Ikinci Evlilik

Kızlar bende 2. evliliğimi yaptım. Çok mutluyum Allah herkesin gönlüne göre versin:KK19:

kesinlikle haklısın.eğer eşim benim yaptıgım mücadelenin 10 da birini yapsaydı.yada en azından hıcbırsey yapmasada ailesiyle aramızdaki dengeyi kurmayı becerebilseydi şuan böyle olmazdık biz.ben hala biz dıyorum ama o biz oldugumuz zamanda bıle biz anlamını kavrıyamadı.ben agır seyler yasadım etkısınden halandaha kurtulamadım.hergun dua edıyorum gecmısı artık düşünmeyım dıye ama hep dusunuyorum.olmaması gerekenlerı yasadım.hos benım halen bosansamda baska davalarda suren mahkeme surecım var.sureklı bır yıpranma durumu.inşaallah bende gecmısı dusunmeyı tam anlamıyla kesebılırım.valla dogru cuteman ve bırcok kısıının ıyı haberlerını alınca mutlu oluyoruz elbette.ama bır yandanda uzucu haberler gelınce yasadıklarımız gelıyor aklımıza neden hep boyle oluyoruz dıyorum.ben bana yasattıklarından dolayı hakkımı hıcbır zaman helal etmıyorum.buarada eski eşiniz evli olmasına ragmen sızı araması aklına gelmıs olmassıda cok tuhaf.madem aklına gelıyor aklından cıkmıyor evlılıgıne sahıp cıkmalıydı.hoo ama nerdeeeeeee.bırde bosanalı ne kadar oldu ne kadar surede tamamen unutabıldınız merak ettım ınsaallah cevap yazarsınız bana.tşk ederim.

eee ozaman böyle bir adamı düşünmeye gerek yok..bence bu saatten sonra düşüneceğin tek şey kendin olmalı..
ne bileyim kursa git yeni insanlar tanı..
çevrene bakın aşk yaşaaa ,yürü,gez, tozz ama lütfen geçmişi düşünmeyi bırak sadece kendimize yapıyoruz en büyük kötülüğü..
halen süren davaların nedeniylede iyice bunları kafaya takabilirsin ama farkındamısın dışarda halen bir yaşam devam ediyor ..
ve zaman geçiyorr lütfen kendini nasıl mutlu etmek istiyorsan öyle yaşa..
bırakalım artık yaşanan kötü günleri arkada..
yeterince bedel ödedik zaten kanı beş para etmezler için..
unuttum desem yalan tabi ama onun bir hayatı var sonuçta ve ortak bir çocuğumuz..
bu yüzden istesekte istemesekte biz karşı karşıya gelecegiz..
sadece kabullendim artık canımı yakmasına izin vermiyorum anıların..
amacım farkı düşüncelerim farklılaştı..
artık düşünecek kafa yoracak vaktimin bir dakikasına değmeyecegini biliyorum..
zamanımı daha değerli şeylere ayırıyorum :KK1:
inş. sende zamanla yaralarını kapatacaksın..:KK34:
ve belki bir gün yeniden seveceksin..:KK16::KK16:

kayınpederim eşime cok düşkün sanırım ilk cocuk diye ama benide cok severler herseylerını paylasırlar benımle gıttıgım zaman kasmıyorum
oglumla araları bız zaten yakın oturmuyoruz calıstıgımız ıcınde 3-4 hafatda bır gelıyorlar bıze halıyle ondada oglana karsı herhangı bır eksılerını gormedım benımkı zaten kendını sevdırmıyor yanı kayınvalıdeme :) kayınpedere ve amcalara daha yılısık dıyebılırım klotu davranma veya dıslama soz konusu bıle olamaz daha ıyısı olamaz dıye dusunuyorum elıf acıkcası gecen sene gayet buyuk bır dogum gunu yaptık annem burada yoktu kayınvalıdem hazırlıklar ıcın yardım ettı geldıde yanı gelmeseydı kendı tarafımdı benımdıger cogunluk mahcup olurdum mahcup etmedı

:) Ay cok tesekkur ederim darısı sızlerınde basına ınsallah
ben ayrılalı zaten bı kac ay sonra 4 sene bıtecek :nazar: işte 1.5 senede olacak evleneli

genetık bır durumum yok yanı benım acımdan yok ama esım acısından varmı bılmıyorum acıkcası
plesanta privia totalis idi durumum acıkacsı plesanta rahım agzına yerlesmıs veya yapıştımıştı karısık mesele cıddı kanamalar yasıyordum artık dedim herhalde hersey buraya kadar :) bır konum var hatta okumak ıstersenız okursunuz ciddi ciddi öleceğimi düşünmüştüm
seninde basın sagolsun merak ettim bosandıktan sonramı vefat ettı kızın
1 ay su kesen acık kaldıgı ıcın muhtemelen enf kapmıs ıdın dıye dusunuyorum

heee benimde başıma hep bu plesanta belasıı rahim ağzına yerleşirdiii sanki tutunacak başka yer yok..
anam dediğin gibi kanama felann ooooo neyseee doktorum senin vucut bebek istemiyor derdii
allah biliyor yaa ben hiç bebek istemedim hep eşimin zoruyla oldu..
neyse evet boşandıktan sonra öldü oğlum canım..
ama kalp sorunundan dolayı..
takdiri ilahi..
şimdi yeniden evlenmiş olsam vallah billah kolay kolay doğurmam..
olsa bile endokroloji uzmanıyla resmen yaşarım herhal :KK53: kolay değil..
ama şimdi sen dinlendir önce kendini en az üzerinden bir sene geçsin..
o sırada başka rahatsızlıkların felan varmı diye bir chekup yaptır..
yani vucudunu bir nadasa bırak sonrası gelir..
rabbim agız tadını bozmasın canım..:nazar:
birdaha evlat acısıyla sınamasın..:nazar:

merhabalar arkadaşlar bende eşimden ayrıldım 7 ay oldu 4 yaşında bi kızım var eşimin aldattığını öğrendim ve tek celsede boşandım kızımın psikoloojisi hiç iyi değil bende 1 aydan beri kreşe gönderiyorum biraz faydası varr boşanmak herşeye tekrardan başlamak çok zor ikinci evliliklerini yapanlar inşş dahada mutlu olurlar

eee ozaman böyle bir adamı düşünmeye gerek yok..bence bu saatten sonra düşüneceğin tek şey kendin olmalı..
ne bileyim kursa git yeni insanlar tanı..
çevrene bakın aşk yaşaaa ,yürü,gez, tozz ama lütfen geçmişi düşünmeyi bırak sadece kendimize yapıyoruz en büyük kötülüğü..
halen süren davaların nedeniylede iyice bunları kafaya takabilirsin ama farkındamısın dışarda halen bir yaşam devam ediyor ..
ve zaman geçiyorr lütfen kendini nasıl mutlu etmek istiyorsan öyle yaşa..
bırakalım artık yaşanan kötü günleri arkada..
yeterince bedel ödedik zaten kanı beş para etmezler için..
unuttum desem yalan tabi ama onun bir hayatı var sonuçta ve ortak bir çocuğumuz..
bu yüzden istesekte istemesekte biz karşı karşıya gelecegiz..
sadece kabullendim artık canımı yakmasına izin vermiyorum anıların..
amacım farkı düşüncelerim farklılaştı..
artık düşünecek kafa yoracak vaktimin bir dakikasına değmeyecegini biliyorum..
zamanımı daha değerli şeylere ayırıyorum :KK1:
inş. sende zamanla yaralarını kapatacaksın..:KK34:
ve belki bir gün yeniden seveceksin..:KK16::KK16:

cnm ne güzelde yaşmışsın her bir kelimesini her bir cümlesini.tşk ederim.zaman bazen aklıma bile getirmese.maalesef cogunlukla aklımdan cıkartamıyorum.ama unutacagım.bunda cok kararlıyım.cok fazla kızgın vede kırgınım.ama hayatlada mücadeleciyim.genc yasta cok faz sey yasadım sadce bosanmak degıl.rabbime genede binlerce kez şükürler olsun.rabbim bugünlerimi bile aratmasın.annemden babamdan bınlerce kez allah razı olsun.ayakta kalmamın tek sebeplerı kızım annem babam.rabbim onları bana,benide onlara bagıslasın.amin.
hani düşünüyorum bazen bir gün gelse tekrar dese ne yaparım diye? kalbim evet der ama mantıgım asla.çünkü güven yok,başımı yastıga koydugumda acaba güne nasıl uyanacagım dıye bugun beni nasıl bir kötülük beklıyor dıye dusunecegım bır hayat olacak.hoşş ben bazen dusunsemde onun da gelmeye nıyetı yok.rabbim tez vakitte unuttursun bana onla yasadıgım her anı.amin.
artık sevmek koca bir güven ister.insan en güvendiği kişiden akla gelmicek darbeler yıyınce bir daha nasıl güvenebilirim diye düşünüyorum.hayırlısı artık.ama rabbim cümlemizi hayırlı allahtan gercekten korkan vicdan sagibi insanları karsılıklıı sevmeyı nasıp eylesın ınsaaallah.amin.

merhabalar arkadaşlar bende eşimden ayrıldım 7 ay oldu 4 yaşında bi kızım var eşimin aldattığını öğrendim ve tek celsede boşandım kızımın psikoloojisi hiç iyi değil bende 1 aydan beri kreşe gönderiyorum biraz faydası varr boşanmak herşeye tekrardan başlamak çok zor ikinci evliliklerini yapanlar inşş dahada mutlu olurlar

cnm geçmiş olsun.rabbim sana ve kızına sağlık huzur versin inşaallah.rabbim hayırlı vede üzülmeden bir zaman geçirmeyi nasip eylesin hepimize.amin.tek celsede bosanmam anlasmalı mı oldu.eşin boşanmak istemeni hemen kabul ettimi?sonucunda aldatmış bile olsa karsılıklı delilleri sunmak gerekıyor mahkemeye.en azından mutlu ol mahkemelerde yıpranmadan bitmiş.rabbim bundan sonrasını mutlu etsın ınsallah.senı kızına kızınıda sana bagıslasın.

Amin arkadaşlar güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Allah utandırmasın inşsallah
Ben yıllardır kk ya girdiğimde ilk bu topiğe bakıyorudum. Kim nasıl evlenmiş iyimi şimdi diye okurum hep:KK16:

Gececek canım hiç bir sıkınt,ı dert bizde baki kalmıyor inan bana... işin büyüğü sana düşüyor. Çocuk olduğu için iki kat çabalaman gerekeçek ama karşılığını gördükçe herşey yoluna girdikce o zaman dahada güçlü, kararlı bir kadın oluyosun. Bazen olmuyor yapamıyormuyum yetemiyormuyum diye düşündüğün zamanlar olacaktır. Hiç umutsuzluğa kapılma çocuk insana destek oluyor güç veriyor. Zaman herşeyin ilacı:KK16:

cnm geçmiş olsun.rabbim sana ve kızına sağlık huzur versin inşaallah.rabbim hayırlı vede üzülmeden bir zaman geçirmeyi nasip eylesin hepimize.amin.tek celsede bosanmam anlasmalı mı oldu.eşin boşanmak istemeni hemen kabul ettimi?sonucunda aldatmış bile olsa karsılıklı delilleri sunmak gerekıyor mahkemeye.en azından mutlu ol mahkemelerde yıpranmadan bitmiş.rabbim bundan sonrasını mutlu etsın ınsallah.senı kızına kızınıda sana bagıslasın.

çok sağolun allah razı olsun evet davyı ben açmıştım eşim bikere söledi boşanmak istemiyorum diyee ama malesef oda istemedi beni çünkü kız arkadaşım vardı bundan 2 ay önce kızı kaçırdıı ve geçen hafta evlenmişlerr oda istiyoordu beni istemiyordu zatenn tek celsede bitti 5 dkk allahım herkese sabır versin amin..

Gececek canım hiç bir sıkınt,ı dert bizde baki kalmıyor inan bana... işin büyüğü sana düşüyor. Çocuk olduğu için iki kat çabalaman gerekeçek ama karşılığını gördükçe herşey yoluna girdikce o zaman dahada güçlü, kararlı bir kadın oluyosun. Bazen olmuyor yapamıyormuyum yetemiyormuyum diye düşündüğün zamanlar olacaktır. Hiç umutsuzluğa kapılma çocuk insana destek oluyor güç veriyor. Zaman herşeyin ilacı:KK16:

inşş geçer yapıcak bişi yok ama böyle çok mutluyumm kızım var yanımda en azından o benim herşeyimm şimdide eşim kız kaçırdı evlendiler şimdi beni arıyor tekrar seni seviyorum çok güzelleşmişsin diye ama artık yokkk yanii kaç snee dayandım dayaklarını çektimm böyle mutluyuz ailemle kalıoruz zatenn zten 6 aydır çalışıorum sigortalı bir işteyimm allah yardım ediyor gerçekten

inşş geçer yapıcak bişi yok ama böyle çok mutluyumm kızım var yanımda en azından o benim herşeyimm şimdide eşim kız kaçırdı evlendiler şimdi beni arıyor tekrar seni seviyorum çok güzelleşmişsin diye ama artık yokkk yanii kaç snee dayandım dayaklarını çektimm böyle mutluyuz ailemle kalıoruz zatenn zten 6 aydır çalışıorum sigortalı bir işteyimm allah yardım ediyor gerçekten

ya bak çok sinirlendim şimdi cnm.adam kız kacırıyor daha gecen hafta evlenıyor ve sımdıde senı arıyor.senın eskı esın senıde bır yandan elde tutmak ıstıyor galiba.ne denir böylesine bilemedim bak şimdi :KK43: ama cok sınır oluyorum böylelerine.madem esk eşine birşeyler hiisediyorsun boşanmıcan.hele birde cocuk varken.erkeklerın cogu artık evlenmenın ne demek oldugunu idrak edemiyorlar heralde.valla cnm sana birşey diyim.rabbim çocuklarımıza gerçekten sağlıklı hayırlı güzel ve bizlerle geçirecek bir ömür nasip etsin.onlar iyiki var.bizim can yoldasımız arkadasımız onlar.rabbim cümlemizin evlatlarını bizlere bağışlasın..gerçekten mükemmel bir duygu evladın yanında olması.sey birsey sormak istiyorum.babası cocugunu goruyormu?

ya bak çok sinirlendim şimdi cnm.adam kız kacırıyor daha gecen hafta evlenıyor ve sımdıde senı arıyor.senın eskı esın senıde bır yandan elde tutmak ıstıyor galiba.ne denir böylesine bilemedim bak şimdi :KK43: ama cok sınır oluyorum böylelerine.madem esk eşine birşeyler hiisediyorsun boşanmıcan.hele birde cocuk varken.erkeklerın cogu artık evlenmenın ne demek oldugunu idrak edemiyorlar heralde.valla cnm sana birşey diyim.rabbim çocuklarımıza gerçekten sağlıklı hayırlı güzel ve bizlerle geçirecek bir ömür nasip etsin.onlar iyiki var.bizim can yoldasımız arkadasımız onlar.rabbim cümlemizin evlatlarını bizlere bağışlasın..gerçekten mükemmel bir duygu evladın yanında olması.sey birsey sormak istiyorum.babası cocugunu goruyormu?

evet görüyor 15 günde bir alıyor sabah 5 tede bırakıyor

çok geçmiş olsun canım,:KK14:
hayatta herşey bizler için üzülmeye gerek yok bizi hak etmeyen kişiler için..
evlilik tecrüben de çok kötü sonlanmış ama herşeye rağmen hayat devam ediyor..
inanılmaz derecede yaralandığını tahmin edebiliyorum..ama şunu bil gececek er yada geç gececek..
yoksa insan nasıl dayanır bunca acılara..
zaten onurlu bir adam olaydı kalkıp arkadaş dediğin kızı kaçırıpda onunla evlilik yoluna girmezdi..
bence rabbim sana ve kızına acımış...da kurtarmış sizi böyle bir adamdan..
inş. bundan sonra herşey gönlünce olur..:nazar::nazar:
kızın ve kendin için herşeyin hayırlısı olsun..
iyi haberlerini bekleriz :KK52:

ben 35 yaşındayım ve eşimle resmi olarak ayrı yaşıyorum.Aslında ondan boşanmak istiyorum.Bu ara iki çocuğum var.onunla tensel olsun,ruhen,fikren anlaşamıyorum.mutsuzum yani.ailemde ayrılma bu şekilde çocukların için yaşa diyiyorlar.annem ikinci bir evlilik mi yapmak istiyorsun deyip beni suçluyor.ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.bu yaştan sonra iki çocuğunla mutlu olacağını mı düşünüyorsun diyiyorç

Son düzenleme:
ben 35 yaşındayım ve eşimle resmi olarak ayrı yaşıyorum.Aslında ondan boşanmak istiyorum.Bu ara iki çocuğum var.onunla tensel olsun,ruhen,fikren anlaşamıyorum.mutsuzum yani.ailemde ayrılma bu şekilde çocukların için yaşa diyiyorlar.annem ikinci bir evlilik mi yapmak istiyorsun deyip beni suçluyor.ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.bu yaştan sonra iki çocuğunla mutlu olacağını mı düşünüyorsun diyiyorç

ne alaka böyle mutsuz olmaktansa yanlızz dur illa ikinci bir evlilik yapman şart değill çalış çocuklarına bakk bende ailemle duruyorum ailem çok destek oluyorlar sağolsunlarr kızımada bakıor ananesi mutluyum böylee

mrb cnm yanliz degilsin bende senin durumundayim su an 33 yasindayim3 tane cocugum var esimle bir yildir aramizda hersey bitmis durumda ayrilmaya karar verdim ama esim istemiyor benim ailem de senin ailenin söyledigi ayni seyleri söylüyorlar bana kimsenin benim yasadiklarima önem verdigi yok ama ben artik onlarin ne düsündügünü önemsemiyorum bir is bulup ev tutacagim bu hayat benimse huzurlu yasamakta benim hakkim kendine güveniyorsan kimseyi takma derim sana

ben de cok kotu durumdayim .yillardir bitmia bi evliligim var.ne kadar cabalasam da duzelmiyor hicbirsey...zaten onun umurunda degil ona kalsa boyle kavga dovus yasar gider..aramizda hic bir iliski kalmadi uzun zmndir..iki oglum var birisi babasina asiri duskun..bana dusman olacak diye korkuyorum en cok..bir de para durumu var tabi..su anda kendimi diri diri mezarda hissediyorum..ailem iyi ama cok korkuyorlar mutsuz oldugumu gore gore bisey yapamiyolar...dayak vs. hicbisey olmadi ki kolumdan tutup goturebilsinler...iki dusman gibiyiz evde..hep asagiladi beni hep sindirdi...38 yasindayim su an ve en guel yillarimi caldi benden...yeniden yapayalniz bir hayata baslayabilir miyim?cocuklarim bana dusman olur mu en cok bunlardan korkuyorum..Allah hepimizin yardimcizi olsun cekmeyen bilemez..

X