimin çıkmasını istemiyorum mesela . yada hareketlerim ksıtlansın istemiyorum. hem SAĞLIKLI bir anne olmak hem de SAĞLIKLI bir evladım olmasını istiyorum. ayrıca malesef ki gebelik boyunca da çalışmak durumundayım . sağlıksız olursam çalışırken sıkıntıya girerim hem bana hemde bebeğime eziyet olur. 9 ay allah nasip ederse keyifli bir süreç olsun istiyorum . ayrıca sağlıklı bireylerin hamile kalması daha kolay diye biliyorum . şuan kiloluyum ve bu süreç belki zorlaşacak. malesef beni çookk yanlış anlamışsınız. inanın kilo almış olmak zerre umrumda değil ki kendimi bildim bileli diyet yapan bırakan kilo veren alan bir insanım. sevgiler..
Niyet etmişsiniz hem de çok güzel birşeye. Ne demişler önce can sonra canan. Önce kendi bedenimiz iyi olacak ki bebek de iyi olsun. Önemi var mı bilmem ama benden size tam destek. İnsnaın sağlıklı olmayı istemesi ayıp değil saygındıyulacak birşeydir. Insallah sureciniz guzel gecer saglikla ve mutlulukla 🤍🙏👼

Canım sen denedıgın andan ıtıbaren sankı hep hamıleymıs gıbı yasa benm ıkı kaybım oldu 1 yılda 3. Kez gebe kaldım ve yıllardır sporla ugrasıyorum sporu bıraktım korkudan bı sey olur dıye 1 yıldırda yapmıyorum agır tasımıyorum cogu zamanı yatarak gecırıyorum.Belkı bazı ınsalara abartı gelıcek ama bnm bu sekılde ılerlemem gerekıyormus zaten ılaclar felanda kullanıyorum.Yanı anlıcagın bebegın ıcın hangı hazırlıgı yaparsan dönüşü sana artı olarak gelıcek.Insallah Rabbım gonlune gore verır.
kayıplarınız için çok üzgünüm . umarım yaptığınız onca fedakarlık size misliyle döner. teşekkür ederim dediğiniz gibi yapacağım. şimdiden bile hamile olmadığımı biliyorum ama ilaç içmeyi bıraktım . başım ağrısa bile psikolojik olarak içmiyorum :) aslında düşünmeye başladığımızda çoğu branşa gidip kontrollerimi yaptırdım ama kadın doğum detaylı bakmadı 3 ay dene olmazsa gel dedi. kan değerlerime baktırdım . şimdi daha dikkatli yaşamaya çalışıyorum . umarım gönlümüzce olur her şey. allah isteyen kimseye evlat yokluğu çektirmesin inşallah

Niyet etmişsiniz hem de çok güzel birşeye. Ne demişler önce can sonra canan. Önce kendi bedenimiz iyi olacak ki bebek de iyi olsun. Önemi var mı bilmem ama benden size tam destek. İnsnaın sağlıklı olmayı istemesi ayıp değil saygındıyulacak birşeydir. Insallah sureciniz guzel gecer saglikla ve mutlulukla 🤍🙏👼
önemli olmaz mı :) çok ama çok teşekkür ederim desteğiniz için . ben bu motivasyonla artık bozamam diyetimi :)

Merhabalar herkese :) ben bu sene için allah nasip ederse gebelik istiyorum. yani daha düşünme aşamasındayız ama ben çekingen davranıyorum . sebebi de kilolu olmam . 160 boyundayım ve 71 kiloyum. gebelik süresince de çalışmaya devam edeceğim için sağlıklı bir şekilde hamile kalmak istiyorum. şuan diyet yapıyorum ama pek iradeli olduğum söylenemez. sizce ideal kilo nedir? max kaç kilo olsam sağlıklı bir süreç geçiririm veya başka neler yapmam gerekir. tecrübeli anneler yardımcı olursa sevinirim . siz kaç kilo ile hamile kaldınız ve süreciniz nasıl ilerledi? gebeliğin ilk üç ayında kilo vermem mümkün mü?
Merhaba 😊 Ben iki hamileliğimde de çok kilo almadım. Birincisinde 6.5 kilo, ikincisinde 4.5 kilo aldım. Ailede şeker hastalığı olduğundan bende gebelik şekeri çıkma olasılığı vardı. O yüzden hamileliklerimde hep sağlıklı,dengeli beslendim. Hamileyken çok kilo alacağım diye düşünmeyin. İlk 3 ayda da bulantı olursa kilo alımı olmuyor zaten kilo kaybı bile olabiliyor.

Kizlar ben de asilama kilomu vereyim hem de fit hamile kalayim saglikli olayim diye spora agirlik verdim. Bu ay olmadi sonraki ay diye diye baya kaslandim. Insallah vucut gelistirici kivamina gelmeden hamile kalabilirim 😅 ben de 54 kiloyla hamile kalmayi cok isterim , daha once 64 e cikmistim ondan gozum korkmuyor ins kismet olsun😊🤲

Merhaba 😊 Ben iki hamileliğimde de çok kilo almadım. Birincisinde 6.5 kilo, ikincisinde 4.5 kilo aldım. Ailede şeker hastalığı olduğundan bende gebelik şekeri çıkma olasılığı vardı. O yüzden hamileliklerimde hep sağlıklı,dengeli beslendim. Hamileyken çok kilo alacağım diye düşünmeyin. İlk 3 ayda da bulantı olursa kilo alımı olmuyor zaten kilo kaybı bile olabiliyor.
evet aslında ilk üç ay en azından sabit bile kalsam iyi olur :) umarım bu heyecanı yaşamak bana da nasip olur teşekkür ederim 😊

Kizlar ben de asilama kilomu vereyim hem de fit hamile kalayim saglikli olayim diye spora agirlik verdim. Bu ay olmadi sonraki ay diye diye baya kaslandim. Insallah vucut gelistirici kivamina gelmeden hamile kalabilirim 😅 ben de 54 kiloyla hamile kalmayi cok isterim , daha once 64 e cikmistim ondan gozum korkmuyor ins kismet olsun😊🤲
umarım hayalinizde ne varsa o şekilde hamile kalırsınız 😊🤲 kaslı kaslı hamile kalmayanda ne biliyim 😅 😅

umarım hayalinizde ne varsa o şekilde hamile kalırsınız 😊🤲 kaslı kaslı hamile kalmayanda ne biliyim 😅 😅
😁 aman kasta masta gozum yok da iste daha kismet olmadi ben de kendimi bu islere verdim 😁ama dusununce bizim neyimiz eksik degil mi 💪🏻biz de oyle kasli fln hamile kaliriz belki 🤭 Allahim hepimize en guzel haliyle nasip etsin 🙏

öncelikle önerileriniz için teşekkür ederim . aslında ideal kiloma inip bu seviyeyi sağlıklı beslenerek korumam gerekiyor. dengesiz beslenirsem zayıfta olsam şekerim çıkacaktır biliyorum . folik asite başladım bir ay oldu yaklaşık. şimdi birazcık kilo verip allah nasip ederse de hamile kalırsam diyetisyenle devam edeceğim 💕
Hadi hakkında hayırlısı olsun inşallah ❤️

hanımefendi yalnız ben alacağım kiloları dert etmiyorum. yazımda da belirttiğim üzere SAĞLIKLI bir hamilelik süreci geçirmek adına kilo vermek istiyorum. şekerimin çıkmasını istemiyorum mesela . yada hareketlerim ksıtlansın istemiyorum. hem SAĞLIKLI bir anne olmak hem de SAĞLIKLI bir evladım olmasını istiyorum. ayrıca malesef ki gebelik boyunca da çalışmak durumundayım . sağlıksız olursam çalışırken sıkıntıya girerim hem bana hemde bebeğime eziyet olur. 9 ay allah nasip ederse keyifli bir süreç olsun istiyorum . ayrıca sağlıklı bireylerin hamile kalması daha kolay diye biliyorum . şuan kiloluyum ve bu süreç belki zorlaşacak. malesef beni çookk yanlış anlamışsınız. inanın kilo almış olmak zerre umrumda değil ki kendimi bildim bileli diyet yapan bırakan kilo veren alan bir insanım. sevgiler..
Evet zayıflarsanız hem daha kolay hamile kalırsınız hem de kolay bir hamilelik geçirirsiniz. Çok iyi düşünmüşsünüz. İnşallah en kısa sürede gönlünüzdekiler olur…

😁 aman kasta masta gozum yok da iste daha kismet olmadi ben de kendimi bu islere verdim 😁ama dusununce bizim neyimiz eksik degil mi 💪🏻biz de oyle kasli fln hamile kaliriz belki 🤭 Allahim hepimize en guzel haliyle nasip etsin 🙏
kafanızı başka yere vermeniz kendinize uğraş bulmanız çok iyi olmuşş 🙏 en kısa sürede kasta yaptım çocukta demenizi bekliyorum . hayırlısıyla inşallah :KK70:

Evet zayıflarsanız hem daha kolay hamile kalırsınız hem de kolay bir hamilelik geçirirsiniz. Çok iyi düşünmüşsünüz. İnşallah en kısa sürede gönlünüzdekiler olur…
iyi dilekleriniz için teşekkür ederim . amin inşallah . hayırlı zamanda hayırlı şekilde olması umuduyla :)

aslında bende tüm diyet listelerine hakimim yaklaşık bir senedir diyetisyene gitme işine son verdim. ezberledim çünkü. ama gebelik konusunda bilgim olmadığı için ne yemem gerektiğini bilmiyorum açıkçası. ne yesem yarar ya da bebeğe zarar verir korkuyorum .
Dediğim gibi ben iki kez gittim. İlki kilo kontrolü içindi diğeri 35 haftadan sonra şeker çıktı onun içindi. Kilo kontrolü için gittiğim söylediğimden ve bildiğimizden başka hiç bir şey yok. Standart sağlıklı beslenme. Kötü karbonhidratı kısıtlama. Canın çekerse istediğini ye ama abartmadan demişti o diyetisyen. O zaman şeker sorunum yoktu. Şeker olduktan sonra gittiğim çok katı bir diyet verdi havuç bezelye kök sebze kuru meyve dahi yoktu çok zorlandım 2 hafta uyguladım. 2 hafta detox gibi oldu bana sonra şekerimde normal seyrine geldi. Ve yine abartmamak kaydıyla herşeyden yemeye devam ettim. Hamilelikte normal diyet listesinin bi tık esneğini veriyorlar(şeker olmadıgın ınvarsayıyorum)

kayıplarınız için çok üzgünüm . umarım yaptığınız onca fedakarlık size misliyle döner. teşekkür ederim dediğiniz gibi yapacağım. şimdiden bile hamile olmadığımı biliyorum ama ilaç içmeyi bıraktım . başım ağrısa bile psikolojik olarak içmiyorum :) aslında düşünmeye başladığımızda çoğu branşa gidip kontrollerimi yaptırdım ama kadın doğum detaylı bakmadı 3 ay dene olmazsa gel dedi. kan değerlerime baktırdım . şimdi daha dikkatli yaşamaya çalışıyorum . umarım gönlümüzce olur her şey. allah isteyen kimseye evlat yokluğu çektirmesin inşallah
Cok sagol canım Rabbım ısteyen herkese hayırlı saglıklı evlat nasıp etsın ınsallah sende en kısa surede bu mujdeyı alırsın.Aslında doktorlar 1 yıl deneyın doğal yolla dıyorlar ,yanı akışına bırak vaktı gelınce olucak kuzum🤲🏻😇

Dediğim gibi ben iki kez gittim. İlki kilo kontrolü içindi diğeri 35 haftadan sonra şeker çıktı onun içindi. Kilo kontrolü için gittiğim söylediğimden ve bildiğimizden başka hiç bir şey yok. Standart sağlıklı beslenme. Kötü karbonhidratı kısıtlama. Canın çekerse istediğini ye ama abartmadan demişti o diyetisyen. O zaman şeker sorunum yoktu. Şeker olduktan sonra gittiğim çok katı bir diyet verdi havuç bezelye kök sebze kuru meyve dahi yoktu çok zorlandım 2 hafta uyguladım. 2 hafta detox gibi oldu bana sonra şekerimde normal seyrine geldi. Ve yine abartmamak kaydıyla herşeyden yemeye devam ettim. Hamilelikte normal diyet listesinin bi tık esneğini veriyorlar(şeker olmadıgın ınvarsayıyorum)
şeker olmadığı sürece bildiğim öğrendiğim gibi diyet yapabilirim yani hiç bir farkı yok. öylede olabilir o zaman . ekstra bir durumum olursa diyetisyne giderim ya da. kilo verirsem zaten gitmem . inşallah vermiş olurum :)

Merhaba ben 7 kilo almıştım. 165 boyundayım. 53 kilo ile hamile kalıp 60 kilo işe doğum yaptım. Zaten 3 kilosu kızımdı. Doktorum gayet normal demişti
Merhaba kilonuzu nasıl korudunuz ya ben de tiroid var ve veremiyorum demir ilacı da kullanıyorum hem acıktırıyor hem de kilo aldırıyor

X