İkiz bebek sahibi Anneler Kaçıncı haftada Doğum yaptınız

bende 37 de doğum yaptım.kızım 3005 oğlum 2965 doğdu.küveze girmediler şükür

bende 37 de doğum yaptım.kızım 3005 oğlum 2965 doğdu.küveze girmediler şükür

:nazar::nazar: maşaallah..darısı bize inş.. erken doğumdan..bebeklerimin minicik olup küveze girmelerinden çok korkuyorum..eyvahedigeldismile

37+2 de doğum yaptım şevval 2930 gr zülal .2670 gr.. doğdu...

Son düzenleme:
ben üçüz doğum yaptım ama arkadaşım ikiz yaptı 37+4 de yaptı oğlu 2950, kızı 2850 doğdu kuvöze girmediler,, arkadaşım 30. haftada işten izin aldı, 35. haftaya kadar gayet rahattı, sonrasında ağırlaştı,, hatta 38. haftada alacaklardı ancak hastanede tamirat başlayınca özel bir hastanede doğum yaptıi onlarda hemen alalım demişler..

Ben 35+5 te sancılarım başladığı için erken doğum yaptım.
Kızım 2020gr oğlum 2100hr doğdu.Küveze girmediler.

merhabalar ben yeni katıldım. Bende ikiz bebek annesiyim ikizlerimi tam 29 haftalık doğurdum 55 gün güvezde kaldılar. ;Allah kimseyi erken doğum yaşatmasın arkadaşlar

bende 32 haftaya girdim çok korkuyorum erken yapmaktan çok ufaklar daha bir hastanede 1.700 civarı çıkıyorlar asıl dogum yapacağım hastanede 1.450civarı çıkıyorlar sizce ne yapmalıyım nasık anlıyorlar dogumun geldiğini 2 gündür sırtım çok ağrıyor işte belkide pisikolojikte olabilir yardımınızı bekliyorum...

bende 32 haftaya girdim çok korkuyorum erken yapmaktan çok ufaklar daha bir hastanede 1.700 civarı çıkıyorlar asıl dogum yapacağım hastanede 1.450civarı çıkıyorlar sizce ne yapmalıyım nasık anlıyorlar dogumun geldiğini 2 gündür sırtım çok ağrıyor işte belkide pisikolojikte olabilir yardımınızı bekliyorum...

Son haftalarda sürekli yatman gerek, tuvalet ve yemek ihtiyacın dışında kalkma.

Sırt ağrısının erken doğum belirtisi olacağını sanmıyorum..Genelde kasılma şeklinde karında ağrılar olursa tehlikeli....

Ben yatarak ikizlerimle 37 haftaya ulaşmıştım, planlı sezeryanla bebişlerimi kucaklamıştım...

merhaba ben de ikiz annesiyim.
37+1 de planlı sezeryanla dünyaya geldiler.hatta daha kalmaya niyetlilerdi.nst normaldi.hiç problem yoktu ama ben biran önce doğmalarını istedim.son haftalarda kasıklarımdaki baskı artmıştı.
fakat ben hamileliğimin 29. haftasına kadar çalıştım.sonra izne ayrıldım. ama hiç evde oturmadım.36. haftaya kadar gezmelere gittim misafir ağırladım evimde.sırt üstü yatmanın hiçbir faydasının olacağını düşünmüyorum doğumun gecikmesine.bence eğer bir risk yoksa son haftaya kadar günlük rutin işler yapılabilinir.yürüyüş yapılabilinir.
çok ağır birşey yapılmadığı sürece herhangi bir sorun olmaz rahat ol.hatta yattıça kendini kısıtladıkça strese girersin.bunun daha olumsuz etileri olabilir.
üstelik benimkiler tüp bebek olduğu halde doktorum bana asla hiçbir iş yapmadan hareketsiz yatmamı tavsiye etmedi.

Son haftalarda sürekli yatman gerek, tuvalet ve yemek ihtiyacın dışında kalkma.

Sırt ağrısının erken doğum belirtisi olacağını sanmıyorum..Genelde kasılma şeklinde karında ağrılar olursa tehlikeli....

Ben yatarak ikizlerimle 37 haftaya ulaşmıştım, planlı sezeryanla bebişlerimi kucaklamıştım...

Canım bakalım hayırlısı ile inşallah tamamına erdiririz ama korkuyorum düşüncelerin için tşk ederim

X