İlk gebeliğim düşükle sonuçlandı şimdi ikinciye hamileyim. Çok korkuyorum.

elmassyakut

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Ocak 2017
9
9
33
Merhaba arkadaşlar.

Ben 6 ay önce hamile kalmıştım ve 8 haftalıkken düşükle sonuçlandı. O kalp atışlarını dinledikten sonra kaybetmek çok zor bir psikoloji. Hemde öyle böyle bir düşük değil. Evde düşürdüm kan revan içinde kaldım. 1 ay kendime gelemedim. Hatta bir kısmını evde kendim düşürmüşüm fakat bir kısmı içeride kaldığı için doktor kürtaj olmak zorundasın dedi ve beni kürtaja aldı. Kürtajdan 1 hafta sonra kontrole gittim hiç ilgilenmedi bile herkesin başına gelir bir senin başına mı geliyor dedi doktor. Zaten moralmen çöküğüm birde böyle söylüyor bana. Neyse 3 ay gebe kalmak yasak dedi. Şimdi yine hamileyim. 5 haftalık hamileyim. Başka bir doktora gittim. Doktoru beğendim sağolsun çok ilgili ama benim içim hiç rahat değil. Ya yine düşükle sonuçlanırsa.. Ya yine giderse bebeğim... Çok korkuyorum ve bu korkumu da saklayamıyorum. Hamile olduğuma sevinemedim bile. Böyle hamileliği iyi sonuçlanmış kişiler varsa yazabilir mi ? Morale ihtiyacım var diyebilirim :KK43:

Eger sebepsiz yere düşürdüyseniz bir sey olmaz korkmayin. Kadinlarin %80i (gercek bilimsel bir deger bu) ilk gebeliklerini dusururler zaten. Cogu bunu fark etmez, sizinki fark edilmis demek ki. Gecmis olsun.
Eger altta düşüğe sebebiyet veren bir saglik sorununuz yoksa diger gebelikler büyük oranda saglikli sonuclanir. Streslenmeyin, üzülmeyin. Bu durumda sizde travma sonrasi stres bozuklugu olarak kalmis gibi. Psikiyatriste danisabilirsiniz. Hayirli olsun, saglikla kucaginiza alin :dua:

Merhaba arkadaşlar.

Ben 6 ay önce hamile kalmıştım ve 8 haftalıkken düşükle sonuçlandı. O kalp atışlarını dinledikten sonra kaybetmek çok zor bir psikoloji. Hemde öyle böyle bir düşük değil. Evde düşürdüm kan revan içinde kaldım. 1 ay kendime gelemedim. Hatta bir kısmını evde kendim düşürmüşüm fakat bir kısmı içeride kaldığı için doktor kürtaj olmak zorundasın dedi ve beni kürtaja aldı. Kürtajdan 1 hafta sonra kontrole gittim hiç ilgilenmedi bile herkesin başına gelir bir senin başına mı geliyor dedi doktor. Zaten moralmen çöküğüm birde böyle söylüyor bana. Neyse 3 ay gebe kalmak yasak dedi. Şimdi yine hamileyim. 5 haftalık hamileyim. Başka bir doktora gittim. Doktoru beğendim sağolsun çok ilgili ama benim içim hiç rahat değil. Ya yine düşükle sonuçlanırsa.. Ya yine giderse bebeğim... Çok korkuyorum ve bu korkumu da saklayamıyorum. Hamile olduğuma sevinemedim bile. Böyle hamileliği iyi sonuçlanmış kişiler varsa yazabilir mi ? Morale ihtiyacım var diyebilirim :KK43:
Korkma canım ben varım. İlk hamileligim dusuklerin sonuçlandı kürtaja gerek kalmadan düştü. Sonra 3.ay hamile kaldım ve şu an kızım 1 yaşında :KK66: demem o ki 1 kez başına geldi diye hep gelecek diye bişey yok. Dikkatli ol yat dinlen bol bol.dua et tevekkül allahtan.

Korkma canım ben varım. İlk hamileligim dusuklerin sonuçlandı kürtaja gerek kalmadan düştü. Sonra 3.ay hamile kaldım ve şu an kızım 1 yaşında :KK66: demem o ki 1 kez başına geldi diye hep gelecek diye bişey yok. Dikkatli ol yat dinlen bol bol.dua et tevekkül allahtan.

Ayy Allah bağışlasın.. Umarım bende sağlıkla kucağıma alırım. Çok teşekkürler

Sağlıksız embiryo tutunamaz düşer bunu böyle düşünün
Olaylara odaklanmayın günü yaşayın

Geçmiş olsun canım. Ben de bayramda 7. Haftaya girmek üzereyken önce lekelenme sonra regl kanamasına benzer kanama ve ağrı eşliğinde parça düşürdüm ve Perş. günü kürtaj oldum :KK43:
Tekrar hamile kalmayı çok istiyorum ama yine düşerse diye de çok korkuyorum.
İnşallah sorunsuz güzel bir hamilelik geçirip bebeğini sağlıklı bir şekilde alırsın kucağına

ben de ilk bebeğimi 17 haftalıkken düşürdüm. şimdi 14 aylık kızımız var Allah bağışlarsa.

şöyle düşünün kendinizi rahatlatmak için: Allah bir bebeğe can verecekse ve yaşatacaksa ona hiç bir şey engel olamaz, yok vermeyecekse onu da kimse koruyamaz. Hepimizin canı Allaha emanet değil mi zaten, bizim yarına çıkma garantimiz var mı sanki?
Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin, rahat olun, stres bebeği de etkiler...

Merhaba arkadaşlar.

Canım üzülüp kafana takma, Allah'a emanet. Bazen olacağın önüne geçilmiyor, zaten ilk gebelikler genelde düşermiş de kadınlar adet kanaması sanıp anlamazmış. Düşük olduğuna göre sağlıklı değilmiş o gebeliğin. İnşallah bu sefer sağsalim kucağına alırsın.
Bende 3 sağlıklı bebek ve Doğum sonrası 4. Gebelikte düşük yaşadım, dr lar da şaşırdı niye 4. Gebelikte olsun diye, ama nasip işte. İçini ferah tut, Allah büyük, inşallah bişey olmaz

Geçmiş olsun canım. Ben de bayramda 7. Haftaya girmek üzereyken önce lekelenme sonra regl kanamasına benzer kanama ve ağrı eşliğinde parça düşürdüm ve Perş. günü kürtaj oldum :KK43:
Tekrar hamile kalmayı çok istiyorum ama yine düşerse diye de çok korkuyorum.
İnşallah sorunsuz güzel bir hamilelik geçirip bebeğini sağlıklı bir şekilde alırsın kucağına

Çok çok geçmiş olsun sanada. Umarım sende tekrardan hamile kalırsın sorunsuz bir şekilde bebeğini kucagına alırsın inşallah

Merhaba arkadaşlar.

İlk hamileliğimi kese bozuk olduğu için kürtajla sonlandırdık malesef, kürtajdan sonra bir kez adet oldum ve tekrar hamile kaldım. Şuan nur topu gibi 8 aylık bir oğlum var. Kalbini karartma rahat ol, Allah hayırlısıyla doğurmak nasip etsin, çevremde 3-4 kişi var ilk düşükten sonra sağlıkla Doğum yapan

Arkadasim var. İlki dis gebelikti, ikinci dogdu sag salim cok sukur. Seninki de saglikla dogar insallah

Valla canim sans oyunu gibi birsey bi kere düştü hep düşecek bisey yok... ama keske bi genetik test yaptirsaydinda oyle hamile kalsaydin... ama enaz iki düşük yapmadan o testi yaptirtmiyorlar... ben ilk dusugumde cok ugrastim genetik test yaptirmak icin yapmadilar ancak ikincininde kalbi durdu kurtaj oldum sonra yaptilar 10 gun sonra cikacak sonuclar bakalim ne olacak ... kalbini ferah tut insallah saglikla bebegini alirsin kucaginaa

Kromozomu bozuk;sağlıksız gebeligi vucut atar.benim'de ilk hamileliğim;düşükle sonuçlanmıştı.kizima hamile kaldığımda ;dusuk önleyici iğne vuruldum.uc ay progestan 200 luk sabah ;aksam kullandım.coraspirin.ondorduncu haftaya kadar ve balık halı imom kullandım.doktor progestan verdi mi?

Canım bence hıc kafaya takma oluruna bırak. Bende 10 ay önce duşuk yaptım kı mol gebelıktı bır yıl çocuk yasak korumdum. Yurt dışındayım kesınlıkle doktor yasak dedı ve kontrol altına aldı her ay kan tahlılı derken çok şükür gectı ve bende kürtaj oldum .Burdakı doktorlar kürtajdan sonRa daha sağlıklı olur dedı çünkü ıçın vakumla temızlenıyor. Ve mol gebelık kı tekrar etme olasılıgı vardı çok şükür şu an 24 haftalık hamıleyım ve herşey çok rahat gecıyor. Bır kere olur dıye tekrar edecek bır şey YÖK düştüğün fakat mol gebelıgın vardı ılk 3 ay yıne kontrol altında tutuldum Ve şimdi ayda bır rutın kontrol yanı anlıyacagın her şey olacagına varır nasıp neyse o olur.

Ben ben ben. Seninki kadar dramatik olmasada 9 hafta gelişim olmadı boş kese idi. 2 ay sonra tekrar hamile kaldım. Evet zor çok takıyorsun ama çok şükür kızım 4 yaşını bitiriyor. Darısı başına inşallah

elmassyakut elmassyakut oncelikle hayirli bir surec dilerim. Aynisi basima geldi 8 haftalikken doktor bebek gelisimi cok geri kalbi cok yavas kesin duser almamiz lazim dedi ve alindi. Sonrasinda pai panelimi testimi ne oyle birsey yapildi ve bende kan pihtilasmasi bozuklugu goruldu. 2 ay korun sonra hamile kalabilirsin dedi 3. Ayda hamileydim ve simdi kan sulandirici kullaniyorum. Ama bunu bilmesek ve kullanmasam muhtemelen 10 kerede denesem hepside duserdi. Lutfen daha detayli arastir sende.

X