İki konu ikincisi çıldırmalık! Bela komşu vakası

Böylelerin bir kaşıntısı oluyor ama işte hayattan beklentisi olan, düzgün insanlara denk geliyorlsr.
İnşallah psikopatın birine denk gelir de, derdini çözerler.
Ufacık kedilere ne yaptı acaba pislik.
Bazen diyorum ki sorumluluklarım olmasa şimdiye katil olmuştum. Adamı böyle delirtip katil ediyor bazıları.

Bize kimse böyle bağıramaz
Çünkü eşim binayı kırar geçirir
O deli karının evini çoktan yaktıydı

Kızlar merhaba. İki meselem var. İkisi içinde fikirlerinizi almak istedim.

1. İlki oğlumun öğretmeni çook tatlı çok naif bir hanımefendi. Kitapların geç gelmesinden dolayı dönem başından beri ödevleri kitaptan fotokopi yapıp dosya hazırlıyor oğluma. Aslında iki çocuk daha var sınıfta kitapları geç gelen. Onlara da aynını yapıyor. Şimdi geriye bi bi kaldık bize yapmaya devam ediyor ama acaba cebinden mi karşılıyordur okul mu veriyordur diye aklıma geldi. Geçen kitaplar daha gelmedimi gibi konuşmamız oldu. Sonra başka gün mesajlaştık, daha süresi var dedim biraz daha fotokopi ile devam edersek sevinirim dedim ve teşekkür ettim.
Sonra işte bu mesele aklıma gelince yazdım hocam size yük olmasın neyse masrafı karşılayayım çocukla yollayım dedim bi süre yazmadı ve sonra estağfirullah olur mu hiç diye yazmış. Yok hocam gerçekten şimdiye kadar sormadım kusura bakmayın cebinizden ödemeyin ya ben vereyim yada kağıt alayım dedim. Yok merak etmeyin ben ödemedim yazmış.

Acaba ayıp mı ettim ki? Bu soru sorulmaz mıydı? Ama hiç teklif etmemek daha ayıp olur gibime gelmişti.

2. İkinci meselem de yan binadaki bir kadın🤦🏽‍♀️
Aynı Sitenin içinde yani bir bahçenin bir girişin olduğu alanda iki ayrı binadayız.
Kadın sürekli olay çıkartmaya yer arıyor ve özellikle benimle dalaşmaya çalışıyor gibi
Bahçede annesi olmayan kedi yavruları bulduk. Bas bas bağırıyorlar açlar. Bizde besledik ama Ordan almadık ki anneleri dönerse bulsun diye.. 4 gün böyle geçti kimse gelmedi. Sonra bunlara kutudan ev yaptık yaş mamalar aldık sularını hergün çocuklar koyuyordu oynuyorlardı. Bu kadın bir gün geldi zaten o an gördüm ilk. Bunlar benim kedimin yavruları dedi sevgisizce alıp hışımla bez torbaya tıktı. Öyle kalakaldık bişey yapamadık evine değil sitenin dışına çıktı gitti. Döndüğünde eli boştu. Gittim sordum. Kediniz nerdeki bebekleri nereye götürdünüz dedim. Halettiklerini buldular işte dedi bahçede bize sordunmuda kedi besliyon dedi. Kan beynime sıçradı nerdeyse dalacaktım kadına. Çocuklar ağladı faln

Neyse bir iki hafta geçti. Benim çocukta dışarda bahçede site içi arkadaşlarıyla oynuyor. Bende mutfaktayım. Aşağıdan sesler geliyor.
Bi baktım bu kadın. Oğluma sesi yüksek şekilde parmak sallayıp birdaha bizim binanın olduğu tarafa geçmeyeceksin diyor. Diğer çocuklara da elini omuzlarına atmış siz geçebilirsiniz o geçmicek diyor. Oğlumda nedenmiş dedi. Çünkü sen ortalığı karıştırıyorsun geçenlerde binamızın demirini sen kırdın demi ben biliyorum dedi. Oğlumda ağlamaya başladı haksızlığa gelemez. Ben yapmadım yalan söyleme dedi. Kadın hala zevk alır gibi gülüyor ağlama boşuna ben gördüm diyor. Gözüm üstünde artık dedi yere farazi çizgi çekti bu çizgiyi geçersen artık seni mahvederim dedi.
Kızlar yazarken bile sinir bastı. Bende hepsini dinledim dinledim sonra seslendim kadına
Siz bakar mısınız bi dedim. Kafayı kaldırdı. Siz ne hakla çocuğuma bağırıp emirler veriyorsunuz dedim. Buraları hep kırmışlar bizim binaya gelmesinler diyorum dedi. Dedim o zamn neden bir benim oğluma bağırdın sadece sen geçemezsin dedin deyince anladı herşeyi duydugumu! Çünkü sadece o yapıyor dedi demiri kırmış dedi. Kır mış. Gözünle görmüş gibi ne konuşuyorsun dedim . Gözünle gördün mü kırarken dedim evet gözümle gördüm diyor. ( gerizekalı ya gözünle öyle bişey görse izleyecek sanki anında yapışırdı çocuğa ve kızlar balkonu penceresi vs hiçbiri binanın girişini görmüyor orada bir demir kırılmış ama o göremez yani anca aşağıda olması lazım o zamn da anında müdahale ederdi) alenen yalan söylüyor delirtti beni. Dedimki öyle bişey varsa bile gelir bizimle yada yönetimle konuşursun küçücük çocuğu arkadaşlarının içinde azarlayıp ayıramqzsın. Sen kimsin ki dedim . Sonra ee doğurup sokağa atma ilgilen o zmn diyor.
Bana bak dedim sen değil kimse engelleyemez o çocuğun otarafa geçmesini hadi yiyosa engellede görelim dedim bir daha bişey demeye kalkarsan olacaklardan sen sorumlu olursun dedim. İn de aşağı öyle konuşalım diyor. Ben diyeceğimi dedim dedim girdim içeri.

Ya kızlar bahçe ortak sınır yok duvar yok bişey yok kendi yere çubukla sınır çiziyor. bizim binanın oraya adım atmayacaksın diyor çocuğa ve iftira atıyor ya deliricem zaten kedilerin hıncıda var içimde insem kesin hakettiğini verirdim.

Neyse günlerdir çocuklar korkudan inmiyor ünseler geri kaçıyolar. Dünde bende indim apartman çocuklarıyla oynattım onları biraz. Bu kadın yüne balkona çıkmış muhtar gibi millete bağırıyo hey sen arabanı git kendi yerine park et diye
🤦🏽‍♀️ Napacam bu kadınla ya
Mahkemeye vercem sizi diyor 😂😂 sinirden gülüyorum
Öğretmen konusunda iyi yapmışsınız. Sormasanız ayıp bence.

Komşu için ne diyeceğimi bilemiyorum. Okudukça sinirlendim. Hak ettiği net ama size bela olur. Kedilere çok üzüldüm. Oğlunuza da bence açık açık o kadının anormal olduğunu, söylediklerini dikkate almamasını söyleyin. Ama siz kadına bir görünün. Oğlunuza yaklaşmaya cesaret edemesin. Bir daha çocuğa yaklaşırsa şikayetçi olacağınızı söyleyin.

Sonra bunlara kutudan ev yaptık yaş mamalar aldık sularını hergün çocuklar koyuyordu oynuyorlardı. Bu kadın bir gün geldi zaten o an gördüm ilk. Bunlar benim kedimin yavruları dedi sevgisizce alıp hışımla bez torbaya tıktı.

Hayvanların yuvasını yıkan kendi de yuvasız kalsın inşallah. Başka bir şey diyemiyorum.

Öğretmen hayır dese bile 1 top A4 kağıdı alıp verin geç bile kalmışsınız .
2.Komşu kadını yönetime sikayet edin madem anormal baskalariyla birlik olun.
3.kedileri poşete dolduran birine nasil mudahale etmezsiniz ya çöpe attıysa ya oldulerse .
Kedimin yavruları deyince ben kadını hiç tanımıyordum bile
Ne diyebilirsiniz ki yani

Sonradan öyle attığını ima etti. Sorduk söylemedi. Şikayet edicem sizi rahatsızlık veriyorsunuz diyor birde. Aradık taradık bulamadık. Bir üstteki yorumda şikayet etme hakkımın olduğunu da yeni öğrendim şimdi cimere diğer yerlere yazıcam.

1. Ayıp olmamış düşünüp sormuşsunuz fotokopinin nereden karşılandığını bilmemeniz normal
2. Pasif kalmayın daha da tepenize çıkarlar kadınla tek kalmaktan korkuyorsanız diğer komşular veya eşinizle beraber konuşup haddini bildirebilirsiniz. Çoğunluğun sesi çıkarsa bir yere kadar tersinize gidebilir. Çocuğunuza bu şekilde zorbalık yapmasına izin vermeyin. Ayrıca kedileri kafasına göre alamaz. 5199 nolu kanunda sokak hayvanlarının yerini değiştiremeyeceğine dair ibare de var. Polise şikayet edin, cimere yazın, haydi uygulamasına şikayet edin vs. Ben yerlerini sorup öğrenirdim ne yapıp edip yavruların hali ne olmuştur. Gerekirse bu konuda alttan alıp sahiplendireceğiz vs diyip yine de hayvanları atmasına razı olmazdım.
Bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim 🙏🏻 Hemen yazıyorum ilgili yerlere
İçim rahatladı bu hayvan düşmanlarına ya
Sanki evine sokmuşum kötü kadın! Alt tarafı iki bebek paytak paytak yürüyüp oynuyorlardı orda ne zaraları vardı? Hiç! Sırf kötülük

İlk konu için, oğlunuzun bir arkadaşından kitabı 10 dk alıp fotokopi çektirirseniz öğretmene de hiçbir anlamda yük olmazsınız ki eminim kadın nezaketinden birşey demiyor. İkinci konu ise, kadın belli ki ruh hastası. Çocuklarınızı yalnız gordermeyin aşağı. Kedi yavrusuna bile tahammülü yok, Allah korusun kötü birşey yapabilir. Yönetimle konuşup imza toplayın sonra belediyeye şikayet edin.
Velileri tanımıyorum. Birde öğretmen hangi sayfa ödevse orayı fotokopiliyor. Fotokopi için Tüm kitabı istemem hoş karşılanmaz zaten

Bazen diyorum ki sorumluluklarım olmasa şimdiye katil olmuştum. Adamı böyle delirtip katil ediyor bazıları.
Hah aynısını bende düşünüyorum. Diyorumki yak herşeyi bu tip pisliklere hak ettiklerini aradıklarını ver. Zorla insana bela oluyorlar gerçekten
Hiç kalbinedemi gelmedi be insafsız dışarda köpekler geziyor. Yada bunlar nasıl yemek bulcak daha o kadar küçük ve muhtaçlarki! İçimiz çıktı o gün

Aynısını bulsun

Bize kimse böyle bağıramaz
Çünkü eşim binayı kırar geçirir
O deli karının evini çoktan yaktıydı
Benimkini zor tuttum daha yeni benim yüzümden yalancı şahitlik gibi bir davası olmuştu iş yerinde çok sıkıntı çıktı bu sebeple. Eski konularımda var
Birde haneye tecavüz der darp derler hatta o kadından başka şeylerde beklerim

Adama anlatmadım bile kedi mevzunu fln

Öğretmen konusunda iyi yapmışsınız. Sormasanız ayıp bence.

Komşu için ne diyeceğimi bilemiyorum. Okudukça sinirlendim. Hak ettiği net ama size bela olur. Kedilere çok üzüldüm. Oğlunuza da bence açık açık o kadının anormal olduğunu, söylediklerini dikkate almamasını söyleyin. Ama siz kadına bir görünün. Oğlunuza yaklaşmaya cesaret edemesin. Bir daha çocuğa yaklaşırsa şikayetçi olacağınızı söyleyin.
Mesajınız için teşekkürler 🙏🏻
Çocuğun konusu olduğu gün benden korktu biraz ben o hissi aldım eminim! Çünkü o ilk baş baskın çıkmaya çalıştı aynı kedi olayındaki gibi hızlıca bitirip beni baskılayacağını sandı ama bu sefer öyle olmadı
Yazıya pek geçirememiş olsamda herkesin duydugu aşağılandığı alaya alındığı ve hiçe sayıldığı bir konuşma oldu geri bastı gitti

Ama işte deli bu eminim! Artık benim oğluma baktığını bile görmedim.
İnş başka farklı şeylere girişmez
Bu tiplerden her şey beklenir

Bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim 🙏🏻 Hemen yazıyorum ilgili yerlere
İçim rahatladı bu hayvan düşmanlarına ya
Sanki evine sokmuşum kötü kadın! Alt tarafı iki bebek paytak paytak yürüyüp oynuyorlardı orda ne zaraları vardı? Hiç! Sırf kötülük

Kadın yavru kedileri bir torbaya sokup giderken, siz ne yaptınız ? Peşinden gitmediniz mi, hayırdır sen ne yapıyorsun diyerek engel olmadınız mı ? Ne zaman oldu bu olay ? Kaç gün geçti üstünden ?

Kadın çocuğunuza bağırınca, hayvanlara yaptığı muameleyi de hatırlayarak konunuza yazmaya mı karar verdiniz ?

İnşallah o yavrular yaşıyordur. Kadına söylenecek laf çokta, görüp müdahale etmeyen de masum değil.

Ya işin kötü tarafı yönetimde genel olarak ev sahipleri oturduğundan apt sakinleride yaşlı grup ve hepsi tahammülsüz sevgisiz aynı frekans insanlar
Dün hepsini başına toplamış o araya duvar ördürecek sanırım bişeyler konuşuyorlardı.
Ya çok ilginç site girişi tek kapı. Çıkarken bizim bölüme girip çıkıyor kapıdan yada bizim yan duvardan tırmanıp başkasının bahçesinden geçip markete gidiyor. Kendi alanına çık saygılı ama başkalarının duvarına da tırmanma o zaman. Ya sinir bastı. Herkesi bize karşı doldurmuş. Çocuğun arkadaşlarını kenara çekip dolduruyo siz şahit olcaksınız tamam mı amcalar sorunca kim yaptı diye siz bu yaptı diceksiniz diyor. Eşim en son bunu duyunca dayanamadı tutamadım kadının yanına indi aşağıya. Derdin ne diye
Diğer binadan genç adamlar indi sen kadına ne bağırıyosun diye sonra kadın aptal saptal konuşmaya başlayınca konu anlaşılınca hepsi geri çekildi hakediyo gibilerinden.

Binada salça olduğundan benle konuşan ve kızı oğlumla arkadaş olan eve gidip geldiğimiz kadın bile yanımda birgün bana slm vermedi slm almadı kızına bir bağırdı gel buraya oynama onlarla diye. Bizim çocuklarda niye dediler. Dönmüş çocuklara diyorki çünkü ora sizin binanız ben kızımı orada oynatmıyorum diyor ( bu kadın o deli kadının binasında bizim değil. Şok oldum onuda kendi yanına çekmiş. Ama ben anladım sebebini tırsmış bu deliden suç kızına kalmasın diye oynatmıyor ki kızı yaramazlıkta hepsine bin basar. ) Ya o kız hep aşağıda yalnız kalıyor annesi bırakmadığı için bizimkiler oynayınca uzaktan onları izliyor. Anne olacak birde o delinin lafından mı korktun yani nedir ?? Kendi çocuğuna bunu yapıyorsun!
Ay inanamıyorum hepsi bi tuhaf cidden

Ben nasıl bir yol izlemeliyim sizce
Demissiniz ya hepsi de aynı frekansta insanlar diye. Sorun işte burada ama yapacak birşey yok. Bizim alt komşumuz da bu sekil. Bütün apartman sakinleriyle kavga etmişligi var. Simdi kimse ona selam dahi vermiyor. O da ev sahibi diğerleri de hani çıkartamazsın da. Apartmana temizliğe gelen kadın bile illallah demişti ondan o derece sorunlu.

Kadın yavru kedileri bir torbaya sokup giderken, siz ne yaptınız ? Peşinden gitmediniz mi, hayırdır sen ne yapıyorsun diyerek engel olmadınız mı ? Ne zaman oldu bu olay ? Kaç gün geçti üstünden ?

Kadın çocuğunuza bağırınca, hayvanlara yaptığı muameleyi de hatırlayarak konunuza yazmaya mı karar verdiniz ?

İnşallah o yavrular yaşıyordur. Kadına söylenecek laf çokta, görüp müdahale etmeyen de masum değil.
Kedisinin yavrularıymış (!)

Nerden bişey bulsamda kötü yorum yapsam diye çabanız var gibi.

Dışarda kuş kedi veya köpek buldunuz diyelim (bu birde bizim bahçede)
Biri geldi o benim kuşum kedim veya köpeğim dedi. Ne yapacaksınız kimlik mi soralım alamazsın mı diyelim hani evine gidelim bakalım kedini göster gerçekten onun yavrularımı bakıcam mı diyelim !

Benim dedi ve götürmek için aldı. İki tane olduğu için bez torba ile gelmiş diye düşündüm. Sadece giderken dedim ki kadın sevgisiz sanki öylece öpmeden attı torbaya

Birde demişler ki kedi için konu açmadında çocuğun için mi açtın
Yani bu bir devam eden süreç artarak farklılaşarak devam ettiği için ne yapmam konusunda fikir aldım
Çok değişik üyeler var bazen ya hayret!

1. İlki oğlumun öğretmeni çook tatlı çok naif bir hanımefendi. Kitapların geç gelmesinden dolayı dönem başından beri ödevleri kitaptan fotokopi yapıp dosya hazırlıyor oğluma. Aslında iki çocuk daha var sınıfta kitapları geç gelen. Onlara da aynını yapıyor. Şimdi geriye bi bi kaldık bize yapmaya devam ediyor ama acaba cebinden mi karşılıyordur okul mu veriyordur diye aklıma geldi. Geçen kitaplar daha gelmedimi gibi konuşmamız oldu. Sonra başka gün mesajlaştık, daha süresi var dedim biraz daha fotokopi ile devam edersek sevinirim dedim ve teşekkür ettim.
Sonra işte bu mesele aklıma gelince yazdım hocam size yük olmasın neyse masrafı karşılayayım çocukla yollayım dedim bi süre yazmadı ve sonra estağfirullah olur mu hiç diye yazmış. Yok hocam gerçekten şimdiye kadar sormadım kusura bakmayın cebinizden ödemeyin ya ben vereyim yada kağıt alayım dedim. Yok merak etmeyin ben ödemedim yazmış.

Acaba ayıp mı ettim ki? Bu soru sorulmaz mıydı? Ama hiç teklif etmemek daha ayıp olur gibime gelmişti.

Aynı Sitenin içinde yani bir bahçenin bir girişin olduğu alanda iki ayrı binadayız.
Kadın sürekli olay çıkartmaya yer arıyor ve özellikle benimle dalaşmaya çalışıyor gibi
Bahçede annesi olmayan kedi yavruları bulduk. Bas bas bağırıyorlar açlar. Bizde besledik ama Ordan almadık ki anneleri dönerse bulsun diye.. 4 gün böyle geçti kimse gelmedi. Sonra bunlara kutudan ev yaptık yaş mamalar aldık sularını hergün çocuklar koyuyordu oynuyorlardı. Bu kadın bir gün geldi zaten o an gördüm ilk. Bunlar benim kedimin yavruları dedi sevgisizce alıp hışımla bez torbaya tıktı. Öyle kalakaldık bişey yapamadık evine değil sitenin dışına çıktı gitti. Döndüğünde eli boştu. Gittim sordum. Kediniz nerdeki bebekleri nereye götürdünüz dedim. Halettiklerini buldular işte dedi bahçede bize sordunmuda kedi besliyon dedi. Kan beynime sıçradı nerdeyse dalacaktım kadına. Çocuklar ağladı faln

Neyse bir iki hafta geçti. Benim çocukta dışarda bahçede site içi arkadaşlarıyla oynuyor. Bende mutfaktayım. Aşağıdan sesler geliyor.
Bi baktım bu kadın. Oğluma sesi yüksek şekilde parmak sallayıp birdaha bizim binanın olduğu tarafa geçmeyeceksin diyor. Diğer çocuklara da elini omuzlarına atmış siz geçebilirsiniz o geçmicek diyor. Oğlumda nedenmiş dedi. Çünkü sen ortalığı karıştırıyorsun geçenlerde binamızın demirini sen kırdın demi ben biliyorum dedi. Oğlumda ağlamaya başladı haksızlığa gelemez. Ben yapmadım yalan söyleme dedi. Kadın hala zevk alır gibi gülüyor ağlama boşuna ben gördüm diyor. Gözüm üstünde artık dedi yere farazi çizgi çekti bu çizgiyi geçersen artık seni mahvederim dedi.
Kızlar yazarken bile sinir bastı. Bende hepsini dinledim dinledim sonra seslendim kadına
Siz bakar mısınız bi dedim. Kafayı kaldırdı. Siz ne hakla çocuğuma bağırıp emirler veriyorsunuz dedim. Buraları hep kırmışlar bizim binaya gelmesinler diyorum dedi. Dedim o zamn neden bir benim oğluma bağırdın sadece sen geçemezsin dedin deyince anladı herşeyi duydugumu! Çünkü sadece o yapıyor dedi demiri kırmış dedi. Kır mış. Gözünle görmüş gibi ne konuşuyorsun dedim . Gözünle gördün mü kırarken dedim evet gözümle gördüm diyor. ( gerizekalı ya gözünle öyle bişey görse izleyecek sanki anında yapışırdı çocuğa ve kızlar balkonu penceresi vs hiçbiri binanın girişini görmüyor orada bir demir kırılmış ama o göremez yani anca aşağıda olması lazım o zamn da anında müdahale ederdi) alenen yalan söylüyor delirtti beni. Dedimki öyle bişey varsa bile gelir bizimle yada yönetimle konuşursun küçücük çocuğu arkadaşlarının içinde azarlayıp ayıramqzsın. Sen kimsin ki dedim . Sonra ee doğurup sokağa atma ilgilen o zmn diyor.
Bana bak dedim sen değil kimse engelleyemez o çocuğun otarafa geçmesini hadi yiyosa engellede görelim dedim bir daha bişey demeye kalkarsan olacaklardan sen sorumlu olursun dedim. İn de aşağı öyle konuşalım diyor. Ben diyeceğimi dedim dedim girdim içeri.

Ya kızlar bahçe ortak sınır yok duvar yok bişey yok kendi yere çubukla sınır çiziyor. bizim binanın oraya adım atmayacaksın diyor çocuğa ve iftira atıyor ya deliricem zaten kedilerin hıncıda var içimde insem kesin hakettiğini verirdim.

Neyse günlerdir çocuklar korkudan inmiyor ünseler geri kaçıyolar. Dünde bende indim apartman çocuklarıyla oynattım onları biraz. Bu kadın yüne balkona çıkmış muhtar gibi millete bağırıyo hey sen arabanı git kendi yerine park et diye
1. Meseleniz için söylüyorum kitapların gelmesi çok zor değil yani biraz sorumsuzca davranmışsınız en büyük ihtimalle kitapları sipariş etmediniz Buda öğretmene fotokopi çektirip duruyorsunuz biraz sorumluluk almak lazım hanımefendi

Bela bişey gerçekten bulaşmak istiyor sabrediyorum ama sonu başka olacak böyle giderse
İlk soruya cvbim evet fotokobi ücretlerini velilerden alıyorlar. Cebimden vermiyorum dediğine göre sene başında sınıf parası toplanmıştır ,ordan alıyordur ozman, masrafı neyse verim dmeek yanlış olmamış, sormasaydiniz ilgisiz olurdunuz. İkinci soruyu daha okumadim
Şuan öyle yapıyorum evet. İnerss de ben gelince iniyor. Ama bu duruma gıcık oluyorum. Oda bişey yapamadı o gençlerin eşimin indiği günden sonra ama işte deli bu umarım başka bişey yapmaz yaparsa artık şiddet mi diyoruz yani 😅🙈

Sopa oklava bir şeyiniz yok mu, kırın ağzını burnunu bari şikayet edecek sebebi olsun, geç kalmışsınız kedilere el sürdüğü gün dağıtacaktınız beynini

X