insafsız vicdansız Allahsız doktor..Doktor dövenler boşuna dövmüyor...

heryerde iyilerde var kötülerde ama o parayı haketmeli ALLAh sizden razı olsunu haketmeli bende çok şahit oldum öyle doktorlar var hastalara bağırmak hakaret peki onun hastaya hakaret etmeye hakkımı var geçen acile gittik kızımın eli kanamıştı çokt akanıyordu doktor hanımı bekledik acil bişey varda onunla ilgileniyor sandık hanfendi telefonla sohbet ediyordu bid egülmeleri ben kızm için ağlıyorum onu susturmaya çalışıyorum o boş boş konuşuyor artık hemşireye dedim bi zahmet gelsinde hastasıyla ilgilensin geldi baktı sinirli sinirli hem suçlu hem gÜçlü kesinlikle o parayı haketmeleri lazım ama şidete olmasın ALLAHA BIRAKIN

Devlet hastaneleri ya ilgilenmez ilgilendi diyelim kasap gibi
Haldır huldur is yaparlar basima geldi biliyorum cunku.
Ben bundan 1 ay önce internetten sikayette bulundum
evime zarf bile geldi sikayetiniz bildirilmistir diye.
Normalde hep özele gderim 1 kere devlete gittim pisman oldum
Ama hakkni yememek lazım isini fevkalade yapan doktorlarda war
devlet hastanelerinde.
O kucuk bebege yazik kyamam ben ona :emir_bebek:

konunun hepsini okuyun sonra yorum yapın...ben acil poliklinik muayeneye gittim çocuk doktoru 22:30a kadar muayene oluyor.bunu 3 kez yazdım:KK1: ayrıca adminler reytingden memnun sanırım birtürlü kapatmıyorlar konuyu ben yeterli cevabı aldım canımın derdindenyken birde tartışma istemiyorum...

adminler sürekli sitede değil bilmem farkında mısın? ama bence senin ciddi bi öfke ve ifade sorunun var çok ciddiyim.birşey talep ederken bile alttan laf vurmalar iğnelemeler falan değişik bi durum.

Ilk sayfada "kucagimda gunlerce oksuren cocuk"diye kendiniz yazmissiniz cocugumuzda diyorki neden cocuk doktoruna goturmedin gunlerce bekleyip ACILe goturdun sonucta orasi ACIL hastalar icin keske cocuk doktoruna gitseydinizde acil i acil hastalara biraksaydiniz

benımde söylemek istediğim buydu ama konu sahibi başka şeylere takılmış durumda..

her sektörde çürük elmalar var.genellemek bana biraz bu işi hakkıyla yapanlara haksızlık gibi geliyo.

konu çocuk olunca insan gerçekten hassas oluyo.sizin fevriliğinizi buna bağlıyorum.

devlet hastanesindeki doktor kötü özeldekiler iyi diyede bişeyde yok.

devlet hastanesindeki tek sıkıntı doktorların fazla vakit ayırmaması-ayıramaması.özelliklede acilde yeteri kadar doktor olmuyo yada talep fazla oluyo.acil hasta kuyruk beklemek zorunda kalıyo çoğu zaman.ama sorunu kişilerle değilde(döveyim söveyim şeklinde) yöneticilerle halletmek daha mantıklı ve sonuca ulaştırmaya yardımcı.

bende çocuğumu devlette acile götürdüm bi sefer ve memnun kalmadım.o günden sonra özelde bildiğim ve bi kaç kişidende tavsiye aldığım bi doktora götürüyorum.çözümü bunda buldum.aklımda soru işareti kalmasını istemediğim ve içimin rahat olmasını istediğim için yapıyorum bunu.kendimde eşimde yine devlete gitmeye devam ediyoruz.özellkle araştırma hastaneleri ilk tercihim oluyo hastalandığımda.

şikayetinizi yapmaya çalışmışsınız gerekli ilgiyi göstermemişler.mail yoluyla direk sağlık bakanlığına ulaşsanız.bide bunu deneyin belki sizi tatmin edici bi sonuç alırsınız bu şekilde.

bu arada geçmiş olsun.

konunun hepsini okuyun sonra yorum yapın...ben acil poliklinik muayeneye gittim çocuk doktoru 22:30a kadar muayene oluyor.bunu 3 kez yazdım:KK1: ayrıca adminler reytingden memnun sanırım birtürlü kapatmıyorlar konuyu ben yeterli cevabı aldım canımın derdindenyken birde tartışma istemiyorum...
Cocuk doktoru olsada sonucta "acil"degilmi yada adi acilde randevulumu calisiyor valla anlamadim gercekten

bende yeterınce okudum ve anladım merak etmeyin ama sanırım siz cocugunuzu doktora geç götürdüğünüzün farkındasınız ve vicdanınız sızlıyor hıncınızı burdan cıkartıyorsunuz...ayrıca kimse sizinle tartışma içine girmiyor ama sizde biraz fevri cevaplar veriyorsunuz

Zaman mefhumu yüzünden hep özel hastanelere giderim ama üc ay önce böbrek tası yüzünden özel hastane az kalsın beni kesip bicecekti. Düşünmek icin eve gittiğim günün akşamı tekrar acillik olduğumda devlet hastanesine gittik, benimle o kadar güzel ilgilendiler ki inanın o ilgiyi ankaranın en pahalı hastanesinde görmedim.

Ameliyata gerek kalmadan tasımı düşürdüler, 4 gün hastanede yattım benimle muhabbet ettiler, o gece nöbetci doktor asistan kim varsa sohbet ettik vs vs.

Ben de hastaneden cıkar cıkmaz hemen övgü dolu mailler bilgi edinmeler doldurdum.

Yani diyeceğim su ki her yerin iyisi ve kötüsü var. Her hastanede gudubet doktor / sevimli doktor var.

Ama bütün bunlar bir insana saldırmak icin yeterli/gerekli değil.

adminler sürekli sitede değil bilmem farkında mısın? ama bence senin ciddi bi öfke ve ifade sorunun var çok ciddiyim.birşey talep ederken bile alttan laf vurmalar iğnelemeler falan değişik bi durum.

:))ya allah aşkına uğraşma nesaj gönderdim ne iğnelemesi...şuan online sen çiçek ol..

bende yeterınce okudum ve anladım merak etmeyin ama sanırım siz cocugunuzu doktora geç götürdüğünüzün farkındasınız ve vicdanınız sızlıyor hıncınızı burdan cıkartıyorsunuz...ayrıca kimse sizinle tartışma içine girmiyor ama sizde biraz fevri cevaplar veriyorsunuz

ya öylemi başka ne çıkacak acaba...ne düşünceler

Adım kadar emin olduğum konu şu ki , başlığınıza '' doktor dövenler iyi yapıyor '' yazmasaydınız bu tepkileri almazdınız .

Doktorun sizi tabiri caizse savsaklayarak muayene ettiğinden yakınmanız başka bir şey , ohhh dayak atan eller dert görmesin laneti başka bir hal .

Burada çok azımız doktordur ama hepimiz en az bir kez '' hasta '' olmuşuzdur . Eğer her birimiz hipokrat yemini etmişcesine doktorları savunur hale geldiysek konunuzda , bence ciddi olarak yaklaşımınızda hata gördüğümüzdendir .

Son düzenleme:
Çok itici yaa :)) Umarım bir sonraki hastaneye gidişinde tekrar hiiç ama hiç ilgilenmezler.O zaman bir saldırı durumuna geçersin ve umarım aynı ildeyizdir. ne çocukmuş arkadaş doktora malum oldu demek ki herkesle ilgilenip seninle ilgilenmemiş.Yok yurtdışı yok türkiye de adalet bilmem ne. Yurt dışında böyle değil çünkü oradaki insanlar senin gibi aman dövelim aman şöyle böyle demiyor. Biz türkiyede şiddete meyillilerle yaşıyoruz sen ve senin gibiler buraları cehenneme çevirenler.

:))ya allah aşkına uğraşma nesaj gönderdim ne iğnelemesi...şuan online sen çiçek ol..

hahahahah :) kahkaha attırdın bana ben zaten çiçeğim :KK9::KK9:

canım benim keşke burada lanetler yağdırmak yerine alıp çocuğunu doğru düzgün bi doktora götürsen çok mantıklı olurdu ama olsun sen devam et.sayende hepimiz doktor savunucusu olduk bu da kk da bi ilk :KK53:

Bu nasil bir cahilliktir.doktordan daha iyi mi biliyorsunuz?cok biliyorsaniz goturmeyin cocugunuzu.dovmek istiyormussunuz.yaziklar olsun!!!!

Kesinlikle böyle konularda tepkimizi göstermemiz gerekiyor bence ilgisizlik ve dikkatsizlikten bir sürü insan ölüyor hastanelerde neden çünkü sessiz kalıyoruz hakkımızı aramiyoruz yarın bi gün ayni şeyi bizde yaşayabiliriz doktorlarda bu işi gönüllü olarak yapmıyor belli bi ucret karşılığında..bence konu sahibinin üslubu çok sert olsa da doktorun ki de pek nazik değil.

Devlet hastaneleri ya ilgilenmez ilgilendi diyelim kasap gibi
Haldır huldur is yaparlar basima geldi biliyorum cunku.
Ben bundan 1 ay önce internetten sikayette bulundum
evime zarf bile geldi sikayetiniz bildirilmistir diye.
Normalde hep özele gderim 1 kere devlete gittim pisman oldum
Ama hakkni yememek lazım isini fevkalade yapan doktorlarda war
devlet hastanelerinde.
O kucuk bebege yazik kyamam ben ona :emir_bebek:

Özel hastaneler halkla ilişkileri iyi tutar.Çünkü ticaret yapıyorlar, hastadan önce müşteriyiz. Ama bu iyi mi kötü mü? Doktor bir arkadaşım anlatmıştı ne kadar doğru bilemem ama adamlar kar-zarar mantığıyla çalışıyorlar.Kullanılan ilaçlar,aletler vs. bunlarda sürekli tasarruf yoluna gidiliyormuş bu da hastadan kısarak oluyor tabi.Bu yönünü düşünmekte de fayda var.Ben yine de her zaman devlet hastanesi derim

Özel hastaneler halkla ilişkileri iyi tutar.Çünkü ticaret yapıyorlar, hastadan önce müşteriyiz. Ama bu iyi mi kötü mü? Doktor bir arkadaşım anlatmıştı ne kadar doğru bilemem ama adamlar kar-zarar mantığıyla çalışıyorlar.Kullanılan ilaçlar,aletler vs. bunlarda sürekli tasarruf yoluna gidiliyormuş bu da hastadan kısarak oluyor tabi.Bu yönünü düşünmekte de fayda var.Ben yine de her zaman devlet hastanesi derim

özel ; paranı alıyolar,insan muamelesi görüyorsun :KK20::KK34:

Devlet yada özel fark etmiyor.
Develete de gittim.
Özele de gittim.
Türkiyede de gittim yurt disinda da gittim.
Doktorluktan önce insan olmak gerek.:KK31:

Not: Insan olmak gerek. Hem hasta olarak hem doktor olarak.

Son düzenleme:
merhaba
hamileyken hep devlet hastanesine gittim. PENDİK MARMARA EĞİTİM ARAŞTIRMA hastanesine gidiyordum. çalıştığım için sık sık izin alamıyordum. hiç unutmam tam sıra bana geldi işten zor zar izin almışım karnım burnumda içeri girdim doktor poliklinik kapandı dedi ya nasıl olur ben randevulu hastayım dedim istersen sen otur dedi bana kendi gitti. çok büyük bi hakarete ugramış gibi oldum. ordan çıktım hemen özele gittim muayenemi yaptırdım. artık izne çıkma zamanım gelmişti. doktora diyorumki sancım var tmm nts ye koyalım ama önce alttan şırıngayla sıvı çekicez dedi izin vermek istemedim çünkü daha erkendi ve erken doğum yapmama sevep olabilirdi. bana sen mi doktorsun ben mi dedi haklısınız dedim tmm dedim aldı sıvıyı. nts de herşey normal görünüyor ama doktor asistanı doktora şöyle dedi herkesin nts değeri aynı bi sorun var cihazda doktor umursamadı meğersem cihaz bozukmuş. o gece suyum geldi kuruya kaldım yani ben doktordan haklı çıktım aldığı sıvı yüzünden oldu. sancım yoktu suni sancı verdiler ama kuruya kaldım. normal doğuramazdım üstelik bebek erken geliyordu. hasta bakıcıya dedimki alttaki hasta bezi çok ıslandı değiştirirmisiniz beni bir fırlattı bezi değiştirirken sedyenin diğer ucuna. asıl sancım o zaman başladı. he bu arada çatı muayenelerini yapan doktor erkek ama ben sancıdan bağırınca bayan doktorlar bana gelip diyoki aaa çok ayıp bağırma burda erkekler var. eşimide almadılar içeri zaten. benide yalnız bırakmışlardı ben serumu fırlatıp doğum hanenin önüne yalınayak koşuyorum artık su bitmiş kan geliyor benden. tam güvenlik beni tuttu o sırada kapı açıldı ve eşim beni gördü zaten o sırada bayılmışım. eşim beni PENDİK ÖZEL BÖLGE hastanesine götürdü. ambulansta vermediler kendi aracımızla gittik. meğersem bebeğin kalp atışları yavaşlamış. bebeğim 5 ben 3 gün yoğun bakımda kaldık.

demem o ki sana sinirlenmekte hak veriyorum ama sorarsan hiç bir zaman kötü konuşmadım ne o doktorlar nede hastane hakkında sadece işlerini yapmayı bilmiyorlar dedim. buda bana ders oldu. artık devlete gitmem.

X