İş yerinde sevgili olmak

Bizim durum şöyle ise birlikte başladık bu ilk iki ay benden pek hoslanmazdi sevmezdi ama arkadaş gurubumuz aynı olduğu için hep birlikte takilirdik. Bende aynı şekilde ilerisi için bişey olucaginin farkında olmadığımız için birlikte çok zaman geçirdik duygu düşünce, saçma davranışlarımız olsun hepsine sahidiz ve biliyoruz. Ben son 1aydir acaba hoşlanıyorum soru işaretleri oluşmaya başladı. O da bu süreçte biseyler hissettiğini ama net olmadan bana soylemek istememiş. Dün net bı şekilde pat pat açıldı vallahi bekliyordum ama samimiyeti hoşuma gitti
Deneyin ne kaybedersin

Kendisi bu süreçte hiç bı kızla samimiyet kurmadi yani ozamanlar arkadaşken bile bana bile yılışık davranışını görmedim. Herkesle konuşacak samimiyet kurcak karakterde değil. Tam tersi ben edebimce herkesle konuşan taraf oluyorum. Çalıştığım firmada 70 erkek varsa 6tanesi kız. Kızların hepsi farklı erkek gurubuna dahil bende dahil bu durum onu rahatsız edicek diye düşünüyorum
İş ortamında birbirinizin tavırlarını biliyorsunuz yani. Bunu sorun olmaması gerekir umarım öyle olur. Deneyin ağırdan alarak.

"Nerede beni üzebilecek insan var, gidip onu buluyorum" demişsiniz ve üzgünüm ama yine öyle birini bulmuşsunuz.
Erkek iş arkadaşlarınızla zaman geçirmenizden rahatsız oluyormuş kendisi de sadece iş arkadaşınız olan beyefendi ve bunu hiç çekinmeden, "ben kimim ki" demeden dile getirebiliyor. Sevgili olsanız nelerden rahatsız olup hadsiz hadsiz yorum yapacak kim bilir.

Başka bir seçeneğim yok derken ne demek istediniz?
al benden de o kadar yakında giyime de karışmaya başlar kesin

Benim hoşlandığım kişiler ya bana tepki vermiyor , ya zippidi zuppidi tipler yani kızları kendine bağlayıp yarı yolda birakacak taktikci adamlar. Yada evlilik durumumdan kaynaklı menfaatci kişiler. İnsan bazen mantığıda duyguyu da bı kenara bırakıp acaba menfaatsiz yaklaşan bı adam varmı ki diye düşünüyor. Bu kişinin duyguları beni tanıdıktan sonra oluştu hayatıma başkası girme korkusu yaşamış. Ve gerçekten konuşurken bile sadece gözlerime odaklanan bı adam. En azından benden hoslanp menfaatsiz yaklaştığı konusunda netim bende de zamanla yavaş yavaş seveceğimi düşünüyorum
Hoşlandıklarınız sizden hoşlanmıyor diye sizden hoşlanandan eninde sonunda hoşlanırım diye ümit etmeniz çok tuhaf bir düşünce yapısı ve sizi asla mutlu etmez. Elbet karşınıza sevip sevileceğiniz kişi çıkacaktır. Neden acele ediyorsunuz onu da anlamadım.. Bakış açınız değiştirin.

Sevgiliyken bunlar normal degilmi
değil tabiki artık bunu normalleştirmekten vazgeçin ne giydiğime ne kocam karışabilir. sen hiç erkeğin kıyafetine karışan bir kadın gördün mü bu pantolon olmaz ç.k.n belli oluyo diye giydirmeyen göremezsin ndn erkeklere bu kadar hak tanıyoruz ? biz bunu normalleştirirsek karşımızdaki kendinde hak görür bunu. o yüzden kocam da olsa giydiğim kıyafete karışırsa gider daha fazla dekoliteli yada daha kısasını giyerim oda bilir hala söylenirse daha fazla abartacağımı bildiği için ağzını açamaz

Söyle bibdurumum var aşırı hoslanti yaşadığmda bazen mantıksız davranıp bağımlı gibi davranabiliyorum. Benim artık ileriye taşımam için yavaş yavaş oluşan sevgi ve mantık olması çok önemli. Karakter olarak biraz zitiz onların adetleri bizim adetler falan sıkıntı olabilir ama bu çocuk temiz seviyor ve olgun karakterde bi adam uzun bı süreç arkadaş kaldığımız için tüm malliklarima da şahit olduğu halde sevmiş
Hemen hemen her insan duyguların tavan yaptığı o ilk zamanlar mantıksız davranabilir. Mantık devreden çıkar o süreçte sizi çok iyi anlıyorum. İşte tam da bu yüzden zamana yaymalısınız. Zamanla mantığınızla hareket etmeye başlamanız daha kolaylaşacak. 3 ay sonra 6 ay sonra bu kadar bağımlı hissetmeyeceksiniz mesela. Bu tamamen şuan içinde bulunduğunuz duygu yoğunluğundan kaynaklı dediğim gibi. Ama şunu da belirtmek isterim baştan nasıl tavır sergilerseniz gidişat o yöne doğru sürüklenir. Geçmişte karşıma çıkan yanlış insanlar oldu. Belki sizden çok çok daha fazla tereddütlerim vardı. Siz genel olarak karşı taraf hakkında olumlu düşüncelerdesiniz kaygılarınızı bi tarafa bırakırsak. Kaygılarınız karşı tarafın karakteriyle, kişiliğiyle ilgili değil çünkü. Baştan kestirip atmak hep en sağlıklısı olmuştur benim için. Sizi olumsuz etkileyecek en ufak bi durum olsa baştan kestirip atın derdim. Bu en kolayı olurdu çünkü. Gidişatta ona göre şekillenirdi. Siz kendinizi kişiden uzaklaştırdıkça duygularınız da zamanla biter giderdi. Fakat şu durumda kafanızda birçok pürüz, endişe , korkular olduğa kadar olumlu düşünceler de var. Karşı taraf size umut vermeyi başarmış. Onunla mutlu olabileceğinize inanıyorsunuz. Madem olumlu duygular var ve bunlar karşılıklı, öyleyse zamana yayın akışına bırakın:) en kötü ne olabilir? Olmadı ya arkadaş kalırsınız ya da yollarınızı tamamen ayırır hakkı hukuku kesersiniz. Bence biraz rahatlamaya ihtiyacınız var:) Herşey gelip geçer veya sizin hayatınız mahvolmaz ya da altüst olmaz merak etmeyin. Bir insanı tanımaya çalışmaktan kimseye zarar gelmez:) Duygularınızdan korkmayın. Duygularınıza yön vermek daima sizin elinizde olacaktır.

bence ıs yerınde boyle durumlar rısklı
bırda daha yenı ortam 4 aylık...
yarın bırgun ters dussenız veya ayrılmaya kalksanız stres sebebınız olacak ıse gıtmek ıstemeyeceksınız
ılıskı konularında mantıgımızı daha on planda tutmak gerektıgını dusunuyorum en azından uzun vadede bu daha cok ıse yarıyor mantıgımız bızı yarı yolda bırakmaz

değil tabiki artık bunu normalleştirmekten vazgeçin ne giydiğime ne kocam karışabilir. sen hiç erkeğin kıyafetine karışan bir kadın gördün mü bu pantolon olmaz ç.k.n belli oluyo diye giydirmeyen göremezsin ndn erkeklere bu kadar hak tanıyoruz ? biz bunu normalleştirirsek karşımızdaki kendinde hak görür bunu. o yüzden kocam da olsa giydiğim kıyafete karışırsa gider daha fazla dekoliteli yada daha kısasını giyerim oda bilir hala söylenirse daha fazla abartacağımı bildiği için ağzını açamaz
Tesetturlu olsanız bile mi ? Hani dar giyme gibisinden

Hemen hemen her insan duyguların tavan yaptığı o ilk zamanlar mantıksız davranabilir. Mantık devreden çıkar o süreçte sizi çok iyi anlıyorum. İşte tam da bu yüzden zamana yaymalısınız. Zamanla mantığınızla hareket etmeye başlamanız daha kolaylaşacak. 3 ay sonra 6 ay sonra bu kadar bağımlı hissetmeyeceksiniz mesela. Bu tamamen şuan içinde bulunduğunuz duygu yoğunluğundan kaynaklı dediğim gibi. Ama şunu da belirtmek isterim baştan nasıl tavır sergilerseniz gidişat o yöne doğru sürüklenir. Geçmişte karşıma çıkan yanlış insanlar oldu. Belki sizden çok çok daha fazla tereddütlerim vardı. Siz genel olarak karşı taraf hakkında olumlu düşüncelerdesiniz kaygılarınızı bi tarafa bırakırsak. Kaygılarınız karşı tarafın karakteriyle, kişiliğiyle ilgili değil çünkü. Baştan kestirip atmak hep en sağlıklısı olmuştur benim için. Sizi olumsuz etkileyecek en ufak bi durum olsa baştan kestirip atın derdim. Bu en kolayı olurdu çünkü. Gidişatta ona göre şekillenirdi. Siz kendinizi kişiden uzaklaştırdıkça duygularınız da zamanla biter giderdi. Fakat şu durumda kafanızda birçok pürüz, endişe , korkular olduğa kadar olumlu düşünceler de var. Karşı taraf size umut vermeyi başarmış. Onunla mutlu olabileceğinize inanıyorsunuz. Madem olumlu duygular var ve bunlar karşılıklı, öyleyse zamana yayın akışına bırakın:) en kötü ne olabilir? Olmadı ya arkadaş kalırsınız ya da yollarınızı tamamen ayırır hakkı hukuku kesersiniz. Bence biraz rahatlamaya ihtiyacınız var:) Herşey gelip geçer veya sizin hayatınız mahvolmaz ya da altüst olmaz merak etmeyin. Bir insanı tanımaya çalışmaktan kimseye zarar gelmez:) Duygularınızdan korkmayın. Duygularınıza yön vermek daima sizin elinizde olacaktır.
Çok güzel açıklama yaptınız evet tam anlamıyla kendisi de kaygılarının farkında kendi duygularını aktarırken bile beni düşünüyor geçmişi kafandan sil at belki herşey çok güzel gecicek kendini kapatma gibisinden dile getirdi. Bende açıkçası ilerisi için tamamen duygu yoğunluklu gitmek istemiyorum çünkü kendimi frenleyemiyorum şuan minnak minnak bu adama karşı minnak minnak olusan duygular yasayacagi mi düşünüyorum. Ve en büyük korkum bikac yıldır başına buyruk karışan eden vs uzun sureli sevgililik durumu yaşamadım tekrardan yeni bir sorumluluk alabilirmiyim ciddi ilişki kaldirabilirmiyim kendime dair de korkularım var

Zaten bölümlerimiz farklı işyerinde yoğunluk olmadığı zaman çalışanlar saatlerce volta atıyor genelde erkeklerin oldugu gurupta gülüp eglenirdim (kız sayısı yok denilecek kadar az) buda sürekli benim yanıma gelir veya o guruba dahil olurdu. Megersem beni tanımaya çalıştığını beni gozlemledigini karakterimi okeyledigini ve sürekli erkek gurubuna dahil olmamdan rahatsız olduğunu dile getirdi. Söylede bişey var başka bı seçeneğim yok

başka seçeneğim yok derken ?

Zaten bölümlerimiz farklı işyerinde yoğunluk olmadığı zaman çalışanlar saatlerce volta atıyor genelde erkeklerin oldugu gurupta gülüp eglenirdim (kız sayısı yok denilecek kadar az) buda sürekli benim yanıma gelir veya o guruba dahil olurdu. Megersem beni tanımaya çalıştığını beni gozlemledigini karakterimi okeyledigini ve sürekli erkek gurubuna dahil olmamdan rahatsız olduğunu dile getirdi. Söylede bişey var başka bı seçeneğim yok

Benim görüşüm olumsuz. Daha dakika bir gol bir erkek grubuna takılmanızdan rahatsızlığını dile getiren adam ileride başka şeyler de dile getirir. Dahası aynı iş yerinde ilişkinin şöyle bir sıkıntısı var, velev ki ayrıldınız hep yüz yüze bakacaksınız. Bu şekilde çalışmaya devam edebilir misiniz?

Ben esimin giyimine karisirim😂😐 tuhafsada tuhaftir…isterse o da karissin sorun degil. Sorun sana karisan kisi henuz hic birseyin degil😐

Bende tesettürlüyüm ama eşim beni asla hiç bir zaman onu giyme bunu giyme diye uyarmadı çünkü ben ne giyeceğimi ne giymeyeceğimi bilen biriyim...

Ayrıca birinin sana tesettürlü olduğun için dar giyme diye uyarmasina gerek var mı? Zaten giymemen gerek... Tesettürü hakkı ile taşıyın başkalarının sizi uyarmasina göre hareket edecekseniz tesettürlü olmanızın manası yoktur...

Boşanalı ne kadar zaman oldu? Ona göre yorum yapacam çünkü...

bunun tesettür yada açık olmakla alakası olmaz çünkü ben tesettürlü olsam nasıl giyinmem gerektiğini en iyi ben bilirim tesettürlü olup da dar giyiniyorsam da tesettürlü olmamın amacı ne o yüzden açık da olsak tesettürlü de olsak doğru yada yanlış en iyi biz biliriz erkekler değil

Erkeklerle iletişim halinde olmam gerekiyor günün yarışı boş geçiyor ve sohbetle geciriyoruz
sımdı oncelıkle hayatınızdakı ınsan herseyınıze karısamaz.
ama sızınde gunumun yarısı bos gectıgı ıcın erkeklerle muhabbet etmem gerekıyor demenızde okuyunca acayıp durdu :KK70:
canım sohbet etmek ıstıyor dersınız o ayrı ama sankı zorundaymıssınız aslında bunu ıstemıyormussunuz gıbı yazıyorsunuz ya, sıze secenek sunabılırım yanınıza kıtap alın ,okuyun kımseyle muhabbet etmek zorunda kalmazsınız :KK66:

bırde ben hep ısım geregı daha cok erkeklerle ıletısım halınde olmak zorunda kaldım cogunlukla da ya kendı ısım ya da bır yerde calısıyorsam yetkılı kısı oldum. zamanımın cok oldugu gunumun bos oldugunu dusundugum gunlerde kendıme ıs cıkardım
yarına kalan ısler vardır ,elındee cok ısı olan vardır, eskıden eksık bırakılmıs ısler vardır, ıs yerınde bekleyen baska ısler vardır. ınsan calısmak ısterse bos zamanı kalmıyor :KK66:

bu kafalardan bır an once uzaklasmanızı tavsıye ederım
tesetturlu olana denır olmayana denmez gıbı bırseyde yakısıksız o zaten tesettursuz der gıbı, kucumser sıfat kullanılmamalı.
ayrıca ne sevgılılık ne es
sankı sız 4 yasında nasıl gıyınmenız gerektıgını bılmıyormussunuz gıbı suranı ort buranı ort dıyen olursa zorunuza gıtmelı, nıye ben kendımı ozellıkle teshır mı etmeye calısıyorum ? gozum gormuyor mu ? demenız lazım

esım zevksızdır gıyım konusunda , onu ben gıydırırım. kıyafetıne karısmak sayılırsa donuna kadar ben secmıs oluyorum :KK70:
ama dıyelım kı esım bu pantolonu gıyme dese neden derım once ? vucudunu cırkın gosterıyor dıyebılır buna dıkkat ederım, bu renk sana yakısmadı dıyebılır buna dıkkat ederım ama ınsanlar sana bakar cıkar derse ben nerede ne gıyınmem gerektıgını de bılırım derım. kendımı ortalara sacmıyorum sonucta.

Erkeklerle iletişim halinde olmam gerekiyor günün yarışı boş geçiyor ve sohbetle geciriyoruz

haa ben bu adamdan başka ilişki anlamında seçenek yok gibi anladım da, şaşırdım.
yani ben de erkek egemen yerlerde çalışıyorum. yeri geldi tek kadın olarak öğlen yemeklerine, kahve içmeye de gittim iş arkadaşlarımla.
denge ve saygı olduktan sonra anormal birşey değil. ama karşınızdaki buna takıntılıysa o iş yeri size zehir olur.

X