İlk gebeliğim düşükle sonuçlandı şimdi ikinciye hamileyim. Çok korkuyorum.

Çok geçmiş olsun o psikolojiyi çok iyi bilirim..
Rabbim birdaha yaşatmasın Düşmanıma bile.
Bende ilk bebeğimi düşük yaptım. Şimdi yine hamileyim senin gibi korka korka bu haftaya kadar geldim çok şükür.
Rabbimize emanetler. Allahım kimsenin kucağını boş bırakmasın. Sağlıkla kucagimiza almayı nasip etsin inşallah.

Benimde ilk düşüktü çok korkmuştum 18 yaşındaydım 6 ay sonra tekrar hamile kaldım doğuma kadarda korktum kafaya takmayın rahat olun rabim bilir hayirlisi şimdi kizim 18 yaşında

Merhaba arkadaşlar.

Ben 6 ay önce hamile kalmıştım ve 8 haftalıkken düşükle sonuçlandı. O kalp atışlarını dinledikten sonra kaybetmek çok zor bir psikoloji. Hemde öyle böyle bir düşük değil. Evde düşürdüm kan revan içinde kaldım. 1 ay kendime gelemedim. Hatta bir kısmını evde kendim düşürmüşüm fakat bir kısmı içeride kaldığı için doktor kürtaj olmak zorundasın dedi ve beni kürtaja aldı. Kürtajdan 1 hafta sonra kontrole gittim hiç ilgilenmedi bile herkesin başına gelir bir senin başına mı geliyor dedi doktor. Zaten moralmen çöküğüm birde böyle söylüyor bana. Neyse 3 ay gebe kalmak yasak dedi. Şimdi yine hamileyim. 5 haftalık hamileyim. Başka bir doktora gittim. Doktoru beğendim sağolsun çok ilgili ama benim içim hiç rahat değil. Ya yine düşükle sonuçlanırsa.. Ya yine giderse bebeğim... Çok korkuyorum ve bu korkumu da saklayamıyorum. Hamile olduğuma sevinemedim bile. Böyle hamileliği iyi sonuçlanmış kişiler varsa yazabilir mi ? Morale ihtiyacım var diyebilirim :KK43:
Kaç haftalıksınız şu an? Siz kafanızı olumsuz şeylerle doldura doldura hem kendinize hem bebeğinize zarar veriyorsunuz. Allah korusun. İnançlı biriyseniz eğer o çocuğun dünyada nasibi varsa siz ne yaparsanız yapın o çocuk doğacak demektir. Ama Allah korusun Allah doğmamayı nasip ettiyse siz pamuklara da sarınsanız olacak olan olur. O yüzden pozitif olun lütfen, korkunuzu çok iyi anlıyorum anne olmak budur zaten ama doktorun dediği gibi öncesinde düşük yapıp sonra sağlıklı çocuk doğuran milyonlarca kadın var. Siz kendinize çok iyi bakın, bol bol dua edin ve içiniz ferah olsun. İçinizin ferahlığı hem çocuğa hem size iyi gelir. Kötü şeyler düşünmeye başlayınca kafanızı dağıtın veya psikoloğa falan gidin.

Bende de 6 kasım 2017 de 2 aylıkken kalbi durdu bebeğimin ve kürtaj oldum. 1 adetten sonra tekrar hamile kaldım. Şimdi ultrasona gitmeye korkuyorum inanın. yine kalbi atmıyosa diye korkuyorum sadece testte pozitif çıktı. 2 hafta içinde kanamam olmazsa 7 haftalıkken gideceğim. Bu arada coraspin ve folic kullanıyorum...

X