İlk aşılama tecrübem (Devlette)

Aşılamanın 16.günü. dün kan verdim ama hala çıkmadı sonuç. Bu laboratuvar benim sabrımı sınıyor. Toplamda beta progesteron estradiol ve prolaktin bakıldı. Sonuclar çıkmadan önce prolaktin değeri yazmıyo ancak Y harfi vardı yüksek değer yani. Hemen araştırdım gebelikte yükselen süt hormonuymuş. Daha sonra gece sadece progesteron sonucu çıktı. Bi an ümitlenmişken progesteron 4.8görünce yine bi sinir geldi. 24saat geçti tahlil kontrol edildi ancak dr hanım sistemden onay vrrmeye tenezzül etmedigi için boşu boşuna hala acaba diye kaygılanıyorum. Çünkü hcg yüksek çıkarsa progesteron çok düşük buda kötü ilerleme demektir. Eger beta çıkmazsa bu kadar belirtiden dolayı yine büyük hayal kırıklığı yaşayacagım.
13.günden beri kasık sancım devam etti bıcak batması gibi. Bağirsaklarda hareketlenme basladı. Yüzümü sivilce basti. Dudagımda ucuk ve kocaman sivilce çıktı. Bel ağrısı hafif devam ediyor. Ve vucudumun heryerinde nabız atmasını hissediyorum. Progestanı bırakmama ragmen dünden beri tekrar akıntı hafiften başladı gibi ..

Eklentiler

• IMG_20230426_123917.jpg
    IMG_20230426_123917.jpg
    52,2 KB · Görüntüleme: 111
Aşılamanın 16.günü. dün kan verdim ama hala çıkmadı sonuç. Bu laboratuvar benim sabrımı sınıyor. Toplamda beta progesteron estradiol ve prolaktin bakıldı. Sonuclar çıkmadan önce prolaktin değeri yazmıyo ancak Y harfi vardı yüksek değer yani. Hemen araştırdım gebelikte yükselen süt hormonuymuş. Daha sonra gece sadece progesteron sonucu çıktı. Bi an ümitlenmişken progesteron 4.8görünce yine bi sinir geldi. 24saat geçti tahlil kontrol edildi ancak dr hanım sistemden onay vrrmeye tenezzül etmedigi için boşu boşuna hala acaba diye kaygılanıyorum. Çünkü hcg yüksek çıkarsa progesteron çok düşük buda kötü ilerleme demektir. Eger beta çıkmazsa bu kadar belirtiden dolayı yine büyük hayal kırıklığı yaşayacagım.
13.günden beri kasık sancım devam etti bıcak batması gibi. Bağirsaklarda hareketlenme basladı. Yüzümü sivilce basti. Dudagımda ucuk ve kocaman sivilce çıktı. Bel ağrısı hafif devam ediyor. Ve vucudumun heryerinde nabız atmasını hissediyorum. Progestanı bırakmama ragmen dünden beri tekrar akıntı hafiften başladı gibi ..
çıkması gerekiyor artık ne bu ya sanki neye bakıyorlar saçmalık inş güzel sonuçlar alırsınız ama benimde prolaktinim yüksek çıkıyor neden bilmiyorum ama onun yüksekliğide gebeliğe engelmiş zaten emziren anneler o yüzden gebe kalmıyor yani sınırın biraz üstündeydi benimki ilaç vermedi ama biraz daha yüksek olursa ilaçla tedavi ediliyormuş inş öyle bişi değildir güzel haberlerinizi bekliyorum

çıkması gerekiyor artık ne bu ya sanki neye bakıyorlar saçmalık inş güzel sonuçlar alırsınız ama benimde prolaktinim yüksek çıkıyor neden bilmiyorum ama onun yüksekliğide gebeliğe engelmiş zaten emziren anneler o yüzden gebe kalmıyor yani sınırın biraz üstündeydi benimki ilaç vermedi ama biraz daha yüksek olursa ilaçla tedavi ediliyormuş inş öyle bişi değildir güzel haberlerinizi bekliyorum
Negatif çıktı. Prolaktin 90 neden bu kadar yüksek anlamadım. Zaten şans olsa bu kadar şeyi yaşamazdım

Konunuza yeni denk geldim ve heyecanla okudum ben de ağır pcosluyum yani ilaçsız adet olamıyorum bir aşılama denedik ama negatif sonuçlandı.. bu heyecanınızı söylediklerimizi neredeyse birebir yaşadım. En ufak şeyi kesin oldu tuttu diye yorumladım ama sonuç hüsran ☹️ umarım hayırlısıyla, sağlıkla, yakın zamanda bebeğinize kavuşursunuz 💕 Allah yardımcımız olsun 🤲

Selam herhese. Meraklı biri olarak her işlemi araştırıyorum ama ayrıntılı olarak tam bilgi göremedim. 10nisan pazartesi ilk aşılamamı oldum. Benim gibi tecrübesiz olanlar için sonucu beraber görüp sizinle paylaşmak istedim. Baltan özet geçeyim,
Doğuştan pcos, adet olamıyorum, kahve yogun akıntılarım olur arada, kilom çok yok karın bölgesi yaglanma var sadece, yaş28
Bekarken hep kadın hastalıkları ve endokrinlerde gezdim ama hiçbi dr pcossun demediği gib hep adet söktürücü verip gönderdi. Evlendikten sonra öğrendim. 1seneden sonra cocuk istesik 1senede öyle korunmadan devam ettik zaten görünen köy klavuz istemez ama doktorlarda böyle önerdigi için denedik. Sonuç sıfır. Özele başladım. Dr çok ilgisizdi bıraktım birkaç ay sonra baska dr basladım oda çok fazla paragözdü resmen iğne ucu kadar bahane arayıp onun testine tahliline yollayıp o adeti heba eder diğer ay başlarız diye diye cebimizdeki parayı sömürdü. Bu dr da hsg çekildim tüplerde sorun yoktu eşimin testide gayet iyi çıktı. Zaten defalarca klomen kullanmıştım ama açıklama olmadıgı için yapılan işlemleri bile bilmiyordum🙄🙄 Sorun pcos yüzünden yumurtam büyümüyor ve çatlamıyordu. Ama tabi bu dr da asla açıklamadı durumu. Onuda bıraktıktan sonra 3.dr başladım arkadasımın tavsiyesi ile. İlk ay klomenle yumurta takibi yapcaz diye açıkladı. Klomenle aşiri yavas büyüyen yumurtamı zar zor 17.güne kadar takip etti en son 1adet 15mm oldu son kez kontrol edelim olmazsa diğer ay devam ederiz yormayalım dedi. O hayal kırıklıgıyla 3gün sonra tekrar gittigimde (klomenin 20.günü) ani bi atakla 5mm büyüyüp 20mm olmuştu. Hemen gidip eczaneden ovitrelle alıp vuruldum. Ertesi gece ilişki oldu ama negatifti. Sonrasında 2ay daha klomenle takip yapıldı ve sonuç sıfır. Tek bi yumurta bile büyütmedi. Dr sen zaman kaybetme tüp bebeğe basvur dedi. Özelde çok pahalı oldugu ve karşılayamayacagmz için ağlayarak hastaneden ayrıldım. Akşamına devlet hast. şansa randevu bulup aldım. Eşimde giidip sıfırdan tahliller ve birçok evragı toplams sürecimizle başlandı. 2aşılama 3tüp hakkım oldugu söylendi. Adetin 2.günü fostimon 75 iğneye başladım. Günde 1vuruldum. 6gün sonra kotrole gittim 7mm ve 8mm büyümeye başlamişti. Yine ggünlerce 75lik doz kullandım. 10.günden sonra kontrole gittigimde 8mm sadece 9mm olmuştu. Bu kez dozu 2ye çıkarıp 150 vurmaya başladım. 2günde bi kontrole gittim tam 18.güne kadar 9mm umutsuz yumurta ile her seferinde dahada öfke ve ümitsizlikle eve döndüm. İğnelerin sadece 13kutusu karşılanıyo sonrasını kendiniz ödüyosunuz. Bu süreçte 6bin lirayı geçkin ödeme yaptık. Eczacı sağolsun hiç indirim yapmadı. Raporlada 11kutu ücretini geri alabildik.(sadece 75i karşılıyormuş devlet. 150yi karşilamadıgı için ödemesini alamadık😒😒) 18.gün yine 9mm denince herkesin içinde ağlayıp ufak çaplı bi öfke krizinden sonra bırakmak istedigimi söyledim. Ama o işler öyle basit değil, yumurta olusmadıgı halde iğne aldıgım için 1hakkımdan sayılacagı ve arada 1adet bekleme olcaği söylendi sinirime sinir eklendi. Eğer devam edip 2den fazla yumurta bi anda büyürse yine iptal edileceği veya tüp bebege geçilip 20bin ücreti oldugu söylendi 😮‍💨😮‍💨..... Biraz toparlanıp düşündükten sonra buraya kadar geldik son 2do, daha kullanıp sonra karar vermek istiyorum dedim. 2gün çift doz alıp kontrole gittigimde ben şok. 9dan 14e çıkmış. Taaa iğnenin 20.günü tepki vermeye başlamıştı🙄🙄 hemen sevindim devam edelim dedim dr da pozitif konusunca 2doz daha devam edip tekrar muayenede 17mm ulaşmıştı bu kezde sevinçten ağlayacaktım🤣 dr yapılabilir tüpe geçilecek durum yok dedi. O gün son kez 75lik fostimon yaptım ertesi sabahta Ovitrelle yaptım. Tam 25saat sonrada nakil oldu. Devlette inanılmaz özenli yapıyolar işini takdir ettim. Ameliyathanede toplamda nerdeyse 20kez kendi ve eşimin ismini yüksek sesle tekrarlattılar yıkanan spermlerin oldugu şırıngayı gösterip yine isim okuttular kabul ediyomusun diye sordular değişik bi prosedürdü ama dogru olanı yaptıklarına emin oluyosun 😏 sonrasında 15dk hareket etmeden uzanmaya devam ettim. 24nisanda kan testi için çağirdilar. Bu süreçte gün 3 vajinal yoldan progestan ve folikasit verdiler ya nasip deyip çıktık. Evde 2damla kan geldi normalmiş zaten.. Şuan tam 24saat doldu sadece otururken kasıklarda baya bi baskı hissediyorum oda ovitrelle etkisi sanırım... Gün gün etkileri ve ilk denememin sonucunu buradan aktarmaya çalişcam. Umarım merak edenlere bi ışık olurum... ✨ Şu mübarek ayda hayırlısı diyorum 🙏🏻😇
İnşallah Rabbim güzel sonuçlar almayı nasip etsin 🤲 Takipe aldım sonucunuzu bekliyorum 🤗 Hangi şehirde yaşıyorsunuz aceba

Konunuza yeni denk geldim ve heyecanla okudum ben de ağır pcosluyum yani ilaçsız adet olamıyorum bir aşılama denedik ama negatif sonuçlandı.. bu heyecanınızı söylediklerimizi neredeyse birebir yaşadım. En ufak şeyi kesin oldu tuttu diye yorumladım ama sonuç hüsran ☹️ umarım hayırlısıyla, sağlıkla, yakın zamanda bebeğinize kavuşursunuz 💕 Allah yardımcımız olsun 🤲
Benim tahminimce ovitrelle işe yaramıyor. Çatlmadıgını düşünüyorum. Zaten 18.gün gala adet olmadım ama kasıklarımdaki sancı devam ediyo sanki orada bişey büyüyor. Ne umdum ne buldum gene harika valla

Benim tahminimce ovitrelle işe yaramıyor. Çatlmadıgını düşünüyorum. Zaten 18.gün gala adet olmadım ama kasıklarımdaki sancı devam ediyo sanki orada bişey büyüyor. Ne umdum ne buldum gene harika valla
Çatlamadıysa kiste dönüşmüş olabilir mi? Burda okuduğum bazı konularda kiste dönüştü vs diyorlardı. Doktora gidin bi baktırın isterseniz çünkü hamile kalınmadığı takdirde kullanılan ilaçlar dolayısıyla 2 3 gün geçse de adet olunuyor muhakkak.

Merhaba arkadaslar. Bende pcosluyum gonal-f igne kullandim gunde 100 ml sadece bir tane yumurtam olustu 18 mm pazartesi asilama oldum 45 milyon sperm vardi %95 hareketli sonucu bende cok merak ediyorum. Yanliz aşılamadan önce doktor hic kontrol etmedi yumurtami catlamis mi diye sizi kontrol etmis miydi?

Merhaba arkadaslar. Bende pcosluyum gonal-f igne kullandim gunde 100 ml sadece bir tane yumurtam olustu 18 mm pazartesi asilama oldum 45 milyon sperm vardi %95 hareketli sonucu bende cok merak ediyorum. Yanliz aşılamadan önce doktor hic kontrol etmedi yumurtami catlamis mi diye sizi kontrol etmis miydi?
Benimkinide etmedi iki kere aşılama oldum biri kimyasal gebelikle sonuçlandı diğeri tutmadı iki aydır da tedavi olmuyor clife kullanmaya başladım inşallah kendiliğinden olur umarım sizinki tutmuştur haberlerinizi bekliyoruz

Benimkinide etmedi iki kere aşılama oldum biri kimyasal gebelikle sonuçlandı diğeri tutmadı iki aydır da tedavi olmuyor clife kullanmaya başladım inşallah kendiliğinden olur umarım sizinki tutmuştur haberlerinizi bekliyoruz
İnşallah cok teşekkür ederim. Rabbim hepimize sağlıklı gebelikler nasip etsin 🤲🤲❤️

X