İş Yerinde Birlikte Çalıştığım Terbiye Yoksununu Nereye Kime Şikayet Edebilirim?

herkes sizin aileniz babanız değil. ne insanlar var hayatta. adam küfretmemiş üstüne yürümemiş tabi bunları yapsın demiyorum yanlış anlaşılmasın. biraz kabalaştı diye kimse ona bişey demez yani bu durumun bir yaptırımı olmaz.

en fazla ağzının payını siz verirsiniz olur biter işte

Yazan olmuş mu bilmiyorum ama bir daha olay yaşandığı an yazılı olarak sesini yükseltmesi saygısızlık vs den tutanak tutun bunu da sorumlu servis hemşirenize imzalayıp evrak kayda verin. Yaptırım olarak ilk olduğu ve hakaret vs olmadığı icin uyarı alır daha sonra tekrar ederse kınama alır ama devlet memurluğunda aynı suç tekrar edince en fazla bir üst ceza verilebiliyor yani en fazla kinama alabilir. Hakaret gibi durumlar devreye girerse ya da daha farklı olaylar ancak o zaman farklı bir ceza alır. Yine de tutanak tutup vermeyi ihmal etmeyin. Her seferinde yazıp verin en azından az da olsa korkar ona göre davranır. Söz uçar yazı kalır
Bugün sorumlu ile konuşup birlikte nöbet tutmak istemediğimi ileteceğim. Tutanak tutmak istediğimi de söyleyeceğim. Bakalım ne diyecek

Bu tur insanlarla konusmak nasil bir iskence bilmiyorsunuz sanirim. Deneyiminiz olmadigi icin kolay saniyorsunuz. Ben sahsen hic muattap olmam, cunku cazgir veya dag ayisi insanlarla ne bir sorun konusulur ne de tartisilarak bir yere varilir. Sikayet etmek en dogrusu.
Deneyimim oldu kendim hallettim hep merak etmeyin, şikayete gerek kalmadı

SpinoZa87 SpinoZa87

Siz niye azmedip herkese cevap verip, begenmedim attiniz, konu sahibinin alter egosu musunuz anlayamadim? Yazdigimda begenmeyeceginiz ne vardi, konu sahibi dahi bozulmazken size ne oldu acaba? Ben de sizin gibi yazili sikayette bulunmasini tavsiye ettim?

Yazan olmuş mu bilmiyorum ama bir daha olay yaşandığı an yazılı olarak sesini yükseltmesi saygısızlık vs den tutanak tutun bunu da sorumlu servis hemşirenize imzalayıp evrak kayda verin. Yaptırım olarak ilk olduğu ve hakaret vs olmadığı icin uyarı alır daha sonra tekrar ederse kınama alır ama devlet memurluğunda aynı suç tekrar edince en fazla bir üst ceza verilebiliyor yani en fazla kinama alabilir. Hakaret gibi durumlar devreye girerse ya da daha farklı olaylar ancak o zaman farklı bir ceza alır. Yine de tutanak tutup vermeyi ihmal etmeyin. Her seferinde yazıp verin en azından az da olsa korkar ona göre davranır. Söz uçar yazı kalır
Sorumlum ile konuştum tut tutanağını ben götüreceğim başhemşireye sen haklısın bu ilk değil dedi.

Arkadaşlar tek başına tutanak nasıl bisey ya yapmayın o zaman her önüne gelen yazar yazar verir kayda.
Sorumluma ilettim kaba tavırlarından ve tembelliğinden o da şikayetçiymiş. Hiçbir kadın hemşire istemiyor kiminle yazayım falan dedi. Tut tutanağı kendim imzalayıp başhemşirenin yanına gideceğim dedi. Bu ilk değil falan dedi. Ben herkes onu koruyor zannediyordum.

Böyle insanla bir kaç dakika konuşmana okadar üzüldüm ki , evet aile terbiyesi yok kültür yok olmasa bile doğruyu öğrenme çabası yok aynı ortama ayak uydurması yok! Neyi tartıştın ki bişey mi istedi ver geç yada hiç muhatap olma şiveli konuşması nerden geldiği önemli değil doğulu olunca kültürsüz olunmuyor bunu kastetmiyorum kendini geliştirmeye bile çalışmayan zırtonun teki ..diğerleri yılan gibi sessiz kim başını aldırıp gerçekleri haykırsa o kötü olur zaten :) benim gibi haksızlığa gelemiyorsun çok iyi anliyorum seni fakat susmak çok güzel bir şey zamanla öğrendim
Edebileceginiz her yere sikayet edin. Sakin bir sekilde bize anlattiginiz gibi anlatin. Bu olayda tamamen hatasiz oldugunuzu anlasinlar. Ufak bir uyarida bulunsalar bile yeterli olur. Su kadar yil calistim simdiye kadar kimse bana bu kadar terbiyesiz ve uslupsuz ve ustummus gibi konusmadi. Bu tur insanlara elbet tahammul edebiliriz ama boyle davranidlar karsisinda susarsak bunu kabul etmis olmaz miyiz? Davranislarina dikkat etmesi icin ufak bir uyari almasini istiyorum diyebilirsiniz.
Sorumluma ilettim kaba tavırlarından ve tembelliğinden o da şikayetçiymiş. Hiçbir kadın hemşire istemiyor kiminle yazayım falan dedi. Tut tutanağı kendim imzalayıp başhemşirenin yanına gideceğim dedi. Bu ilk değil falan dedi. Ben herkes onu koruyor zannediyordum.

Tutanak başka şikayet dilekçesi başka birsey ama karıştırıyorsunuz. Neyse karşıdakinin problemli olması tartışma konusu değil amaç sizin doğru yolda hakkınızı savunmaniz ztn

Anladım buna nasıl bir çare bulunabilir devamli olan bir olaysa kötü tabi. Hastanenin herhangi bir sorumlusu kat sorumlusu gibi biri yok mu sürekl
umarım bir çözüme kavuşur kimsenin de başına bela olmaz

Acaba bas hemşire ya da bu keko arkadaş başka bir tanıdığını sizin yerinize yerleştirmeye çalışıyor da yıldırma politikası olabilir mi bu yaptıkları? Normal değil çünkü bana bilinçli yapılıyor gibi geldi
Acilden çekmek istediği arkadaşını da sordum sorumluma. Getirdi benim karşıma baktım kendisinin aynısı. Ben bir tane daha bundan çekemem dedim ben istemediğimi söyledim dedi.

Evet ama yine de çok sivrilmeyin o top eninde sonunda size gelecek o zaman kaleye gol vakti
Yani olayı olduğu gibi anlatıp tutanak tutup sorumluma vereceğim. Çok sivrilmemek ekstra ne oluyor ki? Bu ilk değil ben her şeyin o kabalığının da tembelliğinin de farkındayım, dedi. Hatta ben tutanak konusunu açmamıştım o dedi tut tunağını ben de imzalayacağım evrak kayıttan geçirip kendim başhemşireye çıkacağım böyle olduğunu biliyordum ama bu kadarını yapacağını tahmin etmiyordum dedi.

Böyle insanla bir kaç dakika konuşmana okadar üzüldüm ki , evet aile terbiyesi yok kültür yok olmasa bile doğruyu öğrenme çabası yok aynı ortama ayak uydurması yok! Neyi tartıştın ki bişey mi istedi ver geç yada hiç muhatap olma şiveli konuşması nerden geldiği önemli değil doğulu olunca kültürsüz olunmuyor bunu kastetmiyorum kendini geliştirmeye bile çalışmayan zırtonun teki ..diğerleri yılan gibi sessiz kim başını aldırıp gerçekleri haykırsa o kötü olur zaten :) benim gibi haksızlığa gelemiyorsun çok iyi anliyorum seni fakat susmak çok güzel bir şey zamanla öğrendim
Sus sus kendini ağa zannetmeye başladı maalesef ki.

Üslubunuz çok çirkin. Yok dağ ayısı, yok şiveli. Yedi göbek İstanbulluyum ama sizin bu yok şive yok dağ ayısı yok atandığım yerdeki ayılar falan müthiş rahatsız etti beni. Neymiş efendim kimse sizinle aynı ortamda olmak istemezmiş onu daha çok severlermiş bilmem neymiş. Problemli gözüküyorsunuz. Şu olay örgüsünü anlatma biçiminiz bana tüm problemin sizde olduğunu düşündürdü. Siz minik bir piremses değilsiniz, orası sizin babanızın özel mülküde değil. Siz insanlara nasıl yaklaşırsanız benzer biçimde karşılık alırsınız.

X