Ikinci Evlilik

:)))
hehe kafayı çizmedik daha o mesajları ciddi yazacak kadar :)) bu mesajları ciddi yazsaydım herşeyi hakediyorumdur zaten :)
boşver ablaaa dalgana bak sen.

kimle takılıp takılmadığımdan tek kelime ile SANANE ablacımmm :)))

işte budur yahu.
diğer üstüne vazife olmayan, sırf evde sıkıntıdan cevap yetiştiren ablalarıma da ibret olsun bu :))
heyy çok bilmiş çok görmüş geçirmiş ablalarım, siz olmadan da şahıs kendisi cevap verebiliyor işte :)

:KK60: bizlerin medeni durumu seni neden bu kadar ilgilendirdi ki

arkadaşlar dalgamıza bakalım gelin :KK70:

bu arkadaşın dalgacı tavrına karşı yaptığım bir yazıydı...

konu sahibi arkadaşım konunu okumadım. kusura bakma ....

Son düzenleme:
ilk eşimi tamamen unuttum ses tonunu unuttum gözlerimi kapatsam yüzünü bir bütün olarak hatırlayamam
4 sene doldu bitti ayrılalı

işte 3 seneyide 1 ay gecti eşimle tanışalı 2 sene olacak evleneli filan bakıyorumda gayet hızlı gelişmiş gibi herşey cok cabuk gecmıs gıbı halbukı ne kadar zordu 4 sene dıyınce cokta gelıyor hem cok yenı hem gercekten uzun bır sure gıbı gelıyor

Valla ne dıyım Allah hepımızı oldugumuz yerde mutlu etsın ınsallah

bende ayrılalı 5 yıl oldu ben evliliği düşünmüyorum ama annem ve babam sağken benimde bir yuvam olsun istiyorlar. aynı sokakta oturduğum biri var ailece de tanıyoruz çok iyiler ben çok iyi tanımıyorum gerçi ama çocuk evliyken komşular annem falan anlatıyodu eşi rahat ediyo çok iyi biri ağzı var dili yok evde işleri bile çocuk yapıyo diye. neyse çocuğun eşi bebek doğduğu gibi bulgaristana gitti bi kere geri aldılar fakat ikinciye yine gitti bu defa eşi kabul etmemiş. çok hırçın bi bayandı tabi çocuğa yazık old. neyse şimdi beni istiyolarmış. bende bu güne kadar çocuğum olmadığı için çocuksuz biri olsun üvey annelik olayını kaldıramam diyodum. çok ta iyi insanlar olduğu için kararsız kaldım sen düşün dediler. napsam bilmiyorum. 30 yaşında oldum ve bende anne olmak istiyorum. kadın çocuğunu babasına ve ailesine göstermiyor. ama şimdi göstermiyorda ileride bir gün bu kız büyüyecek ve belki babası ile yaşamak isticek. beni hoş karşılamazsa aramızda sorunlar çıkarsa diye günlerdir düşünüyorum ne yapsam bilemedim. ne dersiniz kızlar bi akıl verseniz kimi kabul et çok iyi biri seni el üstende tutar diyolar kimiside ileride bir gün kızı başına bela olur diyo çok kararsızım

bende ayrılalı 5 yıl oldu ben evliliği düşünmüyorum ama annem ve babam sağken benimde bir yuvam olsun istiyorlar. aynı sokakta oturduğum biri var ailece de tanıyoruz çok iyiler ben çok iyi tanımıyorum gerçi ama çocuk evliyken komşular annem falan anlatıyodu eşi rahat ediyo çok iyi biri ağzı var dili yok evde işleri bile çocuk yapıyo diye. neyse çocuğun eşi bebek doğduğu gibi bulgaristana gitti bi kere geri aldılar fakat ikinciye yine gitti bu defa eşi kabul etmemiş. çok hırçın bi bayandı tabi çocuğa yazık old. neyse şimdi beni istiyolarmış. bende bu güne kadar çocuğum olmadığı için çocuksuz biri olsun üvey annelik olayını kaldıramam diyodum. çok ta iyi insanlar olduğu için kararsız kaldım sen düşün dediler. napsam bilmiyorum. 30 yaşında oldum ve bende anne olmak istiyorum. kadın çocuğunu babasına ve ailesine göstermiyor. ama şimdi göstermiyorda ileride bir gün bu kız büyüyecek ve belki babası ile yaşamak isticek. beni hoş karşılamazsa aramızda sorunlar çıkarsa diye günlerdir düşünüyorum ne yapsam bilemedim. ne dersiniz kızlar bi akıl verseniz kimi kabul et çok iyi biri seni el üstende tutar diyolar kimiside ileride bir gün kızı başına bela olur diyo çok kararsızım

tatlım derler ya damdan düşenin halinden damdan düşen anlarmış.bende bi evlilik yaptım 29 yaşındayım düşündüklerinin hepsini bende düşünüyorum bi başkasının çocuğna annelik yapamam üvey anne damgası vurulmasını kaldıramam ama büyük konuşmayım diyorum kendime aileni dinle onlar onay verir hatta istekli olurlarsa yine bi sıkıntında sana destek olurlar hakkında hayırlısı olsun bacım rabbim bidaha kötü gün kötü evlilik yaşatmsın cümlemize :KK16:

tatlım derler ya damdan düşenin halinden damdan düşen anlarmış.bende bi evlilik yaptım 29 yaşındayım düşündüklerinin hepsini bende düşünüyorum bi başkasının çocuğna annelik yapamam üvey anne damgası vurulmasını kaldıramam ama büyük konuşmayım diyorum kendime aileni dinle onlar onay verir hatta istekli olurlarsa yine bi sıkıntında sana destek olurlar hakkında hayırlısı olsun bacım rabbim bidaha kötü gün kötü evlilik yaşatmsın cümlemize :KK16:

Annem onaylıyor babam ve kardeşimde çocuğu olmasyadı olurdu diyolar gerçi çocuk ve aile çok iyi oldukları için onlarda karasız tabiki bende

Annem onaylıyor babam ve kardeşimde çocuğu olmasyadı olurdu diyolar gerçi çocuk ve aile çok iyi oldukları için onlarda karasız tabiki bende

annelerin içine doğar benim ilk evlendiğimde onaylamamıştı annem ondan sana koca olmaz demişti sonuç evet haklı çıktı dedikleride bir bir harfiyen doğru oldu iş işten geçti şimdi ise annemin söyledikleri onun onayı çok önemli benim için çocuk olayında haklısın ama sorun olmayadabilir kafandaki soru işaretlerini eş adayıyla konuş derim

Kızlar merhaba, forumu tamamen okudum bu akşam....
Ailesi ile aramızda dengeyi kurumadı ve terfi aldığı gün statüsü arttığı gün evi terketti eşim...
Kredi kartı borçları ve ödemelerde beni başbaşa bıraktı.
Anlaşarak boşanıyoruz.
Karaktersiz biri ile aşk olsa da yürümüyor.
Annem ve babam hiç onaylamamıştı zaten ilk günden beri...
Yarın temiz bir sayfa açılacak sanırım hayatımda.
Işim var, çok şükür iyi bir maaşım ve iyi bir işimde var,
Ama sanırım biraz korkuyorum hayatın bana getireceği şeylerden...
Ve annemle babam gibi ömür boyu sürecek bir aşk evliliği yaşamak bana nasip olacak mı bilmiyorum.
Yeniden evlenebilir miyim sizce kızlar?
Yeniden mutlu olabilir miyim?

Slm arkadaşlar bende 15 senelik binbir emekle yürütmeye çalıştığım evliliğimi bitiriyorm sevgisizlikten dayaktan parasızlıktan bittim artık benki bir mesleğim var sırf izin vermiyor diye fedakarlık yaptıgım eşim tam bir zişofrenmiş meğer ayrıyyeten ankasiye bozuklugu yanıı ne saysam var artık bittim tahammülüm sıfır daha yaşım 33 ama ben sanki bi sondayım allahtanki babamlar yetişti imdadaıma çok şükür bir daire vaerdiler bu arada 2 kızım var 14 ve 4 yaşında resmen nefret edıyolar babalarından

kendimi geçtim onların ruh saglıgını kurtarmam lazım bende başlayabılırmıyımkı yenıden hayata bende mutlu olurmuyumkı

Slm arkadaşlar bende 15 senelik binbir emekle yürütmeye çalıştığım evliliğimi bitiriyorm sevgisizlikten dayaktan parasızlıktan bittim artık benki bir mesleğim var sırf izin vermiyor diye fedakarlık yaptıgım eşim tam bir zişofrenmiş meğer ayrıyyeten ankasiye bozuklugu yanıı ne saysam var artık bittim tahammülüm sıfır daha yaşım 33 ama ben sanki bi sondayım allahtanki babamlar yetişti imdadaıma çok şükür bir daire vaerdiler bu arada 2 kızım var 14 ve 4 yaşında resmen nefret edıyolar babalarından

kendimi geçtim onların ruh saglıgını kurtarmam lazım bende başlayabılırmıyımkı yenıden hayata bende mutlu olurmuyumkı
Öncelikle çok geçmiş olsun arkadaşım allah yardımcınız olsun, eşinizin şizofren olduğunu nasıl anldınız çocuklarım nefret ediyor babalarından demişsiniz, çocuklarına nasıl davranıyordu mesela, bende 15 yıllık evliyim benimde aynı yaşlarda 2 cocuğum var bende bi yol ayrımına girmek üzereyim...hakkımızda herseyin hayırlısını versin allahım

slm arakadaşım raporlarını buldun saklamıst benden bulamım dıye ama hareketlerı çok belli edıyodu zaten evet buyuk kızımla cok kavga edıyo bazanda vuruyodu ya zaten bu yasa kadar babalık yapmadı barı zalımlık yapmasın artık sizin ne sorununuz var arkadasım bu yol ayrımına geldınız

Kızlar boşandım bugün :KK52: kuşlar kadar özgürüm :KK9::KK9::KK9:
Güya anlaşmalı boşanıyoruz yüzüme bile bakamadı.
Gerçi bir kez bile yüzüme boşanmak istediğini söyleyememişti,
Her şeye olduğu gibi bu boşanmaya da annesi babası ve kızkardeşi karar verdi...
Mahkeme salonunda bir kez daha görünce hayatımda başıma gelen en doğru şeyin bu boşanma olduğunu anladım.
Ne o çok yüksek kariyeri, ne o müdürlüğü beş para etmez...
Bütün ailesinin refakatında gelmişti salona....
Zavallı ve aciz...
Hakîme hanım boşanmaya emin misiniz diye sorduğunda kendi bile cevap veremedi...
Avukatı atıldı evet diye...
Hepsi bu... Imzaları atıp çıktık...
Haftaiçi temyizden feragati de imzaladık mı tamamdır bu iş ☺️☺️☺️
Bir kez daha içimde yatan cevval kızçeye kocaman teşekkür ettim....
Özgür günlerim başlıyor :KK52::KK52:
Umarım bundan sonra Kadir kıymet bilen hayırlı ayakları üzerinde durup kendi kararlarını kendi veren birisi çıkar karşıma ☺️

Kızlar boşanma öncesi alınabilecek tedbirler nelerdir tavsiyeleriniz var aman sakın diyebileceğiniz?

iPad 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Kızlar boşanma öncesi alınabilecek tedbirler nelerdir tavsiyeleriniz var aman sakın diyebileceğiniz?

iPad 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Evet benim de boşanma sonrası dönem için tavsiyelere ihtiyacım var.

Arkadaşım şu an benim yaptığım ufak bir kaç şey var, seninle paylaşmak isterim.

Paul McKenna'nın hayatı değiştirme ve stres problemini sıkıntıyı azaltmayı anlatan bir kitap serisi bulunuyor. Bu serinin içerisinde hipnoz cd leri de mevcut.
Aslına bakarsan hipnoz denildiğinde insan biraz korkuyor gibi ama bu o tip hipnoz olmuyor.
Ben bir haftadır hem kitapları okuyorum hem de evde tek başıma olmama rağmen cd leri dinliyorum. Kendine güven ve huzur için birebir...
Yeniden gelecek planları yapmaya, hayata umutla bakmaya başladım.
Başka tavsiyeler de alabilirim tabii ki 😊😊😊

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Cizi22 çok benziyor yaşadıklarımız Ben de boşanalı iki ay oluyor. Geleceğe karşı çok endişelerim var. Beni nasıl bir hayat bekliyor hiç bilmiyorum. Çok şükür iyi bir işim var ancak yine de insan başarısız bir evlilikten sonra yeniden adım atmYa cesaret edemiyor hele de
aldatılmışsan]. Daha 27 yaşındayım bakalım zaman ne gösterecek

Cizi22 çok benziyor yaşadıklarımız Ben de boşanalı iki ay oluyor. Geleceğe karşı çok endişelerim var. Beni nasıl bir hayat bekliyor hiç bilmiyorum. Çok şükür iyi bir işim var ancak yine de insan başarısız bir evlilikten sonra yeniden adım atmYa cesaret edemiyor hele de
aldatılmışsan]. Daha 27 yaşındayım bakalım zaman ne gösterecek

Esmralda ben de 27 yaşındayım. Korkuyorum, ürkütürüm ama sonra diyorum ki kendime şimdikinden daha kötü olmayacak hiç bir şey...
Hele de o yalancı Şeref yokusunu adam hayatında yokken her şey daha güzel olacak.
Allah bu çektiklerimizi gördü.
Bizi daha güçlü kılacak ve karşımıza hep daha iyi insanları çıkartacak...

Ben kendime iyi davranmaya başladım. Şıkır şıkır giyiniyor, makyaj yapıyor süsleniyor öyle geziyorum.
Manilürü pedikürü ihmal etme...
Bol bol dua et Allah'a hepsi iyi geliyor

Okudum canım yazdıklarını bizim de çok güzel giden bir evliliğimiz vardı. Bir buçuk yıllık evliydik. Işinde iyi bir konuma geldi sayemde. Sonra birden istemiyorum seni dedi. Annesi halası ablası teyzesi halası hepsi destek oldular. Hiç birisi napıyorsun demedi. Eşyalarımı ben yokken götürdü. Ben de diyordum sensiz yapamam Allah çok güzel yaşatıyor. Büyük konuşmamak lazım. Sonra öğrendim ki başka birisi varmış. Çok kırıldım incindim. Mahkemede bir helallik istemedi. Allah görüyor işte döktüğüm yaşları. Ama şimdi çok iyiyim resmen iki ay ama evden beni göndermesi sekiz ay oluyor. Şimdi ailemin yanındayım ama kendime işimin yakınında yeni ev tuttum yeni bir hayat kuracağım. Dediğin gibi hiç bakmadığım kadar bakıyorum kendime geziyorum süsleniyorum her yönden değiştim. Bundan sonra hayırlısını çıkarsın Rabbim karşımıza

Okudum canım yazdıklarını bizim de çok güzel giden bir evliliğimiz vardı. Bir buçuk yıllık evliydik. Işinde iyi bir konuma geldi sayemde. Sonra birden istemiyorum seni dedi. Annesi halası ablası teyzesi halası hepsi destek oldular. Hiç birisi napıyorsun demedi. Eşyalarımı ben yokken götürdü. Ben de diyordum sensiz yapamam Allah çok güzel yaşatıyor. Büyük konuşmamak lazım. Sonra öğrendim ki başka birisi varmış. Çok kırıldım incindim. Mahkemede bir helallik istemedi. Allah görüyor işte döktüğüm yaşları. Ama şimdi çok iyiyim resmen iki ay ama evden beni göndermesi sekiz ay oluyor. Şimdi ailemin yanındayım ama kendime işimin yakınında yeni ev tuttum yeni bir hayat kuracağım. Dediğin gibi hiç bakmadığım kadar bakıyorum kendime geziyorum süsleniyorum her yönden değiştim. Bundan sonra hayırlısını çıkarsın Rabbim karşımıza

Ah arkadaşım, aynı şeyleri yaşamışız.
Benim hayırsız da bir helâllik istemedi.
Zaten eğer bir hakkım varsa toplu iğne ucu kadar helal etmiyorum iki cihanda da...
Bütün ailesi iyi bir şeymiş gibi destekledi rezilliklerini aynı senin durumun gibi... Onlara da hakkımı helal etmiyorum.
İnşallah bundan sonra Allah hayırlı insanlarla hayırlı ailelerle eş eder bizi.
Çektiğimiz bu sıkıntıları unuturuz.
Bu gece senin için de dua edeceğim arkadaşım, sen de bana dua et.

Ah arkadaşım, aynı şeyleri yaşamışız.
Benim hayırsız da bir helâllik istemedi.
Zaten eğer bir hakkım varsa toplu iğne ucu kadar helal etmiyorum iki cihanda da...
Bütün ailesi iyi bir şeymiş gibi destekledi rezilliklerini aynı senin durumun gibi... Onlara da hakkımı helal etmiyorum.
İnşallah bundan sonra Allah hayırlı insanlarla hayırlı ailelerle eş eder bizi.
Çektiğimiz bu sıkıntıları unuturuz.
Bu gece senin için de dua edeceğim arkadaşım, sen de bana dua et.

X